Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni a csatornaszag ellen? fórum

Mit lehet tenni a csatornaszag ellen? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 22. 08:45

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Elszeretnék "kapni" pár lakót is és megkérdezni, hogy náluk mi a helyzet, de úgy gondolom, hogy mindenkinél fenn állhat a probléma a folyósokon terjengő szagok miatt. Lehet csak nálam csapódik le a legjobban és másokat nem zavar?? nem hiszem el.

A gondnokkal meg akkor ismét beszélek és nem hagyom lerázni magam, majd a szellőző kiviszi a szagokat dumával.

6. Ficánka5 (válaszként erre: 5. - Ficánka5)
2012. aug. 22. 08:38
És ez logikus is, hiszen itt nem egy emberről, családról van szó, hanem egy közösségről. Nem ezen kellene spórolni a gondnoknak. Vagy lusta megcsinálni. Mondjuk a klórmésznek is nem kellemes szaga van vagy két napig, de azt legalább tudod, hogy azzal pont lett téve a végére.
5. Ficánka5 (válaszként erre: 4. - B-zs)
2012. aug. 22. 08:34
Én laktam családi házban emésztő gödörrel, utána csatornával, most panelben lakom. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. A szembeház gondnoka, jó ismerősöm, innen tudom, hogy milyen kötelességei vannak ilyenkor a gondnoknak, ha tetszik, ha nem. És ezt az ÁNTSZ előírások miatt akkor is meg kell tennie, ha nincs bűz. ENNYI!!
4. b-zs (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2012. aug. 22. 08:16
valahol biztosan nem tud kiszellőzni a rendszer, szerintem. Mi ugyan családi házban lakunk, de az udvaron a szennyvízelvezető cső szellőzőjét szabadon kell hagyni, hogy kiszellőzzön. Hiába öntesz bele fertőtlenítőt az nem segít.. Az elszívónak ehhez köze nincs, magával a rendszerrel van probléma
2012. aug. 22. 07:41

A közös képviselő, vagy gondnok, nevezzük bárhogy, köteles fertőtleníteni klórmésszel. Te ezt nem fogod megoldani, mert nem a Te WC-dből jön a bűz. Ha nem volna bűz, ilyen esetben akkor is köteles!!!

Ha nem intézkedik a társasházak felügyeleti szervéhez, ÁNTSZ-hez kell fordulni!!!

2012. aug. 22. 06:30

Sziasztok!


Panelben lakom, ahol még múlt hét pénteken a 3. emelten csőtörés volt (én a 10-en élek). Azóta elviselhetetlen csatornaszag van a lakásunkban, meg szerintem mindenki máséba is mert a folyosókon is érezni.

A wc a legkritikusabb pont egyértelműen. Már nem győzöm öntögetni bele a fertőtlenítőt, szagtalanítót, illatosítókkal pakoltam tele a lakást, egész nap nyitva az összes ablak, mennek a ventillátorok, de nem használ semmit.

Gondnok ennyit mondott erre: az elszívónak ki kell vinnie a szagot, hát nem viszi ki és ami a legaggasztóbb, hogy a szag intenzitása nem csökken.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Milyen megoldás lehet erre?


Köszönöm előre is!

2012. aug. 22. 06:30
Mit lehet tenni a csatornaszag ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook