Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetemen is lehet puskázni?Bővebben lent fórum

Egyetemen is lehet puskázni?Bővebben lent (beszélgetős fórum)

1 2 3
75. timycat (válaszként erre: 74. - Timycat)
2012. aug. 24. 22:31
mielőtt szó éri a ház elejét *jav: rüheltem ->rühelltem
74. timycat (válaszként erre: 63. - Zsuzsu 12)
2012. aug. 24. 22:30
Gondolom volt rajta valami szövegszerkesztő, -kezelő program (no de ahogy írtam ő le is bukott egyik vizsgán) És elég pofátlan dolog, manapság már baromi sokat számít a diplomaminősítés is és a becsületes, de épp nem annyira szerencsés hallgató 3as szigorlata kevesebbet ér, mint egy kipuskázott 4es :( Arról nem beszélve, hogy említett hölgy minden vizsgán eljátszotta ezt :S oké nekem is voltak tárgyak, amit rüheltem, nehezen tanultam és csak a túlélésre hajtottam, no de valakinél ilyen lenne minden tárgy? Erősen pályatévesztő gyanús
73. zsuzsu 12 (válaszként erre: 72. - Mazsinka)
2012. aug. 24. 11:10
Ezt értem.De ha a kérdező elérte a ponthatárt akkor ez van.A többi rajta múlik majd.
72. Mazsinka (válaszként erre: 71. - Zsuzsu 12)
2012. aug. 24. 10:44

Teljesen mindegy, hogy én mi vagyok. Azt hiszed, csak a tanárok ügyelnek a helyesírásra? Tévedsz.

Nekem csak az szúrt szemet, hogy a mai Magyarországon elvileg kimondhatatlanul nehéz bekerülni az egyetemre, a legjobbak is dolgozni járnak, hogy összekaparjanak némi pénzt, aztán kiderül, hogy a legjobbaktól is jobbak (lásd fórumindító-nulla helyesírással)bekerülnek egy felsőoktatási intézménybe, és máris azon törik a buksijukat, hogyan puskázhatnák végig az egészet. Vagy a színvonal alacsony akkor, vagy mindenkinek mást jelent a jó tanuló kifejezés.

71. zsuzsu 12 (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2012. aug. 24. 09:09

Köszi:) Biztos tanár vagy:DD

De amúgy tényleg igaz amit mondasz de a kérdező tett kérdőjelet és utána írta még, hogy " bővebben lent " na oda már nem kell szerintem kérdőjel.Pont kellett volna.

70. Mazsinka (válaszként erre: 69. - Zsuzsu 12)
2012. aug. 24. 09:05

Kérdés végére nem pontot teszünk, hanem kérdőjelet. Aki igényes a helyesírására, az igenis figyel erre, még akkor is, ha "csak" a Hoxán vagyunk. Pláne egy olyan ember, aki egyetemre készül.

Helyesen: szólnék, és nem szólnák.

69. zsuzsu 12 (válaszként erre: 68. - Mazsinka)
2012. aug. 24. 08:58

Például, hogy lemaradt a kérdés végéről a pont?Szerintem nem minden feltett kérdés után raknak pontot főleg itt a Hoxán de ezért még nem szóltak:)

Meg a válasz írok is ejtenek hibákat de hát most ezért én nem szólnák az biztos:)

68. Mazsinka (válaszként erre: 67. - Zsuzsu 12)
2012. aug. 24. 08:54
Senkinek sem tűnt fel az interpunkció hiánya??? Atyaég!
67. zsuzsu 12 (válaszként erre: 66. - Mazsinka)
2012. aug. 24. 08:50
Már bocsi de a fórum címmel nincs gond nem értem
66. Mazsinka (válaszként erre: 65. - Zsuzsu 12)
2012. aug. 24. 08:48
A fórumindítóra.
65. zsuzsu 12 (válaszként erre: 64. - Mazsinka)
2012. aug. 24. 08:47
Ezt kire érted?
2012. aug. 24. 08:45
Nem úgy volt, hogy legújabban csak a "legjobbak" kerülhetnek be az egyetemre? A "legjobbak" meg hogy engedhetik meg maguknak azt, hogy végigpuskázzák a felsőoktatást? Másrészt pedig ilyen helyesírással hogy tett valaki kiváló magyar érettségit? Ejjj!
2012. aug. 24. 08:23

timycat nem semmi:)))

És telóval, hogy lehet puskázni?Gondolom kell rajta lenni ilyen word nek ugye?

62. timycat (válaszként erre: 57. - 91d4989ab9)
2012. aug. 23. 22:33

simán lehet jogon is, egy levelezős lány névsor szerint mindig elém volt beosztva államvizsgán, szóval én is bent voltam mikor dolgozta ki a tételét, headsettel :S

de sima szóbeli vizsgán is volt aki iPhone-nal nyomult, megdöbbentő nyugalommal amíg felkészülési idő volt kiirogatta a teloból (az egyik vizsgán aztán lebukott)

sőt olyat is láttam szóbeli vizsgán, hogy öreg volt a prof, ült a vizsgázóval szemben, köztük egy asztal, plusz nekitolva egy pad, vizsgázó kapta a kérdést és a pad alatt bőszen lapozta a törvényt -már amit a felkészülés alatt nem sikerült kinézni, vagy nem gondolt rá, hogy kellhet- eközben rohadtul előadta a gondterhelten gondolkodó arcot

61. 06718ca650 (válaszként erre: 53. - Timycat)
2012. aug. 23. 20:42
ilyenek mindenhol vannak. :D
60. 06718ca650 (válaszként erre: 5. - 7144101303)
2012. aug. 23. 20:39
én azt ajánlom, előre ne izgasd magad. majd megtudsz mindent. én is féltem, hogy hú mi lesz egy féléves cuccból írni, aztán meg kiderült hogy kismiska.
2012. aug. 23. 20:38
ott lehet csak igazán, bár én sosem tudtam. nekem már a puskázás gondolatától is ott villog pirossal a fejem fölött hogy "puskázik, be van f*sva, nézz ide" lámpa. :) úgyhogy tanultam, egyelőre úgy néz ki semmi értelme nem volt, de majd csak.
58. zsuzsu 12 (válaszként erre: 56. - 91d4989ab9)
2012. aug. 23. 20:34
Hú hát egy csokiba nem sok anyagot lehet bele írni:)
2012. aug. 23. 15:04

amugy meg tényleg van az a tanár meg tananyag aminél olyan sokat követel hogy ő is tudja hogy nem lehet bemagolni, ez a tipusu tanár meg élvezi ha valakit puskázáson kap, aztán utána meghurcolja akár évekig is...


majd meglátod, sulija is válogatja szerintem orvosin nem lehet puskázni, de a jogról is ezt hittem és tudok olyat aki ott is tudott, igaz az már levelezőn volt, de ugyanazoknál a tanároknál akik a nappalin is tanitanak, uh... majd meglátod:D

56. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. aug. 23. 15:00

sajnos lehet


első vizsgaidőszakra már kiderül, ki melyik csoportba fog tartozni


lesz egy tábor aki a becsületesség mellé áll mindenre készül mindent megtanul, ha nem tudja akkor is csak saját kútfőből irja meg a zéhát vagy vizsgázik, ők lesznek kevesebben

sajna


és lesz egy tábor aki végigpuskázza a 4-5 évet, egy csomó módszer van ami bevállik, beválhat, és persze vannak lebukások is de még mindig kissebb igy az esélye hogy megbukjon, mint ha csak ugy bemegy minden segédeszköz nélkül


módszerek:

ha sok az anyag:

a gépen lévő anyagokat , füzetet könyvet zsebméretűre vagy tenyér méretűre leporellóba kicsinyítve beviszik, lányok harisnya és szoknya alá teszik, fiúk bevarják a zakóba

ha kevés: akkor egy csokiba is bele lehet karcolni akár

modern:

olyan nagyképernyős mobilt venni ami kezeli a wordot, és amig a tanár hátatfordit, stb


én azt ajánlom, hogy a tanulos lúzerek közé tartozz inkább, keresd meg őket a legelején és az első hetektől űljetek össze és készüljetek együtt, tanuljatok, osszátok fel az anyagot magatok közt, ha pl van 30 tétel a vizsgán, akkor ha vagytok tizen mindenkinek csak hármat kell becsülettel kidolgozni és akkor már meg is van mind és tanulásra mehet el az idő nem a kidolgozásra

55. homern (válaszként erre: 53. - Timycat)
2012. aug. 23. 14:57

"Ja írtad ha kimarad az "és" az bukó,"


sosem írtam ilyet :)


természetesen tudom,hogy nem minden vizsga ilyen.csak megerősítettem,hogy igen,ilyen nagy anyagból nem lehet átmenni puskázással.nem árt ilyet is leírni,legalább tud róla a fórumindító . ha mindenki csak nyugtatja,hogy á,nem nagy szám az egyetem,simán meg lehet egy kis szorgalommal csinálni,akkor magát hibáztatja majd ha találkozik egy ilyen kb lehetetlen feladattal és belebukik.jó tudni,hogy ez előfordul mással is,a puskázásra nagyon nem kellene építeni stb. nem akartam rosszat a hozzászólásommal,eszembe sem jutott hogy azt kapom meg,hogy nem is létezik olyan amit írtam....

54. timycat (válaszként erre: 52. - Zsuzsu 12)
2012. aug. 23. 14:50

:D Hidd el sokkal többet meg fogsz tanulni! Az elején át kell állni a hatékony olvasásra, ez általában a másodévben már készség szinten megy.


Egy jogi karon -írtad oda mész j. asszisztensnek- 600 oldal úgy általában kutyafüle. (bár ahogy hallottam mostmár félévente kell vizsgázni, így aprózódik, nálunk általában 2-3 félévente volt egy kollokvium egy testesebb tárgyból és akkor simán összejött 1000 oldal vagy több)

Meg függ a tantárgytól is, én például lazán megtanultam, megértettem államvizsgára 1500 oldal büntetőjogot vagy polgárt, míg ugyanennyi közigazgatási jogba kétszer belehaltam. Nem minden az oldalszám

53. timycat (válaszként erre: 48. - Homern)
2012. aug. 23. 14:45

Nem veszünk össze, de ez meredek állítás, 600 oldalt a könyv szerzője nem tud szószerint. Nálunk is voltak vizsgák, amiket utólag érvénytelenítettek, mert az érvényességhez szükséges 10%-nak sem sikerült. De ettől sem kell senkinek beszärni, ilyenek elő szoktak itt-ott fordulni, van 1-2 véresszájú vizsgáztató, de nem mindegyik csinálja ezt ok nélkül.

Én is buktam már meg cirka 800 oldalas tk lábjegyzetéből (frankón az volt a kérdés, hogy és emlékszik-e az x. oldalnál erre mit írtam a lábjegyzetbe... hát nem emlékeztem, mivel nem is olvastam) de nem riogatok azzal senkit, hogy lábjegyzetet kell tanulni (egyébként nem árt legalább elolvasni), egyszerűen fos vizsgáztatót fogtam ki fos kérdéssel.

Ja írtad ha kimarad az "és" az bukó, hát igen egy "és"-nek "vagy"-nak ","-nek qrva nagy szerepe van a mondat értelmét tekintve, de ez még nem jelenti azt hogy minden egyes mondatot be kell vágni. Érteni kell és felfogni, hogy pl nem mindegy hogy egy feltétlerendszer konjunktív vagy vagylagos... és ha az ember ezt nem helyesen tanulja meg akkor simán elképzelhető hogy emiatt bebukja a vizsgát.

52. zsuzsu 12 (válaszként erre: 51. - Bcicus)
2012. aug. 23. 14:43
Ahogy valaki írta a 600 oldalt.((Hát nem tudom azt mondom azt elolvasni is elég nem , hogy tudni:(Persze ez csak az én véleményem.Meg minden kitartáson múlik
51. Bcicus (válaszként erre: 50. - Zsuzsu 12)
2012. aug. 23. 14:36
már miért ne lehetne megtanulni, elég sokan megtették már-
2012. aug. 23. 14:25
Nálunk még érettségin is puskáztak:)Szerintem aki tud az fog ennyi anyagot képtelenség megtanulni és nyilán lesz olyan amit ki fog írni és ha ügyes használni is tudja majd
49. Bcicus (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. aug. 23. 13:57
tán nem úgy kéen neki állni eleve, hogy puskázni akarsz. Tanulásra még nem gondoltál?
48. homern (válaszként erre: 36. - Timycat)
2012. aug. 23. 12:15
az évfolyam 80%-a megbukott ezen a vizsgán,utána enyhítettek kicsit..én is a másodikon mentem át.ez van,nem kell elhinni :) ha szerinted ilyen nincs,akkor nincs is,ezen nem fogunk összeveszni :D
2012. aug. 23. 12:12
timycat nem tudod véletlen, hogy a jogi asszisztens nehéz lehet?
46. timycat (válaszként erre: 43. - Bowie)
2012. aug. 23. 12:01
Én sem, én többek között jogot is végeztem Szegeden, onnan tudom hogy itt van ilyen szak és hogy kb mire lehet számítani, mert van néhány tb-mü-is ismerősöm, plusz voltak közös tanáraink. De az tuti, hogy szószerint nem lehet tanulni. Persze vannak olyan részek, ahol a vesszőnek is stimmelni kell, mert különben más az értelme... de ezek max 9-10 soros definíciók és persze van belőle egy garmadára való tantárgyanként, de 600 oldalt lehetetlen szószerint tanulni, kár is nekikezdeni és ha még valakinek sikerülne is, sosem fogja a gyakorlatban tudni, mert bebiflázta csak ideje nem maradt értelmezni... egy prof mondta nekünk első évben a "római jogot nem kell szó szerint megtanulni csak úgy könnyebb" ergo értelmezni, értelmezni és értelmezni. A tb-mü meg annyira gyakorlatias dolog, hogy hűha, én jogvégzetten is padlót tudok fogni a tb-s törvényektől, alig lehet kihámozni belőlük a frankót.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook