Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 2013-ban esküvők ide mindenki :-) fórum

2013-ban esküvők ide mindenki :-) (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 3. 13:02

Sziaztok!


Akinek itallal kapcsolatos segítségre lenne szüksége, írjon.

2013. márc. 15. 20:44

Sziasztok!



Azért írok, mert van egy Daalarna 38-as lapos talpú menyasszonyi cipő. Teljesen új. Szeretném eladni. Feltettem Tesz-veszre és 1 Ft-ról indul az aukció.


Akit érdekelenek részletek írjon privit és küldöm a linekt ahol fotók is vannak.



Köszönöm és elnézést a zavarásért.



Szép napot és jó készülődést.

29. Babi87
2013. febr. 22. 21:47
Csajok! Van egy jó hírem: március 1-től a házassági szándék bejelentésétől szòlò jegyzőkönyvet 1 évvel a tervezett időpont előtt fel lehet venni!
2013. jan. 15. 23:14

Hello! :)


Nekünk Sopronban lesz esküvőnk 2013 szeptember 13.-án (pénteken). Éppen ezért fekete esküvői ruhám lesz. Budapesten varratom (109 000 Ft, menyecskeruha 49 000 Ft). 64 főnél van a jelenlegi vendéglistánk, de ez úgyis változni fog. Majdnem minden meg van szervezve. Most hétvégén voltam méretvételen a varrónőnél. Költségeket nézve maximum 1,5 mil. lesz az esküvő.

Csak polgári lesz, de az étterem helyszínén, szóval autóra nincs is szükség. Fodrásszal már megbeszéltük a frizurát (sima enyhén hullámos hosszú haj kiengedve), megvan a műkörmös is. Tortát egy cukrásztanonc ismerősöm csinálja majd, élete első esküvői tortája lesz. Fotós foglalva. Videós nem lesz, illetve majd sajáttal videóznak, az nem olyan fontos nekünk. 13 centis a cipősarkam, emiatt aggódok egy picit, de már kezdem betörni, hordom itthon, hogy a nagy napra szuperkényelmes legyen. (egyébként halványrózsaszín fekete csipkével borítva). Férj ruhája valószinüleg fekete smoking lesz, és vagy fekete ing-fehér nyakkendő vagy fehér ing-fekete nyakkendő kombó lesz.

Addigra 1,4 éves kisfiúnk fogja hozni a gyűrűket. (fehérarany matt, női 3 kristállyal) Dekó asztalon: 3 borosüveg, szalaggal körbekötve, 3 szál mezei virággal. Ültetőkártya=ajándék csipesz aminek az egyik fele a vőlegény,másik az ara, és ha összeér, olyan mintha csókolóznának. Zenekart ma sikerült foglalnom, mert az első akiket kinéztünk, az feloszlott, másik 2 meg már foglalt volt, úgyhogy nagyon örülök, hogy sikerült egy elérhetőt találni jó áron. Esküvő időpont "előjegyezve" a hivatalban. Étteremben előleg kifizetve. (50 000 Ft)

Sminkest viszont még találnom kell...Egyenlőre ennyi jut eszembe...

Minden házasulandónak sok jót kívánok! :)

2012. nov. 7. 11:46

Egyedi, bocskai mintás magyar menyasszonyi ruha eladó!

Saját elképzelések szerint megvalósított , hátul fűzős ezért a mérete állítható ( az én méretem 38) , illetve a hosszán is lehet variálni ha szükséges.

A ruha abroncsos, de abroncsom nincsen hozzá, én is kölcsönöztem.

Ajándékba adom hozzá a fátylat és egy kis táskát ami a ruha anyagából készült.

Tökéletes állapotban van a ruha, az esküvőmön volt csak rajtam. (csak a szertartásokon, tánc nem volt)

Irányár: 85.000.-

Apróhirdetéseknél van kép, vagy ha valakit érdekelnek további fotók küldök mailben.

26. Katha8
2012. okt. 9. 18:15

Huhuhuu... azt hiszem régen jártunk az oldalon. Nem voltunk még sehol sem. Csak nézelődünk. Van még több mint egy évünk. Jó, nagyon nem akarom elhúzni, de várok még.

Ti hogy haladtok?

25. Babi87
2012. szept. 25. 08:27
Csajok! Hogy álltok a szervezéssel? Haladtatok már valamit, vagy sikerült anyakönyvvezetővel "tárgyalni"? :)
24. Babi87 (válaszként erre: 23. - Katha8)
2012. szept. 17. 12:56
Ha lehetőségetek van rá, és nagyon szeretnétek azt a napot, akkor szerintem nyugodtan, bár az még több mint egy év. Attól is függ mondjuk, hogy mekkora városban tervezitek, mennyi esküvő van a városban/falun évente.
23. Katha8
2012. szept. 14. 10:53

Nekünk októberi esküvőnk lesz. Szerintetek érdemes megpróbálkozni a "feliratkozással"? Szerintem októberben nincs akkora tumultus esküvő téren, mint mondjuk nyáron. Nem? Vagy Ti hogy látjátok?

Kinéztük a 19-ét és nagyon szeretném azt a napot. Elvileg a számmisztika szerint is jó nekünk. :) :) :)

22. Babi87 (válaszként erre: 21. - Ancsamami)
2012. szept. 12. 12:11
Hát sajnos nem, de meg kellene próbálkozni felhívni őket, vagy személyesen bemenni, hátha sikerül. Mindenki ragaszkodik valamilyen időponthoz különböző okokból, nehogymár az anyakönyvvezetőn múljon. :) Mondjátok meg, hogy lefoglaltátok már álmaitok helyszínét, meg zenekarát, és kész. :)
21. Ancsamami (válaszként erre: 20. - Babi87)
2012. szept. 11. 18:28
véletlenül valamelyik debreceni anyakönyvvezetővel nem vagy jóban, hátha mi is bekerülhetnénk ceruzásan? :-)
20. Babi87 (válaszként erre: 19. - Ancsamami)
2012. szept. 11. 08:27
Hivatalosan csak fél évvel a tervezett időpont előtt lehet a jegyzőkönyvet felvenni (anyakönyvvezetőként is tevékenykedem). De felénk bevett szokás, hogy már jóval előtte úgymond "fel lehet iratkozni" előzetesen az időpontokra.
19. Ancsamami (válaszként erre: 17. - Babi87)
2012. szept. 11. 08:13
Én is úgy tudtam, hogy az időpont előtt max fél évvel lehet bejelentkezni az anyakönyvvezetőhöz. Akkor ezek szerint nektek még március. 11 előtt lesz a lagzi?
18. Katha8 (válaszként erre: 17. - Babi87)
2012. szept. 10. 19:39

Mi úgy nézünk ki, hogy október 19 a tervezett időpont, de leghamarabb csak fél évvel az időpont előtt lehet bejelentkezni és addig úgy érzem, hogy meg vagyok lőve. Addig hogy szervezkedjek? :(

Na de úgy döntöttem, hogy az asztali díszek, a meghívó és az ültetőkártyák is saját kézzel lesznek készítve. Ezekre már ötletek is vannak. :)

17. Babi87
2012. szept. 10. 18:37
Nálunk sajnos a 2013. július 27. helyett másik időpntot kellett választanunk, mert a helyszínünk már foglalt volt. A következő évre azon a helyen már 16 hétvégi időpontot foglaltak le, amikor mentünk körülnézni. Anyakönyvvezetőhöz is bejelentkeztünk már, valamint a zenészt is lefoglaltam. A többi számomra már annyira nem tűnik fontosnak. A fényképészt pedig ajándékba kapjuk. A ruhaszalonba pedig október elején megyek. Jelenleg itt tartok a szervezésben. Ti hogy álltok?
2012. szept. 1. 23:24

Látom lassan gyűlünk azért mi is. :-)

Üdv gyöngyuszkának és Babi87-nek is.

gyöngyuszka:Ha kimarad a zenekar és a vőfély, szerintem ebből a pénzből nagyon szép esküvőt lehet kihozni. Mondjuk szerintem még a fotós és a videós is sokba kerül.

Ami a ruhát illeti nálunk itt Debrecenben már 40000-ért is lehet nagyon szépet bérelni. Viszont Pesten van egy csaj, aki fantasztikus menyasszonyi ruhákat árul és a legdrágább nála 60.000 Ft. Ha időben elmész bármilyen ruhából simán lerendeli a te méretedet. Rád igazítja, de hallottam olyat is, 4 ruhából csinált egyet 1 hónap alatt mert a csajnak csak bizonyos részletek tetszettek és azok lettek neki összemixelve és legyártva. Szóval szerintem nekem egy pesti utat meg fog érni. Ja és ha a csaj van ott és nem a lánya, akkor még alkudni is lehet. Kiegészítőkkel együtt / fátyol, abroncs, hajdísz, kesztyű, combfix, és menya táska / a teteje 70000. és lássuk be felveszed pompázol benne és utána eladod. Ha meg nem akarod eladni vagy kiadni, akkor is megmarad emlékbe, ugyanannyi pénzért mintha kölcsönözted volna.

Menyecske ruhája pedig a szivárvány minden színében van. xs-től 4 xl-ig.

2012. aug. 30. 16:02

Sziasztok!

Én pécsi vagyok és május 18.-ára tervezzük a nagy napot. Én is érdeklődtem már jó pár helyen és jelenleg az ajánlatokra várok. Max 60-70 fős esküvőt tervezünk csak polgárit, és utána lagzival, de zenekar és vöfély nélkül. Nagyából 500 ezer forintot szánunk rá. Viszont ami kiakasztot, azok a mennyeszonyi ruhák árai, mivel még a legolcsóbb helyen is 100 ezer forintot mondtak a bérlésre. Én ennyit akármennyire szép a ruha egy nap bérlésért nem szándékozom fizetni.

14. Katha8
2012. aug. 30. 15:16
És hogy álltok a szervezéssel?
13. Babi87 (válaszként erre: 12. - Katha8)
2012. aug. 29. 08:20
Mi július 27-re tervezzük!:)
12. Katha8
2012. aug. 26. 16:02

Sziasztok!

Visszatértem, csak nagyon sok munka volt a hétvégén... :)

Szóval úgy néz ki, hogy október 19. lesz a dátum. Babi87 nektek mikor lesz?

11. Ancsamami (válaszként erre: 10. - Babi87)
2012. aug. 25. 09:39

Szia!


Én Hajdú Bihari vagyok, de szerintem sokat segíthetünk egymásnak :-).

10. Babi87
2012. aug. 24. 20:18
Van közöttetek Vas megyei, aki szintén 2013-ban tervezi az esküvőt?
2012. aug. 22. 20:31

Igen a szállás a Ti esetetekben nehéz ügy lenne az tuti.


Ruhát igazából megálmodtam hogy milyen legyen remélem találok olyat kölcsönzőben vagy legalábbis hozzá nagyon hasonlót amilyet szeretnék.

Nincsen varrónő ismerősöm, idegenben meg nem bízom rá :-) úgyhogy a varrás sajna kilőve, pedig biztosan olcsóbb lenne.

Pénteki esküvő: nos hát igen nem feltétlenül olcsóbb, de mivel ugye a nagyon jó szolgáltatók hamar elkelnek, így ha az ember szeretné azokat akiket elképzelt akkor sajna muszáj kompromisszumot kötnie. Én pedig rájöttem most, hogy ők meg örülnek annak hogy pénteken is kiadják e helyet vagy hogy pénteken is van munkájuk ezért inkább adnak egy kis kedvezményt./ nem is olyan kicsit zenész 15.000 vőfély 10.000 étterem 10 % /

2012. aug. 22. 16:34

Nekünk október végén vagy november elején, mi nyáron nagyon sokat dolgozunk. Még nem voltunk a polgármesteri hivatalban sem, mert még a hely is kétséges. Én békéscsabai vagyok, a párom dunántúli, de jelenleg kétlaki életet élünk. Télen Békéscsaba, nyáron Balatonon. Még kérdéses, hogy hol lesz. Nagyon szép lenne egy Balaton parti esküvő, de nekünk szállást is kell biztosítani a násznépnek és hát ugye nem mindegy, hogy hány főnek. Én jobban húzok az Alföldhöz, de ez még képlékeny. Mi 40-60 főt számoltunk össze.

Szóval azt mondod, hogy a pénteki esküvő olcsóbb? Na ezt megnézem... :) Köszi.

A ruháról van már elképzelésed? Veszed, varratod vagy kölcsönzöd?

7. Ancsamami (válaszként erre: 6. - Katha8)
2012. aug. 21. 22:26

Hát a zenészt és a vőfélyt egy ismerősünk esküvőjén láttuk együtt dolgozni.Nagyon jól csinálták ezért akartuk mindenképpen őket.Az étterem egy helyi rendezvényház nagyon szép a nagytermük nagyon finom a kajájuk is és szerencsére az árban benne van a dekoráció is.

Helyileg mi Debrecenben esküszünk.

Mi már együtt vagyunk 10 éve van két közös pindúrunk, de valahogy eddig nem sikerült az esküvő árát kigazdálkodni, mert azért valljuk be ez a 80-90 fős lagzi nem fog megállni 850.000 alatt.

A vőfélyünk, Szaky vőfély a zenészünk, pedig Stempel László lesz és az Ász rendezvényházban tartjuk a murit.

Fotóst és videóst már leszűkítettem 5-5-re de még így is nehéz a választás.

Lesz itt novemberben és decemberben egy esküvői kiállítás és azt mondta a vőfély, hogy a fotóssal és a videóssal meg a meghívóval várjuk meg mindkettőt, mert 15-20%-ot szoktak adni a pénteki esküvőkből a kiállításokon.

A gyűrűnk már megvan 7 éve :-) Sima karika gyűrű nincsen benne semmilyen minta, de lehet hogy valamit kívülről is gravíroztatunk rá még nem tudjuk.

Szóval nagyjából ennyi.


Nektek merre lesz az esküvő és mikor szeretnéd?

2012. aug. 21. 17:59

Az igen. Akkor én tényleg nagyon le vagyok maradva. Uram Isten. Komolyan... Merre nézelődtök? Hol lesz a lakodalom? Étterem?

Én nagyjából ott tartok, hogy megvan a zenészünk, aki egy barátunk és nászajándékba kapjuk tőlük a zenét. A díszítés színe, meg némi elképzelés is megvan, de ennyi. A gyűrűket csináltattátok vagy készen vettétek? Arany vagy valami más?

2012. aug. 20. 11:18

szóval megvan az időpont, a zenész, a vőfély és az étterem és a gyűrűk is. jippijéééééé

de azt hiszem a neheze csak most kezdődik

a ruha, a haj, a meghívó a smink, a dekoráció színe, a cipőm a fotós és a videós a virágcsokor pfffffff nagy segítség lesz hogy hirtelen 2 esküvői kiállítást is meg tudok nézni itt helyben

2012. aug. 20. 11:14

Szia Katha!


Hát én is úgy voltam vele, hogy nézelődök csak aztán sokkolt, hogy azok akiket kinéztem mind egytől egyig foglaltak voltak.:-(

Szóval szervezni kezdtem és 2013 aug. 2. még szabad volt. Igaz, hogy pénteki nap, de meglepően sok kedvezményt kapok érte mindenhonnan. A zenész a vőfély az étterem, mindenki enged az árból és így legalább azokkal dolgoztathatok,akiket szerettem volna.

2012. aug. 20. 09:14

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy nekünk is jövőre lesz a nagy napunk. Én egyenlőre csak nézelődöm, de remélem tudunk egymásnak segíteni, ötleteket adni...

Ancsamami hogy álltok?

2012. aug. 19. 14:04
Bocskai menyasszonyi ruha ha érdekel valakit szòljon:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook