Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kötelezhető az internetes eladó a különbözet visszafizetésére? fórum

Kötelezhető az internetes eladó a különbözet visszafizetésére? (tudásbázis kérdés)

14. aniko.k (válaszként erre: 13. - Df09bac22a)
2012. aug. 24. 20:53
Erröl van szo !
2012. aug. 23. 19:59

Posta költség, egy szolgáltatás, ami az árba lesz kalkulálva.

Ha bemész a boltba és többet adsz, akkor vissza kapod a vissza járót.

Az viszont tény, hogy nincs megszabva mien úton kell vissza küldenie.

És ha ő azt mondja, hogy pénzutalványon küldi vissza, levonva az utalvány feladásának költségét, akkor ezt megteheti...

12. moonlight13 (válaszként erre: 10. - 9ec0d21c44)
2012. aug. 23. 18:48
Persze, a kívülállók szoktak ilyet kérdezni! De a Te dolgod! A véleményeket olvashattad!
2012. aug. 23. 18:43
És ezzel lezártam a fórumtémát, nem kell senkinek sem hozzászólni, majd kiderül privátba, hogy mi lesz az eset vége, mert egyeseket zavar a kérdés.
10. 9ec0d21c44 (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2012. aug. 23. 18:41
Külön senki nem kért meg rá, hogy válaszolj a fórumkérdésre, nem értem mit háborogsz. Ha nem tetszik nem kell elolvasni és főleg nem hozzászólni. Direkt nem merültem bele pontos összegekbe és abba ki melyik oldalon áll, vagy csak kívülálló, csak pár véleményre voltam kíváncsi akár egyik akár másik oldalról.
9. moonlight13 (válaszként erre: 7. - 9ec0d21c44)
2012. aug. 23. 18:30
Én erről nem indítottam volna fórumot, egyszerűen megbeszélném vele, és visszautalnám. Így tisztességes, és kész!
2012. aug. 23. 18:24
elég szomorú ha kötelezni kell rá :S amúgy nem hiszem,hogy megéri foglalkozni vele ha nagyon nem akarja visszafizetni...
7. 9ec0d21c44 (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2012. aug. 23. 18:22
Nem mondtam egy szóval se, hogy nem akarja visszautalni, csak kérdés, hogy ha nem ajánlja fel a visszautalást kötelezhető e rá, hogy megtegye?! A valóságban a vevő nem várta meg az e-mailt, és ő tájékozódott rosszul az EMS-ről, ezért elméletileg nem az eladó a hibás. Ha megkapja a cuccot, akkor elviekben fel sem lehet jelenteni azt aki küldte, mert elküldte-megkapta, csak nem azzal a móddal ahogyan kérte. Mondjuk ebből a több postát elkérnek dologból egyre több van, és feladja olcsóbban az eladó.
2012. aug. 23. 18:20
En mar jartam igy, es az elado felhivott es megkerdezte tölem hogy visszautaja e a többlet postaköltseg penzt. En nem tartottam ra igenyt mert 200 ft volt, de egy 1000 felett biztos visszakertem volna.
2012. aug. 23. 18:17
Hogyne kötelezhetned ! De be kell tudnod bizonyitanod, hogy mennyit utaltal at !
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 9ec0d21c44)
2012. aug. 23. 18:11
Ha olcsóbb volt a postaköltség, mint amennyit a vevő átutalt miért nem akarja visszautalni az eladó? Szerintem az ember becsülete 1-2.000 Ft-nál a neten is többet ér!
2012. aug. 23. 17:53
Lényegében véve az eladón múlik, hogy visszafizeti e, ha megkapja a vevő a terméket, akkor feljelentéssel elvileg nem élhet, azért mert ő saját magától többet fizetett be. Nincs e-mail sem ami bizonyítaná, hogy jóval többet kért az eladó.
2012. aug. 23. 17:31

Mivel a vásárlás létrejöttekor tudja a vásárló, hogy ki az eladó és honnan hogy érhető el, így szerintem könnyen kötelezhető rá.

Az utalásról, postai feladóvevényen szereplő árról, stb.-ről nem is beszélve.

Szóval SZERINTEM,- de nem vagyok ebben jártas, - SZERINTEM igen, kötelezhető.

2012. aug. 23. 17:19
Online történt egy vásárlás, a vevő saját magától (nem várta meg az e-mailben a postaktg összegét) befizetett számlára, mert előtte a postán azt az infót kapta, hogy mindenhonnan lehet feladni EMS gyorspostával (ami kb 3200 Ft körüli), mert neki holnapra kell sürgősen. Sajnos vannak helyek ahonnan nem és 500 gr-os levelet sem vesznek fel időgarantált csomagként. De közben a termék feladásra került csak nem EMS-sel, és nem időgaris csomagként, eladó hibáján kívül. Szerintetek az eladó kötelezhető arra, hogy a különbözetet visszautalja, vagy a saját lelkiismeretén múlik, hogy visszafizeti e az összeget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook