Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
20080. Csillagszem38 (válaszként erre: 20070. - Channa*)
nov. 24. 14:45
Ezt nagyon köszi, hogy leírtad, átküldtem a lányomnak, mindig tanul újat az ember.Ezt a fejforditast nem hallottuk🙂
20079. Channa* (válaszként erre: 20077. - Noja0907)
nov. 24. 13:41
SOTE-ra, de a foniáter azóta meghalt, de a lánya vette át a munkáját.
20078. Csillagszem38 (válaszként erre: 20076. - Noja0907)
nov. 24. 12:07

Lehet direkt, sőt biztos.


Nagyon túlműködött?

20077. noja0907 (válaszként erre: 20070. - Channa*)
nov. 24. 12:04
Szia! Hova jàrtál foniáterhez?
20076. noja0907 (válaszként erre: 20075. - Csillagszem38)
nov. 24. 12:03
Hàt ezt most senki nem érti. Magyarázatot persze nem kaptam rá. Ráadásul a jobb oldalit kellett volna teljesen kivenni, de abból a lebenyböl is hagytak bent. :( :( :(
20075. Csillagszem38 (válaszként erre: 20069. - Noja0907)
nov. 24. 09:42
Ha kivették mindkét lebenyt, hogy maradhatott bent az a göb..?
20074. Csillagszem38 (válaszként erre: 20072. - Noja0907)
nov. 24. 09:38
Akkor mit csináltak pontosan?
20073. Csillagszem38 (válaszként erre: 20071. - Noja0907)
nov. 24. 09:37
Micsoda??????????????? Jézusmária!!!
20072. noja0907 (válaszként erre: 20058. - Mando1)
nov. 22. 10:30

Szia!

Sikerült elkerülnöd a műtétet? Ha nem mennyiben volt más a második műtét? Műtét utáni felépülés? Nekem a hangszalagot mozgató ideg is lebénult, még hangom sincs a műtét óta.

Engem 6 hete műtöttek, most derült, ki, hogy amiért mentem, hogy ki kell venni jobb oldali nagy göb, az ott van a helyén :( Újra a műtétet javasolják, mivel a göb típusa nem volt megállapítható az előzetes mintavétel alapján.

20071. noja0907
nov. 22. 10:26

Sziasztok!

Októberben műtöttek, a mai napon kiderült, hogy azt a göböt nem távolították el, ami miatt a pajzsmirigyműtétre sor került. Augusztusban vettek belőle mintát, nem volt megállapítható a típusa és elég nagy is volt, így javasolták a műtétet. Most pedig csináltak egy UH-t és kiderült, hogy ez a göb ott van a helyén. Újra műteni kell. Járt így valaki? Mire számíthatok a második műtét után?

20070. Channa* (válaszként erre: 20069. - Noja0907)
nov. 12. 14:37

Nekem mind a két hangszalagom és a gégém is lebénult.

Kapkodtam a levegőt, nem bírtam a párát, és beszélni sem tudtam. Én is félre nyeltem mindent, stb.


Jártam foniáterhez és otthon is gyakoroltam sokat. A foniáternél minden nap megvizsgáltak a kezelés/gyakorlás előtt, majd utána is. A hangszalagom néhány alkalom után megmozdult, de beszélni azonnal nem tudtam rendesen.


Január végén műtöttek és úgy április közepén szólaltam meg először majd nem a saját hangomon.


Kitartást kívánok neked!

Mindenképp keress egy foniátert+ mondj sok K betűs szót, mert elvileg a K betű kimondása készteti leginkább mozgásra a hangszalagokat.

A szavakat hangosan kell kimondani rendes fejtartással, majd egyik oldalra elfordítva a fejet, majd másik oldalra is.

Először egyszerű és rövid K betűs szavak kimondása hangosan, majd több szó egymás után.

Pl. rövid szavak:

Kim, kem, kam, kám, kém

Aztán lehet hosszabb.

Előtte nekem mindig levegőt kellett vennem, hogy elegendő legyen a szó kimondásához.


Aztán a vége felé már verset kellett mondanom, ezt:


Kedden kedvem kerekedett kocsikázni,


Kocsikázás közben,


Kitört kedvenc kocsisom keze,


Kérlek kedves Kázmér,


Küldj két kiló kámfort,


Kedvenc kocsisom kitört kezére.

20069. noja0907
nov. 11. 23:06

Sziasztok! Ki jàrt így korábban? 4 hete műtöttek, kivették mindkét lebenyt, megsérültek a hangszalagot mozgazó idegek. Egyoldali bénulást állapítottak meg. Jàrt így valaki? Meddig tartott a szttogás? Azt mondták, hogy helyre fog jönni. Csak türelem, türelem....


Ha többet mozgok fulladok is, és a folyadékot legtöbbször félrenyelem.

Várom a vélemênyeket, tapasztalatokat.

20068. Ati1982
2023. szept. 10. 19:18
Sziasztok, Hürthle sejtes göbje volt valakinek? Ha igen, mire számítsak jelenleg 9mm-es. 10 hónapja volt 8mm-es. Köszönöm
2023. aug. 25. 10:16

Sziasztok!


Sajnos hosszú idő után újból szembesülnöm kellett a pajzsmirigyproblémával... 2006-ban műtöttek, és nagyobbik lányom sajnos örökölte a hajlamot, neki is göbösek lettek a pm-ei.. nagyon összetett volt, sok-sok göb és ciszta... hideg, meleg göb, ciszták, alul és túlműködő részek (?!) 21 éves és az öröklődés miatt 16 éves kora óta ellenőriztetjük neki. Az elmúlt 2 évben nőni kezdtek és a túlműködés határát súrolta az érték, már tüneteket okozott neki, igy mondták, hogy elkerülhetetlen lesz a műtét. Nem akartuk elhúzni, igy 2 hete megműtötték. Jelenleg olyan életszakaszban van, amikor még csak a felépülésre koncentrálhat.


Mivel a két pm nagyon degenerativ volt, igy az egészet eltávolitották, melynek következtében súlyos hipokalkémia (kálciumhiányos állapot) alakult ki nála, egy hetet feküdt intenziv osztályon, tetániás görcse volt, hiába kapott kálciumot mig bent volt.


Egy tonna kálciummal (eleinte vénás, majd tablettás) és rásegitő gyógyszerrel rendőzödött a kálciumszintje, igy hazajöhetett végre.


A mellékpajzsmirigy hormonját nézték, 1,2 a parathormon szintje, szerencsére nem nulla, igy az orvos azt mondta, hogy úgy néz ki, hogy magához fognak térni a bentmaradt mellékpajzsmirigyek. Valszeg egyet kivettek...


Én anno semmi ilyesmit nem tapasztaltam, 17 éve nem voltam endokrinológusnál, de ő az összes létező szövődményt összeszedte. :((


Kinek mennyi idő volt, hogy helyreálltak a mellékpmek? (tudom hónapok..)

2023. aug. 22. 16:08

Sziasztok,


Kőnig Claudia vagyok. Néhány évvel ezelőtt teljes pajzsmirigy eltávolításon estem át, jóindulatú göb miatt. A hormonszintem beállt, napi 150 uq szedése mellet a TSH-m 1,5, ami jónak mondható. Szeretnék egy fajta multivitamint szedni, ami azonban jódot is tartalmaz. Az endokrinológusom szerint nem kellene jódtartalmú táplálékkiegészítőket szednem. Próbáltam azért tájékozódni, és máshol ezzel ellentétes véleményekkel is találkoztam / pajzsirigy híján úgysem tud felhalmozódni a jód, a pajzsmirigy mellett más szervek is jódigényesek, stb./ Van e esetleg tapasztalata valakinek ilyen esetről, illetve Nektek milyen információtok van a

pm. műtét /teljes eltávolítás/ és a későbbi jódfelvétel kapcsolatáról? Köszönöm.

2023. júl. 29. 07:27

Sziasztok!

Műtét után kialakult alulműködés kapcsán érdekelnènek tapasztalatok. Mennyire ment könnyen/nehezen utana a teherbeesés megfelelő gyógyszerallitas mellett? Köszönöm, ha tudtok segíteni ☺️

20064. mando1 (válaszként erre: 20063. - Nyusue)
2023. máj. 5. 16:00

Maga a mintavétel nem fáj, csak utána nagyon begyulladt, szteroiddal jöttem helyre. Nem kívánom senkinek!

Most végülis megúsztam a mintavételt, azt mondta a sebészem felesleges futni a köröket, sajnos úgysem úszom meg a műtétet.

20063. Nyusue (válaszként erre: 20058. - Mando1)
2023. ápr. 27. 15:27

A mintavetel is tortura volt , fajdalmas , vagy csak utana volt problemad ? Hol csinaltad a mintavetelt ?

Nekem is van egy gob amit ki kellene vizsgalni.

20062. Isti72 (válaszként erre: 20060. - Channa*)
2023. ápr. 27. 09:58

Április 19én.

Azt mondták, hogy a műtét miatt lassan áll helyre a mellékpajzsmirigyek működése, amelyek a kalciumért felelnek.

20061. sziszizso (válaszként erre: 20059. - Isti72)
2023. ápr. 26. 22:02
Üdv! Nekem 10 éve volt jobb oldalt mellékpajzsmirigy eltávolitás a Szemelveisz klinikán Pesten. Eltávolitották azon az oldalon a pajzsmirigyet nem tudták megmenteni, a múködést átvette a másik oldal igy hormont sose kellett szednem ,de azóta napi 3 béres calciumot szedet +3 d3 vitaminnal, azért mert nincs calcium termelésem ugye vérvétel kimutatja az értéket ,nagyon figyelek rá hogy ne maradjon el mert zsibbad az arcom .lessulok Ca értéket figyelje a vérvételi lapon.
20060. Channa* (válaszként erre: 20059. - Isti72)
2023. ápr. 26. 19:47

Mikor volt a műtéted?

Ezek szerint minden rendben van;)


Ha a mellékpajzsmirigyek nem sérültek, akkor miért kell a kálcium?


Nem tudom, hogy meddig kell szedni, mert nekem nem kellett.


Szuper, hogy nem sérült semmi!

20059. Isti72 (válaszként erre: 20057. - Channa*)
2023. ápr. 26. 09:51

Megtörtént a teljes pm. eltávolításos műtét.Nagy méretű lebenyek voltak. A bal oldali több mint 50 dkg. 5,5 órás volt a műtét.A 4 db mellékpajzsmirigy ép maradt a 2 db hangszalag főideggel együtt.L-Thyroxint és Citrokalciumot kell szednem.


Ha épek maradtak a mellékpajzsmirigyeid, meddig kellett szedned a kalciumot?

20058. mando1
2023. ápr. 18. 15:31

Sziasztok!

Remélem jár még erre közülünk valaki.

Én is régen, 3 éve izgultam itt, műtétre várva.

Nos 3 éve eltávolították a bal lebenyt göbösödés miatt, probléma mentesen.

Jártam fél évente UH kontrollra. Tavaly mondták, elég mostmár évente.

Sajnos a jobb oldaliban 1 év alatt 3 nagy göb alakult ki, így újra műtét.

Szeretném elkerülni a mintavétel torturát, mert anno durván begyulladt utána, 2 hónapig nyögtem.

Szerintetek van rá esély?

20057. Channa* (válaszként erre: 20056. - Isti72)
2023. febr. 6. 08:49

Igen, végül is megszűntek azok, amik zavaróak voltak.

A fogyások veszélyesek voltak, mert ehhez mindig nagyon magas pulzus társult.


Sok sikert neked!

20056. Isti72 (válaszként erre: 20055. - Channa*)
2023. febr. 6. 08:41
Köszönöm a részletes választ. Összességében a műtét elérte a célját, mert a panaszaid nagy része megszűnt, ha jól értelmezem a leírtakat?
20055. Channa* (válaszként erre: 20054. - Isti72)
2023. febr. 2. 18:34

Nem vagyok orvos. Értem, ami az UH-n van, de nem szeretnék távdiagnosztizálni!


Orvoshoz menj! Ha a jelenlegi nem mondja meg, hogy mit kellene tenned, akkor keress egy másikat.


Sok-sok tapasztalatot olvashatsz ebben a fórumban, én is leírhatom, ha gondolod, de nem mindenkin reagál egyformán.


Én autoimmun túlműködő vagyok/voltam. Teljes pm. eltávolításom volt, mert elég nagyra megnőtt és nagyon sok panaszom volt.

Sokat fogytam és nagyon rövid idő alatt (pl. 6 hét alatt 25 kg-ot), annak ellenére, hogy rengeteget ettem, nagyon gyenge voltam, remegett a kezem és a lábam, nagyon magas volt a pulzusom, fulladtam, állandóan melegem volt, még mínusz 20 fokban is, stb.


Kivették a teljes pm-em, de ezt előre mondták. Befelé nőtt. Már nem emlékszem a pontos számokra, de 11x2,6x8 CM!-es volt, amit kivettek


A műtétről nem nekem kellett döntenem. Nekem csak bele kellett egyeznem, de előtte gyógyszeres kezelést kaptam, hogy kibírjam a műtétet (nagy súlyvesztés+magas pulzus miatt).


A műtét után alulműködő lettem, amit gyógyszerrel kezelnek.

A műtét óta bár szoktam sokat fogyni rövid időn belül, de az nem a pm miatt van, hanem egyéb, pl. epekő miatti nem evés az oka. Ilyenkor 2 hét alatt 8-10 kg-ot szoktam fogyni.


Nekem nem jó a sok fogyás, mert nem vagyok túlsúlyos.


14 éve volt a műtétem.

20054. Isti72 (válaszként erre: 20053. - Isti72)
2023. febr. 1. 08:41

Elnézést kérek az egybeírásokért.

3 évvel korábbi PM UH leletben:" A pajzsmirigy mindkét lebenye jelentősen megnagyobbodott,caudalis irányba meghaladja a jugulum síkját.Mindkét oldalon a pajzsmirigy lebenyei elérik a sternum vonalát." Az isthums kiszélesedett."

20053. Isti72 (válaszként erre: 20052. - Channa*)
2023. febr. 1. 08:14
PM UH:"A pajzsmirigy mindkét lebenyemegnagyobbodott, kifejezetten inhomogén szerkezetű,bennük mindkét oldalonconfluáló, bal oldalon max.25 mm, jobboldalon max20 mm-esisoechogen, helyenként echoszegény gyűrűvel határolt, cystosus elemeket és macromeszesedést is tartalmazó göbök láthatók. A pajzsmirigy vascularisatioja mindkét oldalon enyhén fokozott. A nyaki erek a megnagyobbodott pajzsmirigy által dislocaltak,környezetükben megnagyobbodott nyirokcsomó nem mutatható ki. A nagy nyálmirigyek UH képe szabályos."
20052. Channa* (válaszként erre: 20051. - Isti72)
2023. febr. 1. 07:26

Nem írtad a referenciát, de ha ugyan az vagy hasonló ahhoz, ami nálunk van, akkor a TSH- valóban jó, de az FT4 szerintem már inkább az alsó referencia alatt van, ami viszont nem jó, mert pm. alulműködésed van.

A T4 12-22 között van normál tartományban, de az a jó, ha a felső referenciahoz van közel.

Szerintem gyógyszerre van szükséged és nem műtétre.


Nyaki UH-n mit mondtak? Nagyobb, mint kellene? Mert csak ebben az esetben lehet ettől a fulladás, hiszen ekkor nyomhatja ott bent a nyelő és légcsövet és a gégét.


Ha nagyobb, akkor kell a nyelés rtg is, hogy mit nyom, illetve a biopszia, hogy megnézzék miből van.

20051. Isti72 (válaszként erre: 20050. - Channa*)
2023. jan. 31. 23:55

TSH:0,9327, FT4: 10,82 - gyógyszer nélkül.NYK: 49 cm.

10 éve, évente labor és UH vizsgálat.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook