Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért csinálja ezt a fiam? fórum

Miért csinálja ezt a fiam? (beszélgetős fórum)


11. Erus30
2012. aug. 24. 09:02
Igen ám, de ha a távirányítóval, vagy akármivel ami a kezében van a tesót üti-veri (tesó tényleg nyuszi, mert sokszor csak sír, minthogy visszaadja neki) és elmondom hogy nem szabad szép szóval és csak vigyorogva továbbcsinálja, vagy berakom a járókába, ahol üvölt, és mikor kiveszem ugyanúgy folytatja a verekedést. Na ekkor mit csináljak???
10. cony4 (válaszként erre: 1. - Erus30)
2012. aug. 23. 23:04
Nem az első gyerkőcöd, a lelked mélyén tudod, hogy nem azért olyan veled amilyen, mert esetleg rácsaptál a fenekére, vagy felemelted a hangod kicsit vele szemben.Ez valóban a dackorszak.Majd kinővi.
9. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Erus30)
2012. aug. 23. 21:38
Odacsap, erre odacsapsz? Nem célravezető. A gyerek utánozva tanul.
2012. aug. 23. 20:24

Kemény dolog a dackorszak, de túl lehet élni...

Legyél következetes, ne üss rá, de amit nem akarsz neki engedni, azt ne tehesse, ilyenkor bünti...

A kézfogás, meg van amikor feltétlenül fontos, járdán, ha közel van az autó út, és egyéb veszélyes helyeken, ebből ne engedj.

Olyan is lesz, hogy földhöz vágja magát, nálam ilyen is volt, egyszer a boltban, és irdatlan nagy üvöltés, hát mindenki sajnálta, én meg ott hagytam és beálltam a soba, szepegve jött utánam, többet olyat nem csinált...


a következetesség a legfontosabb, ne lássa, hogy ki vagy borulva...

Nálam a fiam kamasz évei sem voltak egyszerűek, de a két időszak között nyugalom volt, és most nagyon jó a viszonyunk,..

7. megi04 (válaszként erre: 4. - Erus30)
2012. aug. 23. 17:23
Attól függ,mennyire vagy türelmes..:) Amúgy szerintem,ez egy nagyon jó jel,mert azt jelenti,van akarata..ami később,igen nagy hasznára válik..:)Biztosan volt a másik fiadnak is,csak lehet,hogy ő kicsit nyuszibb természet:)NEM GYÁVA!!!!!!!!!!! Csak nyuszibb:)
6. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Erus30)
2012. aug. 23. 16:56
Sem a fenékrecsapással, sem a kiakbálással nem érsz el semmit! Sót! Csak rosszat. Az agresszió agressziót szül.
2012. aug. 23. 16:49
azért a fenékre verést nem kéne...
2012. aug. 23. 15:18
Egy kicsit megnyugtattatok. Remélem igazatok van. A nagyfiamnál nem volt ilyen, ezért furcsálom most ezt a helyzetet.És kb. mennyi ideig tart?
2012. aug. 23. 15:14
Ezt nevezik dackorszaknak. Teljesen természetes dolog.
2. winny (válaszként erre: 1. - Erus30)
2012. aug. 23. 15:14

Nyugi-:)

Elmúlik! Ez a dackorszak.

2012. aug. 23. 15:09

20 hónapos a kisebbik fiam. Egyéves koráig egy nagyon anyás és mosolygós baba volt. De azóta, főleg az utóbbi időben ha meg akarom puszilni, vagy ölelgetni csak tol el magától, vagyis szabadulna tőlem. Ha sétálunk nem engedi, hogy megfogjam a kezét, hanem önállóan, egyedül szeret menni. Egyre kevesebbet mosolyog, pl. egy mosolygós képet nem is tudtam csinálni róla az utóbbi hónapokban. És olyan sokszor bevágja a durcit, vagyis lefelé görbülő szájjal mérgesen néz rám, ha rászólok, hogy nem csinálhatja azt amit éppen szeretne.

Elég akaratos, hisztis és öntörvényű. A bátyját nagyon szereti, de ennek ellenére sokszor jól odacsak a tesónak kézzel vagy ami éppen a kezében van. Emiatt én már többször rácsaptam a fenekére, és rákiabáltam, hogy nem szabad ilyet csinálni és büntiből be szoktam rakni a járókába. Lehet ezek is hozzájárultak ahhoz, amilyen lett. Ki fogja nőni ezt a korszakát?

Tapasztaltatok már ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook