Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2,5 éves kislányom nem akarja meginni a sós oldatot. Megy a hasa, hány! Mit tegyek? fórum

2,5 éves kislányom nem akarja meginni a sós oldatot. Megy a hasa, hány! Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Judy08
2012. aug. 23. 08:09
Isten őrizzen tőle!!!Azt a labor eredmény kimutatta volna.Azt mondta a doki nincs vírus hanem valami bacilus.
38. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - Judy08)
2012. aug. 22. 22:24
Rota vírus ?
37. Judy08
2012. aug. 22. 18:33
Tegnap reggel,ma reggel is hányt meg ment is a hasa.Volt 2nap hogy a széklete sürübb volt meg nem hányt de visszaesett!Azt mondta a doki ha ma hány holnap korház:((Remélem nem kell!
36. trapiti (válaszként erre: 34. - Judy08)
2012. aug. 22. 18:15
Mikor hányt utoljára??? Egy hete kezdte, 3. napon hányt, azóta nem? Akkor már négy napja csak hasmenés van? Ha így van, nem hiszem hogy erőltetni kell az oldatot (a Hipp-hez sem fűznék nagy reményeket). Sóba-vízbe krumpli, almakompót, húsleves csirkemellből sok répával... Ha egy hete komolyan hányna, már régen kórházban lenne... Ha bakteriális fertőzése van, a hasfájás 2-3 hétig is tarthat.
35. Judy08 (válaszként erre: 33. - Homern)
2012. aug. 22. 18:15
Nem tudom.Nem is hallottam róla.
34. Judy08
2012. aug. 22. 18:11
1Hete elkezdett menni a hasa,utánna hányt.Adtam neki normaflort.Diétáztattam teát adtam neki.Aztán 3.nap hányt éjszaka meg a hasa is ment.Irt neki smektát meg kanalas görcsoldót de nem lett jobb.Megint visszamentünk kedden adott b6vit.injekciót,elküldte laborba.Írt neki sóoldatom meg másik hasfogó port.De az sem volt jó.Most meg nem issza meg sehogy!
33. homern
2012. aug. 22. 18:05
hipp ORS ital? ilyen esetekre van az is,de nem olyan szörnyű mint az alap oldatok. hátha meginná,jobb mint a semmi...
32. Judy08
2012. aug. 22. 17:57
Azt mondta a doki csináljak limonádéd fele-fele arányban.De nem kell neki!
2012. aug. 22. 17:54
A hasmenés egyébként általában később múlik el, mint a hányás, pont azért mert akkor is megy a hasa, amikor már kórokozó nincsen, csak a saját bélflóra is nullán van...
30. trapiti (válaszként erre: 29. - Judy08)
2012. aug. 22. 17:53
Ezt most nem nagyon értem... Mióta beteg? Már tegnap is hányt, de ma eddig nem? Iszik egyáltalán valamit tegnap óta? Mert ha két napja valóban semmi nem maradt bent, akkor lassan valóban infúzióra van szükség. Viszont ha tudott már enni, csak hasmenése van de nem hányt, akkor egy sima sós leves is megteszi...
29. Judy08
2012. aug. 22. 17:47
Már vettem reggel pro-kidet adtak a gyógyszertárba.De megint ment a hasa.Felhívtam a dokit azt mondta mindenképp adjam valahogy be neki a sós oldatot mert ha este megint hány meg megy a hasa kórház.Már teljesen kivagyok.Gyomoridegem van.Hogy adjam be neki.
28. trapiti (válaszként erre: 26. - Judy08)
2012. aug. 22. 17:20
A probiotikum nem "esetleg kipróbálom" kérdése, nem is értem, hogy a gyerekorvos hogyan nem mondta. Ha belátható időn belül vissza akarod állítani a normál bélflórát, akkor nincs más megoldás. Én mmindig tartok otthon és már egy egészen enyhe hasmenésnél, vagy sima antibiotikum szedésnél azonnal elkezdem adni.
27. trapiti (válaszként erre: 26. - Judy08)
2012. aug. 22. 17:18

Pontosan mi van a leleten?

Nem hiszem egyébként, hogy a colától fájna a hasa...

26. Judy08
2012. aug. 22. 08:51
Adtam neki colát.De elkezdett fájni a hasa.Látta a doki az eredményt.Félek hogy többet ártok mint használok.A protexint lehet kipróbálom.Nem írt neki semmi antibiotikumot.Annyira kétségbe vagyok esve.Köszönöm hogy próbálsz segíteni!Bárcsak jobban lenne a picikém!
25. trapiti (válaszként erre: 24. - Judy08)
2012. aug. 22. 08:11
A bakteriális bélfertőzés sokszor rosszabb mint a vírusos. Az eredményt látta már a gyerekorvos? Colát eleinte kortyonként, aztán ha az már benne marad, akkor lehet több kortyot egyszere. Nálunk egy liter is elfogy egy nap alatt. Hasmenésre a Protexin por a legjobb, akár napi 3-4 tasak, ha a colát elfogadja, abba is teheted (kevésbe tedd, hogy pár korty legyen csak, ne álljon) Ha nagyon vizes a hasmenése, kaphat még Bolus adstringens-t is, 1-3 tablettát összetörve (ezt is keverheted néhány ml colával) patikában recept nélküli ha jól emlékszem
24. Judy08 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. aug. 22. 07:34
Jól van!Megpróbáljuk a colát.Nagyon fogok örülni ha beválik.Mennyit adjak neki?Hasmenés ellen tudnál ajánlani valamit?Voltunk tegnap laborba is azt mondta a doki nincs vírus csak baci.Akkor miért van ilyen rosszul szerinted?Láza nincs!
23. trapiti (válaszként erre: 22. - Jozsi.38)
2012. aug. 22. 07:30

Nem hát :-)

Nyilván egyébként én sem itatom kólával a gyereket, de ha ilyen hányós baja van, akár két napig is csak ez jó, utána magától kezd mást is kérni. Amióta így csinálom, nem szárad ki, nem lesz acetonos és nem kell infúzió, pedig előtte volt rá példa.

2012. aug. 22. 07:25
mondom én hogy nem hülyeség :)
21. trapiti (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2012. aug. 22. 07:21
Nálunk a cola mellé a Pom Bear a tuti :-)
2012. aug. 22. 07:19
Coca cola hidegen, a buborékokat keverd ki belőle. A legjobb hányáscsillapító, pótolja a cukrot, sót is és szívesen meg is fogja inni. Nálunk csak ez vált be, magam is orvos vagyok és a gyerekorvos tanácsolta.
19. Judy08
2012. aug. 22. 06:57
Köszönöm a válaszaitokat!Megpróbálom apródonként adni neki.Remélem nem kell kórházba menni!
18. Judy08
2012. aug. 22. 06:36
Gyógyszertári port kellene neki adni.A hasmenés ellen mit tudnék csinálni?Nem hat a gyógyszer!
2012. aug. 22. 06:30
én is azt gondolom hogy alternatív megoldás kell ha nem issza meg. Mi egyszer ittuk a sodioral nevű port ami ilyen kiszáradás stb esetén pótolja a szükséges tápanyagokat. Meg én nem normafloret adnék mert az összes probiotikum közül abban van a legkevesebb cucc inkább lactiveot. A kóla sós ropi is jó lehet. Az én fiam Amit nem akar bevenni beleerőltetem mindent kihány. Ha lemegy a sós víz a gyerekbe és ki is hányja ugyanott vagy:( jobbulást
16. Judy08
2012. aug. 22. 06:24
Normaflort is adtam neki már!A doki nem mondta hogy lehet beletenni valamitis.Lehet akkor nem olyan a hatása!Nem szeretném hogy kórházba kelljen menni!
2012. aug. 22. 06:20
Szerintem is ízesített teába érdemes belekeverni, ovis koromban én is úgy ittam meg.Jobbulást!
14. Milup2 (válaszként erre: 12. - Milup2)
2012. aug. 22. 06:17
Ha ez nincs otthon, akkor sós kekszet, ropit, vagy amiben só van, olyant adjál neki. Fiam sem issza meg a sós oldatot..:( Esetleg teában elkeverve.
2012. aug. 22. 06:15

melyiket próbálod? a humana elektrolyt banános ízesítésű (igaz sós is...), nekünk le szokott pici kortyokban nagy nehezen menni...

egyébként meg én is azt mondom, hogy keksz, ropi, meg folyamatosan kortyonként víz, víz, víz...

12. Milup2
2012. aug. 22. 06:15

Normaflore: ezt adjál neki, édes löttyben kell elkeverni, rendbeteszi azonnal a hasat. Én ezt adom a kisfiamnak(3 éves). Most is mikor nyaralni voltunk, sugárban hányt az autóból kiszállva, s 2-szer berottyantott. Adtam neki ezt, s fél óra múlva semmi baja nem volt.

Ez elősegíti a bélflóra helyreállítását.

2012. aug. 22. 06:14
Amúgy nem tudom, melyik fajta, de nem vészesen sós az íze, mert ugye szőlőcukor is van benne -asszem. Szóval ilyen sós-édes ízű.
2012. aug. 22. 06:13

A kóláról én is hallottam, hogy jó (doki is szokta ajánlani): Hidegen, kis kortyokban, szívószállal (és keverd ki a buborékot belőle), hányás ellen hatásos.


jobbulást!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook