Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fodrász tanuló vagyok. Mindenképpen balkezes ollót kell használnom? fórum

Fodrász tanuló vagyok. Mindenképpen balkezes ollót kell használnom? (tudásbázis kérdés)

2012. szept. 7. 22:13

Szia!


Balkezes vagyok, ruhagyártó szakon tanultam.

Gyakorlaton kellett használnom jobbkezes ollót, míg nem szereztek be kellő mennyiségű jobbkezest (több balkezes is volt az osztályban).

A jobbkezes ollóval lehet vágni balkezesen is.

DE!!! Mivel egy fodrász egy 8órás műszak alatt nem összesen fél órát használja az ollót, marha kényelmetlen lesz! Fel fogja törni az ujjaidat, ezen kívül, mivel nem fekszik fel a kezedre, csúszkálni fog vágás közben, ezzel akadályozni fog, rosszabb esetben még a vágást is elrontod.

Invesztálj bele egy balkezes ollóba, vagy kérj karácsonyra.

2012. aug. 22. 16:10
Ha balkezzel akarsz vágni akkor mindenképpen balkezes ollot használj. Ha jobbkezest használsz lehet többet vagsz le mint szeretnél mivel máshogy zár össze.
5. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Zsanimano18)
2012. aug. 22. 16:03
papírvágó ollónál is bajban lehetsz, ha jobbkezes az olló, nem??
2012. aug. 22. 16:02
szerintem lehetetlen bal kézbe fogott jobbkezes ollóval vágnod
3. 6bd83f61cd (válaszként erre: 2. - Zsanimano18)
2012. aug. 22. 15:34
Anélkül, hogy fodrász lennék, megmondom, hogy sok (nem is feltétlen egyész napos) vagdosásnál rengeteget számít, hogy jó-e az olló.
2. zsanimano18 (válaszként erre: 1. - Zsanimano18)
2012. aug. 22. 15:32
nah túl hamar nyomtam rá az entert xD... lényeg annyi hogy fodrásznak tanulok és balkezes vagyok,,, és azt szeretném kérdezni mindenképp balkezes ollóval kell h dolgozzak?:) sokat befolyásolja a munkámat ha nem épp ballos ollóval dolgozok?:)
2012. aug. 22. 15:31
Fodr

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook