Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (25. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18360. Kőnig Claudia2017-01-16 12:57
Szia Anita!

Igen, a Contratubexet már használtam egy más alkalommal, úgy emlékszem nem volt rá allergiám. Szerintem is kevésnek tűnik a 3 nap, de főleg az 5 nap otthon. Bár, azt említette, hogy ezt csak akkor tehetem meg, ha a munkám csak ülésből és gépelésből áll.Szóval magam 2 hetet gondolok otthon tölteni, de lehet, hogy 3 lesz belőle.
Úgy emlékszem, neked nem kell hormonpótlás. Rögtön beállt a megfelelő mérték, vagy kezdetben kellett egy kis hormonális támogatás?

18359. Anita_892017-01-16 12:04
Szia Claudia!

Contractubex krémmel kentem a heget, de figyelj arra, hogy sokan alergiásak valamiért erre a gélre, de nálam nem okozott pl semmi problémát.
Nekem hétfőn kellett befeküdnöm a kórházba, kedden délelött műtöttek, a csöveket csütörtökön szedték ki és pénteken engedtek haza. Fura, h neked csak 3 napot kell bent lenned, gondolom neked majd nem kell elötte való nap befeküdnöd mint nekem. Én szerintem 5 nap az nagyon kevés, nekem azt mondta az orvos, h annyit maradok otthon amennyit akarok. Olvastam sok helyen, hogy 3 hét mindenképp ajánlott műtét után. Főleg neked, hogy mind a két lebenyedet kiveszik. Hu hát, hogy mennyi idő után gyógyult be a hegem, már nem tudom, de miután kiszedték a varratokat szépen kezdett el gyógyulni. Mire eltünik teljesen a heg és csak egy vékony kis csík látszodik elvileg arra kell egy év.
(válasz Kőnig Claudia 18358. hozzászólására)

18358. Kőnig Claudia2017-01-16 10:01
Szia nagyhelga!

Persze, érthető, hogy 19-20 évesen a szüleid beszéltek az orvosokkal.Nos, én egy kissé idősebb vagyok. Ma is próbáltam már hívni a megadott mobil számot, de üzenetrögzítőre van kapcsolva.

Szia Anita_89!

Köszönöm a választ! Képzeld! nekem azt mondta az orvos, hogy 3 nap kórház és 5 nap otthonlét vár rám a műtét után, pedig az egész pajzsmirigyemet el kell távolítani.Hát, majd meglátjuk. Biztos igazad van abban, hogy sok múlik az egyéni érzékenységen. Neked mennyi idő alatt gyógyult be a heg teljesen? Mivel kented?

Szia gyöngy:)

Az mindenképpen jó hír, ha jó a kaja, bár nekem fogynom kéne.

18357. gyöngy:)2017-01-15 19:57
Én ott szerettem meg a zöldbabfőzeléket:DD
(válasz Anita_89 18355. hozzászólására)

18356. Anita_892017-01-15 12:59
Szia Dorci!

Nekem a jobb oldali pajzsmirigyemet vették ki és a vágás nem nagyobb min 3-4 cm. Sok idő kell a hegnek, hogy meggyógyuljon, érdemes műtét után kenegetni és akkor nem lesz veled gond.
(válasz Dorci5$ 18351. hozzászólására)

18355. Anita_892017-01-15 12:54
Szia Claudia!

Engem is az Országos Onkológia Intézetbe műtöttek, csak engem más orvos. Én 3 hétig voltam betegállományba a kórházzal együtt, 5 napot feküdtem bent. Nekem a jobb oldali lebenyemet távolították el, szóval szerintem te akár 4-5 hétet is elmehetsz akár táppénzre, viszont 3 hétnél hamarabb semmikép se menjél vissza dolgozni, annyi mindenképp kell. Műtét után egyéntől változik, hogy kinek milyen mellékhatást okoz. Nekem csak a vérnyomásom volt kissé alacsony. Műtét után nagyon fontos, pl h ne hajolgassál, ezt kb érdemes 2 hétig betartani a heg miatt. Egyébként valóban nagyon rendesek a nővérek és az ápolók a kórházban és a kaja is nagyon finom volt. :)
(válasz Kőnig Claudia 18345. hozzászólására)

18354. nagyhelga2017-01-13 14:05
Kérdezz bármit nyugodtan ;) Az orvost nem tudom, anyáék intézték, még csak 20 vagyok :D szerintem ők is hívogatták, de pontosan nem tudom :D
(válasz Kőnig Claudia 18352. hozzászólására)

18353. Dorci5$2017-01-13 13:54
Szia Kőnig Claudia! Köszönöm a válaszod, szerencsére nem nyom semmit, tavaly voltam nyelési próbán/röntgenen. De lelkileg felkészítettem magam, hogy túl kell esnem a műtéten, amíg a jobb oldali pajzsmirigyem ép és végzi a dolgát.
(válasz Kőnig Claudia 18352. hozzászólására)

18352. Kőnig Claudia2017-01-13 13:10
Szia Helga!

Tök jó, hogy nem híztál, de az a legjobb, hogy meggyógyultál. Nem vagyok rajta a facebook-on, és nem baj, ha csak időnként tudsz erre az oldalra tekinteni. Hálás vagyok a segítségért!
Amúgy, Te hogyan tartottad a kapcsolatot az orvossal? Nekem adtak egy mobilszámot, azzal, hogy ezen hívjam az asszisztenst, amint az endokrinológus műthetőnek ítél.2 napja hívom a számot, de mindig üzenetrögzítőre kapcsol.Bár lehet, hogy csak azokon a napokon lehet hívni, amikor az orvosnak rendelési napja van az Onk. intézetben.. nem is tudom, ha jövő hétig nem veszi fel senki, talán be kellene mennem az Onk. intézetbe.

Szia Dorci5&- bocs, a dollár jel nekem nem jön be a gépen-

Pesti vagyok, szóval a gyöngyösi orvosi ügyekben nincs ötletem. Nos, a 3 cm és nagyobb göbről azt mondta az orvosom, hogy az panasz nélkül önmagában műtéti indikáció, mert nyomhatja a gégét, nekem ez meg is történt.Állítólag a vágás nem feltétlenül nagy, és hacsak nincs az embernek hajlama keloidosságra,akkor általában szépen gyógyul.

18351. Dorci5$2017-01-13 11:58
Sziasztok! Nekem hideg göböm van, 3.8 cm. Január végén megyek kontrollra. Ha nőtt akkor műtét. Gyöngyösön volt mostanság valaki műtéten? Eddig csak jókat írtak Dr.Kovács István sebészről... Tudja valaki mekkora vágást ejtenek?

18350. nagyhelga2017-01-12 21:03
Szia!

Nekem nem volt előtte túlműködés, csak pajzsmirigyrák, de már az sincs szerencsére :) Hát én nem híztam szerencsére, inkább tartom a súlyom, már kapok hormont is az izotópkezelés után, és szerencsére sikeresen belőtték az adagot, így nem kellett se emelni, se csökkenteni. Ha van facebookod, ott is szívesen válaszolgatok, ott hamarabb látom :)

18349. Kőnig Claudia2017-01-12 17:25
Szia!

Örülök, hogy jól vagy! Nos, nekem túlműködött a pajzsmirigyem, ezért a műtéttel meg kellett várni, amíg Metothyrinnel normalizálódnak az értékek. Ami nagyobb baj,hogy mindkét lebenyen daganatok vannak, az egyik lebeny szinte teljesen el van cisztásodva, és a pajzsmirigy már diszlokálta a gégémet. Az elmúlt években összesen 3 biopszia volt,ezek negatívak lettek, és most az Onk.Intézetben csináltak egy negyediket, az is negatív lett. Persze a "végső szót" majd a szövettan mondja ki. Egyébként , gondolom, Te is kapsz most hormonpótlást? Történt súlygyarapodás?

18348. nagyhelga2017-01-12 16:51
Szia!

Igen, már jól vagyok, köszi, bár nekem nyirokcsomókat is kiszedtek, így jóval nagyobb a vágás.
Én kb 8 napot voltam a kórházban, mert nem engedett haza a doki varratszedés előtt.
Olyan 2-3 hétig gyengébb voltam, aztán igyekeztem feljebb tornázni a tűrőképességemet sok sétával.
Én meg voltam elégedve a kórházzal, mosolygósak és kedvesek voltak a nővérek, a kaja is finom volt.
(válasz Kőnig Claudia 18347. hozzászólására)

18347. Kőnig Claudia2017-01-12 12:50
Szia!

Igen, amikor nézegettem a fórum korábbi posztjait, olvastam a történetedet.
Remélem, most már teljesen jól vagy!!
Megkérdezhetem, hogy a műtét után meddig voltál a kórházban, illetve mikor lettél járóképes?- úgy értem, nem kell otthon pihengetni, hanem ki is tud mozdulni az ember-/lehet, hogy ezeket is említetted a posztjaidban, csak én nem emlékezem.
Egyébként meg voltál elégedve a kórházzal?
Előre is köszönöm a választ.
(válasz nagyhelga 18346. hozzászólására)

18346. nagyhelga2017-01-12 09:54
Szia!

Nekem is ott volt a műtétem, bár nem Koltai Pál műtött, a táppénzről sajna nem tudok nyilatkozni mert egyetemista vagyok és nyáron műtöttek :/
Sok sikert a műtéthez! :)

18345. Kőnig Claudia2017-01-12 09:15
Sziasztok!

Hamarosan pajzsmirigy-műtétem lesz. Mindkét lebenyt el kell távolítani.Az Orsz. Onkológiai Intézetben fognak műteni, dr. Koltai Pál fog operálni. Van róla valakinek információja?
Átnézegettem a korábbi posztokat, és szeretném megkérdezni, hogy kb. mennyi időt kellett betegszabadságon/táppénzen tölteni,/ bár látom, ez nagyon különböző/

18344. gyöngy:)2017-01-07 20:54
Teljesen átérzem és megértelek!:/
(válasz Szviola 18343. hozzászólására)

18343. Szviola2017-01-07 20:19
Nekem leginkább a széltől fáj, nem kell hogy érje, csak elég ha kint fúj. Minden féle hasogató, görcsölő, szúró érzés elkapott ebben a 3 napban. Nekem amugy még mindig nagyon viszket egy bizonyos helyen.
Végre csendesedett odakint, rendesen próbára tette a lakást is ez az idő, a gyerek is nyugtalan.

Én már csak azért nem tudok hinni a minden rendben leszben, mert már 2x csináltam végig, és általában én nyugtatok másokat. És mindig ez higgyem el, de én csak 1 embert ismetek akinek 3 kezelese volt.

18342. gyöngy:)2017-01-07 13:53
Görcsölni is szokott, sokszor olyan érzés, mint mikor a vádli begörcsöl, csak ez nagyon kevés ideig tart, máskor meg sokat szúr, nyilal bele éles fájdalom.
(válasz Channa* 18340. hozzászólására)

18341. nagyhelga2017-01-07 11:06
Nekem is szurkál állandóan, meg húzódik a heg... Szviola, remélem minden rendben lesz majd, drukkolok :)

18340. Channa*2017-01-07 09:59
Nekem nem szurkál, hanem görcsöl a nyakam. Éreztetek már ilyet? Még nem figyeltem meg, de bizonyos frontok hatására van ez...
(válasz gyöngy:) 18339. hozzászólására)

18339. gyöngy:)2017-01-07 09:38
Érdekes, én is pont ilyen éles, szúró fájdalmakat érzek a nyakamba.

Most ezt a kezelést muszáj megcsinálnod, valahogy meg kell oldanod az elhelyezését:/
(válasz Szviola 18338. hozzászólására)

18338. Szviola2017-01-07 08:51
Ó, hát csak annyiban,hogy vannak még álmaim, terveim, amik nekem fontosabbak, mint hogy ezzel a h.lyeseggel foglalkozzak egy életen át.
Nem fájt semmim, csak mentem mellkas rtgre, na ha ott vagyok csibáljunk egy uht is. Uhn látszott, rtgn nem, mren is csak sejtelmesen, a mibis szcinti negativ. Vérvételwn minimális tg emelkedés volt.
A másik, ami szerintem fontos, hogy hogy látom el a gyerekemet, na ez ott nem fontos tényező...(segitsegem nincs) meg hogy mennyi ideig leszek távol, ezt ő hogy viseli stb....
Nekem most a nagy szélben mintha üveg cserepekwt dugdosnának a nyakamba, annyira fáj. De már mi? Nincs már ott csak zsir meg izom bőrrel.

18337. Channa*2017-01-05 13:37
Miért lennél hülye? Mit nem csinálsz jól?
Én is rettegek attól, hogy olyanom lesz, mint neked, mert ugye bent hagynak egy kis pm-et, és utána szövettan, és nekem pl. volt atípusos sejt a kivett pm-ben, de kezelést nem kaptam, és nagyon sokszor bedagadnak és fájnak a nyaki nyirokcsomóim. Most is:(

Nem tudok semmit a hosszútávú következményekről, de annak idején nálam a túlműködésnél szóba sem került az izotópos kezelés, a 60 éves nénikém viszont azt kapott.

Milyen furcsaságokat mondtak? Hogy vetted észre, hogy újra gond van? Vájtak a nyirokcsomók?
(válasz Szviola 18336. hozzászólására)

18336. Szviola2017-01-04 09:08
Biztonsági okokból. Csak kiváncsiságból, tudja valaki mik a hosszútávú következményei? Ezt valahogy nem akarodzottak elmondani.
4 nycsban volt áttétem, de be volt keményedve.
Mondtak sok-sok furcsaságot, most vagy én nem élek jó bolygón, vagy valamit nem csinálok nagyon jól. (Egyszóval hülye vagyok)
(válasz Channa* 18335. hozzászólására)

18335. Channa*2017-01-03 16:11
:(
Miért kell a kezelés?
(válasz Szviola 18334. hozzászólására)

18334. Szviola2017-01-03 09:53
Buek mindenkinek.
Hát ez eldölt, menni kell a 3. izotopra. No comment. Eleg sza.ul indul az év, mi lesz még ezután. Letörtem, összetörtem, szavak nincsenek.

18333. LC522016-12-26 21:52
Boldog, panaszmentes új évet. Jó egészséget mindenkinek!

18332. Szviola2016-12-24 21:11
Boldog karácsonyt mindannyiunknak!

18331. nagyhelga2016-12-24 18:33
Boldog karácsonyt mindenkinek! :)