Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő? Ki az a védőnő?! fórum

Védőnő? Ki az a védőnő?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védőnő? Ki az a védőnő?!

1 2 3
86. 3a5c305959 (válaszként erre: 85. - 3a5c305959)
2014. dec. 9. 18:32
Ja es mindezt ugy hogy a nok nagy tobbsege 6-24 oraval a szules utan hazamegy.
85. 3a5c305959 (válaszként erre: 84. - Nagymaya)
2014. dec. 9. 18:31
Nem Magyarországon elek. Itt területenként valtozo a helyzet. Egyszeruen emberileg keptelenseg ennyi not latogatniuk a vedonoknek. Van olyan terseg ahol masodik gyerekkel mar csak telefonal a vedono de ki se megy. Van klinikaja ahova be lehet menni idopont nelkul annak aki akar.
84. nagymaya (válaszként erre: 82. - 3a5c305959)
2014. dec. 9. 17:20
Mi az, hogy egy látogatás jár szülés után? A látogatásoknak mevan a protokollja. Nem várostól, vagy falutól függ. Jogszabály van róla. Persze marha nehéz betartani, sokszor nem is sikerül, de azért egy újszülött babát illenék egynél többször megnézni hat hét alatt.
83. Milup2 (válaszként erre: 82. - 3a5c305959)
2014. dec. 8. 06:58

Védőnőtől függ szerintem, mennyire lelkiismeretes, mert nekünk 2 is volt, mindkettő nagyon lelkiismeretes volt...Jöttek nagyon sokszor, tényleg szülés után rögtön, aztán havonta, mindig jöttek..Most pedig már csak szól, ha eljön a szülinap, a kötelező státusz felmérés, hogy jönni kell...De ha nem tudnánk menni, tuti kijönne..


Viszont húgom másik városban lakik, ott 1-2-szer volt kint nála a védőnő, aztán azt sem tudta, hogy már másik van, nem jelezték, ha valamit kérdezni akart, nem tudta elérni mobilon, de vissza sem hívta a védőnő. Szóval nehézkes volt az egész.

És az egyik barinőm, aki falun lakik nála dettó, szülés után kiment, aztán ha nem mentek ki, a védőnő ki nem ment hozzájuk....Sőt, volt akihez a védőnő ki sem ment szülés után, mert nem ért rá...Beteg volt, és nem volt helyettes...


Itt Győrben viszont tényleg el vagyunk kényeztetve, no..És szerencsére kedves a védőnőnk...Mert az is fontos...Ne bufurc járjon már ki havonta...;) És amúgy szinte nap mint nap rója az utakat, mert sokszor találkozunk vele az utcán..És mindig megáll pár szóra, pedig biztos sok családhoz megy...


Amúgy szerintem nem is tudna olyan sok gyerkőcöt fogadni a védőnő a rendelőjébe, mert a mienkéhez heti 2-szer lehet menni, az egyik nap 9-12-ig a terhes kismamákat fogadja, pénteken 9-12-ig pedig a gyerekeket....Ez alatt sokat nemigen tud fogadni....

2014. dec. 8. 00:10

Ne haragudjatok hogy hozzaszolok a temahoz, en nekem ugyan kozom nincs az otthoni vedonokhoz de annyira le vagyok dobbenve attol amit irtok. Szamomra hihetetlen hogy a vedonoknek ennyiszer kell latogatni a babakat es a gyerekeket. Nem is ertem hogy egy kisebb varosban, ahol van 3-4 vedono, hogyan kepesrk ellatni ezt a feladatot? En védőnő/ szuleszno leszek, nemreg voltam gyakorlaton es egy nap alatt 6-7 not latogattunk meg. A papirmunkaval egyutt igy is tobb mint 8 orat dolgoztunk minden nap. De mi csak szules utan latogatunk, akkor is csak a 10. napig, ha minden rendben van. Utana az anyaknak kell menniuk a rendelesre ha akarnak. De vannak olyan helyek (pl ahol en lakom) ahol egy latogatas jar a szules utan. Úgyhogy mi az 5 napos meg 10 napos gyerekkel taxiztunk a vedonohoz.

Ehhez kepest szerintem ti el vagytok kenyeztetve (a szo legjobb ertelmeben veve!) :-)

2014. dec. 7. 23:23

Nem tudom, hogy volt-e már a hozzászólásokban szó arról, hogy a védőnő egyébként nem kötelező?

Aki azt mondja, hogy igen, mert az anyasági támogatás így meg úgy, annak igaza van, DE csak arra a 4 alkalomra szól, 4 pecsét a védőnőtől és nem többre. Utána le lehet/kell mondani semmi jogkövetkezmény nélkül. (Márcsak azt nem tudom, hogy ha a védőnő önkéntes alapon vehető igénybe, akkor miért kell írásban lemondani? :)

Ha valakit érdekel részletesebben, akkor keressen meg.

80. fr.andi (válaszként erre: 79. - Ubilina)
2012. nov. 26. 14:34
Igazad van... az is nagyon rossz érzés volt, hogy nagy pocakkal, a 40 fokban ott ültem órákig, foglalva a helyet azoktól, akiknek tényleg a helyi nőgyógyász volt az orvosa. Aztán bementem, kb 1 percig tartott a vizit "minden rendben? az orvosával úgyis megbeszéli...viszontlátásra...pecsét..." DE azért ne add fel, mert az a pénz nagyon jól fog jönni :-)) Sok boldogságot!
79. Ubilina (válaszként erre: 77. - Fr.andi)
2012. nov. 26. 12:39
Nekem a védőnőtől csak 2 van, a magánrendelésről van vagy 8-9, meg a háziorvostól is. Mivel most költöztünk át másik lakásba, az itteni védőnő átkérte már az anyagom (elvileg), de szabin van. Hát, ha ezen múlik az a kb. 63 e Ft egyszeri anyasági... legyen Viktoré. Szerintem egyszerűen már vicc, ami itt folyik és ha nagyon őszinte vagyok már eljutottam oda, hogy nem is érdekelnek. Sajnos...
78. Pen80 (válaszként erre: 77. - Fr.andi)
2012. okt. 7. 22:46
Nekem a magándoki pecsételt mindkét terhességnél és elfogadták.
77. fr.andi (válaszként erre: 76. - Orsi84)
2012. okt. 7. 13:25

Azt hiszem, négy pecsét kell. Néhol rugalmasak az emberek, és minden megoldható, néhol meg elég egy kis "munkakörön kívüli" tennivaló, és káosz lesz...

Az én védőnőm azt mondta, hogy hiába járok havonta a fogadott orvosomhoz-aki mellesleg hűségesen pecsételt- a helyileg illetékes tanácsadáson 4x meg kell jelennem ahhoz, hogy kapjam az ellátást. Ezért, mire szültem 11!! pecsétem volt. Aztán a kutya sem nézte, hogy az éppen Kiss doktoré, vagy Nagy doktoré-e. Megszámolták és kész...

76. Orsi84 (válaszként erre: 75. - Ubilina)
2012. okt. 6. 23:53
Akkor csak kétszer voltál a védőnőnél? Mikor szülsz? Mert a pénzhez több pecsét kell, mint 1-2.
2012. okt. 6. 13:57
Sziasztok! Úgy látom itt aztán mindenféle hozzászólás megtalálható a témában. Sajnos én is a negatív tapasztalatosok táborát erősítem :-( Az első találkozásom a védőnővel 9 hetesen volt, nagyon szimpi, aranyos középkorú nő, mindent dokumentált, csomó anyagot kaptam. Aztán amikor másodjára mentem hozzá, az afp szűrés előtt, mondtam, hogy területileg nem itt fogok élni a babával, mert itt van a lakásom, de egy másik kerületben lakunk, de nekem nem gond és szeretnék hozzá járni amíg lehet, mert kb. 8 hónaposan fogunk oda költözni, ahol tényleg lakunk majd és ne kelljen annyit váltanom. Hát erre szó szerint kib..szott, hogy ha nem neki szülök, akkor ő nem is foglalkozik velem. "Neki szülök?!" Azt hittem, hogy a férjemnek és magamnak... Beleírta a papírjaimba, hogy elköltöztem és kész (pedig papír forma szerint ugyanott lakok), ő megtett mindent. Na igen, csak ha én nem szólók, akkor ő sose tudja meg, hogy nem ott lakok... de mindegy. Azóta csak a fogadott orvosnál jártam 4 hetente, ő bepecsétel, tehát a terhesgondozásom nem szakadt meg. Most nemsokára költözünk, akkor megkeresem az itteni illetékest, remélem más lesz a hozzáállása. Ja, annyit azért még megtett, hogy felhívott, hogy még mindig ott van az anyagom, nem kérték ki tőle, hát még nem is fogják 1 ideig... Egyébként felhívtam az itteni kerületi központjukat - hogy ne legyen gond és regisztráljanak itt - ahol egy "kedves" védőnő közölte, hogy jaj anyuka, nézze meg az interneten kihez tartozik most, nekem erre nincs időm. Köszi... szóval azóta egyenlőre én nem erőltettem ezt a védőnős dolgot. Egyébként, akihez bejelentkeztem a lakcímem szerint hetente egy alkalommal, csütörtökön 10-12 óra között van fogadóideje... Old meg ha dolgozol... Szerencsére anyu szülésznő volt és így sok tanácsot kapunk, meg persze a baráti társaságban is születtek mostanában babák, így nem vagyunk "elveszve" :-) De hozzátartozik, hogy van olyan ismerősünk is, aki most szült és pár hétig a nagyszülőknél vannak, és a védőnő oda is átmegy, pedig másik település. Úgy látszik ez is szerencse kérdése.
74. Pen80 (válaszként erre: 73. - Fr.andi)
2012. szept. 13. 11:08

Igen, nálunk is. A látogatás végén előveszi a papírját és kitölti. :)

De az itteni hozzászólások alapján sajnos ez a kivétel. Eddig azt hittem, hogy a nemtörődöm védőnőből van kevesebb.

73. fr.andi (válaszként erre: 70. - Pen80)
2012. szept. 13. 11:01
Igen, ez így van, sőt ezekből a szintfelmérőkből 2 példány készül és az egyiket meg kell kapnod. Igaz, hogy nálunk is nagyon gyorsan töltik-kérdezz, felelek- de azért amikor ahhoz a kérdéshez értünk, hogy pl: kanállal eszik-e, én szóltam, hogy ne az igent húzzák be...lehet, hogy nem fontos-de ne írjanak be valótlant. És ebből én is kapok egy példányt, mielőtt aláírom. Nálunk így megy. :)
72. Pen80 (válaszként erre: 70. - Pen80)
2012. szept. 12. 15:43
Ja, mármint nem te írtad alá, de ott a neved, mintha megtetted volna - magyarul aláírják helyetted.
71. Pen80
2012. szept. 12. 15:42
*aláíratni :)
70. Pen80 (válaszként erre: 69. - Orsi84)
2012. szept. 12. 15:42

Pedig biztos lehetsz benne, hogy az aláírásod ott van.

Barátnőm tapasztalata...

Ugyanis kötelező nekik bizonyos dokumentumokat aláírtani, én is aláírtam egy csomót.

69. Orsi84 (válaszként erre: 68. - Pen80)
2012. szept. 12. 14:54
novemberben lesz 1 éve, hogy nem is találkoztunk, szóval nehezen tudtam volna aláírni
68. Pen80 (válaszként erre: 67. - Orsi84)
2012. szept. 12. 14:44
Nem akarlak tovább hergelni, de hidd el, hogy azokat a jelentéseket te alá is írtad...szerinte.
67. Orsi84
2012. szept. 12. 14:02

Sziasztok!


Na végigolvastam végre minden hozzászólást. Azért örülök, hogy van olyan köztetek aki meg volt elégedve a védőnőjével, de én nem tartozom ebbe a csoportba.

Először is a védőnőnek vannak kötelező feladatai és mint itt olvastam nem igazán tartják be:

- terhesség alatt otthon is meg kell látogatni a kismamát, kb. 3 alkalommal,

- laborvizsgálatok határoz meg, mit-mikor kell nézni,

- a tanácsadáson vizsgálja a kismamákat,

Szülés után:

- 6 hetes korig hetente kell látogatni a családot, - 1 éves korig havonta

- 3 éves korig 3 havonta.

Ezek a főbb szempontok, a többit nem sorolom fel, de még lehetne mit.

A mi védőnőnk sose volt szimpi nekem, olyan dirigálós, okoskodós volt mindig. Mikor először jött el hozzánk még terhességem alatt körülnézett, megkérdezte hol lesz a kiságy. Erre ő: ott nem lesz jó, majd én megmondom hogy lehet berendezni a szobát. Na ez nálam már kiverte a biztosítékot. Amit a szoptatás körül levágott nekem az kritikán aluli. Kipróbáltam mindent, de semmi, már a kórházban is csak az én üvöltő kislányomat hallgatta mindenki. 1-2 napig, max 1 hétig volt tejem, utána vége. De a családban még így is rekordot döntöttem, mert nálunk női ágon még az ükanyám sem tudta szoptatni a dédimet 1 napig se.

Egyébként már sokszor azt csinálja, hogy elfordítja a fejét ha egyfelé járunk, hogy még csak köszönni se kelljen, amúgy fél utcányira lakik tőlem, a szomszédasszonyom a barátnője, gyakran jár erre.

Kíváncsi lennék, hogy ír jelentést az én gyermekemről ha tavaly áprilisban volt nálunk utoljára, utána a 2 éves státuszt úgy töltötte ki magától, hogy csak néztem. Olyanokat írt be, hogy a kislányom 2-3 szavas mondatokat használ, stb...., pedig csak akkor kezdett el beszélni.

Még ezeken felül is lehetne mit írni, de legalább most kicsit kiadtam magamból...:)

2012. szept. 6. 10:42

Hát igen!

én 5 hónapos koromig voltam otthon de ,a férjem kapott egy jól fizető munkát 500 kmre ,addig nekem is egy öreg védőnőm volt otthon , ő is azt mondta nekem hogy ne igyak ,mert vizessedbi fogok (jellzem 5 hónaposan) 40 fok mellegben,nem tudom hogy ezt hogy gondolja,a doki totál kiakadt,aztán a második affér megjött az afp eredményem és azt mondtam dawn kóros lesz a gyerekem az utcán állított meg 40 fok melegben szó szerint,a sírástól nem bírtam már levegőt sem kapni, mert 15,5 volt ami szerinte alacsony volt,a párom 500 kmre és 5 éve próbálkozunk a babával,mert policisztás vagyok... sokan tudják miről beszélek,na akkor rohntam magán orvoshoz,adjunktushoz, ő azt mondta hogy fogalma sincs miről beszél a védőnő mivel 10 től jó az eredmény,és egyébként is a tarkóredő mondja meg meg az orrcsont mérete 12 hetesen,és az afp-t elfogják törölni.. na ezért úgye menniyt kellet fizetni...az hagyán meg is halhatott volna a babánk.. ja és úgye mikor mentem a dokihoz otthon el volt ájulva hogy mit mondott a védőnő,mivel ő azt mondta hogy teljesen jó az eredményem! Na mi volt a védőnőnek a válasza ,hát ő a régi könyv eredményét tudta... na aztán 20 hetessen a genetikai uh mondták hogy egészséges,aztán költöztem a páromhoz,és többet nem láttam,mert elment szabaddságra az a boszorkány,és itt egy kedves fiatal a védőnőm ,de ő is helyettesít,most vagyok 28 hetes,kíváncsi vagyok addig míg megszülökk hány lesz.. de a neten többet tudtam meg mindenről ,mint a "védőnénitől"!!

65. Virágka77 (válaszként erre: 63. - Orsi84)
2012. aug. 24. 20:02

Szia!

Engem erdekelne, mi a problema nalad a vedonovel, en speciel, elnezest, de a pokolba kivanom a mienket. Elnezest, de telorol irok, azon nincs ekezet. :)

64. a fodrász (válaszként erre: 63. - Orsi84)
2012. aug. 24. 10:14
Kíváncsi vagyok! Ide is leírhatod,de privátba is! Ahogy gondolod?! :)
63. Orsi84
2012. aug. 23. 20:43

Én a mi védőnőnkkel egyáltalán nem vagyok elégedett, sőt...

Ha megint kisbabát várok majd átjelentkezem a másikhoz aki ugyanott dolgozik.

Doktornénit nem szeretnék váltani, mert anno még nekem is ő volt a gyermekorvosom.

De ha nem mehetek át a másik védőnőhöz, akkor kénytelen leszek máshova menni.

Ha gondolod leírom neked (a fodrász) privátban nálam milyen gondok voltak, de ide nyilvánosan is írhatnék példákat, ha érdekel valakit mi is volt az én problémám.

2012. aug. 20. 21:56
Sziasztok! Örülök a sok hozzászólásnak! És örömmel olvasom,hogy azért sokan meg vannak elégedve a védőnőjükkel! Azóta már találkoztam a miénkkel,igaz az orvosi tanácsadáson! Amúgy két házzal feljebbi szomszédba már többször ellátogatott,úgy látszik csak minket nem talál! Egyébként ha kérdésem van,igen az anyukámhoz,barátnőmhöz ill. az internethez fordulok! Nyilván így is találok válaszokat,csak mástól,meg azt hallom,olvasom,hogy ezt a védőnői státuszt máshogy is be lehet tölteni! Biztos a mienket is fel lehetne hívni,de mivel nem ismerem így nincs is bizodalmam benne! De hát ez így alakult! Majd most kell menni hozzá az 1 éves vizitre,kíváncsi leszek!
2012. aug. 20. 21:51

Amikor első lányunk után 8 hónappal jelentkezett a 2.gyermek,jött hozzánk a védőnő,-idős,tapasztalt,jó kapcsolatban voltunk-,azt merte mondani,hogy siessek a nőgyógyászhoz,mert kicsúszok az időből...lehidaltam teljesen!

Nem is értem,hogy gondolhatja egy védőnő kérdés nélkül hogy egy anyuka nem örülhetne 2.,hamar jött babájának??

60. SusanneF (válaszként erre: 58. - Bea0917)
2012. aug. 20. 21:47
Sőt,tovább megyeke-ha valakit rendszeresen leminősítenek a kismamák,anyukák,eltanácsolnám bizony.
59. SusanneF (válaszként erre: 58. - Bea0917)
2012. aug. 20. 21:46

Én ugyanúgy nem értem,hogy aki nem elhivatott,minek megy védőnőnek,minmt ahogy azt sem,hogy miért van annyi nemszeretem csecsemősnővér a kórházakban??


Nekem nem elfogadható,hogy ezen a területen is lehetnek olyanok,akik nem igazán a babákért,mamákért vannak-akkor menjenek kapálni,vagy máshová.....

2012. aug. 20. 19:04
Szerintem ez a sok vélemény mind szubjektív... Minden foglalkozás képviselői között vannak lelkes, kedves valamint kevésbé motivált emberek is. Minden élethelyzetben más segítség számít a legfontosabbnak.. Mondjuk orvoshoz, fodrászhoz sem tudsz mindig jóhoz menni. Ezért nem a szakma a hibás, hanem maga az ember!!!! Attólmég, hogy egyes védőnők, főleg Budapesten, ahol egy emberre jó sok kismama tartozik egyszerre, de ideje nem lesz több és a fizetése sem (ezzel nem védeni akarom), nem túl jól végzik a feladatukat, máshol igenis nagyra becsülendőek!!! Vannak, akiket napközben, sőt éjszaka is akármikor felhívhatsz és tanácsot is ad, mivel az orvost nem lehet elérni stb..!! Úgyhogy ezek az általánosítások szerintem hanyagolandók!!!!
57. Pen80 (válaszként erre: 48. - J357)
2012. aug. 20. 12:50

Nyilván. Nekem viszont sokat segített a védőnő.

Nem véletlenül létezik a rendszer és ahol nincs, ott bizony hiányozhat - pl a barátnőmnek külföldön. Pedig van orvosuk meg internet is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook