Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
18850. Meska78
2017. aug. 14. 20:43

Sziasztok. Túl vagyok a műtèten. Sanos megint hánytan, most mèg durvábban, mint múltkor. Mèg jó,hogy jeleztem, hogy a múltkor is gond volt. Ráadásul rámjött közben a csuklás többször is.

Majd írok.

18849. Szviola (válaszként erre: 18848. - Böce)
2017. aug. 14. 19:27
Nem sok lehetőségem van, amig van még bent nyirokcsomó, amiben van daganat, úgyis ehhez küldenének vissza. Pesten 2 kezelés után rámhagyták a dolgokat, hogy minden ok. Ja nagyon.
18848. Böce (válaszként erre: 18846. - Szviola)
2017. aug. 14. 16:15

Debrecenbe jársz dokihoz? Ott nem tudsz másik dokihoz menni esetleg, akinek jó a híre?


Pest gondolom messze lenne. Hogy bántak el veled? Pesten sok-sok orvos van, lehet hogy itt találnál megfelelőt. Én még friss vagyok ezen a téren, mert nem is tudtam, hogy gond van a pajzsmirigyemmel, ezért nem tudok dokit javasolni, én is csak a körzeti endós dokit ismerem.


Ez így tényleg nagyon rossz, hogy nem tudsz tervezni. Érdemes lenne mégiscsak másik dokit keresni.

18847. Gracielita
2017. aug. 14. 10:52
Sziasztok! Már nagyon régóta nem írtam ide, de amint időm engedi szoktam olvasgatni a hozzászólásokat. Páron régről még biztosan emlékeznek rám, rólam annyit, hogy 22 éves vagyok, 17 évesen két műtét során kivették a pm-em daganat miatt, illetve 12 nycs-t amiből 1ben áttét volt. Után jött félévre rá a kezelés, 1000-et kaptam, azt hiszem az talán a legkevesebb, vagyis ott azt mondták. Aztán minden évben következett a vérvétel... mindig 1,1-1,2 volt az eredményem, ami most novemberben felugrott 1,8-ra. Uh-ra folyamatosan jártam, ahol semmi gyanús dolgot nem vettek észre. Vagyis egyszer magándoki látott valami furcsaságot, meg akarta szúrni, de nem engedtük, helyette több kórházban is megnézettük, és azt mondták mindenhol hogy az csak egy belső heg vagy ilyesmi. Most decemberben az uh-n konkrétan semmit nem találtak, pedig 3 nő is odajött megnézni, mert külön kértem, hogy nézzék meg rendesebben. Azt mondták semmi olyasmi dolog nincs, és a dokim se törődött a megemelkedett eredménnyel, mert azt mondta 2-ig nem szoktak foglalkozni vele... mondanom sem kell, hogy azóta izgulás az életem, főleg mostanában, hogy közeledik a következő évi kontroll, ahol nagyon valószínűlg már meghaladja majd a 2-t az érték. Járt valaki így, ebben az esetben mire lehet számítani? Rögtön újabb kezelésre küldenek vagy megnézik testct-n hogy hol lehet baki?
18846. Szviola (válaszként erre: 18845. - Böce)
2017. aug. 14. 09:38

Szia,

Kedvem változatlan, annyi a lényeg, hogy minden alkalommal amikor megyek hozzá, mást és mást mond mindig, ami alapján én nem tudok előre tervezni. Max a következő vvig, amikor majd megint mást mond.

Házat vennénk, de nem mindegy hogy hány gyerekre a csok pl, vagy hogy a munkahelyemen se nagyon szeretnék, hogy hetekre eltűnök, ki tudja mikor, és hogy hogy alakul utána. Lássuk be a betegeket nem látják szívesen. Én már szerettem volna idén kistesót, de leghamarabb is csak másfél év múlva lehet.

Aztán úgy kioktatott a doki, hogy hogy müxik az eü, végig hallgattam, amjd közöltem, tudom, én is itt dolgozok, ahol maga. Mindig elfelejti hogy eüs vagyok. Cseppet sem tetszik az ahogy még szikrája se látszik hogy felismerne, vagy legalább az esetemet. De hova menjek, pesten elbántak velem, és most nem is hallok jókat onnan. Máshova hova?

18845. Böce (válaszként erre: 18843. - Szviola)
2017. aug. 14. 07:56

Jól vagy? Mit mondott a doki?


Remélem, már jobb kedved van.

18844. Böce (válaszként erre: 18843. - Szviola)
2017. aug. 14. 07:54
Szorítok neked ma. És várjuk a beszámolót.
18843. Szviola (válaszként erre: 18838. - Meska78)
2017. aug. 12. 15:23

Ejjha, nem aprózzák el! De hidd el jobb lesz így, mint még hetekig, hónapokig várni az időpontra.

Hétfőn már írtan nektek, hogy voltam a dokinál, de nem mentette el. Azóta sincs kedvem megint felidézni.

18842. Meska78 (válaszként erre: 18841. - Tjutka)
2017. aug. 12. 08:54
Oké, majd írok.
18841. tjutka (válaszként erre: 18838. - Meska78)
2017. aug. 11. 21:06
Gondolok Rád, amint írásképes vagy, jelezd, mi volt. Sok puszi, vigyázz magadra, nagyon szorítok. :)
18840. Meska78 (válaszként erre: 18839. - Bözsi néni)
2017. aug. 11. 14:42
Köszi. :)
18839. Bözsi néni (válaszként erre: 18838. - Meska78)
2017. aug. 11. 13:33
Akkor nagy kalappal neked hétfőn! Szorítok! És gyógyulást kívánok!
18838. Meska78 (válaszként erre: 18837. - Nagyhelga)
2017. aug. 11. 13:23

Ezt utálom én is, ezt a rengeteg várakozást mindenhol, de hát sokan vagyunk. :)

Nálam viszont pörögnek az események. Még tegnap kolléganőm kérdezte, mikor lesz a második műtét, és én még viccelődtem is, hogy csak nem mondják majd azt, hogy na, Emese, máris műtjük. Szóval megyek be bátran (immár harmadjára) műtét előtti vizsgálatokra (egész hamar végeztem, reggel nyolctól délig), viszem vissza a papírokat, erre közlik velem, hogy most hétfőn műtét. DDDDDD:

Erről nem volt szó. :) Úgyhogy vasárnap este fekszek be, illetve szerintem papíron már ma befeküdtem. :)

18837. nagyhelga
2017. aug. 10. 15:35

Sziasztok!


Tegnap voltunk a sebészemnél kontrollra, hogylegyen végre értelmes utánkövetés a dög után. 3/4 2-től fél 7-ig vártunk, és utolsóként jutottunk be. Szeptemberben vérvétel lesz, októberben pedig átbeszéljük az eredményeket. Itt, Miskolcon kell csinálni egy mellkasröntgent meg uh-t, az eredményeket meg majd vinni kell októberre. Lesz majd mr is, meg majd váltogatja a képalkotó vizsgálatokat. Úgyhogy leszek ellenőrizve én is :) Amúgy rendes volt a doki, még viccelődött is, de azért a borítékot elfogadta. Ezen kívül nincs semmi velem, majd jövő keddtől nyaralunk barátokkal Fonyódligeten :)

18836. Anita_89 (válaszként erre: 18833. - Tjutka)
2017. aug. 7. 10:48

Szia tjutka!


A 3 kg hízás szerintem nem sok egyátalán. Olyanokat olvasok szinte mindenhol hogy 10-20 kgokat híznak a legtöbben műtétet követően.

18835. Anita_89 (válaszként erre: 18832. - Meska78)
2017. aug. 7. 10:42

Szia Meska!


Akkor kitartást kívánok, de ne izgulj tényleg, nem lesz semmi baj.

18834. Meska78 (válaszként erre: 18833. - Tjutka)
2017. aug. 7. 07:59

Szia,

Nem aggódok, mert jókat olvasok. Hürthle sejtes daganatnál 45 évnél fiatalabb páciensek esetében nagyon jól gyógyítható betegségről van szó.

Inkább most attól tartok, milyen lesz a második műtét. Most már tudom mi vár rám. :S


Nekem nem sikerült a kórházban leadni kilókat, mert bőséges volt a kaja, ráadásul apukámék és a párom felváltva hozták nekem a rágcsálni valót folyamatosan, hiába mondtam nekik, hogy nem kell, csak esetleg ivólé, csak hozták, mintha éhen akarnának halasztani engem ott a kórházban. :) Bementem egy táska cuccal, kijöttem egy táska cuccla+egy szatyor kajával. :)

18833. tjutka (válaszként erre: 18832. - Meska78)
2017. aug. 6. 22:46

Szia Meska!


Nagyon sajnálom, hogy másodszor is kés alá kell feküdni. Most már minden rendben lesz, hisz írtad, hogy nem mocorgott el. Drukkolok, hogy sikerüljön gyorsan túlesni rajta.

Én jól vagyok, a gyógyszert állítják be, kicsit alul működök, de semmi panaszom nincs. A műtét óta - 2 hónapja volt - híztam 3 kg-ot, nem örülök ennek, normál súlyú vagyok, és elég magas, 181 cm, nem akarok sumo birkózó alakot. Endokrinológus dokinő elküldött dietetikushoz, majd 22-én okosabb leszek. Persze lehet, hogy azt híztam vissza, amit a kórházban leadtam. A hegem hajszál vékony, az egyik végében van egy pici púp, valószínű a felszívódó varrat jól érzi magát. Szokott égni, csipkedni. Kendőt nem hordok, mert nem bírom elviselni, ha hozzáér valami. Állítólag bőrideg sérülés, majd elmúlik. Hát ennyit rólam, a 4 unoka és a lányaim jól vannak, nyaralnak. Lassan kezdődik az óvoda. Jó pihenést mindenkinek, további gyógyulást nekünk. Meska írj, és ne idegeskedj, sikerülni fog.

18832. Meska78 (válaszként erre: 18829. - Anita_89)
2017. aug. 5. 21:08

Szia,

Nem szedek semmi gyógyszert, igaz, èn mèg nem mentem vissza az endohoz. Tünetem abszolút nincs semmi.

Jövő hèt pènteken megyek a szokásos műtèt előtti ekg-rntg-labor körre (harmadjára), utána meg gondolom majd megint hívnak, hogy mikor mehetek műtètre, szóval mèg nincs időpontom.

18831. Szviola (válaszként erre: 18830. - Anita_89)
2017. aug. 5. 11:33
Én nem iszok ilyesmit, november óta, szerintem nálam inkább frontok okozzák.
18830. Anita_89 (válaszként erre: 18825. - Szviola)
2017. aug. 5. 11:15

Szia Szviola!


Nekem főleg a középső részén szokott benyilalni. Arra tudok gondolni, h most egy néhány napig nem ittam kálcium pezsgőtablettát, mert nem kívántam a meleg miatt, lehet annak a hiánya okozta a sűrűbb nyilalást.

18829. Anita_89 (válaszként erre: 18823. - Meska78)
2017. aug. 5. 11:11

Szia Meska!


Sajnálom, hogy ezt lett az eredmény, de ne csüggedj. A heged tényleg nagyon szép, szépen meggyógyult. Enyém még mindig keloidos, de nem zavar annyira, már megszoktam. A következő műtéted mikor lesz? Írtak fel neked gyógyszert most? Remélem jól vagy és nincsenek tüneteid.

18828. Szviola (válaszként erre: 18827. - Meska78)
2017. aug. 4. 19:09
Ahogy érzed, nekemn7 évesen vették,ki a mandulámat. Előtte nonstop beteg voltam, azóta 5 évente. Semmi összefüggest nem fedeztem fel a pmmel ezirányban. Sőt, nekem mióta kivették azt hiszem 2x voltam náthás, semmi extra.
18827. Meska78 (válaszként erre: 18826. - Szviola)
2017. aug. 4. 14:24

Èn meg úgy gondolom, hogy ez az elmúlt 7 (vagy mèg több?) èv miatt jött ki. Volt egy xar munkahelyem, ahol egy csomó mindent átèltem, de főleg rosszakat, aztán tavaly váltottam, ès minden helyre jött, anyagilag is ès minden tèren. Ezt meg kaptam helyette, nehogy túl jó legyen. :)

Mondjuk nekem már az gyanús volt, hogy tavaly a tèli időszakban 4x voltam egymás után megfázva, pedig sose volt ilyen gondom, mindig èn voltam az, aki helyettesített mindenkit influenzajárványkor, mert engem nem bírt megkörnyèkezni.

18826. Szviola (válaszként erre: 18823. - Meska78)
2017. aug. 4. 13:53

Huuu, na ez nem egyszerű, de nem irigyellek most. Nem mintha nem akarnának engem is 3xra,is felvagdosni.

Sajnos az amit leírtál, az a teremtő erő, ahogy elképzelted, úgy ki is alakulhatott a daganat...

De, a heged nagyon szép. Majd csinalok mar en is, hogy elborzadjatok.

Amugy én is tudtam az első perctől hogy rosszindulatú ami bennem van.

Most is tudom hogy semmi nincs rendbe.

18825. Szviola (válaszként erre: 18821. - Anita_89)
2017. aug. 4. 13:48
Pont az elobb egy fél órája ugy belenyillalt, mind2 végén, fel,os szisszentem, pedig altattam a gyereket. Néha szokott ilyen erősen sajogni. Meg a csunya része be van süppedve, éa vörös az izzadtságtól, hiába zuhanyzok többször.
18824. Szviola (válaszként erre: 18822. - Rosszcsillag)
2017. aug. 4. 13:47

Elfogyott, endós itt sose írt még, házidokim nincs. Párom szokott, de bent maradt a bélyegzője. Azt hiszem 3 nappal később kb 3 napig nagyon fáradt szoktam lenni.

Már voltam így, meg olyan is volt hogy vszinű nem jól, nem jókor vettem be stb.

18823. Meska78 (válaszként erre: 18821. - Anita_89)
2017. aug. 4. 10:54

Szia,


Pont ma délelőtt voltam, mert 7.21-re nem lett kész a szövettan, múlt héten én voltam nyaralni, úgyhogy csak most tudtam elmenni érte.


Sajnos nem jó az eredményem, follikuláris rosszndulatú daganatom van (volt) :'(.

Szövettan szerint nem ficánkolt semerre, úgyhogy 99.9%-ban biztosak lehetünk, hogy nem terjedt, nagyon időben elkaptuk.

A sebészem kissé tanácstalan volt, hogyan tovább, mert azt mondta, ha Amerikában lennénk, akár most el is fejelthetnénk az egészet, mert ott nem szoktak 2 cm-nél kisebb tumorok esetén tovább foglalkozni az üggyel (csak kontroll), de itt felénk meg 1 cm fölött biztos ami biztos alapon inkább ki szokták venni a másik lebenyt is.

Ő is inkább megkérdezte a szövettanosokat, megkonzultálták, és végül arra jutottunk, vegyük ki a másik lebenyt is. Úgyhogy megyek vissza a műtőasztalra, mert ott olyan jóóóó volt. :S


Amúgy nem vagyok elcsüggedve. Inkább a nevemhez híven el kellene mennem jósnőnek.

Amikor csomókat találtam annak idején a mellemben, és már az UH időpont előtt egy héttel megnyugodtam, mert éreztem, hogy nekem nem lehet ilyen bajom. Most meg valahogy tudtam, hogy nem lesz jó, mert egyszerűen nekem nem nőhet csak úgy valami jóindulatú a pajzsmirigyemre.

Azt is elmesélem nektek, hogy egyébként úgy kezdődött nálam ez az egész, hogy még februárban vagy márciusban egy este feküdtem az ágyon, és minden ok nélkül el kezdtem azon agyalni, hogy de mivan, ha rákos vagyok? Én nem bírom a fájdalmat. Akkor kezdtem egy figyelni magam, és vettem észre a dudort. Lehet van valami védangyalom, aki súgott. :)

Szóval összegezve, ez van. Nem vagyok lekonyulva, de nem is örülök.


A sebem nem szokott nyilalni, csak csípked néha, meg inkább olyan érzés, mint amikor leég a bőröm és húzódik.

Ja, most jut eszembe. Még korábban tettem fel fényképeket a sebemről.

18822. rosszcsillag (válaszként erre: 18820. - Szviola)
2017. aug. 4. 10:28
Mit csináltál, hogy nem volt gyógyszered? Gondolom nem vetted be, de észrevettél valamit?
18821. Anita_89
2017. aug. 4. 08:52

Sziasztok!


Meska, tudod már a szövettan eredményét?


A héten minden nap belenyilal a fájdalom a hegembe. Mi okozhatja szerintetek? Eddig is volt ilyen, de nem ennyire sürűn. Nektek is szokott nyilalni?

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook