Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17849. Gracielita2016-02-03 18:20
Nekem meg mostanában, ősz óta vannak ízületi fájdalmaim, pedig már 3 éve eltávolították a pm-em rosszindulatú daganat miatt. Mondjuk kiskoromban is voltak, de aztán "kinőttem", most pedig ismét előjöttek. A pajzsmirigyre fogják :/

17848. ganita732016-01-23 19:52
Igazán nincs mit, bármikor beszélhetünk :-) Neked is kellemes hétvégét,és mielőbbi megoldást kívánok a problémádra.
(válasz judit7473 17847. hozzászólására)

17847. judit74732016-01-23 18:21
Mégegyszer nagyon köszönöm a segítségedet!Jó végre egy sorstársal megosztani a problémámat.Most mennem kell,de remélem beszélünk még!Kellemes hétvégét és jó pihenést kívánok Neked!Ja és persze jó egészséget!😘
(válasz ganita73 17846. hozzászólására)

17846. ganita732016-01-23 17:28
Szia Judit! Az ízületi fájdalmaim nekem is vállaimban és lapockáimban voltak, 30 kezelést kaptam, a műtét előtt járt le két héttel az utolsó kezelés, de műtétre már úgy mentem, hogy ordítani tudtam volna a fájdalomtól. Érdekes volt hogy amikor az altatásból már némileg kitisztultam, az volt az első mondatom, hogy de jó, elmúlt a vállfájásom :-) azóta sem jelentkezett. Budapesti vagyok én is, a műtétet a 4.kerületi Károlyi Sándor kórházban végezte az aranykezű Dr. Küttel Péter főorvos úr. Sajnos azóta már megszűnt a sebészet tavaly november elsejétől.Endokrinológiára továbbra is a Károlyiba járok Dr. Fenyvesy Görgyhöz.A műtét után rám is fért a fogyás, még van rajtam legalább 20 kg felesleg amit szeretnék leadni, de most legalább látom értelmét a diétának, mert a műtét előtt egy deka sem ment le rólam, bármit csináltam.
(válasz judit7473 17845. hozzászólására)

17845. judit74732016-01-23 17:13
Szia ganita73!Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál,sokat segítettél.Megnyugodtam... Megnéztem a képeidet, igazán szép lett a"Nyakláncod "!Az ízületeim nekem is gyakran fájnak,különösen a vállam és a lapockám környékén. Megkérdezhetem,hogy Neked hol csinálták a műtétet? Én a Mensmetins -be járok, Dr.Tűű László az endokrinológusom.A műtétet még nem tudom hol csináltatom,jelenleg keresem a megfelelő sebészt.Nem akarok elkapkodni semmit.Tényleg fogytál a műtét után? Én attól féltem, hogy biztos hízni fogok. Átlagos alkatú vagyok,csak a hasamon szokott pici plusz lenni.Azt mondjuk nem is bánnám ha eltünne! :-)
(válasz ganita73 17844. hozzászólására)

17844. ganita732016-01-23 16:12
Szia Judit! Tavaly júliusban műtöttek többgöbös strummával,sok hideg göb volt mindkét lebenyemben. A legnagyobb 3,5 cm-es volt a jobb lebenyben, a sok apró mellett, a bal lebenyben sok 6-9 mm-es göb.A pm működésemmel nem volt soha probléma, ennek ellenére voltak hideg göbjeim, szintén anyai örökségként. Márciusban kezdődtek a kivizsgálások, vérvétel, uh, izotóp, citológia (ami szerencsére negatív lett)Az hogy van valami a nyakamon, csak tavaly előtt nyáron éreztem elöször, de baromi gyorsan nőtt, és már fulladtam tőle éjszakánként. Az egy teljesen különálló nagy göb volt a két lebenyt összekötő hídban, az istmusban, nagyon kemény tapintású volt. A műtéttől rettegtem, mert anyumat 3x műtötték már, és nem akartam kés alá feküdni. Igaz hogy a műtét 4 órás volt, de a hangom ép maradt, szép nagy nyakláncom lett, és magas vérnyomásom, de nagyon jól vagyok. Elmúlt a fulladás, újra van nyakam, fogytam 11 kg-ot és tele vagyok energiával. Ja és elmúltak az izületi fájdalmaim is.A jobb oldali lebenyt teljesen eltávolították, a bal oldalon minimális darabkát hagyott a sebészem, ezért a műtét után 6 héttel el kellett mennem vérvételre, és a TSH-m 13 lett, amire 75 mikrogrammos Letroxot kaptam. Két havi hormonszedés után az eredményem már csak TSH: 2,2 volt, a következő kontrollom február 8.-án lesz. A műtéttől ne félj,nagyobb a füstje mint a lángja :-)A nyakamról készült képeket meg tudod nézni az adatlapomon ha rákattintasz a nevemre. Én személy szerint nagyon örülök hogy túl vagyok a műtéten, elhiszem hogy te sem szeretnéd sokáig halogatni. A műtét után természetesen az eltávolított lebenyek mentek szövettanra, ott sem találtak rosszindulatú sejteket. Volt benne kolloid, bevérzés, de rossz indulatú sejtek nem. Remélem tudtam egy kicsit segíteni neked, ha kérdésed van szívesen válaszolok rá.
(válasz judit7473 17843. hozzászólására)

17843. judit74732016-01-22 17:13
Sziasztok!Régóta olvaslak már titeket és sok hasznos információt tudtam meg Tőletek!Köszönöm. Szóval én is műtét előtt állok... Túl vagyok az összes vizsgálaton. Két göböm van,középen egy 3x1,7cm hideg kolloidos degenerált,a bal lebenyben egy 9mm-es kolloidos.A nagyot megszúrták és szerencsére C2.Most voltam fél év után újra ultrahangon nincs változás. A tsh először 0,200 és a T4 egy picit határérték fölött, most a Tsh 0,440 viszont most a T3 lett kicsit magasabb.Egyébként nekem picit látszik, olyan mintha ádámcsutkám lenne.Bár állítólag nem sürgős de én minél elöbb szeretnék tőle megszabadulni!Sokszor attól félek,hogy mi van ha mégis rosszindulatú.Nálunk egyébként családi örökség, anyai ágon.Három éve egy nagyon stresszes év után vettem észre a középen lévőt.Egyébként 41 éves vagyok, két nagy gyerkőc anyukája.A műtéttől nagyon fèlek!Köszönöm, hogy elolvastatok! Mindenkinek jó egészséget kívánok!(Nektek tapintásra milyen a göb?) Ja és Budapesti vagyok.

17842. Szviola2016-01-08 12:28
Egyébként intézménytől függ, hogy hány nap, vagy hogy mi lesz, szerintem telefonon érdeklődhetsz előtte nyugodtan.
(válasz Bigu77 17838. hozzászólására)

17841. Szviola2016-01-08 12:27
Olyan messze laktok, hogy 4-5 óra az út? Értem a szüleim jöttek, 2 óra volt az út, egybe lenyomtuk, szerintem ha megálltok egy fél órás pihire, egymástól addig távol, akkor nem lesz baj. A kezelések után, és mamám lakásában voltam majd egy hétig, először tovább, a második után hamarabb feladtam, azt hiszem 5 v 6 nap volt.

17840. Szviola2016-01-08 12:24
Ugyan az, mint a mintavételé, papilláris cc.
(válasz timcsi300 17837. hozzászólására)

17839. Kata75552016-01-06 19:56
Szia!

Ez már a kezelés vagy még csak a teszt?

17838. Bigu772016-01-05 14:17
Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
Néha olvasgatok, de rég írtam. Októberben teljes pm eltávolításom volt, január 19-én megyek izotópos kezelésre. Közületek volt valaki Kolozsváron? Semmi infot nem tudok, csak annyit mondtak, hogy reggel 8-ra ott kell lennem és kész. Azt, hogy mennyit kell karanténban ülni akkor mondják meg? Függ az adagtól? És még az szeretném kérdezni, hogyan oldottátok meg a haza felé utat, pl. a férjemmel ülhetek egy autóban 4-5 órán át? Annyira tájékozatlan vagyok, mindenki mást mond... köszi válaszaitokat

17837. timcsi3002016-01-03 22:00
Abban az esetben en is biztosan siettettem volna a mutetet. Egyebkent mi lett a mutet utani szövettan eredmenye?
(válasz Szviola 17834. hozzászólására)

17836. timcsi3002016-01-03 21:58
Ugy latom, ez nagyon szubjektiv az orvosok reszerol...! Azota minden rendben?
(válasz Szviola 17833. hozzászólására)

17835. LC522015-12-31 23:58
Boldog új évet,jó egészséget Mindenkinek!

17834. Szviola2015-12-30 21:27
Érdekes, nekem mikor pozitív lett a biopszia, majdnem sértésnek vettem hogy 1 héttel eltolták a műtétet. Én jobbnak láttam kint, mint bent. Jól elvagyok azóta, babázok, van sok kiló feleslegem, ennyi.

17833. Szviola2015-12-30 21:22
Szia,
Nekem papillaris cc volt, de se a mellékpmhez, se a nyirokcsomókhoz nem nyúltak.
(válasz timcsi300 17829. hozzászólására)

17832. Boccci2015-12-29 20:57
Nem, nem csak te hazárdírozol :-)
(válasz timcsi300 17830. hozzászólására)

17831. Boccci2015-12-29 20:56
Timcsi, írtam neked privit, ha nem baj.
(válasz timcsi300 17829. hozzászólására)

17830. timcsi3002015-12-29 20:55
Nekem egy ismerosomnek volt egyertelmuen rosszindulatu a biopszia, majd a mutet utani negativ lett....lutri! A dokik is tudjak, hogy sok a felesleges pm-mutet, csak hat senki se meri vallalni a kockazatot, ha egyszer mar valami kimondta a rosszindulatusag lehetoseget...se az orvos, es altalaban a beteg se (csak en hazardirozok itt egy felevet, megerzeseimre hagyatkozva....)
(válasz Boccci 17828. hozzászólására)

17829. timcsi3002015-12-29 20:48
Kedves ganita73 es LC52! :-) Köszönöm a valaszaitokat, es koszonom a biztatast! :-) Jo erzes pozitiv peldakat hallani! Van egy olyan erzesem, hogy barmelyik orvoshoz mennek, mindegyik ugyanazt mondana, vagyis hogy vegyuk ki az egeszet...plane, hogy autoimmun. Van esetleg valaki itt a forumon, akinek Hashimotoval kivettek az egeszet? Megszuntek a tunetei? Ez szol meg a mutet mellett, hogy megszunnek az egyeb hashimotos tunetek, gondolom...vagy átcsap valami masba...???!!
Kedves Boccci, nalam pont ez a helyzet, nem zarhato ki foll.neopl., egy feleve allapitottak meg, szerintem a gyulladas okozza ezt az eredmenyt, persze neha en is megijedek, azert is vallalom be a mutetet, jan.11-en lesz.
Meg egy kerdes. Akinek rosszindulatusag miatt tavolitottak el a pm-et, eltavolitottak a mellekpajzsmirigyeket is? Azt tudom, h a kornyezo nyirokcsomokat eltavolitjak.

17828. Boccci2015-12-29 18:56
Sziasztok!

Van e esetleg köztetek olyan, akit hideg göbbel operáltak, és műtét előtt a biopszia eredménye follikuláris neoplázia gyanú lett? Arra lennék kíváncsi, hogy műtét után a nagy szövettan rosszindulatot igazolt e vagy volt olyan, akinek műtét után kiderült, hogy jóindulatú göbről volt szó? Köszönöm előre is ha válaszoltok akár itt, akár priviben.

17827. ganita732015-12-23 17:04
Hasonló jókat kívánok neked is Drága Manyi, és műtéttől mentes Boldog Új Évet mindenkinek! :-)
(válasz LC52 17826. hozzászólására)

17826. LC522015-12-22 20:38
Kedves Topiktársaim! Sorstársaim!

Áldott,meghitt karácsonyt,jó egészséget kívánok mindannyiótoknak !

17825. LC522015-12-22 20:36
Szia Timcsi!

Műtét közben is szoktak gyors szövettani vizsgálatot végezni,ha a sebész indokoltnak látja.

Nem kell ettől a műtéttől annyira rettegni,mint amennyire itt mindannyian rettegtünk.Ez természetes ,hogy félsz,nem kockázatmentes műtét.
Nekem mindkét lebenyem tele volt hideg göbökkel.A műtét előtti biopszia nem igazolt rosszindulatúságot.Hál Istennek a műtét utáni sem lett az. Idén okt.14-én műtöttek. Egyik lebenyemben 1 cm3,a másikban 1,5 cm3 -nyi darabkát hagyott a dokim.A hat hetes kontrollnál TSH-m 2,1 volt.Egyenlőre nem kell gyógyszert szednem.Nem gondoltam volna,hogy ez a csöpp is képes működni. Műtét előtt TSH-m 0,2 volt.
A műtét óta vérnyomáscsökkentőből csak felet szedek,előtte állandó kiugrásom voltak,most a féllel normális a "nyomim".
Nyugodtan vágj bele,a dokid tudja a dolgát.bízd rá magad. Ha mégis vannak kételyeid,megkérdezhetsz más sebészt is,aztán eldöntöd melyik megoldást választod.Ezzel nem veszítesz.A három hétbe még belefér egy másik vélemény meghallgatása. Ne izgulj! Minden rendben lesz.
(válasz timcsi300 17823. hozzászólására)

17824. ganita732015-12-21 22:24
Szia Timcsi! Bár nekem nem voltak rosszindulatúak a göbjeim, de nagyon tele volt mindkét mindkét lebenyem göbökkel,ezért júliusban mindkét lebenyt eltávolították. A jobb oldalit teljesen, a bal oldalon egy minimális darabot hagyott benn a sebészem. Úgy volt hogy 1,5 órás lesz a műtét, de 4 órás lett belőle, mert olyan nagyok voltak a lebenyek, és még a két lebenyt összekötő hídban az isthmusban is volt egy nagy göb. Én így a műtét után azt mondom, hogy soha többé nem akarom még egyszer átélni azt a félelmet, és az ébredést altatás után amiben részem volt. Nem ilyesztegetni akarlak, mindenki máshogy éli meg a műtétet, nekem nem használt a műtét előtt adott kábító bogyó, úgyhogy a vérnyomásom a műtő asztalon az egekben volt, annyira rettegtem. Viszont a műtét napján este már sétáltam, a hangom nem halkult el, jól éreztem magam. Ami negatívum ,hogy nyilván felborul a hormon háztartás, mert hiába számoltam ki hogy mikor lenne jó a műtét, már másnap megjött a menzeszem, és a vérnyomásom is az egekben volt.Szerintem bőven elég egy műtét is, ne akarj később még egyet. A műtét után 6 héttel kellett hormonszintet ellenőriztetnem, akkor a TSH-m 13 volt, tehát a pici darabkám működik valamennyire. Letroxot adtak nekem, napi egy szemet 75-mikrogrammot szedek. A hormonszedéstől számítva 2 hónap múlva volt a következő vérvétel, a TSH-m 2,2 lett, szóval elsőre beállt a gyógyira a hormonszintem. Ha sikerül eltalálják a hormonszintednek megfelelő adagot, nem biztos hogy a felsorolt problémáid jelentkeznek.A menzeszem a műtét utáni egyszeri korábbi megjövetelétől leszámítva teljesen normális, vérnyomáscsökkentőt azt szedek a műtét óta, de nekem a műtét előtt voltak izületi fájdalmaim, amik teljesen megszüntek. Tehát az élet teljes pm nélkül is :-) Ha pedig vannak rosszindulatúságra utaló jelek, akkor mindenképp ki vele, az egésszel. Ha nagyon göbös a lebeny akkor sem szokták meghagyni, mert a göbösödésre való hajlam nem szűnik meg a műtéttel.Ha gondolod nézd meg a nevemre kattintva az adatlapomon a nyakamról a képeket, és döntsd el, hogy elég lesz-e egy nyaklánc, vagy akarsz a későbbi években még újakat. (Anyukámat 3x műtötték, a harmadik már nagyon kockázatos volt, negyedszer már nem lehet műteni)Ha van még kérdésed, írj, szívesen válaszolok.
(válasz timcsi300 17822. hozzászólására)

17823. timcsi3002015-12-21 22:14
Mütet közben nem vegeztek szövettani vizsgalatot? Vagy elötte fel se merült a rosszindulatusag, azert nem? Nekem azt mondtak, hogy kozben megvizsgaljak a kivett pm-részt, ha rosszindulatu, akkor egyertelmü a teljes eltavolitas....
(válasz *pride* 17779. hozzászólására)

17822. timcsi3002015-12-21 21:16
Sziasztok! A tanacsotokat szeretnem kerni, illetve tapasztalatokat! En is pajzsmirigy mutet elott allok, sokaig halogattam. Van a jobb lebenyemben egy 17 millis gob, amirol megallapitotta biopszia es mibi scan is, hogy nem zarhato ki a rosszindulatusag, most raszantam magam a mutetre, legyen meg, biztos, ami biztos alapon. A belgyogyasz szerint csak lemetszik a gobot, mert a pm-em szélèn van. A sebesz doki viszont azt mondta, hogy mivel többgöbös a pajzsmirigyem (a balban a legnagyonn 9 mm), ezert, mivel a tobbi is ugyis megnö, kiveszi az egesz p.mirigyemet, minek maradjon, ugysem termelne eleg hormont, vagyis ugyis szednem kell eletem vegeig gyogyszert. Egy masodik mutet pedig mar sokkal tobb kockazattal jar, ha ujra ki kell venni göböket. En megertem az allaspontjat es h ez a tapasztalata, de en azert meg ragaszkodnek minimalis pm-hez, hatha besegit a hormontermelesbe....! Egyebkent lehet feleslegesen rágom magam az egeszen, mert ha rosszindulatu, akkor ugyis kiveszi az egeszet.....de bizom benne, h nem az. Egyebkent autoimmun a pm betegsegem, lehet, h valamikor évek elteltevel tenyleg ki kell venni, de akkor majd vegyek ki kesobb...szoval itt örlödök két malom között, 3 het mulva mutet, es en akarom is meg nem is, vegye ki a gobot es kesz, a tobbit , amit lehet, hagyja meg! A termeszetgyogyasz szerint, ha kiveszik a teljes pm-et, akkor korabban beindul a csontritkulas, izuleti fajdalmaim lesznek ido elott, nogyogyaszati es vernyomas problemaim lesznek. Na hat neki se akarok teljesen hinni, az orvosok meg azt mondjak, hogy teljesen potolhato a pajzsmirigy! Kinek mi a tapasztalata, kerlek adjatok tanacsot, mert mar teljesen becsavarodok, tanacstalan vagyok es allandoan ez jar a fejemben...!!!! Keressek masik sebeszt? Valoban teljes az elet nulla pm-gyel? Stb....

17821. LC522015-12-12 11:08
Igen....Solymosi dr. oldala. Én nála voltam a műtét előtt. Én is ajánlom szíves figyelmetekbe.

Mindenkinek jó egészséget.
(válasz gica01 17820. hozzászólására)

17820. gica012015-12-11 14:58
Sziasztok!

Elfelejtettem, mindenkinek, aki tele van a témában kérdésekkel a konzilium című honlapot ajánlom, ott komoly anyagot talál, rendesen összegyűjtve, de emberi nyelven.
Jó egészséget és jó készülődést a Karácsonyra!
Gica