Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért piszkit be a kutyám ha nem vagyok otthon? fórum

Miért piszkit be a kutyám ha nem vagyok otthon? (tudásbázis kérdés)


30. Mummoska11 (válaszként erre: 29. - Mummoska11)
2012. aug. 26. 23:14
Bocs a helyesírási hibákért...telóról vagyok...picik a betűk :)
29. Mummoska11 (válaszként erre: 28. - Castia)
2012. aug. 26. 23:11

Kicsit zavarosan írtam le...bosszú alatt nem azt az esetet értettem, amikor van itt vendég és bepisil...hanem amikor egyedúl hagyjuk...vagyis igazság szerint nincs is egyedül, mert pont ez miatt vettünk neki társát, hogy ne legyen magányos...igazából hosszú történet, hogy miért is vettúnk másik kutyát is, de most nem az a lényeg.


Igazából azt én sem hosszúnak gondolom mikor valaki meglátogatja minket, hanem szerintem izgalomból csinálja. Nem idegenek járnak hozzánk csak családtagok, akiket már évek óta ismer. Tudja, hogy nem szabadna, mert után szégyellni is magát és besunnyog az asztal alá...pedig nem szoktuk bántani, csak megszidni szoktuk, de azt se túlzottan, csak annyira, hogy érezze rosszat tett ezzel...bár tudja ő ezt anélkül is.


A másik a szándékos rongálás nálunk is megvolt egy ideig arról szerencsére leszoktak.

Nem volt menhelyi kutya...egy nagyon jó helyről került hozzánk és itt sem volt semmi baj vele egy ideig. Évekkel később kezdődtek a gondok...nem tudjuk mi lehet a baj...

Tegnap pl. itt volt tesóm és nem pisilt be...előtte két nappal is itt volt és akkor bepisilt, pedig előtte volt lent...

28. Castia (válaszként erre: 25. - Mummoska11)
2012. aug. 24. 22:01
Ez az idegen előtti bepisilés a túlzott megadás, alárendeltség jele lehet. A jutalomfalatnál is ezzel jelezheti, hogy mennyire hálás, amiért a domináns falkatagok ilyen figyelmesek hozzá. Szóval szerintem a ti esetetekben nem bosszúról van szó, inkább az önbizalmát kéne kicsit erősíteni. Nem menhelyi kutya esetleg?
27. Castia (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2012. aug. 24. 20:24
Ó dehogynem, éppen azért képes a bosszúra, mert intelligens. Nálunk ugyan nem bepiszkítás, de szándékos rongálás bizony volt.
2012. aug. 24. 14:48
Nem hinném, hogy a kutya bosszúból csinál valamit... attől sokkal intelligensebb...
2012. aug. 24. 14:31
Szerintem is bosszúból csinálja. Nálam azt szokta csinálni, ha jön valaki hozzánk látogatóba akkor tuti, hogy azzal üdvözli, hogy bepisil...és előtte hiába visszük le 2 perccel, akkor is. Aztán még akkor szokott hasonlót csinálni, ha napközbe kap valami kis falatot...egy pici morzsa is elég hozzá és már megy is a pisi...hiába visszük le. Ezért csak esti séta után eszik és igyekszünk azért levinni mielőtt jön valaki hozzánk...de mint mondtam legtöbbször hiába. Szerintem izgalom is kiválthatja....másra nem tudok gondolni.
2012. aug. 24. 13:15
Megdöglött, elpusztult... nem kötekedek, de ezt muszáj volt kiírnom magamból. Nem akarok sem veszekedést szítani, sem sértegetni :)
2012. aug. 24. 11:41
A mi kutyink is ezt csinálta..alapból szobatiszta volt, de sokszor bepiszkitott, ha elmentünk otthonról. Volt olyan, hogy jól megsétáltattuk közvetlenül az indulásunk előtt, el is végezte a dolgát rendesen. Elindultunk, a kapuból visszaszaladtam valamiért és már odapisilt valahova...13 éves korában halt meg, addig ezt csinálta. Sztem is bosszú.
22. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Törp!lla)
2012. aug. 24. 10:47
Mert fél.
2012. aug. 23. 18:14
sz@rik rád :D
2012. aug. 23. 16:39

A mi kutyánk legalább 1 éves koráig nem volt szobatiszta, és méghogy csak bepisilés... nem lehetett egyedül hagyni 5 percre sem, még a lakáson belül sem, minden megrágott, sőt, ha levittem órákra, akkor is tartogatta a szükségleteit és otthon csinálta, amúgy teljes mértékben azt gondolom, hogy ahogy előttem is írták, bosszú, és figyelemfelkeltésből csinálta. Pedig nem is hagytuk már egyedül szinte soha, olyanokat produkált, hogy inkább cibáltam magammal mindenhova.


Költözés után ugyanezt csinálta, még azt sem várta meg, hogy felkeljek korán, hogy kiengedjem, odapiszkított a bejárat elé aztán mint aki jól végezte dolgát, feljött megint aludni. Mivel a mostani padlónk kényes az ilyesmire, rögtön ki kellett találnom valamit, én azt csináltam, hogy lecsökkentettem a helyet ahol aludhat, így neki is undi odapiszkítani ahol alszik mert mégiscsak zavarja a büdi, stb. hiába állat, a maga módján "civilizált", és 1 nap alatt megtanulta!!! Szóval tudom, hogy képes volt rá előtte is, csak direkt csinálta, hát úgy lecsökkentettem a területet, hogy a lépcsőfordulót lezártam 2 kiskapuval (se le, se fel), gyerekeknek való kiskapuval, és csak azon a 2 négyzetméteren alszik, ebből 1nm az a takarója, a fennmaradó üres részre "degradál" neki odapiszkítani:DDDD

Persze aztán egész nap kint van, de így legalább éjjelre megússzuk


Törpilla, sztem próbálj ki te is valami hasonlót, mert 15 percet csak ki kell bírnia, de ha előtte levitted akkor 2 órát is. Gondolom nem jellemző, hogy pisilés után ott marad a műve közelében, hát kényszerből, ha nem tud mellőle elmenni, talán legközelebb nem csinálja

19. globus (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2012. aug. 23. 14:12

Ezt nem tudni, de valami lehet benne. Egyszer látogatóban voltunk rokon néninél. Telefonon hívták, el kellett ugrania valamiért kocsival, de tényleg csak 20 perc. Máskor is gyakran látogattuk, nem vagyunk idegenek számára. Amint elment, a kutya bedugta orrát a utcaajtó résébe, és hazaérkezéséig vonított. Bármit csináltunk, labdázni akartunk vele, csalogattuk, enni adtunk neki, hiába. Tényleg nem késett, negyed óra múlva visszajött.

El lehet képzelni, mi történhet egy valóban egész napos távollétnél.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2012. aug. 23. 12:31
Valami érzékük van, mert tudják mikor viszik őket le, jelzik is, hogy idő van. :))) Várják iskolából, munkából haza a gazdit, ha az rendszeres időben ér haza.
2012. aug. 23. 12:14

Lehetséges, hogy úgy reagál, mint az ember.

Ha bezárják, egy idő után elkapja az idegesség, és akkor mennie kell a dolognak.

Természetes jelenség - pánikreakció.

2012. aug. 23. 12:01
Ezt fogom tenni, köszi a segitséget:)
2012. aug. 23. 11:53

Nálunk is így kezdődött, besz.rt. Aztán szétrágta a cipőmet, majd utánam akart jönni és szétrágta az ajtókat, aztán a villanyvezetéket.


Aztán már annyira bepánikolt, hogy mire hazaértem, remegett. Rémes volt. Egy idegroncs. Csak mert annyira aggódott értem.


A másik kutty a helyén van, teljesen nyugodt, bár neki is volt kezdődő ilyen gondja, ez a viselkedés helyrerakta. Most nyugodt.

14. bnedora (válaszként erre: 11. - Törp!lla)
2012. aug. 23. 11:53
Azt hallottam v. olvastam, hogy a kutyáknak nincs időérzékük, így nem tudják, hogy most a gazdi 1 órát v. 1 napot volt távol tőlük. Ezek szerint a tied valóban bosszúból csinálja.
13. Ladybird12 (válaszként erre: 11. - Törp!lla)
2012. aug. 23. 11:49
a doki nem csak fizikia dolgokban tud segíteni...
2012. aug. 23. 11:49

Nekem staffordshire keverékem van, idegességében sz.rik.


Ha a kutty kicsit is falkavezérnek érzi magát, vagy bizonytalan a pozíciójában, az frusztrálhatja.


Ha elmész otthonról, nem tud rád vigyázni, ami a feladata volna, ettől némelyik nagyon ki tud borulni. Nekem egyik kutyámnak csúnya vége lett emiatt, azóta mindent elolvastam, amihez hozzáfértem.


Ne köszönj, mikor bemész, ne nézz rá, ne köszönj el, mikor elmész. Véletlenszerűen ne kezdj vele foglalkozni, csak úgy, hogy odahívod, leülteted, és jöhet a játék. Egyél a kajájából, csak utána add neki. (Persze csak játszd el) Senki ne köszönjön a kutyának, aki bemegy hozzá, be kell álljon a sorba, hogy ne stresszelje, ha elmész, ő csak egy egyszerű falkatag, vár, nyugodt, mert nincs feladat. Ezt kell érezze.


Először nagyon ridegnek tűnik, de nagyon nagy bajokat lehet vele megelőzni, ha tényleg a pozíciótévesztés miatt került sz.r helyzetbe.

2012. aug. 23. 11:48

Nem, szerintem ez nem fizikai, inkább lelki.

Ha hétvégén otthon vagyok ugyan abban az időben megyünk le mint mikor melózom, de sosem jelez hogy kéne neki (szokott jelezni ha le kell mennie). Éjjel is rendesen kibirja a dolgot. Csak ha elmegyek otthonról akkor. Volt hogy levittem a kutyát lent voltam vele vagy 1 órát, mindent elvégzett. Elmentem nagy bevásárlásra. Kb 2 óra mulva értem vissza, de mintha le se vittem volna. Mindent megcsinált.

2012. aug. 23. 11:43
dokit nem kérdezted még?
9. Castia (válaszként erre: 1. - Törp!lla)
2012. aug. 23. 11:42
Több oka is lehet. Például nem bírja tartani, mert túl sokáig van bezárva. Közvetlenül mielőtt elmész, vidd le sétálni elég hosszú ideig ahhoz, hogy mindent elrendezzen. Lehet a háttérben valamilyen betegség is, ha egyébként is sokszor végzi a dolgát. Ha egyik sem, akkor bizony nem zárható ki a "bosszú" sem, ez ugyanolyan, mint amikor összerágnak valamit.
2012. aug. 23. 11:41
:\ Mindennap megajándékoz egy csomaggal mikor du. hazaérek melóból. Nem értem mire olyan bosszús, hisz volt egyedül otthon sokáig míg dolgoztam, akkor nem volt probléma. Lehet a tüzelése miatt bosszús? Bár nyilván nem ,jó lenne tudni mivel lehetne helyrehozni
2012. aug. 23. 11:34
Szerintem is bosszúból. Sajnos, a mienk is szokott ilyet csinálni, igaz általában akkor, amikor hosszabb időre egyedül hagyjuk a lakásban.
2012. aug. 23. 11:33
staffordshire terrier
2012. aug. 23. 11:32
szerintem bosszú... milyen fajta kutya?
2012. aug. 23. 11:30
Változó, reggel mikor munka (kb. 9óra), de ha lemegyek a kisboltba 15percre akkor is
2012. aug. 23. 11:29
A szuka kutyám fél éves korában teljesen szobatiszta lett, majd elkezdett tüzelni( olyan 1 éves kora környékén) és elkezdett bepiszkitani. Ezt redukáltam arra hogy csak akkor piszkit be ha nem vagyok otthon. Sok mindent kipróbáltam már. Ha lent végezte el nagyon megdicsértem és jutifalatoztam is, ha fent akkor volt hogy nem tuljadonitottam neki semmi jelentőséget és nem javult. Volt hogy leszidtam, akkor sem történt semmi. Nem tudom mit kéne tenni.
2. Ladybird12 (válaszként erre: 1. - Törp!lla)
2012. aug. 23. 11:26
mennyi időre hagyod egyedül?
2012. aug. 23. 11:25
Miért piszkit be a kutyám ha nem vagyok otthon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook