Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (5. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18769. Böce2017-06-29 21:12
Sziasztok!
Én is műtét előtt állok, de majd csak szeptemberben lesz valamikor. Még nem tudom, pontosan, hogy mikor. A doki szabira megy, meg új kórházba, úgyhogy ott lesz a műtét. Eléggé be vagyok rezelve, mert azt olvastam, hogy aki túlsúlyos (rövid, tömzsi a nyaka) tovább tart a műtét. Plusz magas vérnyomás is van.

Olvasom, hogy itt szinte mindenkinek az Onkológiai Intézetben volt a műtét, miért? Nekem a Szent István Kórházban lesz, Bp-en.

Remélem, felébredek műtét után és minden rendben lesz. Mennyire fáj első nap? Hogy megy a felkelés?
Gyógyulást mindenkinek.

18768. Szviola2017-06-29 20:09
Szia, nekem azt hiszem mind2 műtétnél másnap már nem volt csövem. Viszont, minden orvos, kórház, más a gyakorlat.

Erről jut eszembe, az egyik cső helye egyre csúnyább... Le vagyok törve. Amugy is, de még hogy meg is bámulnak, nagyon rossz.
(válasz Meska78 18767. hozzászólására)

18767. Meska782017-06-29 18:34
Nekem csak egy csövem van, de tegnap mèg a doki is azt mondta rá, hogy már csak dísznek lóg rajtam.
A dokim amúgy ma szabadnapos, szerintem amúgy kivette volna már ma. Remèlem nem kell ezèrt mèg egy napot bennmaradnom, mert már most elmegy a hajam az unalomtól.
A szobatársam csövèt, aki után következtem a műtőben, már dèlelőtt kivettèk. Most irigykedek rá. :)

18766. tjutka2017-06-29 18:23
Szia Meska! Engem kedden műtöttek és csütörtökön vették ki, két csövem volt. Másnap, pénteken mehettem haza. De volt betegtársam, akit aznap műtöttek, mint engem, és csak pénteken vették ki a csövet, szombaton ment haza.

Caludia, a vizenyő elmúlt a gyógyszerváltás után, most kíváncsian várom, így marad-e. Örülök, hogy jól vagy, a vizesedésen kívül nekem sincs semmi bajom.
(válasz Meska78 18765. hozzászólására)

18765. Meska782017-06-29 18:12
Csak holnap veszik ki a csövet. :(
Nektek is benn volt 4 napig?
Ès amikor kiveszik a csövet, aznap haza lehet menni?

18764. Kőnig Claudia2017-06-29 10:34
Sziasztok!

Na, jó , hogy Meska is gond nélkül túl van a késen. Innen már csak jobb lesz. Tjutka, az adatok alapján úgy tűnik, enyhén alulműködő vagy, gondolom, ezért emelte az adagot. Nekem azt mondta az endokrinológus, hogy egyszer kell csak így kikísérletezni a megfelelő gyógyszer adagot, utána évente kell csak menni.Szerintem a 2 kg nem sok, az lehet, hogy csak víz. Azt egy hét alatt vagy mélg hamarabb le fogod tudni adni.Amikor 89-es volt a TSH-m én is püffedtséget érzetem, tulajdonképpen mindenhol, de főleg a hasam körül, de nem emésztési okokból. Az orvos mondta, hogy ez ödémásodás, ami az alulműködéssel jár, és majd el fog múlni, így is lett.Szerintem, amint sikerül beállítani a gyógyszeredet, ezek a tünetek el fognak múlni.
Nekem, amint írtam 0,23 volt a TSH-m június elején, ezért napi 100 mikrogrammról 75 mikrogrammra csökkentette az L-Thyroxint. Aug. végén kell majd megint ellenőrzésre mennem. Amúgy teljesen jól érzem magam, kíváncsi vagyok, ez a 75 mikrogrammos adag beválik -e.
(válasz tjutka 18763. hozzászólására)

18763. tjutka2017-06-28 16:27
Meska is túl van a műtéten. Pihenj sokat, meglátod gyorsan felépülsz majd.
Ma voltam endokrinológusnál, tsh 5,47 t3 3.31 t4 norm. letroxra váltotta a gyógyszert heti 5x1 100 ug és heti 2x1 125 ug. Ezen kívül sajnos híztam 2 kg-ot, normál súlyú vagyok, de ez nem jó, és nem tudom mitől. hétvégén meg megpüffedt az arcom meg a lábam, azt sem tudom, mitől. Ti hogy vagytok?
(válasz Meska78 18762. hozzászólására)

18762. Meska782017-06-28 07:03
Na itt vagyok. :)
Tegnap vègül is 2. lettem a sorban, a szobatársam volt az első. Elèg gyorsan zajlottak az esemènyek. Mèg aludtam 2-3 órát a reggeli nyugtatótól, amikor egyszer csak jöttek èrtem, hogy na indulás a műtöbe. A legutolsó, amire emlèkszem az az, hogy valami hideg gázt lèlegeztettek be velem. Meg èbredèskor megkèrdeztèk miről álmodtam. :)
Reggeltől a műtèt utánig 3 flakon infúziót adtak, úgyhogy már 5 percenkènt kèrdeztem, hogy mikor mehetek már ki pisilni. Vègül kiengedtek, akkor egy kicsit megszèdültem, kèsőbb meg sajnos hánytam is. :( Utána szinte csak aludtam meg aludtam, egèszen most reggelig, de este azért már megettem a vacsi felèt (kifli kőrözöttel). A nyelès nagyon fáj, de tegnap is kaptam fájdalomcsillapítót, meg ma reggel is vettem be, így egy kicsit jobb.
Egyelőre ennyi, mostmár csak unatkozok, de remèlem pènteken hazaengednek.
Puszi

18761. tjutka2017-06-27 21:04
Pihenj Meska, percről percre jobb lesz, meglátod.
(válasz Meska78 18760. hozzászólására)

18760. Meska782017-06-27 14:37
Túlvagyok a műtèten, majd írok.

18759. Szviola2017-06-26 19:41
Sziasztok, sokszor felfel pillantok ide, de írni sosincs időm. Megvagyok, Irt állapított meg a doki, júli végén pmmel kapcsolatos ellenőrzés lesz. Októberben mibi, majd márciusban elbírálja kell e izotóp. Nem fogom most felvenni, nagyon belehaltam, főleg így, hogy majd ekkor meg akkor eldönti mi lesz. Miért nem most??
Sokat nem tudok most visszaolvasni sem, pakolok, indulunk a balcsira! Remélem kitart a jóidő, nem úgy mint tavaly.

18758. tjutka2017-06-26 17:26
Szia Meska!
Ne izgulj, minden o.k. lesz, meglátod. Nekem csak vérvétel volt ismételve, más nem, de egy hónapon belül kell lenni minden vizsgálatnak, ez a szabály, gondolom ezért csinálták újra neked mindet.
Hétvégén megdagadtam, csupa víz lett a bokám meg a lábfejem és a szemem alatt is kicsit. Mára elmúlt,ma voltam vérvizsgálaton, szerdán kiderül, hogy mi a helyzet.
Drukkolok neked, majd ha írásképes vagy, írd meg, mi volt. :)
(válasz Meska78 18757. hozzászólására)

18757. Meska782017-06-26 14:49
Sziasztok!
Már bent vagyok a kórházban, pedig titokban remènykedtem, hogy rosszul hallottam, ès nem június, hanem július 26. :) De nincs tèvedès, holnap műtenek.
Nekem újból csináltak minden vizsgálatot, labor, ekg, mellkas röntgen (már lassan világítok a sötètben, ennyi sugárzástól).
Azt mondták,holnap harmadik vagyok, tehát kb. csak du. kerül rám sor. Addig majd csak lógok az infúzión. :s
Drukkoljatok, lègyszí'! 😨

18756. tjutka2017-06-21 16:26
Szia Anita!

A nyelv nagyon fontos, biztos sikerülni fog majd a vizsga, ügyes vagy. :)
A véreredményem én sem tudom, jövő hétfőn megyek, szerdán meg az endo dokihoz. Megírom, hogy mi volt az eredmény. Nyár közepén van egy munkám, de augusztustól láblógatás jön végre.
(válasz Anita_89 18753. hozzászólására)

18755. tjutka2017-06-21 16:21
Szia Claudia!

Köszi, hogy drukkoltál a szövettanomért. Nagy segítség volt ez a kis csapat biztatásban, együttérzésben is. Köszönöm.
Nagyon szép lett a sebem, a varr már leesett, nincs duzzanat, pirosas még, de hajszál vékony. A bőröm már nem olyan rugalmas mint a tiétek, de nem vészes, a sebész szépen csinálta meg. Újra vékony hosszú a nyakam :)
(válasz Kőnig Claudia 18750. hozzászólására)

18754. nagyhelga2017-06-21 11:35
Igen, túlműködök, ezért kell csökkenteni. Az ultrahang jó lett, nincs semmi kiújulásra mutató jel, nyálmirigyek rendben, csak egy nyirokcsomó 1,5x0,7 centis, de az endodokim szerint ez nem jelent semmit. Máshol nincs nyirokcsomó nagyobbodás. Szóval minden oké :)
(válasz Kőnig Claudia 18751. hozzászólására)

18753. Anita_892017-06-21 11:04
Szia tjutka!

Örülök én is, hogy jó lett a szövettanod. Heged szépen gyógyul?

Én most várakozó állásponton vagyok, majd csak július 5.én tudom meg a vérvizsgáltok eredményét.

Nekem a nyár munkával telik, sajnos a suli miatt sok szabadságot felhasználtam már, így már nem maradt sok. Nyelvvizsgámról éppen lecsúsztam, nem sokon múllott,hogy meglegyen, így a következő időpontra tartogatom a szabadságokat.Így a hétvégéket használom majd ki nyáron.

18752. Kőnig Claudia2017-06-21 10:54
Szia Szviola!

Remélem, jól vagy! Írj majd hosszabban, ha tudsz!
(válasz Szviola 18749. hozzászólására)

18751. Kőnig Claudia2017-06-21 10:52
Szia nagyhelga!

Ez furcsa, az adatok alapján olyan, mintha túlműködnél, nekem 0.23 volt a TSH-m, a T3, T4 még normális, de csökkentették a thyroxint 100 mikrogrammról 75 re. Viszont az endokrinológusod nyilván tudja, mit miért csinál.
Mi lett az ultrahang eredménye?
(válasz nagyhelga 18746. hozzászólására)

18750. Kőnig Claudia2017-06-21 10:49
Szia tjutka!

Hurrá! jó a szövettani eredményed!Akkor nyugodtan unokázhatsz és élvezheted a nyarat!!
(válasz tjutka 18745. hozzászólására)

18749. Szviola2017-06-20 11:05
Csajok, ha lesz több mint 1 percem írok majd!

18748. Meska782017-06-20 09:02
Köszönöm mindeninek a választ, szerintem nézek majd bőnyakú hálóinget, mert csak környakas pólós pizsamám van.
Kispárna, szívószál már van. :) Olyan vagyok, mint a kismamák, össze van készítve a kórházi csomag egy helyen a szobában, már csak fel kell majd kapnom, és vinni. :)

18747. Szviola2017-06-19 22:23
Szia, nekem a gombos, illetve bőnyakú hálóing jött be, pizsi alsót nehezen vettem fel.
Kispárnát, szívószálat vigyél!
(válasz Meska78 18742. hozzászólására)

18746. nagyhelga2017-06-19 13:42
Sziasztok!

Ma voltam az endokrin dokimnál. A TSH 0,014, így egyik nap 150, másik nap 200 hormont kell szednem. A T3 és T4 is magas, azt nem tudom, ez mit jelent. Holnapra írt ki a doki ultrahangot, nem semmi. :) Azt mondta, próbáljam meg, hátha fogad Pesten a sebészem, mert azért kellene onkológiai ellenőrzés, és ott a legjobb. Meg is tapintotta a nyakam, nincsenek göbök sem.
Kíváncsi vagyok, mi lesz holnap :)
Veletek mizújs?

18745. tjutka2017-06-19 12:56
Szia Claudia! Most hívtam az orvost a szövettan miatt, és mind a két lebeny rendben van, jó a szövettan, csütörtökön megyek az ambulanciára átvenni.
Én már nem dolgozok, mostanában mentem nyugdíjba 45 év munkaviszony után :) Unokázok, meg végre magammal is van időm foglalkozni.Megbízásra vállalok már csak munkát.
Meska, nekem a rövidnadrágos pizsama alja és pamut top vált be, nem kellett szerencsétlenkedni a minden napi átkötözésnél, és a csöveim is kényelmesen elvoltak a jobb oldalamon egy ajándék tasakban.
(válasz Kőnig Claudia 18744. hozzászólására)

18744. Kőnig Claudia2017-06-19 09:32
Szia tjutka!

Igen, nekem is szednem kellett volna a thyroxint, recepttel engedtek el a kórházból, de az endokrinológián azt mondták, 6 hét alatt ürül ki a szervezetből a hormon, az után kell menni elellenőrzésre. Persze, addig is szedhettem volna a bogyót, de félreértettem a dolgot.
Jó hír, hogy ilyen gyorsan épülsz fel!Biztosan jóindulatúak voltak a göbjeid. Nekem egyébként a szövettanban szerepelt a pszeudo-papilláris kifejezés, amiről a papilláris karcinómára gondoltam, de a BNO kód jóindulatú eredményt jelölt, és a sebész is azt mondta, hogy nincs további tennivaló.
Egyébként nekem a két lebenynek két külön szövettani eredménye volt, és különböztek is egymástól.
Amúgy tényleg ki kell használnunk a nyarat az erőgyűjtésre. Dolgozol már vagy még betegszabadságon vagy?
(válasz tjutka 18741. hozzászólására)

18743. Kőnig Claudia2017-06-19 09:23
Szia Meska!

Tulajdonképpen mindegy, fő, hogy jó bő nyaka legyen, hogy a csöveket könnyen tudd mozgatni. A meleg miatt én azt hiszem, a hálóinget választanám.
(válasz Meska78 18742. hozzászólására)

18742. Meska782017-06-19 07:29
Sziszatok,
Így a finishben lenne egy hülye technikai kérdésem. :)
Ti pizsamát vagy hálóinget vittetek a kórházba? Melyik a jobb öltözködés szempontjából?

18741. tjutka2017-06-15 19:35
Szia Claudia!

Örülök, hogy jól vagy. Érdekes, nekem rögtön kellett szedni az L-Thyroxin 100-at, a műtét 4-ik napjától. Eredményt nem tudok, majd 26-án labor, 28-án endokrinológus doki. Nem panaszkodhatok, semmi problémám nincs,a nyakam időnként ég, csipked, de semmi egyéb. Remélem jó lesz a szövettan, a sebész azt mondta, hogy nagy kemény göbjeim voltak. Jó nyaralást mindenkinek, gyógyuljunk, élvezzük a nyarat. Utólag is köszönöm a sok segítséget, amit kaptam tőletek.
(válasz Kőnig Claudia 18737. hozzászólására)

18740. Szviola2017-06-15 15:12
Ooo, bakker. Na gyere debrecenbe.
(válasz nagyhelga 18739. hozzászólására)