Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (3. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

19020. AÁEJ2017-11-14 16:00
Sziasztok! Ebben a topicban új vagyok és igazából nem tudom,h jó helyen kérdezôsködöm. Nekem Hashimotom van,göbjeim nincsenek. E hónap 2-án a hormonbevételtôl számítva 6-8 óra múlva olyan tüneteim voltak,mintha dupla adagot vettem volna be. A gyógyszert ezek után nem mertem beszedni. Kedden elmentem egy vérvételre ahol a TSH-m 5,5 lett, vas 14,4. A korábbi vérvétel eredményem,amit október 10-én csináltak a TSH 1,53, vas 7,7.
Szerdán az orvosomnak a 7-ei vérvétel eredményét átküldtem és elmondtam,h nem érzem jól magam, tüneteket is.
Azt mondta,h ennyit nem megy fel a TSH ilyen rövid idô alatt,ne szedjem a hormont egy hónapig. Majd vérvétel.
Ma a 12. napja,h nem szedem és borzalom,ami lejátszódik bennem. Hol alszom,hol nem,ideges vagyok, pánik rohamok stb.
A kérdésem az lenne,h van e közöttetek olyan,akit egyik napról a másikra leállítottak a hormonnal és szélsôséges tüneteket produkált?
Elôre is köszönöm a segítségeteket.

19019. anett01082017-11-14 15:56
Igen, nagyon ideges vagyok tegnap óta, sajnos a legrosszabbra gondolok. Nekem nagyon fura, hogy jó az összes értékem, ennek ellenére kaptam gyógyszert, ami elvileg a göb növekedését megakadályozza. Erre 5mm-t nő. 22 mm egyébként nagynak számít?
Terhesség alatt ha jól tudom még jobban nő a göb, tehát érdemes a műtétet előtte elvégeztetni. De mivel más problémám is van (ami ehhez képest most eltörpül, a PCOS), nem szeretnék kifutni az időből ami a gyermekvállalást illeti.

19018. Böce2017-11-14 15:52
Egyik orvost sem ismerem, de mivel elég ideges vagy - érthetően - én elmennék jövő csütörtökön, átbeszélném a kérdéseimet az orvossal.

A továbbiakat annak ismeretében tudnád eldönteni, hogy csütörtökön mit mond az orvos - másik dokihoz attól még mindig mehetsz később.
(válasz anett0108 19015. hozzászólására)

19017. Böce2017-11-14 15:49
A citológiát érdemes lenne megcsináltatni. Az már mond valamit.

Szerintem lehet várni 2 hónapot. De a doki úgyis megmondja.
(válasz anett0108 19016. hozzászólására)

19016. anett01082017-11-14 14:06
Szerintetek ilyen esetben lehetne várni 2 hónapot?

19015. anett01082017-11-14 13:49
Január közepére van időpont hozzá...Addig nem nagyon szeretnék várni. Így a másik dokihoz, Augusztinhoz kértem időpontot, jövő csütörtökre. Vagy várjak januárig Solymosira? Fogalmam sincs mit tegyek...
(válasz Böce 19014. hozzászólására)

19014. Böce2017-11-14 13:44
Akkor mindenképpen mielőbb keresd fel a Solymosi doktort, ő majd mindent elmond, megnyugtat.

A nászutat a műtét nem nagyon befolyásolja, mert sztem a műtét után két héttel már simán mehetsz, szóval ha még decemberben megműtenek, januárban simán mehetsz nászútra:-)
(válasz anett0108 19013. hozzászólására)

19013. anett01082017-11-14 13:20
Köszönöm Neked is :)
Igen, már rákerestem az orvosra és "szerencsére" helyileg nagyon közel rendel a lakásunkhoz. Már sok mindenen túl vagyok az életben, nem a mintavételtől vagy akár a műtéttől félek és már az sem érdekel, ha hormont kell szednem életem végéig.
Babát szeretnénk már nagyon és nem tudom egy esetleges műtét után ezt mikor engedélyezik. Pont Solymosi oldalán olvasom, hogy terhesség előtt kellene a műtétet elvégeztetni, mert akkor a göbök gyorsabban nőnek. Nekem most 1 év alatt nőtt 5 mm-t, szerintem az sok :(
(válasz Kőnig Claudia 19012. hozzászólására)

19012. Kőnig Claudia2017-11-14 13:14
Sziasztok!

Remélem, mindenkinek jól megy a sora!
Anett 0108! szerintem várj még az ijedtséggel.A göbök jelenléte mellett a pajzsmirigy működése lehet tökéletes, és a göbök növekedése nem feltétlenül jelent rosszindulatúságot. Amennyiben utána akarsz nézni, Solymosi Tamás weboldalát ajánlom.Itt is olvasható, hogy a legtöbb jóindulatú pajzsmirigy göb lassan, de biztosan növekszik. Nekem 18 évesen fedezték fel a göbjeimet, melyek 2 évtized alatt 1cm-ről 4 cm-re nőttek. Citológiai mintavétel többször is volt, jóindulatúságot mutatott, amit az idén márciusi műtét szövettani eredménye,ahol a teljes pajzsmirigyet eltávolították, megerősített.
Tehát járj utána az ügynek, de ne ijedj meg!/persze utólag könnyű ezt mondani, tudom./

Ma voltam az endokrinológusnál ellenőrzésen, a lelet a következő:

TSH:0.31
Szabad T4:1.35
Szabad T3:1.99

Szóval a p. mirigy hormonok még jók, de a TSH túlműködésre utal. Az egész azért meglepő számomra, mert napi 100 mikrogramm L-Thyroxint szedek úgy, hogy teljesen kitakarították a pajzsmirigyet. Emlékezetem szerint, itt akinek a teljes mirigyet eltávolították, mindenki többet szed ennél, és még így is van, aki alulműködő!!Amúgy augusztusig 75 mikrogrammot szedtem naponta, és úgy meg a TSH-m kb. 6-os lett, szóval alulműködő voltam. Most az orvos heti 3x75 mikrogramm L-Thyroxint illetve heti 4x100 L-Thyroxin írt fel.
Ja, és a nyakam jobb oldalán, ahol a nagyobb göbök voltak, megjelent egy alig érezhető, de enyhe és nyomásra érzékeny duzzanat. Az endokrinológus szerint a belső varratok felszívódása körül lehet valami jelentéktelen ügy, és UH-ra küldött, de itt csak januárra kaptam időpontot.

19011. anett01082017-11-14 12:35
Szia!
Köszönöm a bátorítást. Sajnos stresszes ember vagyok és most elkeseredtem még jobban. Nem a vizsgálattól félek, hanem hogy felesleges lesz az egész és inkább szúrni kellene elsőre. Most megyek majd vissza endokrinológiai kontrollra és ha minden rendben lett volna, akkor végre koncentrálhattunk volna a családalapításra. De így gondolom tolódna, sőt... A másik meg a nászút, ami be van fizetve. Erre várunk már az esküvő óta, hogy kicsit kikapcsolódhassunk.
Egyébként nem érzem a göböt, amikor 17 mm volt, nem is tudták kitapintani, csak az uh-n látható.
Ha műtétre küldenék, kb mikor kerülnék sorra és Pesten kit ajánlotok?
(válasz Böce 19010. hozzászólására)

19010. Böce2017-11-14 12:28
Szia!

Nekem is minden érték teljesen jó volt, mégis 4 cm hideg göb volt a bal lebenyben, a jobban meg 2 cm meleg göb. Izotópos vizsgálattól ne félj, nem akkora dózis az, hogy vmi bajt okozna.

Citológia nem mutatott semmi rosszindulatúságot. Október 20-án kivették a pajzsmirigyet - túl nagyok voltak a göbök. Szövettani eredményt még nem tudom, a héten megyek majd érte.

Úgyhogy ne félj, egyáltalán nem biztos, hogy rosszindulatú, de egy szúrást megérne, hogy ne izgulj annyira. És van még egy érték a laborleleten, ami utalhat rosszindulatúságra, de azt most nem tudom, meg kell majd néznem hozzá a leletemet (endokrinológus doki mondta).

Szóval ne izgulj, az hogy nőtt, még nem feltétlenül és bizonyosan jelenti azt, hogy rosszindulatú.
(válasz anett0108 19009. hozzászólására)

19009. anett01082017-11-14 12:06
Sziasztok! Új vagyok sajnos a fórumon, rengeteg bennem a megválaszolatlan kérdés. Másfél évvel ezelőtt derült ki, hogy göbös pajzsmirigyem van. Véletlen lelet volt, azért mentem csak el uh-ra, mert mamámnál találtak kis göböket.
Endokrinológushoz már 4 éve járok egyéb probléma miatt, ahol félévente ellenőrizzük a hormonjaimat. TSH-m ezalatt mindig 0,9-1,3 között volt, tökéletesnek nevezték. T3 és T4 hormonjaim is jók, eddig antitestek sem voltak. 25 mg L-Thyroxint kaptam, azért hogy a göbök ne növekedjenek. 1 éve szedem a gyógyszert. A legfrissebb laborom alapján csak az antitestek emelkedtek, vagyis gyulladás van és az egyik göböm 1 év alatt 17 mm-ről 22 mm-re nőtt. Annak ellenére, hogy szedem a gyógyszert nem mozdult a TSH-m. Izotopot javasoltak most először. Nagyon megijedtem. Hogy lehetséges az, hogy jó hormonértékek mellett göbös a pajzsmirigyem? Sajnos csakis arra tudok gondolni, hogy rosszindulatú az elváltozás...Az izotop szinte biztosan hideg göböt mutatna jó értékek mellett, lehet hogy felesleges lenne és rögtön szúrják meg? Ahogy olvastam 1-2 régebbi hozzászólást, a szúrás se túl megbíízható eredmény szempontjából...
Nov. 30-án megyek az eredményekkel az endokrinológusomhoz, aki az egyik legjobb az országban. De olyan messzinek tűnik ez az időpont, addig megőrülök. Főleg, hogy januártól babát terveznénk és január elején mennénk nászútra, ami már be van fizetve. Nem így terveztem a 30-as éveim elejét :(

19008. Meska782017-11-13 09:38
Szia bubuci,
Nem lesz gond, hidd el, akikkel együtt voltam kórházban, mindenki jól volt altatás után, kivéve engem, mert én mindkét alkalommal hánytam.
Az első alkalommal emlékszem az ébresztegésre, méga arra is, hogy mit válaszoltam a feltett kérdésre, a másodiknál csak arra, hogy a sebész megsimogatta ébresztéskor az arcom (hideg volt a keze). :)
Az Onkológiai intézetben engednek felkelni műtét után, no nem azonnal, kb. 3 órát még feküdnöm kellett. De jó volt, mert a sok infúziótól már majd bepisiltem. :) Ha felkelsz, csak óvatosan, mert megszédülhetsz.
Az áttétek nem tudom, hogy derülnek ki, műtét óta nem néztek uh-t nálam. De nálam a szövettan alapján kizárta a sebész, hogy terjedhetett valamerre a göb. Az volt ráírva, hogy csak minimális érinváziót találtak.

19007. bubuci20172017-11-09 15:41
Szia Anita! Onkológia, már csak pár nap. Eltelt az idő. Ez a nyavalyás fül alatti fájdalom izgat, ami egyre erősödik. A fiatal szervezet jól reagál az altatásra, ezt mindig a nagymamám mondta :) Gyorsan feldolgozza, kiüríti a a szervezet az altatót, reménykedem, hogy én is gyorsan regenerálódok. Remélem nem lesz gond....

19006. Böce2017-11-08 20:46
Én egyáltalán nem emlékszem a felébre*ztésre😃
(válasz Anita_89 19005. hozzászólására)

19005. Anita_892017-11-08 13:54
Szia bubuci 2017!

Mikor lesz pontosan a műtéted? Végülis hol fognak műteni, melyik kórházba?
Ne aggódj semmi miatt, minden rendben lesz. A felébresztéstől se félj. Mint mindenkit, ahogy vége van a műtétnek felébresztenek egyből, arra vagy emlékszel vagy nem, mert olyankor még elég kótyagos az ember. Engem felébresztettek és már vissza se aludtam, estig teljesen éber voltam.
(válasz bubuci2017 19003. hozzászólására)

19004. Böce2017-11-08 01:53
Igen, féltem:-) De szerencsére az altatás után a kórteremben az ágyamban ébredtem, bekötött nyakkal:-)
Két oldalra cső lógott ki, a végén egy-egy kis műanyag palack. Meg infúzió a kezembe. Hát kellemetlen meg kényelmetlen érzet volt, de szerencsére nem fájdalmas, és nekem hányingerem sem volt egyáltalán az altatástól.

És aznap még sokat szunyókáltam. Már ha hagytak, mert sokszor jöttek vérnyomást mérni (nekem kicsit magas, azért). Ami még nekem kellemetlen volt, hogy műtét napján itt nem engedtek felkelni, és így ágytálba kellett pisilni. De ahogy olvastam, az Onk.Intézetben fel kell kelni már aznap és lehet WC-re menni. Itt csak másnap engedtek.
(válasz bubuci2017 19003. hozzászólására)

19003. bubuci20172017-11-07 20:13
:) remélem nálam is így lesz azért a frász bennem van, hogy mi lesz amikor felébresztenek. De emlékszem, hogy te is féltél műtét előtt :)
Hát valahogy nem tudok tervezni most semmit....

19002. Böce2017-11-07 17:55
Ideget nyomhat. Nekem a bal oldali volt nagyon nagy göbös, és állandóan fájt a vállam.

Mióta kivették, a vállfájást elfújták:-)
(válasz bubuci2017 19001. hozzászólására)

19001. bubuci20172017-11-07 15:40
Nekem a gombóc érzés a torkomból már eltűnt, gondolom a gyógyszer szedése miatt kisebb lett a pajzsmirigy. Időnként furcsa nyilalásokat, zsibbadást érzek a jobb fülem alatt. Az onkológián azt mondták nincsen összefüggés a pajzsmirigy problémámmal, bárkinek volt hasonló (mert azért mégis mivel lenne összefüggésben, ha nem ezzel, gondolom nyom egy ideget, de csak találgatok)

19000. bubuci20172017-11-07 15:37
Sziasztok, honnan és mikor derül ki, hogy van e áttéte a daganatnak? Én már túl vagyok a műtéti vizsgálatokon, nekem nem volt uh-m az onkológián.
Igazából az eredményeket sem tudom, mi lett, de az altató orvos 1 perc alatt megadta az engedélyt az altatásra. A vérvizsgálat eredméynét ha befekszem meg tudom kérdezni? Láttam tumor markert is néztek vérből, azért arra kíváncsi lennék milyen eredmény lett.
hát már készülök a műtétre lelkileg......

18999. Böce2017-11-01 12:32
Nekem is hasonló volt, és meg a vágás fölött egy széles sávban is, úgy nézett ki egy barátom szerint, mint a hamburger:-)
Kép sajnos nincs róla.
(válasz Szviola 18996. hozzászólására)

18998. Böce2017-11-01 12:26
Igen, köszi valószínűleg az, csak nem tudtam jól kifejezni.
(válasz Szviola 18995. hozzászólására)

18997. Anita_892017-11-01 08:33
Sziasztok!

Na tegnap túl estem mind a 3 vizsgálaton, eredményt természetes csak akkor fogok tudni, ha majd vissza megyek az orvoshoz, azaz 2 hét múlva. Az ultrahangnál az orvos azt mondta nem lát göböt a bal oldalban szerencsére, viszont azt mondta, hogy 1-2 nyirokcsomó be van gyulladva, de azt nem mondta, hogy a melyik részen. Kedves volt, csak nagyon sietett, mert sok a beteg, ugyhogy nem is tudtam kérdezni tőle semmit illetve mondta, hogy majd ha megyek vissza az orvoshoz, akkor többet fogok tudni. Eddig az onkológián 2 helyiségben is volt ultrahang, mostmár csak egyben van, gondolom ezért volt az a nagy sietség.

18996. Szviola2017-10-31 22:51
Meg is találtam, felraktam, a képeim közt van, pár nap múlva leszedem.

18995. Szviola2017-10-31 22:48
Gondolom a belső varrat az amire gondolsz. Nekem az sokáig ott volt, apránként szívodott fel.
A seroma az még e felett volt, ha egyszer megtalálom, rakok képet nektek.
(válasz Böce 18994. hozzászólására)

18994. Böce2017-10-31 13:11
Csak a következő esetleges műtöttek informálására írom, hogy ne ijedjenek meg, ha a seb egy sávban beduzzad és kemény, mintha lenne belül valami kemény rúd, az fel fog szívódni és utána teljesen normális lesz újra a nyak.

Itt nem volt róla szó és én nem tudtam, hogy ez oké-e vagy vmi nem stimmel, mert még a műtét utáni 11. napon is kemény. Ma voltam konrollon, a doki megnyugtatott, hogy el fog múlni. Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mikor:-(

18993. tjutka2017-10-29 19:50
Szia Anita 89!
Nem, nem az Onkológián voltam, már nem kell oda mennem, megoperáltak, jóindulatú volt az elváltozás. Az endokrinológus utalt be uh-ra a rendelőintézetbe.
(válasz Anita_89 18989. hozzászólására)

18992. Böce2017-10-29 12:56
Bízz benne, hogy minden rendben van. Azért remélem az ilyen nemtörődöm, barom doki visszakapja és vele is így bánnak majd egyszer.
(válasz tjutka 18988. hozzászólására)

18991. Böce2017-10-29 12:44
Félelmetes, hogy milyen dokik vannak!
Szurkokok:-)
(válasz Anita_89 18989. hozzászólására)