Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi 5 -ig van elvileg nyitva, de hozzam el a kicsit max 3-kor?!!! fórum

Bölcsi 5 -ig van elvileg nyitva, de hozzam el a kicsit max 3-kor?!!! (beszélgetős fórum)


1 2
31. 645b490433 (válaszként erre: 23. - Tina87)
2012. aug. 23. 19:15
Igazad is van pl. itt nálunk faluba reggel 7-kor oda ne vidd de délután 4-kor vidd haza jelszó. és mit csináljon az aki 6-tól dolgozna dobja ki az utcára gyerekét???????????????????
30. aniko.k (válaszként erre: 27. - B8103f009a)
2012. aug. 23. 18:12

Hat nem örültem neki mit ne mondjak de nem akartam rögtön a vezetö ovonöhöz szaladni, de par kepet csinaltam ha a közeljövöben megint megtörtenik valami hasonlo akkor mar szolok + felhozom az elözö esetet is.

Mas tema: Az ovonö emlitette hogy a havi 9000 ft kajapenzen kivül havi 1000 ft -ot szednek jatekokra, papirra stb... Amikor a bementem par nap mulva kajat fizetni, szolt a vezetöovonö hogy a szülöi munkaközösseg havI ADOMANYOKAT szed a fenti dolgokra, amit nem kötelezö fizetni !!!!! Erre kimegyek az udvarra elkapom az ovonönk kolleganöjet es kiderül hogy ö csak havi 500 ft-ot szokott kerni a szülöktöl !!! Tehat ugyan azon a helyen 3 verziot adtak le nekem.

Verzio 1 : Kötelezö 1000 ft

verzio 2 : egyatalan nem kötelezö es nincs megszabva az összeg.

verzio 3 : havi 500 ha nem gond.

Most ezek utan nem röhögnetek ?!

29. syria (válaszként erre: 23. - Tina87)
2012. aug. 22. 16:51
Hogy ez nekem annak idején nem jutott az eszembe! Csak szégyenkeztem, hogy mindig az én fiam az utolsó az oviban, mert a melóhely miatt én sem értem oda mindig 5-ig. 6-ig voltak nyitva, de elvárták, hogy 4-ig menjünk értük. Hogy a frászba, amikor a munkaidőm fél 5-ig tartott?
28. pzsvi
2012. aug. 21. 22:11
normál esetben a gyerekek 3 körül ébrednek...én épp ma voltam bölcsi szülőin, nálunk 6-18-ig van bölcsi igaz reggel 6-7 és este 17-18 ügyeletes gondozónő van.
27. b8103f009a (válaszként erre: 22. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 21:20
Én a helyedben a gyerekkel együtt mentem volna be a fenntartóhoz másnap, vagy ha voltak még, akkor aznap. Ez felháborító! És a lelkükre kötöttem volna, ha a gyerek sínyli meg, akkor szintén megütik a bokájukat. Mit szóltál amikor megláttad?
26. e28c748947 (válaszként erre: 20. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 20:53

Hát nem semmi egy böli ez!

Nincs másik a környéken?Én nem érezném biztonságban a gyerekem...

Na meg hogy 3-kor sipirc haza!Nehogy már a csík húzza a repülőt.....

25. pethoevi (válaszként erre: 20. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 20:41
aztaqva.ez nem semmi.basszus,én óvónőként mindig annyira figyeltem és vigyáztam rájuk,mert tudtam,h az én felelősségem.és egyre azt látom,h nem érdekli őket már ez.Bennem még az van,ha valami történik velük,engem vonnak felelősségre.ezek szerint nem és ezért nem is érdekli őket,h mi van a kicsikkel.nagyon szomorú.:-(
24. zakajeo (válaszként erre: 22. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 20:39
:(((((pedig azt soha nem szabad hagyni,nálunk figyelik őket a pici csuszdán külön odamegy valaki ha csúsznak vagy lezárják ha nem tudnak külön odamenni
23. Tina87
2012. aug. 21. 19:46

Nálunk is fennállt a probléma amikor lánykám oviba került...velünk is közölték hogy 4 után nincs senki nemhogy 6 ig maradjon ott...Én szépen elmentem az Önkormányzatba, mint fenntartóhoz és érdekes módon azóta is legalább 10-en vannak ott fél este 6ig.

Az az igazság hogy muszáj szólni, és nem hagyni magad mert akkor ezt csinálják amíg oda jártok végig.

2012. aug. 21. 19:17
Ez mar masnapi foto, az egesz szeme fel volt dagadva. A gondozonö szerint arcal lefele csuszott le a csuszdan.
2012. aug. 21. 19:15
sajnos előfordul bármikor ha vigyáznak is,DE...egy pici szokatós gyereket nem hagyunk ott annyi ideg egyedül hogy ilyen megtörténhessen:((ha már nagyobb beszokott elszaladgálgatnak megint más....kis drága jó foltos lett:(
2012. aug. 21. 19:11
Legelsö nap amikor a kicsit vittem 1 orat lehetett otthagynom. Reggel 8.30 ra vittem 9.30 kor lett elhozva. Felteszek egy kepet hogy milyen allapotban kaptam vissza. 1 ORA MULVA !!!
19. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - Reménylány)
2012. aug. 21. 19:03
Az hogy ilyet nem mondhat egy gondozónő vagy te esetleg nem mondanál, az nem jelenti azt, hogy más nem is fog. És sajna megesik, hogy a gyerek sínyli meg. A pedagógusok sem szentek, semmilyen tekintetben. Anyum pedagógusként élte le az életét, hallottam elég történetet önző és gonosz kollégákról.
18. zakajeo (válaszként erre: 15. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 19:02
a mi bölcsink szuper hely,biztos a tietek is ne parázz....legtöbb bölcsiben azért gyerekszerető dadusok,gondozók dolgoznak,persze van kivétel de azért egy édes picurtól legtöbben elájulnak a bölcsikben is...nálunk mindenki aranyos és kedves nyilván van aki nem annyira bujós simogatós de nincs is azzal semmi gond attól még szeretik nagyon...van aki szigorúbb de az is kell néha,szerencsére többen vannak ha össze vannak vonva pedig méginkább
17. b235ac96d5 (válaszként erre: 11. - Pethoevi)
2012. aug. 21. 19:01
Szerintem ilyenkor a szülőknek kell összefogniuk és közösen fellépni. A másik oldalát pedig ne hidd el! Kötelező a gyereket ellátniuk és gondozniuk. Ez a fő feladata a bölcsinek. Ha ezt nem teszik,akár bejelentést is tehetsz a fenntartónál.
16. zakajeo (válaszként erre: 10. - Kitrákotty)
2012. aug. 21. 19:00
munka előtt és munka után,irta hogy 4re hazaér,sok minőségi időt lehet még együtt tölteni ha muszáj...a bölcsinek legtöbb esetben valamilyen oka van ez esetben a pénzkérdés....
15. aniko.k (válaszként erre: 12. - Reménylány)
2012. aug. 21. 18:59
Ezt egy egykori dada meselte nekem a mici neni, es nem hiszem hogy kamuzna. Bar lehet hogy bölcsöde is valogatja.
14. zakajeo (válaszként erre: 8. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 18:59
nálunk is azt mondták hogy kell a gyereknek,és elég annyi reggeltől...nem is vitatja senki,de enni is kell annak a gyereknek pl,és ingyér nem adnak a boltban....
2012. aug. 21. 18:56
A munkahelyemen eddig este 7 -ig dolgoztam, most megengedtek, hogy du 3-ig kelljen csak maradnom. 1 ora kb az ut haza, legkorabban 4 korerek oda.
2012. aug. 21. 18:55

én bölcsiben dolgozok.... és ilyet nem mondhat egy gondozónő...az más,ha mondjuk valami miatt pl bogárírtás miatt megkérjük a szülőt, hogy jöjjön előbb,de ez nem lehet napiszinten , hanem tényleg csak végszükségben. Beszélj a gondozónővel, vagy kérd meg,hogy menjetek ki együtt a vezetőnőhöz...

Azt viszont,hogy a gyerek sínlené meg ha szól a szülő..hááát én ezt nem tapasztaltam...

2012. aug. 21. 18:55

Sehogy!A gyereknek elvileg jó is lehet,hiszen egyedül CSAK VELE foglakozik majd.:-)))

Persze sajnos tudom,h nem fognak,pedig ez lenne a feladatuk.

esetleg reggelente beszélj anyukákkal,h ők hogyan oldják meg.Ha panaszkodnak,h nagyon nehezen,akkor mondd nekik,h ne erőltessék a 3 órás hazamenetelt,mert a tiéd mindenképpen marad 4ig legalább.Hátha így 1-2-3 gyerkőc még maradna...

10. kitrákotty (válaszként erre: 8. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 18:54
betegen is másra hagyod? :-O mikor vagy vele?
9. mothertiger (válaszként erre: 5. - Pethoevi)
2012. aug. 21. 18:53
Osztom a véleményedet. Nem a szülő van a bölcsiért, hanem fordítva. Nekik kutyakötelességük ott lenni, még ha megfeszülnek, mint Jézus a kereszten, akkor is.
2012. aug. 21. 18:53
Direkt ilyen lelkiismereti szadival jött ! hOGY MILYEN ROSSZ AZ A GYERKÖCNEK STB STB. De hogy oldjam meg ? Egy faluban lakom es a varosba jar a kicsi bölcsödebe. Ha beteg a gyerek a 87 eves szomszedneni vigyaz ra :(
7. syria (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 18:53

Kérdezd meg a nevelőnőt: mit szólna ahhoz, ha a 7-ig nyitva tartó boltba 6 órakor már nem engednék bemenni vásárolni? :(

A munkaidő az mindenkinek munkaidő, amikor bizony dolgozni kell.

6. zakajeo (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 18:51
Simán benthagyhatod csak szeretnek szólni hogy aki tudja oldja meg valahogyan...de nyitva vannak,ott vannak,kész...
2012. aug. 21. 18:49

hát ezért tartunk itt,mert mindenki csendben elviszi a gyereket,ergo meg tudja oldani...

Ha te nem tudod megoldani,akkor megmondod neki,h azért írattad be a gyereket,mert dolgoztok,h ne haljatok éhen,így marad a gyerek 4ig.Slusszpassz.

2012. aug. 21. 18:47
Egy regi dada meselte nekem, ha egy szülö szolt akkor annak a gyereke sinylette meg. Ö meg csak bölcsödes, el sem tudja meselni hogy hogy bantak vele !
2012. aug. 21. 18:47
Mondd meg neki,h ha 5ig van nyitva a bölcsi,akkor ne pattogjon,különben beszélsz a fenntartóval.Ha magánbölcsi,az más
2. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2012. aug. 21. 18:46
Otthagyod négyig-ötig. Nyilván csak azért mondta a nevelőnő, hogy ne legyen a pici egyedül egy-két óra hosszáig. Mást nem nagyon tudsz tenni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook