Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nincs sovány önképem fórum

Nincs sovány önképem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nincs sovány önképem

1 2 3 4 5
128. M.Hannika (válaszként erre: 54. - AlBundy)
2012. szept. 8. 14:51
Bocsi, de ezt nem alltam meg szo nelkul, tudom, hogy mar nem is errol szol a tema, de "az izom nehezebb mint a zsir" kijelentes nagyjabol pont olyan, mint az, hogy "az izomnak kisebb a terfogata", es mindketto igaz. Ugyanis egysegnyi terfogatu izom es zsir kozul az izomnak tenyleg nagyobb a tomege, ahogy ugyanakkora tomegu izom es zsir kozul a zsir kisebb terfogatu. Nem tudom, miert kell ezen mosolyogni:D
2012. szept. 2. 11:20

Köszönöm a hozzászólásokat és az irdatlan sok privát üzenetet, amit kaptam!

Úgy érzem, érdemes volt ezt kiírnom magamból és sokan írták meg nekem, hogy hasonlóképp éreznek, így már én sem hiszem azt, hogy nem vagyok normális, vagy az érzéseim ne lennének normálisak...

Rendeznem kell magamban sok dolgot, tudom. Tippeket is kaptam, hogyan. Mármint lélekben. Odabent.

2012. aug. 31. 19:06
Az is bőven elég ha otthon tud dvd-re tornázni, vagy csak elmegy kocogni. Én sem fogyókúrázom, csak odafigyelek hogy többször egyek kevesebbet, nem eszem édességeket és minden rendben van.
125. Tsenge
2012. aug. 31. 08:32

Hlyeség a fogyókúra.. Csak tönkreteheti az anyagcserédet, immunrendszeredet és ne mutolsó sorban a gyomrodat, emésztési problémák adódhatnak! Szerintem próbálj meg méregteleníteni, utána egyél naponta 5x, de pici adagokat - vagyis annyit egyél, amennyitől jól lakottan érzed magad - mellette próbálj meg fitnessterembe járni - márha a pénztárcád engedi. Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, hogy az emésztésed és immunrendszered "erőre" kapjon!

Van pár "telt" barátnőm, ők is ettől szenvednek, nem vagy egyedül, de egyik barátnőm odafigyel az étkezésre - ami persze nehéz, mert ha megkíván valamit /csoki..stb./ akkor vagy megállja, vagy picit eszik belőle, de lejár velem együtt Fitnessterembe! Gondolom, akkor családra vezethető vissza az elhízás, keress fel egy orvost - tanács céljából! - nyílván kivizsgál szerintem /szív, terheléses tesztek..stb/, de ne add fel! Itt vagyok én a "csoffadt" 53 kilómmal, nem tudok hízni, csak ha táplálék-kiegészítőket szedek, ami szerintem megint nem jó.. Ízlések és pofonok! Nem tudom melyik a rosszabb, elhízottnak lenni - vagy soványnak.. Bár a soványság divat, de az gusztustalan! Ne add fel! :)

124. ivi79 (válaszként erre: 123. - Alessandra)
2012. aug. 30. 17:42
igen kéne, csak sokan tévesen itélik meg, pl h én keveset eszem, biztos beteg vagyok azért hízom. aza baj nagy még a káosz a fejekben h bárki is meg tudja itélni h mi a jó és elégséges kaja+mozgás
2012. aug. 30. 17:31
Ezért kell mindig a hízás okát kideríteni.
122. ivi79 (válaszként erre: 119. - 117b1693d0)
2012. aug. 30. 13:50
na igen, én is igy gondolom, csak sokan sajna az egészséges étrend alatt a koplalást, butadiétát értik:S
121. ivi79 (válaszként erre: 118. - Emrus)
2012. aug. 30. 13:49

én ezt inkább az eszetlen chmegvonásos diétáknak tudom be h befordulnak, meg annak h képtelenek lemondani bizonyos dolgokról(ch függőséget ugye ismerjük) és teherként élik meg h másképp étkeznek.

én erősen édességfüggö voltam napi többtábla csoki, lés ha reggel meloba menet nem ettem meg a bountym, minden bajom volt, de súlyom tök normál volt. mikor pm miatt elkezdtem hizni, elhagytam egy diéta miatt és elmúlt a függöség. azóta is(jópár éve) ugy megyek el a csokispult mellett, mintha ott sem lenne.. nem hiányzik.

120. 117b1693d0 (válaszként erre: 118. - Emrus)
2012. aug. 30. 10:02

A helyzet az, hogy amiket írsz azok valós problémák és olyan esetekben fordultak elő, ahol rohamtempóban fogytak az emberkék és nem tudta a szervezetük feldolgozni azonnal feldolgozni a változást.


De ez nem jelenti azt, hogy az állapotuk csak visszahízással szűnik meg!


Itt a hoxán is volt erre példa. Elmúlik pár hónap alatt. Kvázi ez a böjtje a gyors fogyásnak. Ha valaki fél év alatt fogy 40-50 kilót, ahelyett, hogy 1-2 év alatt tenné. Ugyan a fogyással nem kell addig küzdenie, de ki kell ugyanúgy várnia, hogy a szervezete újra egyensúlyba kerüljön.


Ezért mondják, hogy jobb lassan fogyni, egészséges értenddel, egészséges ütemben, lehetőleg rendszeres mozgás (ha ez nem megy, legalább infraszaunázás, tempós séták) mellett...

119. 117b1693d0 (válaszként erre: 115. - Emrus)
2012. aug. 30. 09:49

Igazad van, de mielőtt még mindenféle orvosi kivizsgálásnak veti valaki alá magát, előtte jó pár hétig át kellene állnia egy egészséges étrendre. Ha az nem hoz eredményt, akkor jöhetnek a kivizsgálások.


A fogyókúrákat, meg el kellene már felejteni! MÁrmint azokat, amik arról szólnak, hogy alig eszel és így fogysz, mert akár pár hét alatt is komoly problémákat okozhatnak, ahogy te is írod.

118. emrus (válaszként erre: 117. - Ivi79)
2012. aug. 30. 07:48

Egyetértek veled abban, hogy már az iskolában tanítani kéne az egészséges életvitelt, de még előbb, mert ha a szülő nem tudja, akkor a gyereket, hiába tanítják. Legfeljebb majd ha ő felnő, akkor fog egészségesen élni.

Azért kerülnek diliházba az emberek, mert az idegszálak a kövér embernél be vannak ágyazódva és ha ez az ágy megbomlik akkor gond van. Én csak ennyit tudok, ezt egy dokinak kéne elmondania.

De eddig akit hallottam fogyózni, mindenki megszívta.

Nem tudom emlékszel-e a nagy fogyás tv műsorra, az első helyezett több mint 60 kilótól szabadult meg. Később volt egy másik műsor, ahol megkeresték, hogy mi lett vele, azt mondta, hogy önként és dalolva visszaszedett 30 kilót, mert nagyon kutyul érezte magát, és most jól van.

A Nádas György humorista, szintén nagyon sokat lefogyott, a következő műsorban már szépen kigömbölyödve lehetett látni, és ő is azt mondta, hogy ezt nem, ő olyan beteg volt, hogy inkább éljen kövéren, de ne legyen vékony halott.

A Tóth Vera énekesnő, is nagy fogyókúrába kezdett, és pszichiátrián kötött ki.

És még folytathatnám a sort, szerintem ez a fogyókúrás dömpping ami most van ez meg mán üzlet, semmi más.

Tudod mikor ugranék vonat alá, ha mindenki oda ugrana, aki száz kiló vagy több, igencsak döcögne a vonat.

117. ivi79 (válaszként erre: 115. - Emrus)
2012. aug. 29. 09:17

ez egy betegség, nem saját hibádból hizod vissza, de én azokra vagyok kiváncsi akik elvileg egészségesek.

azzal egyetértek h aki kövér v gebe, annak meg kéne nézni h nincs-e vmi eü gond, de sokan szarnak bele. na meg sokan eü gondra hivatkoznak, közben semmi bajuk csak lusták és s zabálnak. én elvárnám h házidoki+sulidoki erre felhivja a figyelmet mert szülök, rokonok sokszor elfogultak. nem kéne megvárni a 20-30kiló felesleget..


az a gyanúm, h akik viszahizzák a sok kilókat, vmi nagyonszar diétával fogynak(és a kórházi is az), majd visszatérnek a régi káros étrendjükre.. igenis tanitani kéne az egészséges táplálkozást és a megfelelő mozgás fontosságát.

bár amig egy cukros étrendet fehérzsömlével akarnak kivitalezni, addig nemtom mit várunk..


azt nem értem h fogyokúrával miért kerülnek diliházba az emberek(hacsak nem vmi illegális fogyiszert használnak). sztem megkönnyebbülni kéne, h újra emberformájuk van. én akkor ugranék a vonat alá ha 100kiló lennék és eldeformálódnék

116. emrus (válaszként erre: 113. - Telihold Nő)
2012. aug. 29. 08:45
Egyet értek.
115. emrus (válaszként erre: 110. - 117b1693d0)
2012. aug. 29. 08:43

Csak akkor hízok ennyit, ha abbahagyom az emésztő enzim szedését, amikor újra elkezdem szedni, akkor ugyan ilyen gyorsan el is tűnik. És minden visszaáll a normális menetre.

Ezzek a bejegyzésemmel csak azt szerettem volna alátámasztani, hogy azért akár kövér valaki, akár túlságosan sovány, mindenképpen egy alapos kivizsgálás alá kellene vetni.

Minden fogyókúrát meg kellene előznie egy kivizsgálásnak, mert annak, hogy valaki túlsúlyos, nagyon sok oka lehet, még lelki is, sőt, talán ez a legtöbb. Lehet, hogy nemcsak egy oka van, hanem több is.

Egy fogyókúrával, pedig fel lehet borítani úgy az egészséget, hogy pszichyátriai intézetben köt ki az alany, teljes idegi, kimerültséggel.

És abból felépülni akkor sem lehet teljesen,ha újra degeszre hízza magát valaki.

2012. aug. 28. 09:06
Ha odafigyelsz az étkezésedre és napi 1 órát sportolsz, akkor nem lehet ennyit visszahízni. De ha egyáltatlán nem érdekel ez az egész akkor történik meg az ami veled is. Hiszen mozgás nélkül nicsen sikeres diéta.
2012. aug. 28. 08:31
Mi lenne, ha simán szeretnéd magad?
112. 117b1693d0 (válaszként erre: 111. - Ivi79)
2012. aug. 27. 10:21
Ez így van sajnos, ráadásul, ha próbálod máshogy csinálni, akkor állandó támadások érnek. Képesek a szülők/pedagógusok ellened beszélni, mert szerüntük bármit lehet mértékkel. Csak ugye milyen más mértéket kellene felállítani a mesterséges édesítőket, génmanipulált adalékokat, hidrogénezett oldajokat tartalmazó édességekkel szemben, mint a nulla?!
111. ivi79 (válaszként erre: 110. - 117b1693d0)
2012. aug. 27. 09:44

ez meg a másik, akik már gyerekkorukban kövérek. ott mindig a szülő a hibás.. vagy mert eteti v mert nem viszi orvoshoz, mert már sok gyereknek van cukorproblémája.

mennyi borzalmasan csöcsöshájas kisfiút/kislányt is látni a strandon..és véletlenül sem egészséges kajákkal etetik a szülök. mi lesz velük felnőtt korukra??

110. 117b1693d0 (válaszként erre: 105. - Emrus)
2012. aug. 27. 09:36
A te eseted nagyon egyedi. Azért nem az a jellemző, hogy az emberek 5 nap alatt híznak 6 kilót. Az rémísztő lehet és azzal már, ha nem is azonnal, de a második hét után a dokinál házal az ember.
109. ivi79 (válaszként erre: 107. - Emrus)
2012. aug. 27. 09:25

de most te teljesen egészséges emberekről beszélsz? mert anyagcserebetegséggel tudom h lehet hizni diéta mellett is. én is szinte minden alaptörvényt megcáfoltam és 50g ch és kemény edzés mellett hiztam.

milyen diétát űznek azok az emberek akik visszaszedik a 20-30kilóikat? miket esznek amikor már híznak? nagyon nem mindegy. szerintem itt hibádzik vmi.

ált hetente havonta mérlegre állok, és ha látom h megindul felfelé a súly, akkor változtatok.ha tudom h lusta voltam, kihagytam edzést, akkor azon, ha tudom h áhh sokat ettem késő este akkor azon..

mit értesz azon h rosszul voltál vékonyabban?

én mióta magamra szedtem ezt a 13kilót(2hónap alatt) kerülöm a régi ismerőseim, nem járok társaságba, szégyenlem magam, nem szeretek tükörbe nézni, borzasztóan zavar h nem vehetek fel olyan ruhákat amiket régebben, h kidörzsölödik a combom, h nem szaladgálhatok tangában a strandon, hanem kendőt kell magamra tekerni, érzem a levegővételemen dombon felfelé h nehezebb..

eléggé maximalista vagyok és úgy gondolom, h bizonyos ruháknál nem megengedett h itt-ott kidudorodik vmi zsír.


gondolom aki mindig is kövér volt, az nem tudja összehasonlitani h myilen volt régen, de akkor is nehezen tudom elképzelni h nekik ugy jó ahogy vannak..

108. ivi79 (válaszként erre: 106. - Emrus)
2012. aug. 27. 09:06

a napi teendőket szabad beleszámolni a mozgásba, ezt a dokik is mondják..ez csak a pletykalapok szerint sport, h nyugtassák azokat akik lusták..

napi fél óra gyaloglással lehet kezdeni aztán szép lassan átváltani futásra.. pl sorozatbambulás helyett, de lehet vinni kutyát v gyereket is.

mozgás nem ccsak a súlyunk miatt kell, hanem az izmok, izületek is kell h dolgozzanak.

igazán hatékony fogyáshoz muszáj változtatni az étrenden is.

107. emrus (válaszként erre: 104. - Ivi79)
2012. aug. 27. 09:05

Diéta mellett is lazán vissza lehet szedni 20 kg-ot. Sőt.

Én amikor 20 évesen lefogytam 20 kg-ot. Két évig tartott a boldogság, utánna diéta, mozgás ellenére, mint akit fújtak, úgy jöttek vissza a kilók, 93 kg-ról fogytam le 72-re, utánna meg meg sem álltam l36-ig.

Körülöttem voltak többen akik orvosi felügyelet mellett fogytak, utánna hasplasztika, nagy boldogság, hogy na most aztán soha többet kövér. Na nem ám, náluk is kb két évig tartott, most mán ők is sokkal többnél tartanak, mint amiről elindultak.

Én miután az első fogyás után visszahíztam azóta figyelem a fogyozó emberek sorsának alakulását. De sajna mindenki duplán hízza vissza a leadottat.

Arról sajna nincsen adatom, hogyha nem állna neki valaki fogyózni akkor, hogy alakulna a sorsa, akkor is hízna-e, vagy maradna az alapsúlya.

És akkor még arról nem beszéltem, hogy idegileg teljesen kiüti magát az ember.

Azt nem kivánom senkinek, hogy én hogy éreztem magam a sovány önképemmel együtt, semmit nem tudtam belőle élvezni, mert mindíg rosszul voltam.

106. emrus (válaszként erre: 99. - 117b1693d0)
2012. aug. 27. 08:51

Én a hozzászólásomban azokra gondoltam akiknek nem mennek le a kilók.

Szerintem, ha itt fekvőtámaszokat, meg haspréseket, emlegetsz, halálra rémíszted az embereket, nem katonai kiképző tábort kell létrehozni.

A legjobban fogyaszt a tánc, vagy ha fogjuk a kutyinkat, ha van, és elvisszük egy félórát sétálni.

Nagyon fog neki örülni.

De a sport is csak azoknál hozhat eredményt, akik egész nap ülnek és nem csinálnak semmit. De a legtöbb túlsúlyos az háziasszony és meg van a napi teendője, és még dolgozik is mellette. És mégsem mennek le a kilók.

Hát akárhogy is nézem, lenne mit tenniük az orvosoknak.

105. emrus (válaszként erre: 99. - 117b1693d0)
2012. aug. 27. 08:39

Csak az a kérdés mit nevezünk egészséges étrendnek?

Szerintem az az egészséges étrend, amikor mindent eszel, változatosan, mert a szervezetnek mindenből kell valami.

A mennyiség az tény és való, hogy nem mindegy.

De miután kiderült nálam, hogy nincsen emésző enzimem, és én pótoltam, érdekes módon elkezdtek rólam bomlani a kilók, igaz nem gyorsan.

Próbaképpen abbahagytam az enzim szedését, három nap után elkezdtem hízni, és az ötödik napon már hat kilóval voltam nehezebb. Ugyan azzal a cukros diétával. Mikor újra elkezdtem, azonnal mentek le a kilók.

Csakhogy ezt nem nekem kellett volna kideríteni, hanem az orvosoknak, lehet, hogy már gyerekkoromban. És akkor most nem tartanék ott ahol tartok.

Akinek farkas étvágya van az már maga orvosi eset, mert vajon mitől van, még akkor is ha esetleg ez lelki eredetű, ha az, akkor azt is kezelni kell.

104. ivi79
2012. aug. 26. 22:58

kedves cikkíró,

miylen módszerekkel fogytál le, ami után lazán visszahízol 20kilókat?

mennyit kell ahhoz enni h ez feljöjjön?

nem voltál még kivizsgáltatni magad nincs-e cukor v pajzsmirigy problémád? sztem ez lenne az1.lépés.


az meg h nincs vkinek sovány(=átlag normál testalkat) önképe mi az istent jelent? nem tudom elképzelni h vki ne azt tartaná normálisnak h rájön egy bárhol vett nadrág, mindig van minden a méretében, nem lóg rajta több kiló háj és simán le tud hajolni, mert elfér a hasától..

ne érts félre nem bántani akarlak, csak tökre nem értem a gondolkodásodat.

én pajzsmirigy gond miatt híztam 13kilót(borzalmasan érzem magam igy), amiböl most 9van még rajtam, kin keserves fogyni(pedig kemény diéta+sport is volt évekig), inkább azt mondanám h bármit teszek nem mozdul a mérleg, de hálistennek felfelé sem. jelenleg nemigazán figyelek arra h mit eszem. elöbb is szalonna volt egy vékony szelet kenyérrel(bár alapban meg nem eszem), sőt ettem jégkrémet is, bár az édességet nem igazán szeretem...annyi h heti 3szor futok, de elég rövid távokat..

mit kéne megenni ahhoz h felszedjek 20kilót? cukrot cukorral? már a gondolattól is hányingerem van, pedig imádok enni. azt viszont utálom ha elnyom a kaja, igy sosem eszem annyit h ezt érezzem. és a lényeg h olyanokat sem, amitől igazán érezhetném.


szóval h mit tegyél? 2.lépés h felfogd h nem az a normális testalkat ami neked van. bár nemtudom hány éves vagy és hogyan öltözöl, de képzeld el, h miniszoknyában járhatsz, mert szuper lábaid vannak, h bármelyik szük nacit megveheted amit a fiatal lányok hordanak, mert jól állna rajtad. h vehetsz szűk topokat, mert nem dudorodik elöl egy nagy has, és a hátadon sincsenek hájszárnyak amit melltartó belevág.

kimehetsz úgy a strandra h nem kell takargasd magad és büszkén vonulhasz végig, h bókolnak a jó pasik és h megkaphatod bármelyiket.

nézegess fitneszes lányokról fotókat(nekem ők az etalon), h igy kéne kinézni, mert gyárilag igy vagyunk kitalálva, nem +20kiló zsirral..

kezdj el mozogni(elég a gyaloglás is), mert az önbizalmat ad.

képzeld el h vékonyan lazán elspirtelsz a buszig, nem fulladsz a dombon felfelé stb.

vegyél fel a válladra 2karton ásványvizet és sétálgass vele amig birod, majd tedd le. ugye myilen megkönnyebbülés? na ezt éreznéd akkor ha ledobnál 20kilót:)

103. 117b1693d0 (válaszként erre: 102. - Timmka85)
2012. aug. 26. 20:58
Azért, ha jól sejtem nem színizomból van az a 80 kiló(meg a Rékás képen is látszik, bár ott még több voltál) , úgyhogy van ott még mit veszíteni. És gondolom nem is szomorkodnál, ha lemenne még 10-15 kilócska háj. Nagyon szépen haladsz, csak gratulálni tudok!
2012. aug. 26. 20:43
Ezzel a dologgal Én is így vagyok !sokat fogytam ,de a tükőrben mindig csak a kővérségem láttom,és nem értem mért mondják nem kell fogyni!Talán azért mert én se voltam soha sovány,vagy mert a nőknek mindig nagyobb az elvárásuk magukkal szemben??
101. 117b1693d0 (válaszként erre: 100. - Drop)
2012. aug. 26. 14:38

Persze, hogy a kaján múlik, nincs az a sport, ami bármilyen mennyiségű szénhidrátot kompenzálni tud.


Ráadásul kevesek ilyen elszántak mozgás terén, mint te. Viszont a jó hír az, hogy azzal is nagyon jól lehet fogyni, hogy ha valaki nagyon odafigyel arra, hogy mit, mikor és mennyit eszik. :)


Persze, a sportolás nagyon hasznos, de nem az a fogyás kulcsa.

100. Drop
2012. aug. 26. 14:02
6 hónap alatt lefogytam 16 kilót és még nincs vége. Szép lassan építem le magamról, amit az életem során folyamatosan jött rám. 99,3 ról indultam. 28 éves vagyok. Soha nem voltam egy vékony lány én se, mindig is húsos voltam. Szóval én sem tudom milyen a vékony énem. Jött egy kattanás és azóta megszállott vagyok. Igazából nem vontam meg magamtól semmi finom kaját. Csak mértéket kell tartani. Ettem pizzát, marha pörköltet, csokit, csülök pörköltet. Csak nem mindegy mennyit és mivel. Emellett heti 5-6 alkalommal sport. De higyjétek el, a kaján múlik minden. Nem éheztem az elmúlt 6 hónap alatt. Jó persze az eleje nehéz volt, de már rá állt az agyam, hogy 3-4 óránként eszem, napi 4-5 ször. Mértékletesség és tudatosság.
99. 117b1693d0 (válaszként erre: 98. - Emrus)
2012. aug. 26. 11:02

Elenyésző esetben okkoza más a túlsúlyt, mint a rossz étkezési szokások, ami megbontja a szervezet egyensúlyát.

Amit azzal tetézünk, hogy radikális kalóriamegvonással próbálunk gyors eredényt elérni.


Ahhoz, hogy valaki normális mennyiségű és minőség étrendet kövessen nem kell alapos kivizsgálás. Arre szerintem akkor van szükség, amikor valaki már 3-4 hónapja egészséges étrend és rendszeres testmozgás mellett sem ér el eredményt. Vagyis nem meg le neki legalább 3-4 kiló.


Ezt mindenki meg tudja tenni magáért, ha akarja. Kifogáskeresésben, fincsiségek megtalálásában én is nagyon jó vagyok, ezért van rajtam most is 18 kilónyi zsírral több, mint ami jó lenne...


Ami meg a drága fitnesz termeket illeti, tényleg léteznek. Viszont a fekvőtámaszhoz, haspréshez még átöltözni se kell otthon, jó a szabadidő ruha. Hogy nem megy a fekvőtámasz és a hasprés szabályosan? Gyakorolni kell, egyszer sikerülni fog! Pont ez a lényeg.


Ha nem vagyunk hajlandóak felhagyni a rossz szokásainkkal kényelmi szempontok miatt, akkor nem segít semmilyen orvosi vizsgálat, bármilyen alapos is legyen az, hacsak nem egy jó agykurkászhoz sodor a sors...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook