Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


17140. rosszcsillag (válaszként erre: 17139. - Manca)
2015. máj. 1. 14:13

Én, én, én, én...... erős dohányos voltam. Amikor az egész pm problémám kezdődött (9 éve) akkor azt mondta az egyik orvosom, hogy a dohányos pm betegek 100 %- a a műtőasztalon köt ki. Akkor még fiatalon úgy gondoltam, hogy "az lehet, csak nem én" :D kijöttem a rendelőből és rágyújtottam. Végigfüstöltem azt a napot. Aztán másnap reggel gondoltam egyet; kipróbálom meddig bírom cigi nélkül. Azóta bírom :D

De nem változtat a lényegen: amikor beteg lettem sőt, az első évben talán végig füstöltem. Sokat.

Miért kérdzed, Manca?

17139. Manca
2015. máj. 1. 11:49
Nekem is mondta a doktornő,hogy kicsit kerüljem a jódos dolgokat,Vegyek himalája sót,abban nincs jód,állítólag.Ne egyek sok tengeri herkentyűt,mondjuk nem is szeretem,de egyébként én ugyanúgy eszek mindent mint eddig,igaz híztam is 4 kilót.Valahogy most attól megkéne szabadulnom.Még egy fontos kérdés számomra,dohányzott valamelyikőtök?
17138. Szviola (válaszként erre: 17137. - Adri111)
2015. máj. 1. 11:34

Nem tudok erre válaszolni, olvastam már ugyan róla, de nekünk ilyet nem mondtak, hogy tartsunk jódmentes diétát.


Amugy a tiroxint el kell hagynod? Mert ha nem , akkor gondoltam, miután írtad, hogy 2 nappal korábban be kell menned, valószínű akkor kapod majd azt az inekciót, amiröl irtál.


Mivel ilyen fiatal vagy, és gondolom még nincs gyereked, én is igy voltam, és annyira komolyan vettem, amit a doki mondott, hogy a petécskéket úgy védhetem meg a legjobban, ha minél többet iszok, mert úgy nem gyűlik majd sugárzó vizelet a hólyagban, így ideje se lesz ott bármiben kárt tenni! Így esett meg, hogy 16 liter folyadékot nyomtam le😄 első nap, utána már csak 12-t.

17137. Adri111
2015. máj. 1. 10:47

Köszönöm a bíztatást mindenkitől! Tényleg sokat segít! Igyekszem persze megnyugodni.


rosszcsillag: 25 éves vagyok, nyáron leszek 26.


Ti mennyire tartottátok be a jódmentes diétát az izotóp előtt? Ha teljesen betartom és tényleg semmit se eszek, amiben só van, akkor nagyobb az esély arra, hogy elég legyen 1 kör izotóp kezelés?

17136. Szviola (válaszként erre: 17132. - Adri111)
2015. máj. 1. 09:16

A másik, hogy én daganatos emberekkel foglalkoztam, míg el nem jöttem szülni, más tipusú rákról van szó, de hidd el, csak az hal bele aki feladja. Volt olyan esetünk, aki nem volt hajlandó tudomást venni a problémájáról, elutasította az egészet, és egy hónap múlva egy szívroham vitte el!

A másik, aki előtt én meghajolok, akármikor ha látom, egy fiatal anyuka, aki az egyik legagresszívabb daganatot évek óta mindig vissza veri győztesen! És itt nem pajzsmirigyről van szó, nekünk"jó" mert izotóppal bármikor kezelhető.

17135. Szviola (válaszként erre: 17132. - Adri111)
2015. máj. 1. 09:11
Uhh, hát nekem nagyobb volt a pontos méretére nem emlékszem, de 2ről indultunk, és végül egy bizonyult rossznak, de az ezeknél jóval nagyobb volt, és már éppen elérte a tokot, de még nem törte át. Nekem a műtét előtt egy nagycsomó nyirokcsomóból vettek mintát, az alapján nem vették ki őket, habár én szerettem volna, a biztonság kedvéért. De ha volt is benne valami, azt az izotóp kinyírta :) Az értékeim másfél éve közel a nullához igazodnak.
17134. 99279bb06f (válaszként erre: 17126. - Szviola)
2015. ápr. 30. 20:59
Nincs kedvem magamról írni NEKED! Ezt a stílust meg tartsd meg annak, aki értékeli. :)
17133. Manca
2015. ápr. 30. 14:07
Tudod Adri,gondolj arra majd mindig amit nekem mondott az endosdokim:ebbe csak az hal bele,akit elüt egy villamos,úgyhogy olyan helyre ne menj!!!Egyébként van olyan betege az orvosomnak,aki 70-80 között van,és teljesen más miatt került be a kórházba és ott derült ki,hogy ez is a gondja.Viszont volt olyan 74 éves néni,akinél szintén csak a halála után derült ki,szegény másba halt bele/,a boncolás után,hogy papillaris carcinomaja volt.Amúgy meg próba teszt alatt van pécsett egy szer,de erről már írtam,akinél semmi nem használ/idősekről beszélek/ezt alkalmazzák és nagyon jó eredményeket érnek el.Rázd meg magad és fel a fejjel.Menni fog.ROSSZCSILLAG!Nem tudom,lehet,hogy attól van,de van még egy tünetem,belül a torkomban jobb oldalon még mindig olyan,mintha lenne egy kis tompa nagyon enyhe nyomás,és nyelésnél diszkomfort érzetem van.Ma bejelentkezek a fülészemhez aki műtött,aztán megmondja van e ott valami.Ja és a jobb oldalon a fogaim is elkezdtek fájni,legalább 4.Ez mind műtét után.De ez legyen a legkevesebb......
17132. Adri111 (válaszként erre: 17131. - Manca)
2015. ápr. 29. 21:30

4 db kb 0.5 cm-es volt asszem, minden lebenyben kettő

plusz 12-ből 4 nyirokcsomóban áttét

meg áttörte a pajzsmirigy tokot egy ponton és mikroszkópikus méretben megjelent a felszínen

17131. Manca (válaszként erre: 17130. - Adri111)
2015. ápr. 29. 20:50
Na ne csüggedj,minden rendben lesz!A papillaris carcinomaba nem halnak bele.Ez járjon az eszedbe!Mekkora volt a daganatod?
17130. Adri111
2015. ápr. 29. 20:43

Nekem azért annyira nem voltak bíztatóak az orvosok, főleg az izotóp orvos. Nem 100%-ot mondott, hanem, hogy ebből meg lehet gyógyulni. De ha a neten részletesen elolvasom is azt látom, hogy általában meggyógyulnak az emberek, de van az a pár százalék, akinél már távoli áttét is megjelenik, közülük nem mindenki gyógyul meg. Távoli áttéttel és pajzsmirigy tokot áttörő daganakkal már csak 56%os a gyógyulás pl... És nem tudok nem ezek agyalni.


Manca: nekem még mindig van egy duzzanat középen, de izomláz-szerűt nem érzek. Nem lehet, hogy túl mereven tartod?


Nekem is eléggé kiborultak a szüleim az egészen. Szerencsére párom nem olyan típus, ő tudja bennem tartani a leleket és nem nekem kell benne. Anya pl ott zokogott a műtét előtt, egy élmény volt, hogy nekem kellett őt vígasztalni.


rosszcsillag: június 3-8 leszek bent a kózházban Vácon

nem is tudtam, hogy a Basedow ilyen alattomos, hogy még pajzsmirigy nélkül se lehet biztos benne az ember, hogy megszabadul tőle

17129. Szviola (válaszként erre: 17128. - Manca)
2015. ápr. 29. 20:29
Passz, nekem jelenleg a széltől fájdogál nagyon. Sebészhez kell e még menned kontrollra? Én azt hiszem 3x voltam, akkor mindig megtapogatott, hogy minden okés e.
17128. Manca
2015. ápr. 29. 19:40
Még egy észrevétel,nekem a jobboldalit vették ki és olyan kívül a nyakam mintha izomlázas lenne,vagy megrándult volna.Valakinek hasonló?Ja és azóta fázom egyyfolytában.
17127. Manca
2015. ápr. 29. 18:37
A jobb pajzsom teljesen kivették,abban volt a daganat,de kicsi 4,5 mm és csak 1 gócú ezért nem is kell utókezelés nekem.A Letroxot is csak elvileg 1 évig kell szednem,remélem nem jön közbe semmi és így is marad.Nekem szólt az endósom,hogy a felszívódás miatt hogyan szedjem,de kis vízzel szedem be,mert nem menne le máshogy.
17126. Szviola (válaszként erre: 17121. - 99279bb06f)
2015. ápr. 29. 17:04
Írhatnál magadról, mert nem rémlik hogy érintett lennél, vagy szakértő! ( megsúgom a felezési idő 8 nap, és az akkor már eltelt, bőven, az meg hogy ő akart jönni, azt rajta verd le ne rajtam)
2015. ápr. 29. 14:48
Ja, amúgy nekem nincs gyerekem, de én is abban a helyzetben vagyok mindig, hogy nekem kell tartani magam, mert mások nem bírják a terhet,... :-/ olyan fura, hülye egy dolog ez. Most sem mondtam senkinek, hogy megint gáz van, mert inkább megoldom magam. :-/
17124. rosszcsillag (válaszként erre: 17123. - Manca)
2015. ápr. 29. 14:47

Manca, Neked ezek szerint nem vették ki a teljes pajzsmirigyed?

A Letrox adagod miatt gondolom. Én azt szedek, 200- at szedtem, kb. fél éve állítottak át 175- re. Műtét óta végig ebben a 175-225 mikrogramm közötti tartományban szedtem. De egy gramm pajzsmirigyem sincs, ami volt azt is kiölték műtét után jóddal.

Nem vettem észre mellékhatást, de nekem nem mondta senki, úgyhogy most szólok Neked, hogy figyelj oda, hogy ezzel kezdd a napot és mindig várj minimum fél órát utána kajával, innivalóval! A tejfogyasztásra (pl. ha a reggeli kávédba teszel) különösen figyelj, mert állítólag gátolja a felszívódását. Én hajnalban, 5 körül beveszem, utána még szundítok egyet. :-)

Adri, drukkolok Neked én is, nagyon. Minden rendben lesz, gondolj arra, minden nappal közelebb jutsz ennek a cécónak a végéhez.

17123. Manca
2015. ápr. 29. 10:51
Fő a pozitív hozzáállás és gondolkodás!Én abban a kellemetlen helyzetben voltam,hogy a férjem és a nagy fiam aki 20 éves,teljesen padlóra kerültek a hír hallatán.Megráztam magam,muszáj volt,és úgy gondoltam menni,menni előre.Tartottam bennük a lelket,ÉN.Holott érthető lett volna,ha én omlok össze.Ezért nagyon sok erőt kívánok neked,minden rendben lesz.Őszre már el is felejted mi volt veled.Kérdezem attól aki Letroxot szed,hogy észlelt valami mellékhatást?Mától 50 mikrogrammot szedek,10 napig csak 25-öt kellett.
17122. rosszcsillag (válaszként erre: 17118. - Adri111)
2015. ápr. 29. 09:59

Nem szűnt meg a műtéttel :-( Kivették az egész pajzsmirigyemet, 175 mikrogramm letroxot szedek és most ugye a szteroid, ma 28 mg.

Adri, mikor mész?

Ezen a fórumon régen is sok daganatos beteg volt, senkiről nem tudok aki ne gyógyult volna meg...!

17121. 99279bb06f (válaszként erre: 17120. - Szviola)
2015. ápr. 29. 09:58
Nem véletlenül mondják, hogy TILOS mások közelében tartózkodni! Felelőtlen vagy! :(
17120. Szviola (válaszként erre: 17116. - Adri111)
2015. ápr. 29. 08:50

Ne izgulj, olyan hamar mész izotópra, hogy addig nem lesz semmi! Gondolhatod, én rá félévre kaptam időpontot! Amugy azt nem mondták neked, hogy a papilláris daganat a leg lustább a világon? Meg ha megy is valahova, azért lesz az izotóp! Na az kinyírja. Hát hogy az mennyire unalmas lesz! Én még utána 1 hétig egyedül voltam mamim lakásában, na akkor már a hajam hullott, hogy mit csináljak! Na jó, csavarogtam néha boltba, csak az ismerőseim, rokonaim barátaim nem akartam veszélyeztetni!

Ja és képzeld, a második kezelés után bnőm mondta őt nem érdekli, talizzunk. Mondom nem akarsz mostanában babát? Á, nem. Akkor már terhes volt, és a kis cofikája egészségesen született....

Ne idegeskedj, nincs értelme!

17119. Manca (válaszként erre: 17116. - Adri111)
2015. ápr. 29. 08:28
Szegénykém!Tudom milyen ez.Én műtét után 24-ből 20 órát azzal foglakoztam,hogy mi lesz,kialakult e vajon máshol valami.Aztán jött a jó idő,kertészkedtem kicsit,beiratkoztam suliba,egyszóval elfoglalom magam,így már csak ritkán gondolok arra,hogy mi lesz ezután.Én abban hiszek,hogy nincsenek véletlenek,minden okkal történik,ezellen nem tudunk tenni.Viszont annyit tudunk,hogy fejben helyre rakjuk a dolgokat és éljük a mindennapokat.Hidd el,hogy csak így megy ez.Egyébként műtét előtt,de utána sem bírtam aludni éjjel még kb 3-4 hétig.Úgy levoltam merülve,hogy nappal alig álltam a lábamon.Rájöttem ez azért volt,mert forgott az agyam ezen az egy dolgon egyfolytában.Én Letroxot szedek napi 1-et.Hízni híztam 3-4 kg-ot,de nem a gyógyszer miatt,hanem mert annyit ettem ,mint egy ló.Valahogy állandóan éhes vagyok.Na ez ellen kellene valamit tennem,hogy ne egyek annyit.Amúgy nem mondta az orvosod,hogy a papillaris carcinoma 100%-ban gyógyítható?Nekem minden alkalommal elmondta az endos dokim,jó volt,mert megerősített.Szóval ne csüggedj,túl leszel a jódizotópon,itt lesz a nyár és kicsit megfeledkezel majd .Kitartás!
17118. Adri111
2015. ápr. 28. 22:14
rosszcsillag: ja igen, látom írtad is a műtétet... és nem szűnt meg a műtéttel a Basedow?
17117. Adri111 (válaszként erre: 17113. - Rosszcsillag)
2015. ápr. 28. 22:12
rosszcsillag, neked műtötték a pajzsmirigyedet?
17116. Adri111 (válaszként erre: 17115. - Manca)
2015. ápr. 28. 21:05

Azon kívül, hogy nagyon félek, teljesen jól vagyok. Fizikálisan sokkal jobban vagyok, mint a műtét előtt bármikor. Először azt hittem, hogy amiatt van, mert nagy megkönnyebbülés túllenni a műtéten, de nem, mert most jobban rettegek, hogy áttétem lesz, mint a műtét előtt amennyire izgultam.

Szóval fizikálisan sokkal jobban érzem magam, eddig még nem tapasztaltam alulműködési tünetet. (18 napja műtöttek, 100 ug tiroxint szedek)

17115. Manca
2015. ápr. 28. 20:13
Adri,veled mi van?
17114. Manca (válaszként erre: 17113. - Rosszcsillag)
2015. ápr. 28. 19:11
Nekem pajzsmirigy daganatom volt,papillaris carcinoma.
17113. rosszcsillag (válaszként erre: 17112. - Manca)
2015. ápr. 27. 23:59

Nyilvános, úgyhogy bárki, szabadon :-)

Manca, Neked milyen pm problémád van?

17112. Manca (válaszként erre: 17111. - Rosszcsillag)
2015. ápr. 27. 20:16
Persze,engem például érdekel!!!
17111. rosszcsillag (válaszként erre: 17110. - Manca)
2015. ápr. 27. 19:53

Az én egyik dokim is a csernobili robbanást IS okolja. Daganatos betegek, ilyen- olyan pajzsmirigy problémák... rengetegen vagyunk :-(

Közben.. van itt egy pajzsmirigyes, kissé hiányos blogom, oda kezdtem el leírni a dolgaimat pár éve, ha érdekel valakit.. most újra írom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook