Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (12. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18750. Kőnig Claudia2017-06-21 10:49
Szia tjutka!

Hurrá! jó a szövettani eredményed!Akkor nyugodtan unokázhatsz és élvezheted a nyarat!!
(válasz tjutka 18745. hozzászólására)

18749. Szviola2017-06-20 11:05
Csajok, ha lesz több mint 1 percem írok majd!

18748. Meska782017-06-20 09:02
Köszönöm mindeninek a választ, szerintem nézek majd bőnyakú hálóinget, mert csak környakas pólós pizsamám van.
Kispárna, szívószál már van. :) Olyan vagyok, mint a kismamák, össze van készítve a kórházi csomag egy helyen a szobában, már csak fel kell majd kapnom, és vinni. :)

18747. Szviola2017-06-19 22:23
Szia, nekem a gombos, illetve bőnyakú hálóing jött be, pizsi alsót nehezen vettem fel.
Kispárnát, szívószálat vigyél!
(válasz Meska78 18742. hozzászólására)

18746. nagyhelga2017-06-19 13:42
Sziasztok!

Ma voltam az endokrin dokimnál. A TSH 0,014, így egyik nap 150, másik nap 200 hormont kell szednem. A T3 és T4 is magas, azt nem tudom, ez mit jelent. Holnapra írt ki a doki ultrahangot, nem semmi. :) Azt mondta, próbáljam meg, hátha fogad Pesten a sebészem, mert azért kellene onkológiai ellenőrzés, és ott a legjobb. Meg is tapintotta a nyakam, nincsenek göbök sem.
Kíváncsi vagyok, mi lesz holnap :)
Veletek mizújs?

18745. tjutka2017-06-19 12:56
Szia Claudia! Most hívtam az orvost a szövettan miatt, és mind a két lebeny rendben van, jó a szövettan, csütörtökön megyek az ambulanciára átvenni.
Én már nem dolgozok, mostanában mentem nyugdíjba 45 év munkaviszony után :) Unokázok, meg végre magammal is van időm foglalkozni.Megbízásra vállalok már csak munkát.
Meska, nekem a rövidnadrágos pizsama alja és pamut top vált be, nem kellett szerencsétlenkedni a minden napi átkötözésnél, és a csöveim is kényelmesen elvoltak a jobb oldalamon egy ajándék tasakban.
(válasz Kőnig Claudia 18744. hozzászólására)

18744. Kőnig Claudia2017-06-19 09:32
Szia tjutka!

Igen, nekem is szednem kellett volna a thyroxint, recepttel engedtek el a kórházból, de az endokrinológián azt mondták, 6 hét alatt ürül ki a szervezetből a hormon, az után kell menni elellenőrzésre. Persze, addig is szedhettem volna a bogyót, de félreértettem a dolgot.
Jó hír, hogy ilyen gyorsan épülsz fel!Biztosan jóindulatúak voltak a göbjeid. Nekem egyébként a szövettanban szerepelt a pszeudo-papilláris kifejezés, amiről a papilláris karcinómára gondoltam, de a BNO kód jóindulatú eredményt jelölt, és a sebész is azt mondta, hogy nincs további tennivaló.
Egyébként nekem a két lebenynek két külön szövettani eredménye volt, és különböztek is egymástól.
Amúgy tényleg ki kell használnunk a nyarat az erőgyűjtésre. Dolgozol már vagy még betegszabadságon vagy?
(válasz tjutka 18741. hozzászólására)

18743. Kőnig Claudia2017-06-19 09:23
Szia Meska!

Tulajdonképpen mindegy, fő, hogy jó bő nyaka legyen, hogy a csöveket könnyen tudd mozgatni. A meleg miatt én azt hiszem, a hálóinget választanám.
(válasz Meska78 18742. hozzászólására)

18742. Meska782017-06-19 07:29
Sziszatok,
Így a finishben lenne egy hülye technikai kérdésem. :)
Ti pizsamát vagy hálóinget vittetek a kórházba? Melyik a jobb öltözködés szempontjából?

18741. tjutka2017-06-15 19:35
Szia Claudia!

Örülök, hogy jól vagy. Érdekes, nekem rögtön kellett szedni az L-Thyroxin 100-at, a műtét 4-ik napjától. Eredményt nem tudok, majd 26-án labor, 28-án endokrinológus doki. Nem panaszkodhatok, semmi problémám nincs,a nyakam időnként ég, csipked, de semmi egyéb. Remélem jó lesz a szövettan, a sebész azt mondta, hogy nagy kemény göbjeim voltak. Jó nyaralást mindenkinek, gyógyuljunk, élvezzük a nyarat. Utólag is köszönöm a sok segítséget, amit kaptam tőletek.
(válasz Kőnig Claudia 18737. hozzászólására)

18740. Szviola2017-06-15 15:12
Ooo, bakker. Na gyere debrecenbe.
(válasz nagyhelga 18739. hozzászólására)

18739. nagyhelga2017-06-15 14:09
Szia, örülök, hogy jól vagy, és nem kell sok hormont szedned.
Nem is írtam nektek, mi volt kontrollon. Elmentünk 6-án reggel 8-ra, úgy, hogy 5 körül keltünk. Odaértünk, aztán mivel hosszú volt a sor, így vártunk. Az én kezelődokim nyugdíjba ment, ezért mindenki Sinkovics dokira várt a váróban. Egyszer eltűnt egy fél órára, passz, hogy merre. 2,5 óra várás után bementünk, és kérdezte, hogy mennyi hormont szedek. Mondom 200 mg-ot, mert az izotóp előtti vérvételnél kissé megemelkedett a TSH, 2,9-re, csak ezt a leletet meg se nézte a kezelődokim. Ezután S. elkezdett kérdezgetni, hogy biztos kihagytam-e 4 hétig a hormont, mert a magas TSH-s leleten későbbi időpont volt, a vérvétel viszont 2 héttel előtte volt. Mondom igen, persze. Ezután mondta, hogy ide nem kell többet jönni, majd Miskolcon beállítják a hormont. Anya még megkérdezte, hogy a radiojódot halmozó nyálmirigyemet és a maradványszöveteket hogy ellenőrzik majd, erre odavetette, hogy majd UH-n Miskolcon, de ő nem jós, nem tudja megmondani, mit fognak látni. A végén még anyának is beszólt, hogy nagyobb a pajzsmirigye.
Szóval vérvétel se volt, meg semmi, felmentünk a nagy büdös semmiért...
Itthon már levették a vérem a TSH-t, Ft3, Ft4-et megnézni. Remélem jó már a hormonszintem, legalábbis én úgy érzem.
Majd még bepróbálkozunk a sebészemnél, hátha ő majd ellát onkológiailag meg kir néha 1-2 képalkotó vizsgálatot. Nem tudok úgy élni, hogy ne tudjam, mi zajlik belül...
Amúgy vizsgaidőszak van, de már nagyon unom, pihennék már. De még van belőle egy kicsi sajnos...
(válasz Kőnig Claudia 18737. hozzászólására)

18738. Kőnig Claudia2017-06-15 12:57
helyesen: eljárok egy fitness clubba, addig meg otthon tornázgatok. Elnézést a hibáért.

18737. Kőnig Claudia2017-06-15 12:55
Sziasztok!
Na, túl vagy a varratszedésen is tjutka! nekem sem fájt és most, nagyjából 3 hónap múltán mindenki dicséri a sebhelyet, hogy milyen szép.Egyébként engem is Koltay Pál műtött. A szövettannal biztos minden rendben lesz. Meska is hamar túl fog esni az egészen.
Én ma voltam az első kontrollon az endokrinológusnál. 04.27-én a TSH-m 89,32 volt/ nem szedtem semmit a műtétet követő hónapban/Onnantól elkezdtem szendi L-Thyroxint és 100 mikrogrammig kellett felmennem. 05.06-tól szedem a 100 mikrgrammot naponta és az eredmények 06.06-án a következők voltak:

TSH: 0.23
Szabad T4: 1.40 ref: 0.7-1.48
Szabad T3: 2.90 ref: 1.71-3.71

Az orvos mondta, hogy módosítani kell az adagot, és csak napi 75 mikrogrammal kell próbálkozni. Aztán majd aug. végén ellenőrzik megint az eredményt.

Egy kicsit meglepett, hogy a TSH lassan túlműködést mutat, 1 hónap alatt értem el ide a 89-es TSH- ból. Ráadásul úgy emlékszem, hogy azok, akiknek totál eltávolították a pajzsmirigyét, mint nekem (Szviola ,Nagyhelga) 100 mikrogrammnál jóval nagyobb adagot szednek naponta. Persze, lehet, sőt biztos, hogy ezek a dolgok mindenkinél másként hatnak.
Amúgy 1 dolog kivételével tök jól érzem magam, az endós doki is engedélyezte, hogy fokozatosan újra kezdjem a tornát.
Az 1 dolog, ami zavar, hogy sajog a kezem és a karom, néha alig bírom tartani. Nem hiszem, hogy a p. mirigy hormonok miatt van. A mellék-pajzsmirigyem nem sérült, legalábbis a műtét másnapján és 1 hónap múlva az endokrinológus által rendelt ellenőrzésen minden rendben volt a Ca szinttel. Mondjuk sokat gépelek, ez biztos nem tesz jót az ízületeknek. Mindenesetre, jövő hónaptól eljárok egy keresek egy fitness clubba, addig meg otthon tornázgatok.
Cicmarek, Anita 89, rosszcsillag, Szviola, nagyhelga, hogy vagytok? Remélem, jó telik a nyár!!

18736. tjutka2017-06-14 15:16
Szia Anita 89!

Én 26-án megyek vérvételre, de nekem csak TSH, T3, T4, Calcium és Magnezium amit néznek, tumormarkert nem. És ezt már az endokrinologus nézi, ő adta műtét előtt a beutalót, amire azt írta, hogy műtét után 4 héttel, sürgősséggel.
(válasz Anita_89 18735. hozzászólására)

18735. Anita_892017-06-14 10:40
Szia tjutka!

Örülök, h túl vagy a varratszedésen. A szövettannal is biztosan minden rendben lesz.

Én tegnap voltam vérvételen, most rengetegen voltak, 70en voltak elöttem. Fél 8ra mentem és 3/4 9kor végeztem. Én majd 3 hét múlva megyek konrollra, akkor tudom meg majd csak a vérvétel eredményét. A tumormarker miatt kellett 3 héttel a kontroll elött mennem.
(válasz tjutka 18734. hozzászólására)

18734. tjutka2017-06-08 22:51
Szia Meska, köszi, remélem én is, hogy jó lesz a szövettanom. Túl leszel rajta, tényleg nem érdemes izgulni. Némi kellemetlenség esetleg van, de nem vészes, és mindenki segítőkész az Onkológián. A fiú ápolók is.
(válasz Meska78 18733. hozzászólására)

18733. Meska782017-06-08 20:51
Szia Tjutka!
Akkor ezek szerint az Onk.intèzetben varrnak. Mert olvastam olyat is, akit kapcsoztak, ès műtèt után nem sokkal már szedtèk is ki őket.
Amúgy mindegy, csak legyek már túl rajta.
Örülök, hogy jól vagy, ès szorítok, hogy jó legyen a szövettan eredmènyed.
(válasz tjutka 18732. hozzászólására)

18732. tjutka2017-06-08 11:10
Szervusztok Lányok! Varratot kiszedték, nem fájt egyáltalán. Nagyon szép lett, még a két végére tettek egy-egy tapaszt. 2 hét múlva kell érdeklődni telefonon a szövettan után.

18731. tjutka2017-06-05 17:42
dr.Koltay Pál. Nem félek, csak az zavar, hogy nincs idő rendesen megbeszélni a kérdéseimet. Megértem, hogy sok a beteg, de rólam van szó, tudni szeretném, mi történik velem. Már arra gondoltam, nem voltam szimpatikus neki. Úgy hogy semmit nem tudok arról, hogy mi volt a műtéten, mit látott, sstb.
(válasz Anita_89 18730. hozzászólására)

18730. Anita_892017-06-05 15:15
Szia tjutka!

És azt megkérdezhetem, hogy ki műtött?
A varratszedés egyáltalán nem fáj, nem kell miatta aggódnod. Én majd jövőhéten megyek valamelyik nap vérvételre, aztán július 5.-én meg vissza az orvoshoz kontrollra.

18729. tjutka2017-06-05 10:06
Szia Anita 89! Igen, az Onkológiai Intézetben műtöttek. Csütörtökön veszik ki a varratokat.
(válasz Anita_89 18728. hozzászólására)

18728. Anita_892017-06-04 19:00
Tjutka, örülök, hogy túl vagy a műtéten és jól vagy. Téged is az Onkológián műtöttek vagy máshol?

18727. Anita_892017-06-04 18:57
Szia tjutka!

Nekem személy szerint majdnem 1,5 hónapot kellett várnom a szövettanra, elég idegölő volt. De erre azért volt szükség, mert további vizsgálatokra küldték a szövetet.

18726. Szviola2017-06-03 11:50
Mar voltam, vagy 4 éve, sokra nem jutott, mert nem ismerik ezt a pm kezeléai dolgokat. Pedig ő a legjobb a városban, dolgozik vagy 4 helyen, nagyon szereti a betegek. Mondta hogy ez annyira speckó, meg az én esetem meg pláne, mikor már az asszisztensek ingatják a fejükwt, hogy fogalmuk sincs mi van. Nem hiszem hogy ezek a radioaktiv dolgok nyom nélkül ürülnek ki. És ez bánt, hogy senki nem veszi a fáradtságot, hogy igen, ezért, vagy nem, amazért. Millió egy daganatos beteggel dolgoztam én is, láttam eleget.
(válasz Kőnig Claudia 18725. hozzászólására)

18725. Kőnig Claudia2017-06-03 00:38
Arra gondoltam, talan konzultalhatnal egy onkopszichologussal, mit gondolsz?
(válasz Szviola 18718. hozzászólására)

18724. Kőnig Claudia2017-06-03 00:37
Szia tjutka!

Örülök, hogy ilyen kônnyü volt az operàciód és nem voltak fàjdalmaid. Innentol meg jobb lesz minden. Pont 1 hónapal a mutet utan kaptam meg a szovettant. Valamivel korabban kesz lett , de csak az orvostol kaphatjuk meg , es vele nem tudtam korabban talalkozni
(válasz tjutka 18721. hozzászólására)

18723. Meska782017-06-02 22:18
Szia Tjutka!
Örülök, hogy jól viselted, ès hogy túl vagy rajta. :)
Nekem azt mondták, hogy majd műtèt után 3 hèttel lesz meg a szövettan eredmènye.

18722. tjutka2017-06-02 18:56
Volt olyan nap, hogy késő este még operáltak. Azon a napon, amikor engem operáltak két műtőre 10 beteg jutott. Szerencse, hogy én a második voltam. Volt egy lány, akit behívtak szerdára éhgyomorra, hogy aznap műtik, délután 4-ig éhezett, majd mondták, hogy holnap. Másnap este fél 7-kor vitték el műteni.
Tehát megértem, hogy nincs idő társalogni, de kicsit bővebb információra vágytam volna

18721. tjutka2017-06-02 18:48
Claudia, te mennyi idő múlva kaptad meg a szövettant? A zárójelentésben semmi erre utaló szöveg nincs, csak a varratszedés dátuma. Nagyon meg voltam elégedve a nővérekkel, ápolókkal, orvosokkal, de arra nem volt idő, hogy a kérdéseket feltegyem, csak 1-2 problémámra kaptam választ, a kezelőorvosom mindig rohant, egy két szóval elintézett. Olyan volt, mint ha haragudna, vagy nem voltam szimpatikus neki.