Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szomszéd baj! Vélemény? fórum

Szomszéd baj! Vélemény? (beszélgetős fórum)

2012. aug. 23. 15:51

Köszönöm a hozzászólásokat, meggyőztetek, h nem bennem van a hiba.(Bár komolyan elgondolkoztam már ezen is.)

Én is az elszigetelődés, semmi bratyizás híve vagyok, és ezért is alakultak ki a konfliktusok, mert párom már itt lakott előtte is, mikor én ideköltöztem, s én onnantól nem tűrtem el, h mindig kéregetnek. Ezért is utálnak engem...

2012. aug. 23. 13:23
Támogatom a kezdeti elszigetelődés politikáját. A barátaimat megválogatom, a szomszédoknak meg kuss. Udvariasan köszön az ember, de ennyi.
2012. aug. 23. 11:30

Tipikus proli mentalitás.

Én sem haverkodom egyik szomszéddal sem, mert tudom, hogy a nyakamra nőnének. (Volt már pár gyenge próbálkozás 2 szomszéd részéről is.)

Az ilyen szívességkérésnek úgyis mindig az a vége, hogy folyton kölcsön kéne adni mindent, majd végül adj egy ezrest, aztán 50-et.

2012. aug. 23. 08:36

Én az ilyenek elkerüléseként nem bratyizok egy szomszéddal sem.

Amikor ide költöztünk, ahol most lakunk 2,5 éve, köszöntem mindenkinek egyszer, kétszer, háromszor, de vissza nem köszöntek, így még ennyi kapcsolatom sincs velük. A gyerekek köszönnek én is nekik meg van egy idős néni a házban, aki szintén és ennyi. Egyébként én is kis társasházban lakok 11 lakás van a házban és 9 lakásban laknak.

A férjem rendszeresen szól ha hangosak, mert nálunk sajnos az a baj, hogy van egy család akik iszonyat hangosak és járnak hozzájuk ezren, valamint ha jó idő van (tavasztól-őszig) kint élnek az udvaron. Én csak ritkán szólok rájuk. Pont nem rég a férjem szólt nekik, hogy csendesebbek legyenek és az egyik vendég felugrott, hogy na majd ő!!!!! De az ott lakó visszaültette és lecsitított mindenkit.

Mi is gondolkodunk önkormányzaton, stb., de nem hiszem, hogy tennének bármit is, így nem lépünk.


Nem tudom mit kellene tenni, azt sem tudom, hogy lehet e velük értelmesen beszélni. Ha igen, akkor meg kell nekik mondani, hogy fejezzék be.

2012. aug. 23. 08:21
Hát sajnos a "jó" szomszédból nekünk is kijut. Nálunk egy idős bácsika lakik tőlünk vagy 3-4 házzal lejjebb. Az a mániája hogy átjárunk hozzá hajnali 1-kor és 3-kor és bekopogtatunk az ablakán. Ezért először üres műanyag flakonokat dobott be az udvarunkra, utána már teleöntötte festékkel és vízzel. Amíg csak üres üvegek voltak nem szóltunk semmit. Összeszedtem és kidobtuk a kukába. De amikor már az egész udvar festékes volt, akkor fogtam egy általa átdobott üveget és visszadobtam. Erre az volt a reakciója, hogy másnapra lefestette az egész kapunkat kívülről. Zöld vaskapunk van, és fehér falfestékkel végig mázgálta. Én is rendőrséget hívtam, mert azt mondtam hogy kész ennyi betelt a pohár. Ez olyan március környékén volt. Utána még párszor megcsinálta, és miután egyszer a saját házáig folyatta a festéket újra rendőrséget hívtunk, a tata pont akkor ért haza. Úgy ordított a rendőrökkel mint a sakál. A rendőr meg is mondta hogy szerinte kicsit sárgalapos a bácsi, de nem csináltak vele semmit. Beszélni nem lehet vele, mert ha átmegyek és becsengetek még csak ki se jön. A fiával próbáltunk beszélni, de ő is azt mondja hogy nem tud vele mit csinálni. Most a legújabb, hogy nem festéket, hanem vödörbe áthoz apró almát, körtét rohadtat, és beönti a virágoskertünkbe. És nemrég kaptam a bíróságról idézést, március óta, hogy szeptember harmadikára menjek be. Jó gyors az eljárás.
7. Cippora (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. aug. 23. 08:09

Szia!

Természetesen neked van igazad,de nem értem:miért adtatok ennyi mindent nekik,és főleg mi az,hogy ti fuvarozgattátok őket?

6. mh07 (válaszként erre: 4. - Freddy36)
2012. aug. 23. 08:08

A házeladás nem biztos, hogy segít. Mi is szeretnénk már eladni a számunkra feleslegesen nagy házunkat. A vevők első 5 kérdésében mindig benne van, hogy ilyenek a szomszédok. Mit mondjak?! Nem hazudhatok, úgy is kiderül és akkor tényleg járhatok a bíróságra!

A rendes embernek ma Magyarországon nincs joga, csak kötelessége van, eltartani a léhűtőket és csendben tűrni!

5. mh07
2012. aug. 23. 08:04

A történet sajnos ismerős. A Rendőrség semmit nem tehet. Az utcánkban is van egy ilyen "rendes szomszéd". Ők tovább is mentek, önkiszolgálónak nézik mások kertjét. A hátsó szomszéd már kamerákkal szerelte fel a házát, aminek - mint utóbb kiderült - semmi értelme nem volt! A Rendőségre bevitt felvételre azt a választ kaptuk, hogy nem hiteles, tehát nem bizonyító erejű. Amennyiben nem fejezzük be, rágalmazásért feljelentenek!

Az Önkormányzathoz fordultunk, birtokvédelmét kapott a hátsószomszéd. Kötelezték őket, hogy este 10 után ne hangoskodjanak, stb.

Az Önkormányzat nagyon segítőkész, konkrétan nem tesz semmit!

2012. aug. 23. 08:03
Szia!Szerintem sincs semmi baj veled,a szomszédaid viszont ritka bunkó emberek!!!Mi az,hogy nálad mennek cigit,gyógyszert,stb. kéregetni?!Kocsival is hurcoltátok őket?Ajjajj!Ez hiba volt!Nekem is volt ilyen eset,én megmondtam őszintén,hogy ebből elég volt.....azóta nem köszön az illető!Semmi gond...de legalább nyugtom van...mi falun lakunk,családi házban,az illető a másik utcában lakik.Hááát...szerintem vagy megbeszéled velük a dolgot(amire nem látok esélyt) vagy költözés,ami viszont nehezebb dió...az ember nem szabadul meg szívesen az otthonától,amiben egy élet munkája van....szerintem....vagy pedig bíróságra viszed az ügyet,ami megint nem kellemes és rövid folyamat!Őszintén kívánom,hogy miharabb megoldódjon a dolog,és lehetőleg békésen!!!!Szép napot kívánok!!!!
2012. aug. 23. 08:01
szia, nekem is volt olyan szomszédom aki a nyakamra járt, meguntam kidobtam, viszont szerencsésebb voltam mert nem indított bosszúhadjáratot, szerintem a Te szomszédaid pszichésen ellátásra szorulnának
2. hajni107 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. aug. 23. 07:48
szia! szerintem veled semmi baj nincs, nem azért mondom mert Te írtad ezt le, a szomszédokkal viszont annál nagyobb gáz van. én is megléptem volna a rendőrségi bejelentést. hát sajnos nem értenek a szóból :/ remélem megoldódik lassan...
2012. aug. 23. 07:45

Csak arra lennék kíváncsi, hogy más ember hogy látja a dolgokat. Tényleg én vagyok az elviselhetetlen ennyire, vagy én látom jól a dolgokat, és a szomszédaim a "hülyék"?


Kertes társasházban lakom 2 éve. A szomszédok folyton idejártak hozzánk gyógyszert, cigit kéregetni, és elvárták, hogy mi saját költségünkre cipeljük őket mindenhová kocsival. Mikor már heti rendszerességgel idejártak, megelégeltem, megkértem őket, h ne tegyék, mert mi is ugyanúgy megdolgozunk a pénzünkért, nekünk is ugyanannyiba kerül minden, mint nekik. Erre az volt a reakció, h nem köszöntek. Oké, hát ennyi baj legyen gondoltam.

Aztán jöttek bosszúból az esti fűnyírások az ablakunk alatt, a nonsztop kalapálás, az ablakunk alá pakolás, ablakunk alatt kiabálás, üvöltő zene(annyira, h a lakásban a saját hangom nem hallottam). Megkértem őket, h legalább annyira legyen figyelemmel ránk, h legalább akkor ne az ablakunk alatt tegyék mindezt, ha az ablak csukva van, mert akkor tuti, h alszik a gyerkőc. Persze a szép szó mit sem ért, annál inkább hangoskodtak.

most eljutottam arra pontra, h nem tudok már mit tenni, 20-án rendőrségi segítséget kértem, h tegyenek valamit, mert reggel 7 órakor ismét a fúró, flex hangjára, kiabálásra, kopácsolásra ébredtünk.(Hozzáteszem, 3 héttel ezelőtt, mikor meghallották, h szeretnénk lakás felújításba kezdeni, figyelmeztettek, ha csak meghallják a fúró hangját, kihívják a rendőröket.)

Rendőrök jöttek is, szépen megkérték őket, h 20-ára való tekintettel legyen csendben. Mikor a rendőrök elmentek, felbolydult a két család akik mindig parádéznak, és üvöltözve szép jelzőkkel illetve adták a tudtomra, h ez nem volt szép, és miért is nem kérem én meg őket, ha zavar valami(?). Persze csak akkor, mikor bent voltam, mert mikor kimentem virágokat locsolni, teregetni, síri csend lett, és csak néztek.

reggelre egy jó nagy facsavar állt a kocsi kereke alatt, s azóta is tart a "hátam mögötti" ócsárolás.


Én úgy érzem nem tettem semmi olyat, amiért ennek kellene lennie, s úgy látom, ez a viselkedés, amit ők tesznek abszolút nem egy felnőtt emberhez méltó, sőt, talán már egy általános iskolás gyerek nem tesz ilyet...


Tehát ennyi a kis történet, véleményeket várnék, h ki mit gondol rólam, és a szomszédokról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook