Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
19120. nagyhelga (válaszként erre: 19119. - Horakulum)
2018. jan. 8. 21:58
Szia, én miskolci vagyok, kivették a pmem és a nyirokcsomóimat :) Nem ismerem sajnos a tanár urat, nem is hallottam róla :( Engem Pesten műtött Boér András. Ha kezelés kell neki, irány Pest, mert ott vannak a legjobb sebészek és Miskolcon nincs izotópkezelés. Még Debrecent is jónak mondják, ott is vannak jó orvosok, de ha teheti, inkább keressen egy profi pm sebészt, aki kiszed mindent, ami nem kell oda.
19119. horakulum
2018. jan. 8. 21:16

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy vannak-e köztetek miskolciak, akik átestek pm. operáción, esetleg teljes eltávolításon. Ismeritek-e esetleg, van e információtok Karosi Tamás tanárúrról? Egy kedves ismerősöm op-ra vár, 41 éves nő, akinek egyik pillanatról a másikra kezdett el fájni a pm-e, most már a másik oldal is kezd, alig egy hónap telt el az első felfedezése óta. A biopszia eredménye sajnos nem teljesen egyértelmű, de nem zárható ki a malignitás. A terv teljese pm. eltávolítás, majd radiojód kezelés, tehát a pm. sejtek teljes kiírtása.


SZóval, vélemények? Miskolciak?


Köszönet előre is a támogató hozzászólásokért! Ha lehet, írjatok rám kérlek privátban is, ha írtatok ide, mert lehet elfelejtek benézni. Bocsi, terhelt vagyok. :)

19118. tjutka
2018. jan. 3. 20:39
Boldog Újévet kívánok mindenkinek és gyors gyógyulást. Ismét jó lett a laborvizsgálatom, tehát a 125 mikrogramm Letrox bevált. Caludia hogy vagy? Műtét óta először híztam 3 kg-ot, majd lassan fokozatosan a 6.-ik leadott kilónál tartok.Csökkentett gluténtartalommal eszem és cukormentesen.
19117. nagyhelga
2017. dec. 24. 11:58
Boldog karácsonyt és gyors gyógyulást mindenkinek! :)
19116. Böce (válaszként erre: 19115. - Anita_89)
2017. dec. 14. 11:26

Szia Anita!


Köszi a megnyugtatást. Nem mondtak semmi konkrétumot, csak azt, hogy sok időbe kerülnek az ilyen vizsgálatok.


Elvileg nem volt rákra utaló jel, de azért csak izgat, hogy mi az eredmény. Remélem, hamarosan lesz eredmény.

19115. Anita_89 (válaszként erre: 19114. - Böce)
2017. dec. 14. 09:29

Szia Böce!


Anno nekem is kb ennyit kellett várnom, mert még további vizsgálatok voltak szükségesek a szövettel kapcsolatosan. És telefonba mit mondtak kb mikorra várható, hogy meglesz?

19114. Böce
2017. dec. 13. 13:43

Sziasztok!

Még mindig nincs szövettani eredményem. Pénteken lesz pontosan 8 hete, hogy műtöttek.Telefonon hívogatom a kórházat, állitják, hogy ez rendben van. Szerintem meg nincs


Szerintetek? Csapjak az asztalra?

19113. Meska78
2017. dec. 8. 20:18

Sziasztok.

Ma voltam a véreredményért, már majdnem jó a TSH, 5.valamennyi, úgyhogy még emeltünk az gyógyszer adagon, és mostantól 75 helyett 100 mg-ot kell szednem.

Én meg ott rakosgatom a tabit otthon, hogy de jó, hogy pont tegnap este feleztem el egy tablettát (50 mg-os l-thyroxinom van, úgyhogy 1+fél tabi kellett szednem), mondom így, hogy most már két egész szemet kell bevennem, nem fogok tudni kezdeni azzal az egy féllel semmit, akárhogy osztom.

Erre fel pakolásztam az ágyam alatt, hát nem ott bujdosott egy fél tabletta. Ki tudja melyik reggel (és mikor) nem vettem észre, hogy kiesett a kezemből, és csak az ötvenest vettem be. XD Nem mintha észre vettem volna belőle valamit is.

Úgyhogy megoldódott a fél tabletta sorsa, holnap reggel 1+két felet veszek be. XD

Kontroll január közepén.

19112. Anita_89 (válaszként erre: 19111. - Böce)
2017. dec. 1. 11:18

Szia Böce!


Igen. Nekem úgy volt, hogy 6 hetes ellenörzés után csak fél év múlva kellett visszamennem, addig szedtem az 50 mg-ot, természetesen magamtól elmentem azért a mütétet követő első vérvétel utána 3 hónapra rá vérvételre és ultrahangra magánhoz, aztán utána 2 szer is 2 havonta jártam az 50ről 75re és a 75ről 100ra való gyógyszermelés miatt.

19111. Böce (válaszként erre: 19110. - Anita_89)
2017. dec. 1. 11:07

Még szerencse, hogy a munkahelyed ilyesmire is hajlandó áldozni.


Kíváncsi vagyok, nekem milyen időközönként kell majd járni, most az elején még nyilván sürűbben, ha már beállították az adagot, akkor félévenkéntit hallottam mástól is.

19110. Anita_89 (válaszként erre: 19109. - Böce)
2017. dec. 1. 10:55

Szia Böce!


Hát igen, sajnos nagyon szomorú, hogy nem jut az egészségügyre pénz. Én már eleve az Onkológián kezdtem, endokrinológusnál még soha nem is voltam, de most decembertől adódott itt a munkahelyemen az a lehetőség, hogy lehet majd menni a Medicoverhez, így majd biztos elmegyek egy endokrinológushoz, mivel csak fél év múlva kell mennem vérvételre, én meg az sokallom, szerintem 3 havonta jó ha van egy vérvétel, hogy tudjam mi is a szitu.

19109. Böce (válaszként erre: 19107. - Anita_89)
2017. dec. 1. 10:40

Szia!

Engem a körzeti endokrinológus küldött műtétre is, hozzá mentem vissza műtét után.


Itt is sokára van időpont. Kevés az orvos, sok a beteg.


Talán nem stadionba meg határon túli focicsapatokra kellene elszórni az ország pénzét...

19108. Szviola (válaszként erre: 19098. - Bubuci2017)
2017. dec. 1. 08:44

Voltam, magánban. Egy a baj hogy ha menni kell kezelésre, ahiva nem megyek, oda kell vissz irányítson. Izotópra csak x orvosok utalhatnak be. Akinek van hozzá jogosultsága.

Ez a dokinő vissza is adta a merckformint nekem, amire professzor azt mondta ha nem fogytam tőle akkor kuka. De az inzulinos értékeim ugyan ugy rosszak maradtak, szóval így kerestem meg ezt a nőt, rengetegen járnak hozzá.

Itt úgy van ha vlakinek sos, akkor ki ülheti a sort. Ami azt jwlenti akár 10 órát is, de bekerül. Ha vn időpontod, akkor is várhatsz 5 6 órát, kb nem tartják be sehogy.

Amugy még kettő 3700 mbq-s izotópra akar küldeni. Már kptam összvissz kb 10 ezret.

19107. Anita_89
2017. dec. 1. 08:43

Sziasztok!


Akkor nektek mütétet követően az orvosotok, azt mondta, hogy a továbbiakban keressétek fel a körzeti endokrinológiát? Én a III. kerületbe lakom, nálunk is ez van, hogy hónapokat kell várni mindenhova, mert tesóm is el akart menni endokrinológushoz és már nem is tudom hány hónapot kellett volna várnia, így elment inkább magánorvoshoz.

19106. Böce (válaszként erre: 19104. - Bubuci2017)
2017. nov. 30. 21:39
Sürgősségi beutalóval kötelesek még aznap fogadni, amikor jelentkezel a rendelésre, vizsgálatra. Előírás.
19105. Böce (válaszként erre: 19102. - Bubuci2017)
2017. nov. 30. 21:37

Igen, 6 hétig semmit sem szedtem, így lett ennyi.


Gondolom, ki kellett ürüljön teljesen, amit még termelt, míg volt, így látják jól, hogy a maradék mennyit termel.


Szerintem most csak a durva alulműködés miatt fogadtak rögtön, műtlt utáni kivételes eljárás.

A következő kontrollra időpontot kell kérnem. Itt januárra csak a jövő héttől adják.


Szerintem is fokozatosan emeld, úgy nem viseli meg annyira a szívet, a szervezetet.

19104. bubuci2017
2017. nov. 30. 21:24
téged azonnal fogadnak a szakrendelesen? nálunk 6 ho a várakozás. te mégis hol laksz? micsoda különbségek vannak. a korhazban is egy beteg mondta hogy a Jahn Ferenc kórházba sürgősségi beutalo t adott a háziorvosa és az uh t biopsziat azonnal megcsinaltak. én meg mentem egy vagyonért maganba hogy ne kelljen heteket várni.
19103. bubuci2017
2017. nov. 30. 21:20
szedtel.....
19102. bubuci2017 (válaszként erre: 19101. - Böce)
2017. nov. 30. 21:19

igen lehet hogy holnap csak 75 öt veszek be. te 6 hétig semmit se szedtem és így lettovább a tsh d ugye?


én sem alszom. nagyon keveset csak. de én már évek óta felebredek éjjel 2 körül és onnantól óránként.


na azért akarok a kórházba menni mert a szakrendelo s orvos küldött el hogy semmi bajom. ő egy nulla a szememben szakmailag.

19101. Böce (válaszként erre: 19100. - Böce)
2017. nov. 30. 19:55

Talán nem érthetően írtam, 2 nap 25, köv.2 na' 50, majd 2 nap 75, és így tovább fokozatosan 125-ig, és onnantól annyit.


Bubuci, lehet, hogy neked is így kéne, fokozatosan.

19100. Böce (válaszként erre: 19098. - Bubuci2017)
2017. nov. 30. 19:44

Szia!


Miért a körzetes kórházat, miért nem a szakrendelőt? Ott vsn endokrinológiai szakrendelés. Vagy ez együtt van a kórházzal?


Tegnap voltam a 6 hetes vérvételen, ma reggel hívtak az endokrinológiàról, hogy menjek be.

TSH: 34,79

fT4: 0,4 alatt

fT3: 1,5 alatt

a többi eredmény folyamatban.

Ca jó, mert 800-1000mg-ot szedtem, de írtak fel 2*700 mg Calcicarbot.


Euthyroxot 2 napig 25, és két nap után emelve 25 mikrogrammal, 125-ig kell szednem. Kontroll januárban, jövő héttől lehet időpontot szereni.


Mostanában nem jól alszom, pedig eddig mint a bunda. Kérdem a dokit, lehet ettől?

Azt monja, ilyen TSH-val úgy kéne aludnom, mint a mormota.

Mondtam neki, úgy látszik, én fordítva vagyok "bekötve". Jót mosolyogtunk:-)

19099. bubuci2017
2017. nov. 30. 19:14
néha atírja a telom amit írok bocsi... az elgepelesert
19098. bubuci2017 (válaszként erre: 19097. - Szviola)
2017. nov. 30. 19:12
jaj igen emlékszem hogy írtad hogy 2 doki ide oda küldözgetett egymáshoz. nem tudom pontosan hogy most milyen kezelesre vársz de talán egy orvos endokrinológus magánrendelojebe elmennel és az összes papirodat leletedet bemutatnád neki hátha végre megmondanak mi lenne a legjobb. sajnos Magyarországon én ezt tapasztalom. pénzzel kapja meg azt a figyelmet aki járna. ha az sztk.s endokrinológusra hallgatok aki tojt a tüneteimre akkor ki tudja mikor derült volna ki az én bajom. tegnap felhívtam a körzetes kórházat hogy kérjek endokrinológus hoz időpontot májusra adtak! egy vicc.
19097. Szviola (válaszként erre: 19095. - Bubuci2017)
2017. nov. 30. 16:32

Onnan jöttem el, ott vokt 2 kezelesem, nem vették észre hogy volt áttétem. Magam mentem utána, 1 éve műtöttek újra, márciusban volt az izotóp. Itt kicsit kompaktabb már a sztori, mert ugye kórházon belül látják, hogy mikor hol jártam.

Nem a klinikán műtöttek. Pesten konkrétan letojtak az áttétes nyirokcsomóimmal. Nem megyek oda soha többet.

Mindenki tud valhova negativ példát, nekem az nem jött be. Nagyon bánt, hogy akkor nem álltam ki magamért rendesen, az első kezelés után idegösszeomlásom lett a dokitól.


Szóval itt az a protokoll, hogy aki onkológiás, mennie kell a fogaszatra is(elvileg)

19096. bubuci2017 (válaszként erre: 19089. - Nagyhelga)
2017. nov. 30. 15:29
Ez a mesterségesen túlműködésben tartanak nem káros az egészségre hosszú távon? Nekem is ezt mondták, de ha elolvasom a túlműködéssel kapcsolatos tüneteket, szapora szívverés, szívmegállás stb, akkor lehet, hogy nem lesz daganat mert a szív hamarabb megáll . Én ezen töprengtem én úgy olvastam olyan 1-2 körüli érték lenne ideális .
19095. bubuci2017
2017. nov. 30. 15:22

Szviola, én kicsit lemaradtam, mert nem értem, hogy téged milyen kezelésekre akarnak küldeni, arra emlékszem, hogy volt műtéted és két izotópod (évekkel ezelőtt), de most mire küldenek, sugárterápiára?

És miért kell engedély a foghúzáshoz?


Te nem mész át inkább a bp i Onkológiára ? Hátha ott végre megmondják neked milyen kezelést ajánlanak. Rokonom szobatársát 3x műtötték félre Debrecenben, mire végül rájöttek, hogy félrekezelik és az Onkológiára utalták be.

19094. bubuci2017
2017. nov. 30. 15:12

Sziasztok!


A HTG a tumor marker? Mivel nekem nem volt egy csillag se a leletemen, azt mondták minden jó .


Hát viszont én megnyugodtam ,mert szükség volt a műtétre, a szövettan szerint rosszindulatú volt a daganat, (végig attól féltem, hogy feleslegesen műtenek meg), hát én már tényleg nem értem, hogy műtenek, mert a bal lebeny viszont teljesen tumor mentes volt, tehát végülis azt feleslegesen szedték ki. Viszont ha csak a jobbat szedik ki, és abban volt a daganat, akkor kellett volna mennem még egy műtétre, hogy kivegyék a balt is, nem? na még egy műtétet nem szívesen vállaltam volna be, viszont sajna kivették a pajzsmirigyemmel 2 mellékpajzsmirigyet is , aminek viszont nem volt baja :( szívás ...... :(


Műtét után 8 nappal néztek Ca szintet és TSH-t, a Ca normál volt, a TSH viszont 26. Egy hét alatt felment 4 ről 26 -ra ????


MÁtól 100 mg hormont kezdtem szedni, de 50 ről lehet egyből emelni? Az orvos azt mondta próbáljam meg, legfeljebb ha nagyon dobog a szívem vegyem vissza 75 re egy időre. Valaki tapasztalt ilyet?

19093. Szviola (válaszként erre: 19092. - Anita_89)
2017. nov. 30. 15:06

Csak kiváncsi voltam, hogy mennyire mondják azt hogy oké.

Tudod nagyon frusztrál hogy még 2 kezelésre el akart küldeni a dokim, holott nekem a legutóbb a Tg valahol 0.5 körül volt. Nem tudom mivel ártok többet, ha elhalasztom, vagy ha bevállalom. (4 és 5 kezeles lenne).

Kistesót szeretnénk, meg sok máik orvos csak ingatja a fejét, hogy mire, minek??


Ja a legjobb. Amit nem tud senki. Bekerültem a fog klinikára.... Magamtól mentem. Ott mondta a dokinő, hogy kezelések előtt menni kellett volna hozzájuk.... Kimondott fej nyaki daganattal kezelt emberekkel foglalkozik. 2 hetig kellett varnom egy engedélyre higy ki huzhassa a fogam!! Fel volt háborodva, hogy bezzeg kezelés előtt nem küldtek, most meg keresztbe raknak. Szóval, mindenféle sugarasnak jár a fogászati ellátás de nekünk nem, akiknek ott sugárzik egy ideig!?? Wtf.

Na most azt mondta amig az összes tömes, stb ki nem lesz cserélve, ő nem fog engedni izotópra.

A vicc, h a nukleáris medicina mellett van a fog klinika....

Ja, és nekem csökkent a nyál termelésem. Örökre.

Az endós dokim annyit mondott mikor panaszkodtam, hogy nem mosok jól fogat. No comment.

19092. Anita_89 (válaszként erre: 19090. - Szviola)
2017. nov. 30. 12:49

Szia Szviola!


A HTG 2,87 ng/ ml (Referncia: 2-70). Mütét elött meghaladta a 70 et, olyan 74-75 volt anno, AHTG pedig <20 (Referencia: 0-60)

Igen TSH és FT4et néznek, plusz a két tumormarkert. Véleményed szerint, még mi az amit nézniük kellene? :)

19091. Anita_89 (válaszként erre: 19089. - Nagyhelga)
2017. nov. 30. 12:44

Szia Helga!


Köszönöm a válaszod, akkor ez tényleg megnyugtató, akkor nem aggódok tovább. :)

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook