FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17548. pieta42015-07-30 11:50
Miért nem Pécsen műtöttek?
Tulajdonképpen a pécsi orvosokra vagyok kíváncsi, meg hogy hol csinálják helyileg Pécsen.
(válasz Manca 17547. hozzászólására)

17547. Manca2015-07-29 20:58
Pieta4!Én pécs mellett lakom,de szekszárdon műtöttek.Tudok segíteni neked valamiben?
(válasz pieta4 17534. hozzászólására)

17546. Channa*2015-07-29 20:25
Biztos engem is ébresztettek csak nem emlékszem rá. Utánam műtöttek egy nénit, akit velem együtt bebátorítoztak, de csak délután fél 4-kor kezdődött a műtétje, mert engem, keltegettek. Azt mondta, hogy nagyon meg volt ijedve, mert órákon át hallgatta, hogy próbálnak felébreszteni én meg semmit nem reagálok.
Szegény néninek nem volt elég ez a sokk, még éjjel is engem pesztrált a friss műtétjével. De ha ő nincs, akkor én tuti sokkal rosszabb állapotba lettem voltam.

A hányás nem tudom mitől függ. Én csak kába voltam, fájt a fejem, de ez azért, mert liftezett a vérnyomásom, és aludtam.
(válasz ganita73 17544. hozzászólására)

17545. ganita732015-07-29 15:11
Azért hogy ne csak panaszkodjak, leírom a jó tapasztalatokat is. Kétágyas kórteremben voltam a Károlyi Sándor kórház sebészetén,a szobában volt hűtő is, telefon az ágy mellett,zárható szekrény.A saját dokim naponta többször jött megnézni,és érdeklődni a hogylétem felől,és az altató orvos is jött minden nap megnézni,és érdeklődni míg bent voltam.Összességében elégedett voltam mind az orvosok, mind a nővérek munkájával,pedig elötte sok rosszat hallottam a kórházról,ebből én nem tapasztaltaltam semmit.

17544. ganita732015-07-29 08:49
Engem ébreztettek ugyanígy a műtőben a vakbél műtét után is, mondják hogy jó reggelt,készen vagyunk,és ki kellett nyitnom a szenem nekik egy pillanatra most is,addig nem hagytak békén. Gondolom ez az előírás,de utána hagynak aludni,csak reagálni kell rájuk. A vakbélműtét utáni ébresztést azt nem éltem meg traumaként,lassan ébredtwm a műtőben,nem hirtelen lett hangzavar,kérték hogy nyissam ki a szemem,én meg mondtam hogy alszom. De csak egy pillanatra nyissam ki,én erre b..meg,nem érted hogy alszom? Aztán biztos kinyitottam nekik,mert legközelebb az ágyamban ébredtem. De ez a mostani altatás utáni dolgok,nagyon rossz emlékek maradnak,és nem a fájdom miatt,hanam mert nem én iránytlttam a testem,janem ment a maga feje után. Mint írtam kétszer hánytam és mindkétszer belisiltem közben.
(válasz Channa* 17542. hozzászólására)

17543. pieta42015-07-29 08:23
Köszi!
(válasz Channa* 17541. hozzászólására)

17542. Channa*2015-07-29 05:46
Lányok! Én nem is értettem, hogy miért 40 fokban van a műtét. Az én endokrinológusom direkt tologatta az időpontot, hogy ne ilyen időben legyen, de nem hiszem, hogy ez befolyásolna valamit, max. testszagot, ha nem tudunk tisztálkodni.

Nekem is azt mondták, hogy 2-2,5 órás a műtét, közben fél 10-től délután fél 4 ig a műtőben voltam.Én arra nem is emlékszem, hogy a műtőben magamhoz tértem volna.

Nekem, mint írtam semmim nem fájt, így azért szóltak rám mindig, hogy ne úgy keljek ki az ágyból, mint Drakula a koporsóból:D

17541. Channa*2015-07-29 05:41
Én nem emlékszem a régiek közül sem senkire, akit Pécsen műtöttek volna.
Pécsen általában jó dokik vannak tudomásom szerint.

17540. pieta42015-07-28 21:51
Köszi!
(válasz IlDee 17538. hozzászólására)

17539. ganita732015-07-28 20:52
Nekem nem a meleg miatt volt lelkileg nehéz. A nyugtató amit adtak egy kalap sz..t sem ért,a vérnyomásom a műtőben már az egekben volt,gyorsan le kellett húzniuk. Aztán a műtőben amikor ébresztettek,mintha a víz alól húzták volna ki a fejemet,olyan hang zavar volt,mindenki hozzám beszélt,iszonyú fájdalmaim voltak,és éreztem hogy azonnal hánynom kell,ezt mondtam is a műtőben,az altató orvos elfordította a fejemet hogy tudjak hányni,utána filmszakadás. Legközelebb a szobámban ébredtem arra hogy nagyon fáj a nyakam,és hogy hánynom kell. Rögtön kaltam infúzióban fájdalom csillapítót,a tálat már a férjem tartotta oda hogy hányjak,mert már ott volt,nem tudta ő sem hogy ilyen hosszú lesz a műtét. A nővérke a homlokomra rakott vizes ruhával hűtött a dög melegben. Fél háromkor volt a nagy vizit,akkor már nagyjából tiszta voltam,állítólag megkérdeztem a dokimtól mikor mehetek haza,és ő mondta hogy ma még nem 😊 öt óra körül segített a férjem kimenni a klotyóra,elötte beraktuk a tökeimet egy zacsiba hogy könnyebb legyen vele közlekedni,este 7-kor már egyedül mászkáltam. Engem már úgy engedtek ki szombaton hogy előtte a varratokat kiszedte a doki,a kötést tegnap vehettem le. Szép alakja van a vágásomnak,de a közepe kicsit duzzadt,nekem ott is bolygatták göb miatt. A nyakam érzékeny az időjárás változásra,éjjel nem igazán alszom még elég mélyen,de alakul. Én már a kórházban is aludtam az oldalamon,itthon azért kényelmesebb. Igyekszem pihenni,sokat inni,de nagyon nehéz nyugton maradni. A végtagjaim nem gyengék,egész jól bírom a gyűrődést,és fogytam a kórházban 3 kilót amit nem sajnálok,sőt,van még miből leadni. Hát röviden ennyi 😊 Neked mikor lesz meg a szövettanod?
(válasz IlDee 17537. hozzászólására)

17538. IlDee2015-07-28 19:46
Talán a régiek közül, de ők már szerintem nem járnak ide :(

17537. IlDee2015-07-28 19:45
Én is :( Engem is eléggé megviselt az egész. Pedig nem vagyok lelkileg gyenge, de ez... Ezért gondolom, hogy a meleg. Engem azért is küldtek előbb haza. Nagyon nagyon örülök, hogy nem volt rosszindulatú elváltozás a szövettanba :))) Akkor már csak a felépülés van hátra :)
Szerencsére napról- napra jobban vagyok, szinte egész nap talpon vagyok (néha alszom 20 perceket), és csinálgatom, amit tudok.
A fejemet másnak már elég jól mozgattam, főleg, hogy az orvos mindig rám szólt a tartásom miatt. Le a vállakkal, fel a fejjel, mert nagyon fog fájni az izom. Igaza is volt! :) Itthon már tudtam az oldalamon is aludni, ez hiányzott a legjobban. Egyre kevesebbszer kelek fel éjszaka. Ma volt a varratszedésem. Azért mindig félek, nehogy valami baj történjen :) Nem is tudom meddig tart ez a rizikósabb időszak?! Neked is gyengék a kezeid és a lábad? Ez talán a legzavaróbb.
(válasz ganita73 17533. hozzászólására)

17536. IlDee2015-07-28 19:40
Köszönöm! :)
(válasz Szviola 17532. hozzászólására)

17535. LC522015-07-28 17:55
Látom nincs itt senki "pécsi" műtétes.
Várj,hátha jön mvalaki...

17534. pieta42015-07-27 11:12
Van itt valaki, akit Pécsen műtöttek?

17533. ganita732015-07-27 09:07
Hát nem tudom hogy a meleg miatt volt-e de én elég nagy traumaként éltem meg az egészet,majd résetesen leírom. Mikor kiengedtek szombaton,már megvolt a szövettani eredményem is,hát volt a két lebenyben minden féle,bevérzés,meszesedés,stb,hála az égnek rosszindulatú sejtek viszont nem voltak. Hogy vagy? Hogy megy a fej mozgatás?
(válasz IlDee 17531. hozzászólására)

17532. Szviola2015-07-27 09:07
Sziasztok, látom sokminden történt veletek, de örülök hogy jobban vqgytok!

17531. IlDee2015-07-26 22:31
Én is igy vélekedem erről!!! :) Nekem mindent kivettek. Amúgy tuti, hogy a hőség miatt viseltük pluszban ilyen nehezen....
(válasz ganita73 17530. hozzászólására)

17530. ganita732015-07-24 19:10
Köszönöm kérdésed,egyre jobban. Holnap hazamehetek,ez a legjobb az egészben,de mégegyszer nem szeretném átélni ezt az őrületet. Egyre több infó jut el hozzám a műtétről,igazából nem is értem hogy ezek a göbök alig okoztak gondot nekem,és alig bírták kiszedni őket. Mint kiderült, összességében a jobb lebenyben egy férfi ököl nagyságú göb volt,és sok apró,ezért a jobb lebenyt kivették teljesen. A két lebenyt összekötő hídban az isthmusban volt egy gyermek ökölnyi göb,azt úgy kellett lefaragnia a sebésznek a pajzsporcról,a bal lebemy tele volt kicsi göbökkel,ezért a lebenyből csak minimális sarabot hagyott bent a sebész. Nem gondolta hogy 4 órás műtét lesz,azt mondta nagy kihívás voltam neki,pedig a sok százat csinált már. Minden tisztetem az övé,hogy mindezek ellenére a hangszálaim épen maradtak,és gyorsan regenerálódok. A fejemet tudom mozgatni mindkét oldalra,és lefelé is,a felfele nézés még nem megy,de nem sürgetek senmit,a lényeg hogy túl vagyok rajta,de SOHA TÖBBÉ NEM AKAROM ÁTÉLNI ÚJRA
(válasz IlDee 17529. hozzászólására)

17529. IlDee2015-07-24 14:18
Hogy vagy?
(válasz ganita73 17527. hozzászólására)

17528. IlDee2015-07-24 14:15
Köszönöm szépen! Remélem, hogy műtét nélkül fognak tudni Neked segiteni, és akkor majd mi irigylünk Téged :)
(válasz LC52 17526. hozzászólására)

17527. ganita732015-07-23 21:19
Nem volt,mert az altató orvos szerint egy ekkora műtétnél nem ritka,hiszen a cső is bent volt 4 órán keresztül a torkomban,meg hát ugye a göbök nagyon nagy méretűek voltak,és valahogy a nyelőcső nem szereti ha irritálva van. De mint kiderült már a műtőben nyomták belém a hányás csillapítót,mégis már ott ébresztéskor is hánytam.
(válasz IlDee 17525. hozzászólására)

17526. LC522015-07-23 21:19
Ildee! Ganita!
Mindkettőtöknek mielőbbi gyors gyógyulást kívánok....ééééés nagyon irigyellek benneteket,hogy már túl vagytok a műtéten.

17525. IlDee2015-07-23 21:13
Óhhh Te szegény :( Meg vagy Te is áldva akkor!!! És akkor nem volt semmi amiatt, hogy hánytál?
(válasz ganita73 17524. hozzászólására)

17524. ganita732015-07-23 20:16
Szerencsére nincs hányingerem,műtét után fél kómásan hánytam kétszer,azóta semmi,viszont ma egész nap az egekben van a vérnyomásom,most is 179\103 volt, adnak vérnyomáscsökkentőt,de nem húzza le rendesen,ráadásul még ma meg is jött,pedig csak 28.-án kellett volna,úgyhogy most egy kicsit mrges vagyok hogy így elszállt a vérnyomásom.
(válasz IlDee 17523. hozzászólására)

17523. IlDee2015-07-23 19:50
Ohh igen, engem is szombaton akartak haza engedni, de azt mondta az orvosom, hogy itthon biztos jobbangyógyulok. Azt hittem a rettentő melegtől volt ilyen hányingerem, de most is van :( Már félek az éjszakától. Neked nincs hányinger vagy bármi panaszod??? Nem tudok mit kezdeni ezzel, és nagyon rossz :(
(válasz ganita73 17522. hozzászólására)

17522. ganita732015-07-23 19:18
Én még itt vagyok a kórházba,szombaton mehetek haza,de ezt az operáló sebészem mondta,nagy vizitnél mondta is az igazgató főorvosnak hogy mennék haza,ő azt mondta hogy azok alapján amit a műtőben látott,csak jövő hét kedden engedne haza,de mivel látta hogy már a műtét napján talpon voltam,így engedélyezi a szombati hazamenetelt,mett stram csaj vagyok. Mindenki aki ott volt a műtétemnél el volt ájulva mi volt a nyakamba,és hogy ilyet még nem láttak hogy úgy kellett lefaragni az izmokról az idegekről a göböket. Minden csodálatom az övék hogy ennek ellenére a hangszálaim sérülés nélkül megúszták. Jó neked hogy már otthln vagy,pokoli meleg van itt bent. Gyors gyógyulást kívánok neked
(válasz IlDee 17521. hozzászólására)

17521. IlDee2015-07-23 15:47
Azért, hogy jót is irjak. A műtét nagyon jól sikerült, hangom sem lett csilingelő, ugyanolyan béna mint volt :D Nekem 4-5 órára tervezték, és maga a műtét másfél óra alatt meg volt :) Ment minden szépen, el sem hitték. Az altatásból borzalmas volt kelni, és sokat szenvedtem a hányingertől (még most is). De majd mnég irok, ha kiváncsiak vagytok.
ganita Te bent vagy még kórházban?? Majd ird meg Te is, h mi volt.

17520. IlDee2015-07-23 15:44
Sziasztok! Én is jelentkezem. Összességében.. pfff :)Most jöttem haza. Soha többé műtét, főleg ilyen melegben!!! Lehetett volna persze rosszabb is, de én nem viseltem valami jól, inkább lelkileg.

ganita73, sokszor eszembe jutottál :D

LC52 nekem is az volt!!!Nem feltétlen lesz rossz az eredmény, ne gondolj erre.

17519. LC522015-07-22 21:40
Sziasztok!
Ma kiderült,hogy csökkent működésű hideg göbjeim vannak.
Biopszia szükséges,számíthatok minden szépre és jóra.Nem mondom,hogy túl boldog lennék. :(