Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, akiknek bölcsis a gyerkőc, és közben terhesek lettek, milyen pénzeket kaptok? fórum

Anyukák, akiknek bölcsis a gyerkőc, és közben terhesek lettek, milyen pénzeket kaptok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. aug. 28. 15:41
Szia! Köszi, hogy leírtad. Közben én is utána jártam a dolgoknak, és egy kedves ismerősöm javaslatára attól a naptól, hogy megkezdi a lányom a bölcsit, kiveszem a szabadságaimat. Elméletileg kitart szülésig, ha mégse, akkor amint az lejár, megkezdem a tgyást a második gyerek jogán.
49. manyik
2012. aug. 28. 08:49
Szóval kitartás és ne foglalkozz a negatív kritikákkal. Senki sincs a te bőrödben!
48. manyik
2012. aug. 28. 08:48
Még annyit, hogy nekem sem volt igazán segítségem. Anyukámék 70km-re laknak, anyósom nem él már, szóval nekem kapóra jött a családi napközi, főleg akkor, amikor a kisebbet vinni kellett tanácsadásra (a nagyobbik most 2éves, a kisebbik 9hónapos), és hát kicsit nehéz volt egyszerre a kettő. Sokszor meg tudjuk oldani úgyis ezeket a dolgokat, hogy a nagyobbikat bevállalta arra a fél-egy órára a tesóm, aki egyedül dolgozik egy irodában, de volt, hogy így is egyedül mentem a két gyerekkel valahova. Mondjuk a bevásárlásokat nem ilyenkorra időzítem.
47. manyik
2012. aug. 28. 08:34
Egyébként nálunk is nagyon szeretett a kislányom járni, de mi most nem vittük már június óta. Sajnos többet volt beteg, mint mehetett volna, és így sokszor hazahozta. Igaz, az utolsó időkben már úgy csináltuk, hogy heti egy napot vittem be, mégis legyen gyerekek között.
46. manyik
2012. aug. 28. 08:31
Én voltam hasonló cipőben, csak én családi napközibe vittem a kislányomat! Ami a lényeg, hogy egyszerre csak az egyik gyerek után kaphatsz ellátást! Tehát amíg nem születik meg a második gyermek, és az első után kapsz valamilyen ellátást(gyed, gyes), addig nem viheted, vagy viszed, de nem hivatalosan. Ha viszont a második gyermek megszületik, vagy szülés előtt 28 nappal igényled a tgyást, akkor nyilván vissza kell mondd az első gyerek után a gyedet, vagy gyest, így viszont simán viheted az idősebbet a bölcsibe. A lényeg tehát, amelyik gyermekre kapsz valamilyen ellátást (tgyás, gyed, gyes), arra a gyermekre hivatalosan nem vigyázhat senki!
2012. aug. 22. 10:08

Természetesen tisztában vagyunk azzal, hogy hazahozhat betegségeket. Eddig talán egyszer volt beteg, de akkor is csak megfázás volt. Ha azt látom, hogy nagyon megviseli, első dolgom lesz kivenni. Nem fogom erőszakkal hordani. Nem az a célom, hogy lepasszoljam itthonról. Ismerem a lányom, imádja a gyerekeket. Én úgy gondolom, hogy ez csak jót fog tenni neki. Ha mégse, akkor mint írtam, kiveszem, és itthon lesz velünk.

A segítő szándékokat nagyon szépen köszönöm. Tegnap este írtam az oep-nek, írtam egy tb-szakértőnek, a munkahelyemmel is váltottam pár e-mailt, és egy könyvelő ismerősöm is leírta mit tud.

Eddig annyira jutottunk az ismerősömmel, hogy mehet a lányom bölcsibe, természetesen lemondom a gyedet, amit az ő jogán kapok. A 2.gyerekre meg igényelhetem rendesen a tgyást, majd a gyedet. A köztes időben vagy megigénylem a gyest, vagy kiveszem a szabadságaimat, ha a munkahelyem belemegy. Táppénzre is elmehetnék, de ennyire nem akarom megbonyolítani a helyzetet.

Ezzel kapcsolatban azért várom még az oep, és a tb-szakértő megerősítését.

2012. aug. 22. 07:38
különböző életkorokban és különböző élethelyzetekben voltak bölcsisek a gyerekeim,egy sem volt vészesen beteges és ha hazahozták sem kapták el a tesók,hogy cáfoljak de nem is kioktatást és riogatást vártak itt
43. zakajeo (válaszként erre: 41. - Kitrákotty)
2012. aug. 22. 07:36

egyáltalán nem evidens,de az sem jobb ha akkor beteg az összes gyerek ha munkahelyre menne vissza és oviban kapják el....

én megértem hogy te nem akarod bölcsibe adni ,te is értsd meg hogy ez sokszor nem akarom kérdés,másrészt magánügye,ne riogasd már,gondolom végiggondolta hisz irta hogy átrágták a témát a férjével....feltételezem nem hajnaltól késő estig lesz ott a gyerek a lányom nagyjából kb telejs három és fél óráét tölt ott naponta mert délre megyek érte és legkésőbb viszem még csak most indulunk majd,sok otthon lévő kisgyerekre is vigyáz időnként más ennyi ideig akár nagyi,akárki.....akkor egy hozzáértő gyerekes közegben miért lenne rossz helyen?

42. 328aadd89f (válaszként erre: 41. - Kitrákotty)
2012. aug. 21. 21:30
Na igen, ez sem egy mellékes szempont.
2012. aug. 21. 21:28
Azt végiggondoltátok egyébként, hogy mivel első közösségbe szoktatása a lányodnak, mindent-de-minden betegséget el fog kapni, és hazaviszi a kistesónak. Szvsz többet lesz otthon mint a bölcsiben, de nem egészségesen....
40. 328aadd89f (válaszként erre: 38. - Laziandi)
2012. aug. 21. 21:06

Csak GYES-t kaphatsz a kicsi után, plusz a két gyerek után a CSP-t. TGYÁS-t folyósítása mellett nem mehet bölcsibe a kicsit.

Szerintem az is egy járható út, hogy kicsi fél éves koráig, amíg a TGYÁS-t kapod, addig otthon marad a "nagy" is és utána viszed bölcsibe. Ha semmiképpen nem akarsz anyagilag rosszul járni.

39. zakajeo (válaszként erre: 38. - Laziandi)
2012. aug. 21. 20:41
igen én is igy gondolom...ő más gyerek nem vele vagy gyeden hanem a tesóval....ha valami ok miatt mennie kell most nem pont nálatok de akár szociális akár eü okok szoktak lenni nálunk mindig van úgy gyerek,akkor tőle függetlenül a tesó jogán miért ne kaphatnál...szerintem kérdezd meg...privimet megkaptad?
2012. aug. 21. 20:39
De erre az anyagi részére rákérdezek az oep-nél, meg lehet a mák-nál is. Nem mindegy, hogy ő utána nem kaphatok mást, vagy a tesó után se. Ez még mindig nem tiszta a számomra. És most lehet én vagyok a nehéz felfogású.
37. zakajeo (válaszként erre: 36. - Laziandi)
2012. aug. 21. 20:35
akkor igy okés
2012. aug. 21. 20:32
Én amikor megtudtam, hogy felvették májusban, azonnal mentem be a kerületi központi bölcsibe, megkérdezni, hogy ilyenkor mi van. Pont ott volt a mi bölcsink vezetője (azóta már más van, mert akivel én beszéltem ha jól láttam kismama volt). Azt mondta, hogy ha már felvették, ki nem rakják, de én önként visszamondhatom. Megbeszéltük a párommal, és úgy döntöttünk, hogy ha már felvették, menjen.
35. zakajeo (válaszként erre: 34. - Laziandi)
2012. aug. 21. 20:13
ez a felvették dolog vezetőnőn múlik....elvileg egyszer kérnek keresetit,beiratkozáskor,de ha akrja számonkér közben is nálunk pontosan ez volt év közben tették ki a lányomat,állományban hagyták de nem vihettem...nem eröltettem mert jött a nyár és tudtam hogy a tesók itthon lesznek és én is többnyire tehát nem vittem volna....most kezdte megint a bölcsit augusztusban....tehát a vezetőnő ha olyan kiteheti hiába felvette van joga hozzá.
2012. aug. 21. 19:55

De ha már egyszer felvették...

Te írtad az előbb, hogy a nagyra lemondom a gyedet, megigénylem a gyest, majd megigénylem a tgyást a kicsire.

33. Katkamamusz (válaszként erre: 32. - Kitrákotty)
2012. aug. 21. 19:18
Nem tudom... :)
32. kitrákotty (válaszként erre: 31. - Katkamamusz)
2012. aug. 21. 19:16
lehet, hogy az ő bölcsijükön vannak kiskapuk is....
31. Katkamamusz (válaszként erre: 30. - Katkamamusz)
2012. aug. 21. 19:14
Bocs, kimaradt a nem szó! Tehát, nem mehet, ha anyuka otthon van! Csak, ha munkaviszonya van és jár is dolgozni, akkor jár a bölcsődei ellátás! Ezt valahogy mindenki figyelmen kívül hagyja, pedig ez lenne a legfontosabb, hogy utána járjon a kérdés feltevő! Mert, ha azt mondják Neki, amit én is mondok, akkor nincs miről beszélni...
30. Katkamamusz (válaszként erre: 29. - 328aadd89f)
2012. aug. 21. 19:11
De mehet, mert nem veszik fel, ha anyuka otthon van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29. 328aadd89f (válaszként erre: 21. - Katkamamusz)
2012. aug. 21. 19:08
Mehet bölcsibe a gyerek, ha anyuka lemond a GYED-ről és GYES-re megy a kisebbik babóval. Ebben az esetben viszont a TGYÁS sem jár.
28. laziandi (válaszként erre: 25. - Kitrákotty)
2012. aug. 21. 18:58
Köszi, ez hasznos volt. Telefonról vagyok, ez most kicsit egyszerűbb nekem.
2012. aug. 21. 18:54

Sztem írok az oep-nek e-mailt. Hátha. A munkaügyisünk nem igazán van tisztában a dolgokkal.

Nincs térítési díj, csak az ebédjét kell fizetni, amit épp ma fizettem be.

26. kitrákotty (válaszként erre: 22. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:53

jah, ezek nem vélemények, hanem jogszabályok.

gugli a barátod, ott is rákereshetsz ám.

25. kitrákotty (válaszként erre: 22. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:53

szept. közepétől (mikor elkezditek a bölcsit), lemondod a gyedet, és igényelsz gyest.

elkezditek a bölcsit (ha engedik - munkáltatói igazolás!)


aztán a szülés előtt 28 nappal (vagy szülés után) igényeled a tgyást.

onnantól nincs gyes, csak tgyás. ha lejár a tgyás (168 nap) utána gyed megint, a kisebbik kétéves koráig (vagy míg őt is bölcsibe nem adod).

24. Lekid (válaszként erre: 22. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:49

Szia!

Munkáltatói igazolást kérnek és hogy a gyerkőc születése után mikor kezdtél dolgozni.(Mi tavaly ősszel kezdtük a bölcsit.)

Nálatok a bölcsiben van gondozási díj?

23. zakajeo (válaszként erre: 22. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:47
és ha felhívnád a Mák ot elmondanád mi van de mondjuk mondanál valami indokot miért kell bölcsibe adnod?valószinű hitelesebb választ adnak bár fene tudja ott is tájékoztattak már félre:( ha nincs messze neked akkor menj be személyesen és kérdezd meg.....ha gyedet kapsz akkor munkából mentél el nincs esetleg munkaügyes ott aki utána tudna nézni?vagy irok egy privátot mindjárt kit tudsz itt megkérdezni ,csak megnézem itt él e a neve vagy keressem más elérhetőségét...
2012. aug. 21. 18:44
Na most már végképp nem tudom mi van. Nagyon megoszlanak a vélemények.
21. Katkamamusz (válaszként erre: 17. - 328aadd89f)
2012. aug. 21. 18:30
Igen, de ebben az esetben ez azért nem igaz, mert itt nem lehet bölcsis a gyerek és így nem kell lemondani semmiről, ugyanúgy jár minden!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook