Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
febr. 12. 17:38

Sziasztok!


Akinek nincs mellekpm-e, vagy sérültek a műtét miatt, hogy van? Lányomnak folyamatosan hol jobban, hol kevésbé, de vannak tünetei. Zsibbadás, nehezlab, szédülés, gyengeség. Pár hétig jobban van, utána visszaesik, nagyon nehezen èli a mindennapjait. :(


Most kapott új gyógyszert (syntroxynt végre) de lehet már túl sok a gyógyszere, nagyon nehezen állítják be, féléve sem sikerült.:(


Kinek mennyi idő volt?

20139. Csillagszem38 (válaszként erre: 20138. - Fruzsina82)
febr. 12. 06:33
🍀
20138. Fruzsina82 (válaszként erre: 20137. - Csillagszem38)
febr. 12. 05:17
Igen, a doki szerint is ez a határ amitől már kiveszik... mármint a göb miatt....a kisebbik csak meg lett említve, de azt a lebenyt kisebbre veszik és talán ki kerül onnan mielőtt szépen megnőne.... szóval a tüneteket inkább a PM nagysága okozza szerinte
20137. Csillagszem38 (válaszként erre: 20132. - Fruzsina82)
febr. 11. 20:50
Hmm... Nagyok de nem olyan vészesen.
20136. Fruzsina82 (válaszként erre: 20135. - Channa*)
febr. 11. 16:22
Köszönöm 🤗🥰
20135. Channa* (válaszként erre: 20134. - Fruzsina82)
febr. 11. 15:50

Ja, értelek!

Hát akkor majd meglátod a műtét után, hogy mi változik.

Már minden megy a maga útján;)

Kitartást!

20134. Fruzsina82 (válaszként erre: 20130. - Channa*)
febr. 11. 14:44

Vérvétel, ultrahang és biopszia háziorvos, már kész eredményekkel érkeztem az endokihoz....még egy alapos ultrahangos vizsgálatot csinált, mindent mért, mentette az értékeket aztán ajánlott sebészt és mondta hogy hozzá a műtét után kell visszamenni... sebész adott beutalót mellkas röntgentre EKG és labor, ja meg a kórházi beutaló ennyi ...a mellkas röntgen beutalón az áll hogy: mellkas+trachea légsáv

Semmi más nem volt

20133. Fruzsina82 (válaszként erre: 20129. - Channa*)
febr. 11. 14:33
Szia! A Tiédtől valamivel kisebb a lebenyek mérete.... sajnos én is ötletek, csak olvastam ilyet is... persze ma már nem találtam...ha túl leszek a műtéten és még megvan a panasz akkor természetesen a végére járok....a műtétet màr a göb mérete indokolja a doki szerint, de szerinte a tüneteket többségét inkább a PM mérete okozza
20132. Fruzsina82 (válaszként erre: 20131. - Csillagszem38)
febr. 11. 11:03
3 cm - és a göb a bal lebeny én...jobb lebeny 1,1 cm...a többi apró. Rendben, rá kérdezek
20131. Csillagszem38 (válaszként erre: 20127. - Fruzsina82)
febr. 11. 11:01

Oké, de mekkora? Mekkorák a göbök? Bár gondolom nagyon nagyok...


De kell menni előtte ful-orr-gegeszhez, kérdezz rá ezekre.

20130. Channa* (válaszként erre: 20128. - Fruzsina82)
febr. 11. 10:24

Nekem a pm-hez kapcsoló vizsgálatokra az endokrinológus adott beutalót. Biopszia, nyelés rtg, izotópos vizsgálat, vérvétel.


Gégészetre nem kell beutaló, oda mehetsz nyugodtan.

Mellkas rtg-re a ho adjon beutalót és reumára is.

20129. Channa* (válaszként erre: 20125. - Fruzsina82)
febr. 11. 10:22

Nem hinném, hogy a nyaki fájdalmadat a pm okozná. Amit írsz inkább utal valami nyaki sérves tünetre, így el kellene menned reumára.

Tornát ajánlok rá.


A horkolás sem ettől van szerintem. Nekem nagyon nagy volt a pm-em, de nem horkoltam tőle. Már nem emlékszem pontosan, de 2,6*6*11 CM! volt. Tehát, nem MM, mint a pm méretek.

Ráadásul nem is nyomott semmit. Én rendszeresen jártam nyelés rtg-re is, ahol kifejezetten ezt nézték.


A fuldoklás lehet kiszáradt torok is. Mivel horkolsz, így nagy valószínűséggel nyitott szájjal alszol, így könnyen kiszárad a torok.


Tehát, torna. Nyújtó gyakorlatok, nem intenzív! Szerintem inkább a csigolyád nyomkod ideget.


Igen, valóban nem kell mindent a pm-re fogni, de azért lehetne ötletük, hogy mit nézess meg. HO sem képes arra, hogy ötleteljen? Tudom, hülye kérdés. Az orvosok manapaság már erre sem alkalmasok.

20128. Fruzsina82 (válaszként erre: 20127. - Fruzsina82)
febr. 11. 09:36
Pontosabban az endoki említett fül orr gégészt is, de azt mondta hogy a sebész ad mindenhová beutalót ahová menni kell.... csak gondolom hogy a mellkas röntgen amit úgy csinálnak hogy látható legyen a légcső is már elég és ezért nem kell külön fül orr gégész.... legyen igazad hogy műtét után már ezek a panaszok is elmúlnak...mha nem akkor majd foglalkozom vele utána
20127. Fruzsina82 (válaszként erre: 20126. - Csillagszem38)
febr. 11. 09:29
A PM 1,5* nagyobb mint a normál...előtte nem kell fül orr gégészetre menni, legalábbis nem mondták.... mellkas röntgent úgy hogy a légcső is látható legyen ( hogy nem nyomja e el valamilyen irányba a PM) EKG és labor.... ennyi beutaló van
20126. Csillagszem38 (válaszként erre: 20125. - Fruzsina82)
febr. 11. 07:53

Jujj, sztem ezeket a tüneteket mind a PM golyvak okozzák:( endo doki nem értem miért mondja, hogy nem. 🙈 Mekkorák a lebenyek?


Műtét után ful-orr-gegesz fog rád nézni többször, meg előtte is, vele meg tudó beszélni ezeket. De sztem meg fognak szűnni műtét után.

20125. Fruzsina82
febr. 11. 05:54

Sziasztok! Jöttem kérdezni... fáj a nyakam hetek, hónapok óta, mintha elaludnám vagy becsípődött volna az ideg...kisugárzik a vállamba, karomba... endoki szerint nem kell mindent a PM -re fogni....ezen a fórumon olvastam ilyet hogy a PM nyom egy ideget.... sajnos régi hozzászólás, nem tudom aktív e még a tag, talán megpróbálom privátban hátha.... nálatok előfordult ilyen panasz? Vagy ez független attól?

Másik... éjszaka sikerült megint fuldokolni 😁 a doki szerint elképzelhető hogy a pozíció ahogy tartom a fejem és a megnagyobbodott pm összenyomja a nyelőcsövet... régebben arra is gondoltam hogy a horkolástól kiszárad nagyon a torkom vagy ezek kombinációja... nálatok jelen volt a horkolás.... okozhatja a megnagyobbodott pajzsmirigy állítólag.... én férfiakat megszégyenítően tudok horkolni 😓 szegény férjem legjobb barátja a füldugó 🤣 nagyon jó lenne ha megszűnne műtét után vagy legalábbis enyhülne. Nektek van ezekkel kapcsolatban tapasztalat? Köszönöm 🤗🥰

20124. Fruzsina82 (válaszként erre: 20123. - Ibi4)
febr. 9. 05:07
Köszönöm!🥰🤗
20123. Ibi4 (válaszként erre: 20120. - Fruzsina82)
febr. 8. 21:47
Szerintem ez jó döntés volt a részedről, mert bizalom van mindkét oldalról és ebben a helyzetben ez nagyon fontos.A kórházba láza nyakú, könnyebb ruhákat vigyél, hisz május lesz. Nem kell sok holmi, műtétre adnak műtös hálóinget.Nekem egy jó nyakpárna hiányzott legjobban. Láttam többen ilyen félkör alakú utazópárnát vittek. Kitartást megkönnyebbülsz utána!
20122. Fruzsina82 (válaszként erre: 20121. - Csillagszem38)
febr. 8. 12:50
Köszönöm 🤗🥰
20121. Csillagszem38 (válaszként erre: 20120. - Fruzsina82)
febr. 8. 08:52
Szurkolok, hogy elkerüljenek a szövődmények!
20120. Fruzsina82
febr. 7. 14:18
Sziasztok! Sikerült beszélni a sebésszel....május 23.-án lesz a műtét, akkorra tudott vállalni...felajánlotta, hogy mást keressek, de akkor sem biztos hogy előbb túl lennék rajta, arról nem beszélve hogy senkit nem ismerek, őt az endoki ajánlotta úgyhogy mondtam neki türelmesen kivárom az időpontot.... nagyon szimpatikus volt amúgy....mindent elmondott, adott névjegyet hogy keressem nyugodtan ha kérdésem van. Aznap kell reggel 7-re éhgyomorra érkeznem, a nap folyamán megműt és ha minden rendben akkor szombaton délután mehetek is haza.... elmondta a kockázatokat is.... mellkas röntgent kell csináltatni, EKG -t és labort.... megpróbálom egy kicsit elengedni, hogy minél gyorsabban elteljen az idő.... addig beszerzés amire szüksége lehet... őszintén megmondom nem nagyon van kórházba menős cuccom, utoljára szülni voltam 21, 20 és 17 éve 😁... Legyen szép napotok 🤗🥰
20119. Csillagszem38 (válaszként erre: 20118. - Fruzsina82)
febr. 7. 07:56
A műtét után a kalciumszintedet nezesd, ha zsibbadsz az nem jó jel. Ezt tudd, erre figyelj, de reméljük meguszod, hogy serulnek, vagy kiveszik a mellekpajzsmirigyeket.
20118. Fruzsina82 (válaszként erre: 20117. - Csillagszem38)
febr. 6. 09:00
Köszönöm... holnap fogok a sebésszel találkozni... biztosan lesznek még kérdéseim.... megnyugtató hogy tudtok egy kis lelket önteni belém
20117. Csillagszem38 (válaszként erre: 20113. - Fruzsina82)
febr. 6. 08:21

Igen, nálad egyértelmű volt a műtét lehetősége.


Jobbulást, kitartást, engem is, lányomat is műtöttek, sajnos a lányomnal sokmindent megtapasztaltunk pluszban, bármi kérdésed van irj

20116. Ibi4 (válaszként erre: 20115. - Fruzsina82)
febr. 6. 07:46
Írtam egy külön üzenetet.
20115. Fruzsina82 (válaszként erre: 20114. - Ibi4)
febr. 6. 05:05
Igen, ezeket mondta nekem is az orvos és mellkas röntgent ( olvastam hogy képes az alá is benőni a pajzsmirigy és azt ultrahangos vizsgálattal nem lehet látni) Ma próbálom majd utolérni a sebészt... gondolom kell majd várni a műtétre, de remélem nem nagyon sokáig.....ezt a fórumot már kiolvastam 🤣 egész felkészült vagyok, de azért....na, érted. Mennyi idő volt nálad míg műtétre került a sor? Megkérdezhetem hogy hol műtöttek? Köszönöm 🤗
20114. Ibi4 (válaszként erre: 20113. - Fruzsina82)
febr. 5. 21:41
Szia Fruzsi! Nálam a műtét elött labor, EKG,fül orr gége és altató orvos volt, de ezekre a beutalót a sebészeten kaptam.Ahol engem műtöttek a sebészre kellett legtöbbet várni.Megkönnyebbültem, amikor a műtétre jelentkezhettem a kórházban.Vasárnap 11órakor kellett a kórházba bejelentkezni. Vasárnap kaptam ebédet, vacsorát 6 óráig ehettem.minden adatot, allergiát, gyógyszert összeírtak. Másnap reggel első műtét voltam.Mélyaltatásban altattak tubus stb.A következő kép már az őrzőben volt monitorra, oxigénre kapcsolva. Másnap visszamehettem a kórterembe fürdés, pépes étel. Este kivették a nyakamból a szívócsövet. Másnap délelött hazamehettem.otthon jobban lehet gyógyulni, meg a kórház is fullon megy.
20113. Fruzsina82
febr. 5. 16:25
Sziasztok! Voltam az endokrinológus szakorvosnál.... most már igaz rám is a fórum címe....bal lebeny a 3 cm átmérőjű göbbel kuka 🥴 már a göb mérete miatt indokolt a műtét a doki szerint...jobb lebeny kisebbítés... az endoki szerint a 1,5* nagyobb pm okozza a tüneteket, nem a göb.... ajánlott sebészt, holnap felkeresem és utána kiderül mennyi idő míg minden vizsgálat meg lesz...mondott fül orr gégészeti vizsgálatot, mellkas röntgent.... nagyon alapos és precíz volt.... hozzá műtét után 6 héttel kell visszamenni.... nem ért meglepetésként a műtét híre, erre számítottam azok alapján amiket olvastam. Szép napot mindenkinek! 🤗
20112. Ibi4 (válaszként erre: 20111. - Csillagszem38)
febr. 1. 13:02
Köszönöm a kérdésed változatlanul. Estefelé nagyobb a dagadás, reggelre leapad, de nem igen csökken. Majd varratszedéskor biztos mondanak rá valamit.
20111. Csillagszem38 (válaszként erre: 20110. - Ibi4)
jan. 31. 09:42
Szia, hogy vagy azóta?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook