Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
19510. 1Anikó (válaszként erre: 19508. - Channa*)
2018. okt. 12. 21:01
Szia, remélem nem lesz vele baj, de ha többször lesz ilyen fájdalmam, akkor a következő sajnos az lesz. Most azzal küzdök, hogy valami irritálja a torkom, és sűrűn köhögés jön rám tőle, de nem tudom mi, és hogy mit tehetnék ellene.
19509. Channa* (válaszként erre: 19505. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 12. 18:56

:DDD

Trak vírus:DDDD

Ezzel azt nézik, hogy autoimmun vagy e, ahogy az ATPO-val is.

Nekem ezek, azaz a TRAK, ATPO, stb. csak a műtét után csökkent le. Az ATPO: 2121 volt, a TRAK 700 felett kicsivel.


Ezek a T értékek alacsonyak! Referenciát nem írnád meg? A T4-nek van több referencia tartomány, így nem tudom, hogy mihez viszonyítsam.

Mert ha 21 körüli a felső referencia, akkor nagyon alacsony, de ha a másik típus, ahol 2-3 között van a felső, akkor meg nagyon magas.

T3-nál még csak 1 féle referenciát láttam, de lehet, hogy itt is van másik. Az enyém szerint 6 körüli a felső referencia, de akkor a tied nagyon alacsony.

És ha tényleg alacsonyak, akkor alulműködő vagy és akkor a methotyrin árt!


Na, vegyük azt, hogy az a referenciád, ahol a T4 felső referenciája 2,6, akkor a te értéked nagyon magas, de van remény, hogy lemenjen normál tartományba, de ez sajnos egyén függő. Én több methotyrint szedtem, 1 év kellett, hogy műthető legyek, de amíg vártam, addig megint rossz lett az értékem. A 3. időpontnál tudtak megműteni, mert az elsőnél kiderült, hogy a doki szabin lesz, a másodiknál beteg lettem.

19508. Channa* (válaszként erre: 19503. - 1Anikó)
2018. okt. 12. 18:47

Igen, ettől vannak a fájdalmaid éjszaka. Nekem is ez volt. Múlt év áprilisban kezdődött, akkor csak 2 hetente, majd egyre sűrűbben, szeptemberben már minden napos lett, akkor kaptam beutalókat, de nem bírtam kivárni az időpontokat, mert már nappal is sokszor fájt, így a sürgősségin tudtam meg, hogy vannak köveim. Nekem is azt mondták, hogy ez a kő már túl nagy ahhoz, hogy gondot okozzon, aztán, amikor novemberbe megműtöttek (én akartam, mert nem akartam epehólyag rákos lenni), akkor kiderült, hogy nem egy nagy kövem van, hanem 2 kisebb (13 mm-es és 5 mm-es), valamint iszapszerű valami is volt az epehólyagomba és be is volt gyulladva, azaz akár még súlyosabb problémákat is okozhatott volna, pl. hasnyálmirigy gyulladás, stb.

Azóta szuperül vagyok. A csokit nem bírom, de a többi kaját amit megeszek, azt igen:D Könnyen fogyok azóta, nem vagyok állandóan puffadt (igaz, nem tudtam, hogy az vagyok), ha nem figyelek oda, akkor 1-2 hét alatt 5-6 kg lemegy, így minden nap eszek sütit:DDD Én normál súlyú vagyok és nem jó, ha fogyok annyit.


Tehát, szerintem van vele problémád, csak nem tudsz róla!

Egyébként az én háziorvosom, amikor bebizonyosodott, hogy epekövem van, akkor azt mondta, hogy ki vele mielőbb, annak nincs helye ott.

19507. Channa* (válaszként erre: 19502. - Anita_89)
2018. okt. 12. 18:38
Igen, én is csodálkozok, mert nekem ez szinte teljesen elmúlt.
19506. Channa* (válaszként erre: 19501. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 12. 18:37

Talán elég lesz. Mennyit szedtél eddig? 1 db-ot?

Ilyen értékekre?


Magas a pulzusod? Ilyenkor elég feszültek vagyunk, meg pörgünk ezerrel, majd elájulunk a fáradságtól. Sajnos ez ilyen, amíg túlműködsz:(


Én egyébként jobban szeretem a túlműködést:DDD

19505. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19504. - 1Anikó)
2018. okt. 12. 11:15

Kedves Anikó!!


Köszönöm a válaszodat megpróbálom akkor nyugtatóval hát ha alszok tőle. kívánom neked hogy minél előbb gyógyulj meg és tudj rendesen élni újra az életed.Én is azért szeretnék minél előbb meggyógyulni, mert már nagyon szeretnék normálisan élni.Szerinted ekkora dózis leviszi az eredményeket??? T3 2,6 és a T4 11,5 jelenleg.

Meg van az a Trakk vírus is .

19504. 1Anikó (válaszként erre: 19501. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 12. 09:36
Szia, reméljük beválik, és meg tudnak műteni mielőbb. Szoritok neked. Én is sokszor felkelek éjjel, ilyen-olyan problémám miatt, de szerencsére nappal is sikerül néha aludni, így ki tudom pihenni magam. Az elején amikor hazajöttem a műtét után, volt hogy nyugtatót vettem be, és csak attól tudtam egy jót aludni. Egyébként vagy nem kaptam levegőt, vagy kiszáradtam, vagy nagyon fájt a fejem, közben meg éreztem, hogy a végkimerülés határán vagyok..
19503. 1Anikó (válaszként erre: 19500. - Channa*)
2018. okt. 12. 09:27
Sajnos van egy epekövem, ami 2cm-s volt, de a műtét előtti ultrahangon látták, hogy már 4cm lett. Lehet hogy attól fájt a hasam annyira? Ritkán szokott gondom lenni miatta, az orvosom azt mondta, hogy amíg nincs vele napi szintű problémám, addig nem szabad bolygatni, műteni. A cukrommal sosem volt baj. Én tényleg válogatós vagyok egyébként.
19502. Anita_89 (válaszként erre: 19492. - Channa*)
2018. okt. 12. 09:18

Szia Channa!


Most volt a második évforduló, 2016ban műtöttek. Ez a hőhullám mindig is volt nekem, de együtt tudok vele élni, nem zavaró túlzottan. De fura, hogy nem változott, így hogy alulműködésből lettem mesterséges túlmüködő.

2018. okt. 12. 08:25

Sziasztok!!4


Tegnap este voltam az orvosnál és meg négyszerezte a Methotyrin adagom.Napi 2x2 szem.Semmi jódos étel.Szerinte 1 hónap múlva leviszi annyira az értékéket, hogy tudjanak műteni.November 15én megyek vissza hozzá.Annyit mondott hogy amint lent van az érték S.O.S. kell a műtét mert visszakúszik.Szerintetek is fog sikerülni?????Lemegy ilyen mennyiségtől???


A másik kérdésem az lenne, hogy többször fel kellek éjszaka..erre valami megoldás????Mert nagyon fáradt is vagyok és sajnos mikor felkelek mindig eszek egy kicsit:-(((

19500. Channa* (válaszként erre: 19499. - 1Anikó)
2018. okt. 12. 07:19

Szerencsére nekem a finnyásságon kívül, csak egy kis epe probléma miatt van gondom ételekkel.

Nagyon kevés ételt eszek meg, bár ha felsorolom, akkor soknak tűnik, de a hétköznapokon mindenki válogatósnak titulál:D

A vajat nem szeretem, mert zsírosnak érzem, ami valószínű, hogy a múlt évi epe műtétem előzménye és következménye.


És, hogy írod az éjszakai hasfájást az epe műtét előtti időszakomat juttattad eszem. Az epéd rendben van? Engem sokáig reflux-al kezeltek, közben meg epe kövem volt.

Sajnos nekünk pm. betegeknek a társbetegségek elkerülhetetlenek.

A cukrom se jó, az epém is problémás volt, és nagyon reménykedek benne, hogy a petefészkeim, mellékvesém egészséges marad...

19499. 1Anikó (válaszként erre: 19497. - Channa*)
2018. okt. 12. 06:50
Nekem is bajom van az evéssel, sokmindent nem tudok megenni, vagy nem esik jól. Inni meg mostanában kakaóitalt tudok, az esik jól csak. Ma éjjel annyira fájt a hasam, azt hittem el sem múlik, de szerencsére egy kis párnát odaszoritva sikerült elaludni valahogy, és mostanra elmúlt a fájdalom.
19498. 1Anikó (válaszként erre: 19462. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 12. 06:44
Szia Krisztina, mi volt tegnap az orvosnál?
19497. Channa* (válaszként erre: 19495. - Böce)
2018. okt. 11. 22:24
Ne is mond! Én nem tudom megenni, csak a növényi margarint:D
19496. Keri.b
2018. okt. 11. 22:16

Én Dr. Koltai Pált tudom javasolni az Onkológiai Intézetben. Nagyon kedves volt és minden rendben ment a műtétem alatt. Vigyázott a hangszálaimra és a mellékpajzsmirigyre is. Jó szívvel tudom ajánlani.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

19495. Böce (válaszként erre: 19494. - Channa*)
2018. okt. 11. 22:15
Na, igen, változnak az elméletek, ma már a vaj is egészséges:-)
19494. Channa* (válaszként erre: 19490. - Böce)
2018. okt. 11. 21:55

Most ezt mondják, régen meg mást mondtak:D


Nem is ez a lényeg, hanem az egészséges pm. hormon termelés.

19493. 1Anikó (válaszként erre: 19483. - Channa*)
2018. okt. 11. 21:52

Kissé elbizonytalanodtam, hogy mitől volt mindig melegem, lehet hogy nem is a pajzsmirigytől, talán a tumor miatt is lehetett. Egy ideje alapból forró voltam,+ a hőség, néha alig bírtam elviselni, patakokban folyt rólam a víz, általában napközben volt, mire hazaértem, sokszor éreztem azt a zuhanyzáskor, hogy ez már életmentő volt. Egyébként

éjjel nem volt jellemző.

19492. Channa* (válaszként erre: 19485. - Anita_89)
2018. okt. 11. 21:50

De ez már csak a műtét óta, ugye?

Akkor most voltál 1 éves?

Majd csökkenni fog ez is!

Már nem emlékszek, hogy mikor csökkent le, de az biztos hogy mostanában már csak havi 1 alkalommal tör rám ilyen "hőhullám".


Ja, akkor 10.11-re kívánom, amit írtam;)

19491. 1Anikó (válaszként erre: 19489. - Böce)
2018. okt. 11. 21:34
Igen, az én orvosom fül-orr-gégész főorvos, szerencse hogy az érsebész főorvos is épp ráért akkor. :)
19490. Böce (válaszként erre: 19481. - Channa*)
2018. okt. 11. 15:49

A halat nem a jód miatt kell enni, hanem az Omega3 és 6 miatt, az az agy fejlődésének nagyon jót tesz, sőt időseknél megfiatalítja az agyat.


Sajnos, sok a nehézfém szennyezés a tengerekben, ezért a tengeri halakkal már vigyázni kell. De például a busa kiváló Omega3 forrás, és mivel tenyésztett, - elvileg - nem kell félni nehézfém szennyeződéstől.

19489. Böce (válaszként erre: 19486. - Prada)
2018. okt. 11. 15:46

Szia Prada!


Engem a Szent Istvánban műtött dr. Virág Balázs. Kiváló sebész, érsebész, úgyhogy ha úgy jártam volna, mint Anikó, nem kellett volna érsebészt hívni :-)

19488. Anita_89 (válaszként erre: 19487. - Prada)
2018. okt. 11. 15:39

Szia Prada!


Engem az Országos Onkológia Intézetbe műtött Dr. Boér András. Egy vagy kétoldali eltávolításod lesz? Írd le a történetedet! :)

19487. prada (válaszként erre: 19484. - Anita_89)
2018. okt. 11. 14:33
Szia. Hol műtenek?
19486. prada
2018. okt. 11. 14:32

Sziasztok!

Tudna valaki Budapesten jó orvost ajánlani? Pajzsmirigy műtét előtt állok. Kihez forduljak?

19485. Anita_89 (válaszként erre: 19483. - Channa*)
2018. okt. 11. 09:14

Szia Channa!


Amikor alulmükődésem volt, akkor én is izzadékony voltam, de főleg csak éjszaka. Meg sokszor ha felszállok bkvra vagy vonatra, akkor is le kell a pulcsit vagy kabátot vennem, mert nagyon hirtelen rámtör, hogy melegem van.

19484. Anita_89 (válaszként erre: 19478. - Channa*)
2018. okt. 11. 09:12

Szia Channa!


Nekem 10.11-e a műtét napja. A 09.11-et a terrortámadásra írtam, hogy egy életre megjegyeztem, pedig akkor még csak 12 éves voltam. :)

19483. Channa* (válaszként erre: 19482. - 1Anikó)
2018. okt. 11. 06:37

Én túlműködő vagyok, vannak persze olyan tünetek, amik megegyeznek, pl. a fáradékonyság, ami a magas pulzustól volt nekem. A dokim mindig azt mondta, hogy persze, hogy fáradt, hiszen olyan magas a pulzusa, mintha egész nap futna.

Én fogytam, sokszor és mindig sokat. Jellemzően csak a methotyrntől tudtam újra normál súlyú lenni, egyénként az anorexiás súlyhoz közelítettem. És gyenge voltam, de annyira, hogy nem tudtam kinyitni egy üdítőt, csak úgy tudtam felszállni buszra, ha kézzel is húztam magam, ha leguggoltam, akkor nem tudtam csak segítséggel felállni, nagyon feszült voltam, fényérzékeny vagyok (még télen is napszemüveget hordok) stb..

És egyszer a gyógyszer miatt alulműködő lettem, akkor a hajam fele kihullott. Az borzasztó volt.


Fura, hogy izzadékony voltál, mert ez pl. túlműködő tünet. Az alulműködők fázni szoktak. Én, amikor túlműködtem, akkor egész télen kigombolt dzsekibe jártam, sál nélkül, de most, hogy nincs pm-em fázós lettem, pedig annyi letroxot szedek, hogy kicsit túlműködjek.

Ja, én már sokszor nem megyek dokihoz, csak elmegyek vérvételre, megnézem a leletemet és ha úgy látom, akkor változtatok a gyógyszer adagomon. ez azért alakult így, mert az endokrinológusom szerint a tüneteimet nem a pm. okozza. Én meg tudom, hogy igen.


A lényeg, hogy sokan túl vagyunk a műtéten és remélem, hogy azóta mindenki jobban van!:D

19482. 1Anikó (válaszként erre: 19481. - Channa*)
2018. okt. 11. 01:26

Szia,


nem tudtam erről, pedig már jó ideje szedek rá gyógyszert, és volt egy időszakom amikor le is álltam vele, még huszonéves koromban, egy másik gyógyszer volt, úgy éreztem, hogy attól lett csúnya a bőröm, persze a következő alkalommal, pár év múlva, megint menni kellett endokrinológushoz, és akkor kezdtem el a Letroxot szedni. Szerencsére nem tűnt fel akkortájt, hogy baj lenne a memóriámmal. Sajnos nekem mindig úgy volt, hogy elmentem egy endokrinológushoz, ő felírta a gyógyszert, és a háziorvos időnként kért egy laborvizsgálatot, és ha azon minden jó volt, akkor nem kellett menni sehová, ő megírta a receptre a szokásos gyógyszert. Egyszerűbb volt így, de elég kevés infót kaptam ezért róla.. A fáradékonyságot, a fokozott izzadást, és hogy hiába alig eszem, nem sikerül fogyni, ezt mind ennek tudtam be, mert ezekről hallottam.. :)

19481. Channa* (válaszként erre: 19479. - 1Anikó)
2018. okt. 10. 22:24

Pedig pont ez az egyik tünete az alulműködésnek, és ugye a pajzsmirigy működést is ezért nézik a kismamáknál is, ugyan is a baba nem termelt pm. hormont kb. 12 hetes koráig, addig az anyjáét használja, de ha az anyának kevés van, akkor a baba esetleg szellemileg nem tud fejlődni megfelelően.

Régen azért mondták, hogy: aki terhesen sok halat eszik, annak okos lesz a gyereke, mert a jódhiányos helyeken sok az alulműködő ember és a halban van jód és ha a jód szint jó volt, akkor elegendő pm. hormon termelődött a babának és az anyának is és megfelelően tudott fejlődni a baba, stb....

Manapság persze már inkább tiltják a hal fogyasztást, mert allergén a szennyeződések miatt....

Sok ember nem is tudja, hogy miért nem emlékszik sokszor vissza valamire, stb., és csak ügyes orvos küldi el az illetőt pm. ellenőrzésre. Bár nagyon reménykedek benne, hogy már felkészültebbek a dokik, mint régen voltak...

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook