Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Magánéletünk megbeszélése egy harmadik féllel fórum

Magánéletünk megbeszélése egy harmadik féllel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
147. selena78 (válaszként erre: 145. - Csgybzs)
2012. aug. 20. 14:39

Persze, hogy elbeszélünk egymás mellett, mert neked nem ugyanazt jelenti a barátság és a párkapcsolat, mint nekem. Sosem fogsz tudni az én fejemmel gondolkodni, mert nem vagy én. Ahogyan én sem tudok a tieddel, mert nem vagyok te.


Neked is vannak dolgaid, amit az emberek többsége nem igazán ért meg. Nekem is.

2012. aug. 20. 14:33
Nem kell elfogadnod a párod barátnőjét, ha vannak kétségeid. Mondtam, ülj le vele, beszéld meg, hogy nálad ez nem működik. Rengeteg dolog van, ami egyik embernél elfogadott, a másiknál meg nem. Nem vagyunk egyformák.
145. csgybzs (válaszként erre: 142. - Selena78)
2012. aug. 19. 19:33

Szerinted a "kizárólag egymásra vagyunk utalva" kizárja azt, hogy barátai legyenek az embernek? Egyáltalán nem. Csak nem pótol a barátság alapvető igényeket, hanem hozzáad egy pluszt ahhoz, ami egyébként is egész és kerek.

De úgy érzem folyton elbeszélünk egymás mellett.

2012. aug. 19. 17:28
Azert ragadtam le mert ebbe vannak a legnagyobb ketsegeim, ha egyszer szoba jon akkor mar kialakul egyfajta "intim viszony" a felek kozott, hiszen ezt nem beszeljuk meg akarkivel! De van baratnom, de nem szoktam neki regelni a szexualis eletemet, olyan volt h ő panaszkodott!
143. selena78 (válaszként erre: 141. - Őszintelány)
2012. aug. 19. 15:32

Ne haragudj, de te leragadtál a szexualitásnál. Pedig ez nem arról szól. Nálunk nincsenek ilyen gondok. Ha lennének, igen, alighanem megbeszélném vele, ahogyan a nők többsége megbeszéli a barátnőjével. De most tényleg, neked nincs barátnőd, akivel a legbennsőbb magánügyeidet megbeszéled? A legtitkoltabb vágyaidat?


Mióta vagyunk barátok? Kb. 15 éve. Igen, van családja.

142. selena78 (válaszként erre: 138. - Csgybzs)
2012. aug. 19. 15:07

Ok, te nem hiszed, én meg másként látom. Én megfulladnék, ha egy kapcsolatban kizárólag egymásra lennénk utalva.


Persze, hogy az ember azt keresi mindig, ami hiányzik neki. Miért baj az?

141. őszintelány (válaszként erre: 135. - Selena78)
2012. aug. 19. 14:46
Az előzőekben volt szó a szexualis elet megbeszeleseről, amire azt írtad talán igen! És a párod ehhez mit szólna, ez megiscsak ket ember dolga, valamint akkor mi maradna meg kettőtöknek? Mennyi ideje vagytok baratok? Neki van valakije?
140. őszintelány (válaszként erre: 135. - Selena78)
2012. aug. 19. 14:36
Nagyon furcsa....en ugy gondolnam ha szeretem a masikat es a parkapcsolatomrol van szo, akkor a parommal beszelem meg ezeket a dolgokat, probalunk kozos nevezore jutni, hiszem így "csiszolódunk" egymashoz!
139. 6bd83f61cd (válaszként erre: 137. - Csgybzs)
2012. aug. 19. 14:14
Az valóban már a másik véglet.
138. csgybzs (válaszként erre: 135. - Selena78)
2012. aug. 19. 14:14

Nem, általában nem kisegítő emberek, de például a te esetedben szerintem igen. Mert nem pluszt ad, hanem azt pótolja ki, ami hiányzik.

Nyilván nem csak öröm van az ember életében, ez tény.

Azt meg nem hiszem, hogy meg lehet fulladni egy olyan kapcsolatban, amiben az embereknek elsősorban egymásra van szükségük, inkább ideálisnak és stabilnak mondanám..

137. csgybzs (válaszként erre: 133. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 19. 14:11
De azt sem, amiben azt szívod el és zúdítod rá a másikra, amit a saját párodtól nem kapsz meg.
2012. aug. 19. 14:01
Gerinc, ami tartást ad?? Egyenesség?? Hmmmm...igen, csak vannak olyan emberek, akiknek a szájából ezek a szavak nem hitelesek! :)
135. selena78 (válaszként erre: 132. - Csgybzs)
2012. aug. 19. 13:56

Kisegítő emberek? Szerinted a barátok kisegítő emberek? Tényleg különbözőek vagyunk. De nem baj az. Én is találkozom egy más elképzeléssel itt az életről, te is. Talán mindketten nyerhetünk vele.


Szóval, én nem terveznék - terveztem volna - hosszútávra olyan emberrel, akinek kizárólag csak énrám van szüksége, és vicaversa. Megfulladtam volna egy olyan kapcsolatban.


A barátok meg nem (nemcsak) azért vannak, hogy örvendezzenek a mi sikereinknek, boldogságunknak. Hanem, hogy bajban is legyen kire támaszkodnunk.

134. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Őszintelány)
2012. aug. 19. 10:56

Kedves Őszinte leány!


Ha egy párkapcsolatban van két fél, és egy harmadik aki egész, de érzi hogy ebből az egyik fél fél, és vele beszél, abból kikerekedhet egy egész új történet. Bár ha fél elemek találkoznak ez esetben egyedek, akik begyes kedvére rászáll a magány, akkor megesik, hogy jön egy harmadik ellenkező nemű fél, aki nem fél, hanem vagány és hopp új értelmet ad az addig búslakodó kis fél életének. Ám ha ez a fél ettől érzi magát újra teljesnek, annak az önbizalmi részénél és a kommunikációs eszköztárában valamit elnyestek. A gerinc nem csak tartást ad az embernek, de az egyenességének megtartása is célszerű a hiteles párkapcsolat tekintetében. Egy párkapcsolat meg két emberről szól, hiszen az nem triumvirátus, hacsak a felek erre nem nyitottabbak, de az más tészta. :)

133. 6bd83f61cd (válaszként erre: 132. - Csgybzs)
2012. aug. 19. 10:49
Én nem hívnám barátságnak azt a kapcsolatot, ahol csak pozitív dolgokról lehet szó.
132. csgybzs (válaszként erre: 130. - Selena78)
2012. aug. 19. 09:49

Ebben valóban nincs semmi drámai, te írtad, hogy így van. :)

Nekem mindegy. Különbözőek vagyunk. Én csak azzal tudok hosszútávra tervezni, akinél nincs szükségem kisegítő emberekre, hogy meglegyen a komfortérzetem.

A barátságot meg értem én, hogy kell, de nem azért, hogy a hiányzó dolgokat pótoljuk, hanem, hogy az örömöket, élményeket megosszuk.

131. selena78 (válaszként erre: 129. - Őszintelány)
2012. aug. 19. 08:47

Nézd, én csak az általad felvetett problemára válaszoltam, hogy igen, van ilyen is. Hogy a legjobb barát ellenkező nemű. És semmi több nincs benne, csak barátság. Én nem látok különbséget aközött, hogy akivel meg tudom beszélni a gondjaimat(is), az férfi vagy nő.


Elhiszem, hogy sokan vannak, akiknek ez furcsa. De nem vagyunk egyformák. Ha téged zavar ez a párkapcsolatodban, ülj le a pároddal, és beszéld meg vele.

130. selena78 (válaszként erre: 126. - Csgybzs)
2012. aug. 19. 08:32

Ugyan, nem ilyen drámai az egész.:) Már miért lenne hiányzó érték az, hogy a férjem például sielni szeret, én meg teniszezni. Hogy ő vallásos, én meg nem...nem akarom sorolni tovább...


Tény, hogy választhattam volna hozzám jobban "passzoló" társat is, dehát én őt szerettem. Ez van. És barátokra mindenképp szükségem volna, én ilyen vagyok. Az pedig, hogy a legjobb barátom történetesen férfi és nem nő, szerintem teljesen mellékes. Nem nemek szerint válogatom a barátaimat.

129. őszintelány (válaszként erre: 122. - Őszintelány)
2012. aug. 18. 21:50
mszerint az embernek rossz érzés lehet, ha tudja, hogy összeveszik vele valamin a párja és ilyenkor mindig egy harmadik félhez megy megbeszélni ezt a dolgot! Nyílván ez esetben a párkapcsolati problémákra, témákra gondolok! Tehát a ,magánéleti vitákat vele vitatod meg!
128. 2a69f78972 (válaszként erre: 125. - Selena78)
2012. aug. 18. 18:01

Természetesen egyáltalán nem baj!

Nem akarom befolyásolni az éledet, nem akarlak megváltoztatni,...és egyáltalán, semmit nem akarok tőled, nem is ismerlek!

Egy fórumon beszélgetünk valamiről, - reményeim szerint - kultúremberek módjára.


Te elmondtad a te véleményedet, én elmondtam az enyémet (alátámasztva egy kutatás eredményével) és mindösszesen ennyi történt.


Egyébként én nem "képzelgek" senkiről és semmiről.

Vannak tapasztalataim amit megosztok, ha tehetem akkor tényekkel alátámasztom, azaz BESZÉLGETEK !:)


De elárulok egy titkot:

Felőlem mindenki azt csinál, azt hisz és úgy éli az életét, ahogy akarja...még a való életben is, nemhogy itt a Hoxán egy arctalan ninck.:D

127. csgybzs
2012. aug. 18. 17:41
lenne=lennél
126. csgybzs (válaszként erre: 125. - Selena78)
2012. aug. 18. 17:41

Nem is feltétlenül a szexuális töltet a lényeg, hanem, hogy azért van rá szükséged, hogy a párodból hiányzó értékeket pótold vele. Magyarán ha a hozzád leginkább passzoló emberrel lenne, akkor nem is lenne rá szükséged....

Mert ugye ha minden meglenne egy férfiban, akkor mi maradna egy "barátnak"?

125. selena78 (válaszként erre: 123. - 2a69f78972)
2012. aug. 18. 14:34

Ok, te abban hiszel, és abban nem hiszel, amiben akarsz...vagy tudsz...Ugye nem baj, ha az álláspontod egy cseppet sem befolyásolja az én életemet? Ha te nem tudsz elképzelni két különnemű ember között kapcsolatot szexuális töltet nélkül, nem azt jelenti, hogy olyan nincs is. Csak azt, hogy te nem tudod elképzelni.


A gyerekkoron a tizenéveimet is értettem. Amikor van szexualitás. Sőt, ha ha hiszed, ha nem, gyerekkorban is van ilyen.


"Több dolgok vannak földön és egen,

Horatio, mintsem bölcselmetek

Álmodni képes."

124. selena78 (válaszként erre: 122. - Őszintelány)
2012. aug. 18. 14:21
Miért zavarná?
123. 2a69f78972 (válaszként erre: 119. - Selena78)
2012. aug. 17. 21:52

Mert nem hiszek a férfi és nő közötti barátságban.

Abban valamelyikük részéről jelen van a másik iránti szexuális töltet.

Az ezzel kapcsolatos álláspontom 100 %-ig megegyezik az általam korábban bemásolt cikkel.


Gyerekkoromban nekem is voltak fiú barátaim, nem is kevés, de akkor még nincs is jelen a szexualitás, csak gyerekek vannak - működő hormonok nélkül - akik valójában nem is igazán barátok, hanem inkább játszótársak.

122. őszintelány (válaszként erre: 120. - Selena78)
2012. aug. 17. 21:51
Valamint a férjedet az sem zavarja, hogy amin ti összevitáztok azt egy másik pasival beszéled meg, mert mások vagytok?
121. őszintelány (válaszként erre: 120. - Selena78)
2012. aug. 17. 21:48
És a párkapcsolati problémákat is vele beszéled meg?
120. selena78 (válaszként erre: 118. - Őszintelány)
2012. aug. 17. 21:41

Nehéz volna ne tudnia. Ő a barátom. Nem bújkálunk.


Nem a vitákat oldom meg vele. Megbeszélem vele a dolgaimat. A férjem? Ő nem tekinti problemának, hogy nem egyformán gondolkodunk. Valójában én sem tekintem annak. Csak jólesik néha olyannal beszélgetni, akivel egyformán látjuk a világot.

119. selena78 (válaszként erre: 116. - 2a69f78972)
2012. aug. 17. 21:36
Nekem meg inkább férfibarátaim voltak. Már gyerekkoromban is a legjobb barátom fiú volt. Mitől lenne kevesebb egy barát, mint egy barátnő?
118. őszintelány (válaszként erre: 115. - Selena78)
2012. aug. 17. 21:33
Tud erről a barátságról a férjed? A másik pedig, odáig rendben, hogy te megoldod a vitákat a barátoddal, de a férjed milyen megoldást talál erre? neki is van egy nő barátja?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook