Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
18940. Anita_89 (válaszként erre: 18939. - Meska78)
2017. okt. 11. 13:16

Szia Meska78!


Igen nekem Boér doktor írja fel a gyógyszert, de amikor nem voltam nála fél évig, akkor a házi orvos felírta nekem a gyógyszert, miután elfogyott a 100 napi adagom. Ha gondolod te is próbáld meg nála. Te is L-Thyroxint szedsz?

18939. Meska78
2017. okt. 11. 13:03

Még lenne egy hülye kérdésem:

Akiket a sebész utókezel, a gyógyszert is ő írja fel továbbra is?

November közepén kell visszamennem vérvételre, viszont úgy számoltam, hogy addig nem fog kitartani a gyógyszer, kb. november elején el fog fogyni, úgyhogy szerintem mehetek be hozzá soron kívül. :)

18938. Meska78 (válaszként erre: 18930. - Anita_89)
2017. okt. 11. 12:51

Szia Claudia és Anita,

Nekem most 9 volt a TSH-m, és 50 mg-ról 75-re emelték a gyógyszert, pedig nyilván nem lesz elég, mert teljesen kivették a pajzsmirigyem, de én is úgy tudom, hogy csak fokozatosan lehet emelni, sokat egyszerre nem.

18937. Meska78 (válaszként erre: 18928. - Bubuci2017)
2017. okt. 11. 12:46

Szia bubuci,

A műtét alatt maradhatott rajtam is a bugyi, pedig nem volt meg éppen.

A remegés nálam szerintem az altatótól volt, de utána jól voltam.

Segítségre nem volt szükségem, önállóan jöttem-mentem mindkét alkalommal, persze nem a műtét napján, akkor csak feküdtem egész nap, de már másnaptól sétálgattam. De mondták is, hogy jó, ha mozgok.

Nekem számottevő fájdalmam nem volt, de beszéltem többekkel, akiket műtöttek, és sokan panaszkodtak a műtét után nyak/tarkó fájdalomra, mintha elfeküdték volna nagyon. Szerencsére ez engem elkerült, nekem csak a műtét helye fájt közvetlenül a műtét után, de arra rögtön adtak fájdalomcsillapítót, akkor még branülön keresztül, de utána is végig, amíg a kórházban voltam, bemondásra osztogatták a Cataflamot. Igazából nekem csak a nyelés fájt, és az is szerintem csak azért, mert ott volt a cső a nyakamban, és nyomta a nyelőcsövem minden egyes nyeléskor. De ez sem volt vészes fájdalom, meg arra is rájöttem, hogy ha lehajtom a fejem, akkor jobban "elfér" a cső nyeléskor.

A csőhöz amúgy én hamar hosszászoktam, így nem kellett az öltözésnél segítség, és a műtét másnapján este már zuhanyoztam is vele, persze óvatosan, hogy ne ázzon el. Az utolsó nap kivették a csövet, utána furcsa volt, hogy nincs, még mindig kerestem, akárhányszor elindultam valahová, hogy viszem magamammal. :)

18936. Anita_89 (válaszként erre: 18935. - Kőnig Claudia)
2017. okt. 11. 12:37

Szia Claudia!


Igen nekem rendben van a hormonszintem, 1 közelébe volt a TSHm a legutóbbi vérvétel eredmény alapján. 3 hét múlva megyek majd ismét vérvételre, kiváncsi leszek majd hogy, akkor milyen lesz az eredmény. De úgy érzem, hogy kell nekem az 100 mg, mert energikusabbnak érzem magamat azóta.

18935. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18930. - Anita_89)
2017. okt. 11. 12:18

Szia Anita_89!


Örülök, hogy alapvetően jól vagy!! Nekem csak márciusban vették ki a p. mirigyeket,de tényleg repül az idő.

Elolvastam a bubucinak írtakat, hát igen, tényleg más-más az érzékenységünk. Nekem az öltözködés miatt egyáltalán nem kellett segítség, emiatt a többiekhez se jöttek, de természetesen ez mindenkinél máshogy van.

Kíváncsi vagyok a novemberi hormonvizsgálatra, szerintem is emelni fogják az adagot, bár... lekopogom.. jól érzem magam. Hanem a meleget én sem bírom, bár nekem colinerg urticariam is van- az egy allergia,a melegtől csalánkiütésem lesz- pedig hogy imádom a nyarakat.Nekem az átmeneti időszakok-tavasz, ősz a rosszak, meg télen, ha nagykabátban bemegyek fűtött helységbe, és nem tudom levetni a kabátot, akkor jön ez elő. Viszont a műtét óta ez felerősödött. Neked egyébként rendben van a hormonszinted?

2017. okt. 11. 11:38
Bocs, a helyesírási hibákért, telefonon pötyögtem.
18933. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18928. - Bubuci2017)
2017. okt. 11. 11:36

Szia bubuci2017!


Nos, a remegés gondolom attól van, hogy ez mégis egy nagy műtét. Ugyanakkor nem kell tőle megijedni, lehet, hogy ezt csak én éreztem, és semmiképp nem hasonlít ahhoz, amit egy gerinc érzéstelenítés után tapasztalnak. Mondjuk úgy, hogy kissé bizonytalan volt a járásom, de amint írtam is, simán eljutottam a WC-hez.Akkor leírok néhány gyakorlati tanácsot is:

vigyél magaddal:

- kispárnát, ez jól fog esni a nyakadnak

- szívószálat- így könnyebb lesz az ivás- saját evőeszközt, adnak a menühöz ugyan műanyag evőeszközt, de ez mégis kényelmesebb.


Nyilván nagyon különböző, hogy kinek-kinek milyen a fájdalomtűrő képessége, mindenesetre a szobatársaimnak és nekem sem voltak jelentős fájdalmaim a folyosón találkoztam néhány korábbi beteggel, ők sem panaszkodtak ilyesmire. S amint írtam, az Onk. Intézetben azonnal adnak fájdalomcsillapítót, ha kérsz. Az a fontos nekik, hogy legyél éber, de nem kell szenvedni.

A teljes pajzsmirigy kivétel kb.2-2,5 óra, attól függően, vannak-e összenövések vagy egyéb komplikációk.Engem kb.8.10-kor értesítettek, hogy készüljek, kb. 8.30-850 között kezdődhette a műtét és nagyjából 11-re a szobába kerültem. Délutánra egyébként már teljesen stabilan mozogtam, este pedig szendvicset vacsoráztam, simán le tudtam nyelni.

Amik a mozgást nehezítik, azok a dréncsövek, -lehet, hogy nem ez a hivatalos nevük- szóval mindkét oldalon a sebbe be lesz vezetve egy vékony cső, ami egy -egy átlátszó, kulacsszerű tartályban végződik. Ebben gyűlik, a sebgyógyulás során keletkező váladék.A két cső elég hosszú, műanyagból vannak és nem nehezek, de meg kell szokni őket.

Összességében azt mondanám, hogy a kórházban nem lesz szükséged segítségre. Jelentős fájdalmad nem lesz, csakugyan nagyon hamar lábra áll az ember. Magam a műtét másnapján a kulacsokkal együtt a kertbe sétáltam az egyik szobatárssal.

Viszont otthonra kell segítség, legalábbis ilyen kicsi gyerekekkel. Van valami, amit viszont tényleg be kell tartani: NEM emelhetsz, és NEM hajolhatsz, legalábbis nem hirtelen, és ezt kisgyerekekkel nem lehet megoldani. Valamint az sem teljesen igaz, hogy 2 nap alatt kijöhetsz a kórházból- nekem is ezt mondták, a műtét után kiderült, addig amíg a kulacsokba ürül váladék/ ezt minden reggel írják az ápolók/addig nem mehetsz haza.Ez viszont kiszámíthatatlan, Engem hétfőn műtöttek, de csak Pénteken mehettem haza, utolsóként a szobatársak közül.Ja, és az Onk. Intézetben férfi ápolók is vannak-Dani ápoló és Laci ápoló-.

Összefoglalva-nem kell tartani a fájdalomtól, a

kórházban nem kell rokoni segítség.Persze érzelmileg biztosan segítség a rokon jelenléte, de gyakorlati szempontból nem lesz erre szükség. Otthon sem kell feltétlenül, de kisgyerekekkel igen!! Szóval szerintem a rokoni segítséget ne a kórházi, hanem az otthoni lábadozás időszakára próbáld megszervezni.

18932. Anita_89
2017. okt. 11. 11:29

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy ti hogy vagytok a meleg/hideg kérdéssel mióta kivették a pajzsmirigyeteket? Mert én nagyon nem bírom a meleget, nem bírom a fütést, se azt ha felszállok vonatra, metróra, hévre. A kora reggeli hideg levegő esik csak úgymond jól, éjszakánként is nyitott ablaknál alszom.

18931. Anita_89
2017. okt. 11. 11:11

Sziasztok!


Amúgy képzeljétek, napra pontosan ma van 1 éve, hogy volt a műtétem, annyi minden megmaradt bennem. Jól elment az idő!

18930. Anita_89 (válaszként erre: 18926. - Kőnig Claudia)
2017. okt. 11. 11:10

Szia Claudia!


Igen tényleg fura, h csak 100 mg gyógyszert kapsz,én a fél pajzsmirigyemre kapok annyit, de nyilván ez azért van, hogy folyamatosan hozzászokjon a szervezeted, a legtöbb esetben szerintem 25 mg-oz szoktak csak emelni fokozatosan.

18929. Anita_89 (válaszként erre: 18928. - Bubuci2017)
2017. okt. 11. 11:07

Szia bubuci!


Engem is az Onkológia Intézetbe műtöttek és rajtam lehetett bugyi. Igen velem ott volt anyukám, meg párom is. Az első két nap szerintem mindenképp kell segítség, főleg az öltözésnél, amikor benned van a cső, mert nem nagyon mozgathatod a fejed ide-oda. Nekem a cső 3 napig volt bent, az kicsit macera, de kibírható.

18928. bubuci2017
2017. okt. 10. 18:28

Köszönöm a válaszokat, halasztani nem szeretnék, mert épp őszi szünet lesz, talán kicsit könnyebb lesz a férjemnek, hogy nem kell rohanni 5 felé a gyerekekkel, míg nem vagyok otthon.

A remegés mitől van? Az altatás mellékhatása? Eddig egy műtétem volt, de az gerinc érzéstelenítésben, akkor volt remegésem, még a fogaim is összekocogtak, eltartott 1-2 órát mire elállt.

Ma voltam a bölcsiben a kicsivel, jövő héttől kezdhetném a beszoktatást, de attól félek el fog kapni valamit (mondták, hogy biztosan beteg lesz a kezdetekben), akkor meg lehet, hogy én is elkapom, nem hiányozna a köhögő roham frissen műtve. Gondolkozom mi legyen, mert lábadozva nem bírok egy 2 évessel, de a bölcsi se tűnik most jó ötletnek, megpróbálok bébiszittert keresni.

Én még azt sem tudtam, hogy meztelennek kell lenni :-O

A teljes eltávolítás kb mennyi idő 2 óra alatt meg van a műtét?

És veletek volt rokon? Vagy meg van az ember segítség nélkül? Úgy néz ki, hogy max. apukám tud bejönni hozzám.

Szerintem a fájdalmat bírni fogom, de mégis mire számítsak? Fáj a nyelés, vagy sugárzik az egész nyakba, fejbe.

Még ezen a no wifin aggódok, nem gondoltam volna, hogy még internet sincsen, bezzeg ingyen wifi kellet a vizes vb-re .

18927. Meska78 (válaszként erre: 18923. - Kőnig Claudia)
2017. okt. 10. 13:46

Én is hamar ébren voltam műtét után, és ki is engedtek wc-re, de jó is volt, mert a harmadik infúziós zacskó után már majd bepisiltem, bár én is remegtem, mint a nyárfalevél, utána pedig megszédültem.

Szerintem sem lesz gond, hogy épp meglesz, én bevállalnám akkor is.

18926. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18914. - Tjutka)
2017. okt. 10. 11:19

Szia tjutka!


Örülök, hogy jól vagy! Magam is a hormonbeállítással bajlódom. Talán, mintha kicsit szárazabb lenne a bőröm, de nem vészes. Nekem, mint írtam utoljára 6 körül volt a TSH-m és most 100 mikrogrammot szedek. Csodálkoznék, ha elég lenne, azt olvastam, a normál napi adag kb. 150 mikrogram, nem hiszem, hogy teljes pajzsmirigy eltávolítás után a harmadát a mellékpajzsmirigy miatt megtartott mócsingok meg tudnák termelni, de ez majd nekem is novemberben derül ki.

18925. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18912. - Szviola)
2017. okt. 10. 11:14

Szia Szviola!


Milyenek a képi eredmények? Van valamilyen plusz információ?

18924. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18916. - Bubuci2017)
2017. okt. 10. 11:11
Nem tudom, hogy van -e összefüggés, viszont vigyázz, nehogy elkapj valamilyen légúti betegséget, mert akkor tényleg elhalasztják a műtétet, legalábbis nekem Koltai doktor ezt mondta.
18923. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18921. - Bubuci2017)
2017. okt. 10. 11:08

Szia bubuci2017!


Szerintem a menstruáció miatt semmiképp se halaszd el a műtétet.

Az Onk. Intézetben- úgy emlékszem, itt fognak ,műteni- nagyon hamar éber leszel. Nekünk mondták is,hogy azt akarják, hogy minél hamarabb kommunikáljunk, ne aludjunk/ csak szunyókáljunk esetleg/ viszont fájdalomcsillapítót kérésre adnak.

Aki menstruált az egy bugyit a betéttel magán tarthatott, mert egyébként pucérnak kellett lenni. A Fej- Nyak Osztályon a szobákban beépített mosdó van WC-vel, nem kell nagyobb távolságra menni. Nekem pisilni kellett többször, és igaz, remegő lábakkal,de elvergődtem a beépített slozihoz.

18922. Böce (válaszként erre: 18921. - Bubuci2017)
2017. okt. 9. 23:32
Esetleg el lehetne halasztani egy héttel a műtétet. Ezt is megkérdezheted a dokitól, és akkor neked sem lenne annyira kellemetlen.
18921. bubuci2017
2017. okt. 9. 18:38
2 hét múlva megyek orvoshoz, persze rákérdezek, de gondolom ez nem rá tartozik , max azt mondja szóljak a nővéreknek, hogy segítsenek (gondolom). Ő elvégzi az operációt, puff majd csak lesz valami. Ja és ma hívott az a hölgy aki néha jött segíteni takarítani a lakást, hogy többet nem jön. Semmi se jön össze nekem mostanában :(
18920. Szviola (válaszként erre: 18919. - Bubuci2017)
2017. okt. 9. 16:19
Szerintem kérdezed meg ott, hogy ilyenkor mi a menete a dolgoknak. Nem tudok ebben segíteni, mert n volt benne részem.
18919. bubuci2017
2017. okt. 9. 14:28

Értem, köszönöm.

A műtét napján mennyire kába az ember? Betétet cserélni fel fogok tudni kelni? Nem tudom mi lesz ha a wc ig se tudok kimenni, a legnagyobb Tena ladyvel készülök, mintha szülni mennék, de pár óránál többet az se fog kibírni. Járt így már valaki, hogy műtét alatt éppen meg volt?

18918. Meska78
2017. okt. 9. 11:20
Mellkas röntgenen szerintem csak azt nézik, hogy nincs-e valami elváltozás, gyulladás ami miatt ne lehetne műteni a pácienst.
18917. Szviola (válaszként erre: 18915. - Bubuci2017)
2017. okt. 9. 09:12
A fagyasztásos teszt teljesen megbízható, ha jó helyről vett a minta. Nekem bejött. De ha a citologia pozitív, akkor az már pozitív.
18916. bubuci2017
2017. okt. 8. 22:19
Még valami, nekem pár hete fáj a torkom és nem akar múlni. Bárkinek volt ilyen baja? Ez a pajzsmirigy rákkal van összefüggésben?
18915. bubuci2017 (válaszként erre: 18911. - Szviola)
2017. okt. 8. 22:15

Igen, valószínű igazad van, nem lenne jó 2 műtét, ha mégis rosszindulatú lenne. Úgy tudom van fagyasztásos teszt, de nem megbízható (hallottam olyat, hogy nem tudtak semmit megállapítani, majd a szövettan később rosszindulatú daganatot talált, és ment a beteg a 2. műtétre)

Nekem jól működik a pajzsmirigyem, minden vérképem, hormonvizsgálatom, tökéletes, egy kezdődő Hashimotot állapítottak meg, teljesen véletlenül, derült csak ki, hogy komolyabb bajom van (uh-n találtak egy 2 cm es göböt, tumor kizárása miatt javasolták a citológiát, ott meg rákos sejteket találtak) :( Tuti azért lett bajom, mert stresszes volt az életem az elmúlt időkben :(


Jó olvasni, hogy nem olyan vészes a fájdalom és a felépülés.


A mellkas röntgenen mit néznek? Helgának már elpanaszoltam, hogy éppen menstruálni fogok a műtét idején , hát ez sem dob fel, nekem nagyon durva az első 3-4 nap.Szét fog ázni alattam az ágy.

18914. tjutka (válaszként erre: 18907. - Kőnig Claudia)
2017. okt. 7. 23:37

Szia Klaudia!

Örülök, hogy jól vagy. Én is a hormon beállításával küzdök kicsit, de nagy probléma nincs.

18913. tjutka (válaszként erre: 18906. - Bubuci2017)
2017. okt. 7. 23:33

Szia Bubuci!


Engem május 30-án Koltai doktor műtött. Nagyon jól sikerült a műtét, kivették mind a két pajzsmirigyemet. Semmi különös fájdalomról nem tudok beszámolni,gyorsan túl lettem rajta.Szerencsére jó lett a szövettanom. Most a hormonszint beállításával küzdök, novemberben megyek újabb labor vizsgálatra. Utoljára 3 hete 11 volt a TSH, így 125 mikrogrammra emelték a Letrox-ot. Híztam 3 kg-ot mindjárt az elején, de már leadtam, A legújabb, hogy száraz nagyon a bőröm, és hullik a hajam. Az Onkológián nagyon rendes mindenki, segítenek. Nekem nem ott van az endokrinológus, ő ajánlotta a Koltai doktort. A sebész elvégzi a dolgát, majd a többi már az endokrinológusé, persze egyszerű esetben.

18912. Szviola
2017. okt. 7. 07:56

Nekem meg van eredménye a spect CT nekem, de nem vagyok tőle elragadtatva, csak annyi van rajta, hogy a tervezett 3. műtétet nem javasolják.... Wtf??? De akkor hogyan tovább, mivan ott, mi nincs stb. Hétfőn kiderül. Akkorra ígérték a kép anyagot.

Közben több emberrel akivel találkoztam javasolták h váltsam le a dokit, azt is megmondtak hogy kire, és hajlok is rá, csak nem tudom hogy hogy.

18911. Szviola (válaszként erre: 18910. - Bubuci2017)
2017. okt. 7. 07:52

Szia,

Fordítsuk meg egy kicsit.

Jobb lesz, ha mégis rosszindulatú, és még egyszer meg kell műtsenek??? Nem tudom ott van e gyorsfagyasztásos teszt, de mikor engem műtötték, azt csinálták, addig csak az érintett oldalt vették ki, amint ment az eredmény vágtak tovább és vették ki a bal oldalt is.

Kicsi gyerekkel, ilyen várakozási időkkel luxus lenne 2 műtét. Plusz stressz.

Ha még amúgy sem működik a PM nem mindegy hogy kint vagy bent van?

Bocsi, nem akarok okoska lenni, de itt a 6 év alatt már sokmindenkit kísértem végig. Sommindenkit láttam, sajnos.

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook