Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ami nem megy, azt ne erőltessük? fórum

Ami nem megy, azt ne erőltessük? (beszélgetős fórum)


29. 5d3913a630 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2012. aug. 17. 11:53

Ez jó!:D

Én is ezt írtam volna, megelőztél.

28. Zsuzsa88 (válaszként erre: 27. - Tavasz007)
2012. aug. 17. 10:21
Támadj nyugodtan, ha te ettől most jobban, vagy többnek érzed magad... Én csak elmondtam pár történetet. Kis város, és mindenki már a "jelek"-ről beszél, amik ott vannak az orrunk előtt, csak nem figyelünk rájuk. Mindenki azt gondol erről, amit akar.
27. tavasz007 (válaszként erre: 18. - Zsuzsa88)
2012. aug. 17. 08:46

és azokkal mi van, akik kicserélik a gumit, kereket, majd aksit töltenek, és NEM halnak meg, hanem kutya bajuk nem lesz?



mert én olyat is láttam, és nem mondanám, hogy ritkaság.


spiritualitás a 21. század romantikája!

26. tavasz007 (válaszként erre: 23. - Zsuzsa88)
2012. aug. 17. 08:42
és azt honnan tudod, hogy megvolt írva? megírták neked? ez egy feltevés-
25. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Milis)
2012. aug. 17. 08:41

én is megéltem azt a korszakot, amikor mindent egy jelnek vettem fel, HIBA VOLT!

amikor azt mondod valamire, hogy ez egy jel, akkor tulajdonképpen kiadod az írányítást a kezedből, és a hatalmat a döntéseid és önmagad felett saját magadon kívül helyezed el, aka


nem vállalod felelősséget!!



nyomás német magántanárhoz, a fejlődédért meg kell küzdeni!!!

24. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Milis)
2012. aug. 16. 23:01

Ne figyelj a jelekre.

Az egyik osztálytársam angolból majdnem megbukott. Minden évben majdnem. 22 éve volt.

Most a májkrofosnál dolgozik amerikában már vagy 7. éve, és igen jól beszél angolul. :))

23. Zsuzsa88 (válaszként erre: 22. - Tücsimücsi)
2012. aug. 16. 22:32

Még nem, azt hiszem, az a gép majd 20-án megy. De figyeljük majd a híreket. Van még 1 ilyen történet. Bár ez olyan "meg volt írva nekik" dolog volt.


Ezt a kolléganőm mesélte, az ő falujukból halt meg 2 pasi. Az 1iknek barátnője volt, a másik azon az estén csek felszedett 1 csajt. Voltak diszkóban. A 2 pasi ivott és drogozott. Nem volt elég nekik a buli, a lányok viszont haza akartak menni. Hazavitték a lányokat, és ahogy mentek vissza a diszkóba, 120-szal találkoztak betontömbbel, az autó felrobbant. Ez meg volt írva nekik. A lányoknak nem... És az volt a legszomorúbb a dologban, hogy az 1ik srác szülei épp nyaraltak, 2 napra rá kellett, hogy hazaérjenek, a nagymama nem akarta felhívni őket, elég, ha otthon szebesülnek a dologgal. Igenám, csakhogy egy rokon felhívta őket a nyaralás utolsó napján, hogy részvétet nyilvánítson... Van, ami meg van írva. Van, ami elkerülhető, csak a jeleknek engedni kell. Amióta ilyen és hasonlókat hallok, bármi megakadályoz bármiben, inkább otthagyom, nem megyek, nem kell. És később mindig kiderül, hogy jól döntöttem.

22. tücsimücsi (válaszként erre: 18. - Zsuzsa88)
2012. aug. 16. 22:03
és történt valami azzal a géppel?
21. tücsimücsi (válaszként erre: 18. - Zsuzsa88)
2012. aug. 16. 22:03

Jó pár évvel ezelőtt egy 20 éves srác összetörte az autóját, rá 2 hétre az apja odaadta neki a sajátját, a srác aznap meghalt mert karambolozott.

Ez is egy jel volt.

20. kisj
2012. aug. 16. 21:59

Érdekesen látod a dolgot:D


Nekem ilyen egyedi és klassz kifogás még sose jutott az eszembe.

19. Hencsi24 (válaszként erre: 17. - Milis)
2012. aug. 16. 21:54
igen engem ismerős vitt ki.amúgy miért pont az az ország?
2012. aug. 16. 21:36

Az, hogy nem megy a fejedbe, nem isteni jel. 2 sztorit tudok neked elmondani, amikoris igazi JELekről beszélhetünk.


Volt 1 fickó. Mindenki imádta, nagyon jó fej volt. 1 baja volt, imádta a száguldást és a nagymociját. 1 haverjával indult motorozni. Lapos volt a kereke. Kicserélte. Be akarta gyújtani. Üres volt az akkumulátor. Azt is kicserélte. Hazafelé jöttek már, mikor rosszul vette a kanyart, és egy beton oszlopnak csapódott. Ott volt neki 2 jel is, hogy ne induljon el... Ezek jelek. Nem az, hogy vlki lusta, vagy nem érdekli a dolog.


A másik sztori, bár még következmény nélkül:

A barátnőmék társasággal mentek volna nyaralni. Már a telljes összeg be volt fizetve. Az 1ik barátnőjének Londonban kell maradnia, nem tud hazajönni a nyárra. A másik barátnője munkát kapott, addigra kezdenie kell, külföldön. Az élettársa, aki színész, Budapesten kezdi a próbákat az új előadásra, napra pontosan a nyaralás első napjától az utolsó napjáig, pont arra a 2 hétre esik. És mikor kiderült, hogy a csajnak a SZEPTEMBERI vizsgaidőszak augusztus 29-től szeptember 1-jéig tart (ami szombat), ők viszont szeptember 3-án érnének haza, ha elmennének, akkor eldöntötték, hogy ez már túl sok, lemondják. A barátnőm azt mondta, ha 4 embernek 4 felé akad lemondhatatlan dolga, ez 1 jel, hogy az égiek úgy hozták össze, hogy ők ne mehessenek el arra a nyaralásra. Lemondták. Majd ha mind 1rakáson lesznek, elmennek 1 last minute kirándulásra. És nézni fogja a híreket, vajon mi fog történni a géppel, amivel mentek volna, vagy a szállodával, ahol megszálltak volna... Ezek a jelen...


Ha TE MAGAD szeretnél ott dolgozni, de nem megy a nyelv, az nem jel. Az tényleg csak kifogás. Válassz 1 másik országot. Olyat, amelyiknek a nyelvét könnyebben elsajátítod, vagy esetleg már ismered is.

17. milis
2012. aug. 16. 21:18
Hogyan mentél ki, ha nem tudtál nyelvet? Ismerős?
16. milis
2012. aug. 16. 21:17

3 hónapja munkanélküli vagyok, irodán dolgoztam (jó munkahelyem volt), csak a társaság miatt lelki beteg lettem, ezért felmondtam.

Úgy gondoltam kint próbálnék szerencsét.

2012. aug. 16. 21:07
Az előttem szólónak igaza van,ha más munkát vállalsz elinte közben úgy is rád ragad,mert rá leszel kényszerűlve.Én is voltam kint és nem tudtam a nyelvet,de csak megérteti magát az ember,aztán a közvetlen helyzetekben ahogy tanulsz,pozitivan hat rád,hogy egyre többet értesz és ez löketet ad.De ha csak a pénz miatt mész ki külföldre a helyedben vigyáznék,mit égetek fel magam mögött.2 év után haza jöttem és többet vett el az életemből mint amit adott.Nem mindegy a pénz mit kér cserébe.De ha kint akarsz maradni,vagy jobb állás reményében kimész akkor hajrá!Sok sikert:)
14. kiskornis (válaszként erre: 11. - Milis)
2012. aug. 16. 20:58
És mit szeretnél csinálni?Mert vannak pl a vendéglátásban/idegenforgalomban olyan állások,amihez minimális nyelvtudás is elég,és mihelyst jobban megy(mivel kint vagy,ragad rád,ha te is akarod)akkor tovább léphetsz,csinálhatsz mást.
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - 9f98008a3b)
2012. aug. 16. 20:48
Ammá mindegy :)
12. 9f98008a3b (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. aug. 16. 20:44
Győrbe!:)
11. milis
2012. aug. 16. 20:38

Igen tudom, h kint rám ragadna, de ahhoz, h felvegyenek tudni kell jól megszólalni.

Én sem gondoltam eddig a jelre (és tudom kifogásnak tűnik), csak épp ma olvastam ismét el az egyik könyvemet, ami többek közt erről is szól, hogy amit nem kíván befogadni a testünk (mint nálam a német), azzal valószínű nincs dolgunk. Ezért bátorkodtam feltenni ezt a kérdést, hátha többet hozzá tudtok szólni.

Egyénként többet szeretnék keresni, ezért szeretnék kint dolgozni.

10. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Milis)
2012. aug. 16. 20:31
Szerintem ha kint dolgoznál és rá lennél kényszerülve, hamarabb megtanulnál németül, mint úgy hogy görcsölsz a tankönyv felett.
2012. aug. 16. 20:31

Fekete macska:)ez tetszett:)


Kedves Milis,ha igazán akarsz Ausztriában dolgozni,akkor fog menni a német tanulás is.Ha már foglalkoztál vele korábban,akkor azért van némi alapod is,amivel akár el is indulhatsz,és kevesebb nyelvtudást igénylő munka mellett bele is jöhetsz.Kezdd el:)Miért akarsz egyáltalán ott dolgozni?

8. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Milis)
2012. aug. 16. 20:27
Nem hiszem, hogy jel. Talán azt jelenti, hogy nincs érzéked nyelveket tanulni. Vagy lehet, hogy csak a némettel állsz hadilábon...
7. kicsiharang (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2012. aug. 16. 20:24
Pontosan! :)
6. kicsiharang (válaszként erre: 1. - Milis)
2012. aug. 16. 20:24
Ez nem jel, csak neked kevésbé van nyelvérzéked, de gyakorlással menni fog!
5. andi6020 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. aug. 16. 20:24
Sopronba? ;)
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Milis)
2012. aug. 16. 20:23
Ez annak a jele, hogy találtál egy jó kifogást.
2012. aug. 16. 20:22
Nem hinném, hogy ez egy jel. Ha kint vagy rá vagy kényszerülve a nyelvre, ott 1-2 beletanulnál a dologba. 1 próbát megér
2012. aug. 16. 20:21

Ha annak fogod fel....


Én pl ha fekete macskát látok, mindig Debrecen felé jövök haza.

2012. aug. 16. 20:20

Egy problémám a sok közül, hogy nagyon szeretnék Ausztriában dolgozni, de alig beszélek németül.

Általános iskolában is azt tanultam, sőt még érettségiztem is belőle, de sose voltam jó. (23 vagyok) Annyira, de annyira nehezen megy bele a fejembe, képtelen vagyok negyed óránál többet foglalkozni vele. Egyszerűen nem megy.!!!

Igazából, ami a kérdésem lenne, hogy ez egy jel lehet? Szóval lehet azt jelenti, hogy nekem itt Mo.-on van dolgom? Próbálok figyelni az élet üzeneteire, és most már tényleg nem tudom, h mire gondoljak.

Mindenképpen többet szeretnék keresni, de ott van a nyelvtudás, ami akadály már nekem évek óta.


Szerintetek, hogy látom a dolgokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook