Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jól tettem, hogy nem vettem át a csomagot? fórum

Jól tettem, hogy nem vettem át a csomagot? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 21. 17:48

köszönöm a tanácsotokat:)))


persze kértem fotót.2 kis nacin volt 2 kicsi lyuk.mondtam,hogy 500ft /db visszautalok neki...de azt mondta neki egy naci se kell... még az 5 e ft.-ot visszaadnám ne de 7 e ft.-ot???????álljon elém aki ezt kifizetné!!!!!de még most se írta,hogy portósan elküldte.....

13. xxLady (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2012. aug. 21. 16:48

Szervusz,


írj az ügyfélszolgálatnak, csatold a levelezéseteket, illetve a postástól átvett szelvény másolatát (szkenneld be).

A jóhiszeműségedet bizonyítja a levelezésben olvasható kompromisszumos megoldás lehetősége és a korrektséged.

Nem jelenthet fel (vagyis maximum polgári peres eljárást indíthat, de reménytelen), mert nem károsítottad meg, bűncselekmény nem történt.


Negatív értékelést adhat - bár ezt is sérelmezheted az ügyfélszolgálatnál, hiszen ilyen esetekben (mivel létrejött a tranzakció, csak ő állt el tőle utóbb) maximum semleges adható (tehát szabálytalanul értékel, szerintem törölni fogják a negatív értékelést, legalábbis régen így működött)

Ha mégis negatívod ad, ne keseredj el, mindig történhetek akaratunkon kívül apróbb malőrök.

12. trapiti (válaszként erre: 10. - B235ac96d5)
2012. aug. 21. 16:15

Ezért kérdeztem, hogy lefotózta-e a hibát. Ilyen esetben az az első... Ha én találok hiibát azon amit veszek, azonnal fotózom, és úgy reklamálok.

Egyébként tényleg lehet, hogy csak ürügy kellett, mert pl. nem lettek jók a nacik...

Persze arra is lenne megoldás, én még sosem küldtem vissza terméket azért mert nem lett jó a méret, visszateszem, eladom és kész... (kivéve ha pl. nagyon elmért valamit az eladó, mert az nyilvánvalóan az ő tévedése)

11. b235ac96d5 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2012. aug. 21. 16:10
Persze! Én is! De felajánlotta a cserét. Nekem az a gyanús, hogy neki nem kellett a kompenzáció, sem a csere. Indok?
10. b235ac96d5 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2012. aug. 21. 16:08
Ezek után az is feltételezhetné az ember, hogy nem is volt benn hibás, csak egyszerűen nem tetszett neki.Nem akarok gonoszkodni, de elmondta, hogy mi a hiba szerinte? Vagy csak jelzett?
9. trapiti (válaszként erre: 7. - Terimim)
2012. aug. 21. 16:06
Azért ha én vevő lennék, és valóban hibás terméket kapnék, elég zabos lennék, ha az eladó nem venné vissza... nem így működik.
8. trapiti (válaszként erre: 5. - B235ac96d5)
2012. aug. 21. 16:05

A teszveszen, ha az eladó hibáik, akkor az a szokás/szabály, hogy fizeti a postát is. Ez nem webáruház...

Ha a vevő áll el a vásárlástól, úgy hogy az eladó nem hibázott, akkor természetesen a postaköltség az övé.

2012. aug. 21. 16:05
Szerintem meg ne is vedd vissza. Legfeljebb rossz véleményt ír rólad, ott viszont jelezheted, hogy kiakarta használni a jóindulatod. Ne törődj vele és ne vedd vissza! Semmi hátrányod nem származik belőle.
2012. aug. 21. 16:03

Hát, az a baj, hogy ha valóban hibás ruhák voltak benne, jogában áll elállni a vásárlástól, bár ha rendes, akkor elfogadta volna a kompenzációt.

Egyébként lefotóztattad vele a hibákat?

Ha vissza kell venned a terméket, akkor Neked kell kifizetni a termék árán felül az eredeti postaköltséget és a visszapostázás díját is. Viszont a portós csomagot előre egyeztetnie kellett volna a vevőnek...

2012. aug. 21. 16:00
Ha valaki csomagküldő áruházban vásárol valamit, és valami miatt nem felel meg, lehetőség van ugyan arra, hogy visszakapja a vételárat, de csak azt! Ha visszaküldi. Tehát ha az áru 5000Ft volt, akkor annyit! Az, hogy mennyiért adja postára, az magánügy! Az lenyelendő! A portó egyébként is a postai díj 2szerese úgy tudom. Tehát még bosszút is akart állni. Szerintem jól tetted! Van valamilyen szerződésféle amiben rögzítve van, hogy vásárláskor-eladáskor kinek-milyen kötelezettsége van? Ha nincs, akkor érje be a hibás termék cseréjével.Vagy a vételi ár visszafizetésével. A VÉTELI ár visszafizetésével!
4. kicsilányka1984 (válaszként erre: 3. - EsztyMorgan)
2012. aug. 21. 15:39

de ha legalább szólt volna előtte.

álltam itt mint a hülye gyerek,amikor hozta a postás:(

3. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2012. aug. 21. 15:37
Szerintem jelezd a Tv. moderátorainak, vagy valamelyik fejesnek a problémát, írd le részletesen mi hogy volt. Elvileg szerintem nem kötelezhet arra senki, hogy 2 ezer ft-tal többet fizess, még akkor sem ha nem nagy összegről beszélünk. Én se fizettem volna ki amúgy.
2012. aug. 21. 15:33

eladtam egy ruhacsomagot.11 db.-osat.2 db ruci hibás volt ,nem vettem észre. írtam a vevőnek,hogy utalok vissza a vételárból,hogy kompenzáljam.erre írja nem neki nem kell így a többi sem--11 nadrágról van szó.

ok írtam akkor küldje a csomagot s visszautalom a pénzt.majd 2 hétig semmi válasz.ma jött egy portos csomag postán , így küldte vissza .+2000ft.-tal többet kelet volna fizetnem a postásnak a vételáron felül,gondolom a portós posta díj....nem vettem át.

egy az,hogy a vevő nem írta,hogy portósan küldi meg mert nem beszéltük meg.

5000ft.-ért vette a csomagot 7000ft.-ot kellett volna a postásnak adnom.

tanácsot kérek.jól tettem.-e?feljelenthet?

köszönöm

2012. aug. 21. 15:29
Teszvesz segítség probléma.ki ért hozzá segítsen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook