Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 777 vonzat angol nyelvből, megvan valakinek? Mi a véleményetek, érdemes megvenni? fórum

777 vonzat angol nyelvből, megvan valakinek? Mi a véleményetek, érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 23. 09:47

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Tanfolyamra járok minden nap 6 órám van. Kemény. Még 2 hónap van és középfokúzni fogok. Nyelvtan jobban megy, mint a szövegértés. Az a baj, hogy 15-en vagyunk egy csoportban, keveset beszélünk, pedig többet kellene.

Bele kell húznom!

2012. aug. 21. 11:22

Hallás utáninak ez ajánlom: [link]

Nem hosszúak a szövegek max 2 perc és van hozzá feladat is!

2012. aug. 21. 10:53
Ha kezdő vagy , és nem nyelvvizsgázni, hanem érteni és beszélni akarsz, rengeteg online angol tanfolyam van az interneten (ingyenesen).Én többet elkezdtem, letöltögettem. Ha van akaraterőd, hogy pl. feliratkozol valamelyikre és a naponta, kétnaponta küldött tananyagot elvégzed, megtanulod,nagyon jók. Mindennapi helyzetekben használható szöveges, hanganyaggal kiegészített anyagokat adnak. Én könyvből szavakat, kifekezéseket nem tanulnék. Hanganyagot, dalokat kell sokat hallgatni. Jó ha ha meg van hozzá az írott szöveg és fordítás is , de a hallgatás és ismétlés a legfontosabb. Ezt minden tanfolyamon hangsúlyozták. Van egy csak angol hírportál is kifejezetten tanulóknak, lassabb, jobb kiejtéssel, mind az eredeti angol beszéd.
2012. aug. 21. 10:13
Olvasással lehet a legjobban gyarapítani a szókincset. Korábban a British Council könyvtárában sok olyan könyv volt, amit angolul tanulóknak szántak, tudásszinthez rendelve az olvasmányokat. Meg voltak komplett anyagok tankönyv, munkafüzet és hanganyag. Manapság biztosan mégtöbb lehetőség van.
2012. aug. 21. 10:05

Nincs meg. Nem is fogom megvenni. Egy időben rengeteg anyagot összegyűjtöttem, órákon mindig más kellett :) És minden tanárnál más. De jobb is, ha több forrásból tanul az ember. Én pl. ilyeneket szoktam nézni, ezek a hallás utáni értést is sokat segítik:

[link]

vagy

[link]

7. e950dfd776 (válaszként erre: 6. - Jennifer lopez)
2012. aug. 21. 10:03
Nézz sorozatokat, filmeket felirattal és eredeti hanggal. Nekem nagyon sokat segített, mind a magnóhallgatásban, mind pedig a beszélgetésnél jó ki szókincset lehet vele gyűjteni, illetve a kiejtés is javul.
2012. aug. 21. 09:53

Most rendeltem meg az Angol szókincs könyvet, ami példamondatokkal segíti a tanulást.


Milyen könyvekből tanultatok, ami hasznos lehet?


Nekem ami nehezen megy a hallás utáni szövegértés. Nehezen hallom ki a szavakat a szövegből.

5. bbyke (válaszként erre: 2. - Tavasz007)
2012. aug. 21. 09:47
ez így igaz! úgy a legkönnyebb, és a legegyszerűbb tanulni....
2012. aug. 21. 09:42

pl.


I have applied for a job.

Jelentkeztem egy munkára.


apply for: így rögzül

2012. aug. 21. 09:28
Köszi, erre gondoltam én is!
2012. aug. 21. 09:26

nekem mgvan, de nem igazan neztem meg.


szavakat es kifejezeseket foleg szovekkornyezetbol lehet megtanulni. tehat ha egyenkent elkezded oket tanulni, csak belezavarodsz.


olvass, fordits, tanulj meg mondatokat kifejezesekkel, es ugy pl. rogzul. igaz, kicsit gagyi, de mukodik.

2012. aug. 21. 09:22
777 vonzat angol nyelvből, meg van valakinek? Mi a véleményetek, érdemes megvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook