Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családlátogatás alkalmával mit néz az óvónő? fórum

Családlátogatás alkalmával mit néz az óvónő? (beszélgetős fórum)


1 2
51. Pan Dóra (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2012. aug. 16. 18:23
:)))
50. trapiti (válaszként erre: 49. - Pan Dóra)
2012. aug. 16. 18:14
Később megvolt az "ellenpólusa" is a történetnek, amikor egy hónappal később a lányom színházasdit játszott az oviban, kiosztotta a szerepeket, Lúd Lőrinc, Ponty Piroska stb... Óvónő rákérdezett, mi ez a furcsa játék. Mondtam, hogy a Bárány Boldizsárt játsza el. Visszakérdeztek, hogy az meg mi, és hogy a TV-ben látta-e...
49. Pan Dóra (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2012. aug. 16. 18:07

Egyébként tök vicces, ahogy ezek a kicsik akaratlanul is keresztbe tudnak nekünk tenni. :) És ha még ilyenkor nekiállunk magyarázkodni, abból tuti nem jövünk ki jól :)))

Ezért írtam a fórumindítónak, hogy önmagukat adják, de "balesetek" így is beugorhatnak :)))

48. Pan Dóra (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2012. aug. 16. 17:58

Mondom én, hogy a gyerekkel nem érdemes színlelni :)))

Az enyémek azt mondták a keresztanyjuknak, hogy keresztmami, az apu meg az anyu azt mondták, hogy ne mondjuk el neked, hogy fülbevalót kapsz tőlük a szülinapodra :)))

47. trapiti (válaszként erre: 46. - Pan Dóra)
2012. aug. 16. 17:54

Én nem siettetem... :) bár Ő már nagyon várja hogy iskolás legyen...


Amikor nálunk voltak még az első oviból látogatni, az nagyon kedves ötlet volt, hogy hoztak Lucának egy kis ajándékot, egy filc medált a jelével.

Körülnéztek a szobájában, majd megkérdezték, mi a kedvenc játéka - látván a felhozatalt... Erre a gyerekem előhúzott egy kistáskát, benne egy adag mekis figurával amit ismerőstől kaptunk... :D úgyhogy gondolom megvolt a vélemény...

46. Pan Dóra (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2012. aug. 16. 17:50
Az ajtóm nyitva áll előtte. :) De várjuk meg, amíg iskolás lesz, jó?! Mert én csak a nagyobbakhoz értek :)))
45. trapiti (válaszként erre: 44. - Pan Dóra)
2012. aug. 16. 17:37
Lehet, hogy Hozzád iratom Lucát... :DDDDD
44. Pan Dóra (válaszként erre: 43. - Trapiti)
2012. aug. 16. 17:33
Én ideális eset vagyok :))) Ha elindulok családot látogatni, aznap estére az én családom lemond rólam... 2-3 órát ugyanis el szoktunk beszélgetni, és nem én akarok maradni, hanem marasztalnak :) Sokkal többet profitálok belőle a munkámban, mint a mindenféle csodamódszerekből. Azért zárójelben megjegyzem, hogy a mienk egy pici falu, ahol mindenki ismer mindenkit, és ez hosszú távon a gyerekeknek is előnyös.
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Pan Dóra)
2012. aug. 16. 17:25
Ideális esetben valóban ilyennek kellene lennie... :)
42. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. aug. 16. 17:17

A gyerek környezetére, a család légkörére és a gyerek otthoni viselkedésére figyelnek. Legyetek természetesek, ne akarjatok se többnek, se kevesebbnek látszani, mint akik vagytok, mert ha színleltek, hitelvesztetté váltok :( Ha nem vagy tisztaság- és rendmániás, egy kis otthonos rendetlenség a gyerekszobában sokkal szimpatikusabb, mint az élükre állított játékok.


Ha önmagatokat adjátok, nagyon sokat segítetek az óvónőnek a nevelő munkájában. Én tanár vagyok, minden új osztály osztályfőnökeként megyek családlátogatásra, és ahol úgy látom vagy kérik, évente többször is. Ez a legjobb alkalom a kötetlen beszélgetésre, és az egymás segítésére - a gyerek érdekében.

2012. aug. 16. 16:32

Nálunk az első oviban volt részeletes, több oldalas kérdőív, jött mindkét óvónő családlátogatásra. Fél év múlva alig győztünk menekülni az oviból, pedig az elején úgy tűnt, nagyon gondosak, figyelmesek...


Az új oviba év közben kerültünk, vegyes csoport, a lakóhelyünktől távol (a munkahelyemhez van közel) itt senkinek eszébe sem jutott családot látogatni. Egyébként a bölcsiben sem... Mégis mindkettőben azt éreztem, a gyerekem fontos, nemcsak "kirakat" az odaadásuk, ott segítenek ahol tudnak. Itt is van nehézség, másfél éve járunk ide, az egyik óvónő stabil, de a másik helyére most kapjuk a 3. új óvónőt...


A családlátogatás sajnos semmit nem ér, ha nincs mögötte tartalom.

2012. aug. 16. 15:09
:) Köszönöm!:)
2012. aug. 16. 15:07
Mennem kell, mert keltenem kell a gyerekeket. :) Sok sikert!
2012. aug. 16. 15:06
Szerintem jó a mini csoport, mert nagyon kis létszámú, innen nem kell átszoktatni másik intézménybe jövőre. Nálunk, ahova a kicsit felvették 15 fő jár, ez bölcsi. Az oviba meg 29. Én jobban örülnék, ha egy helyre mehetne a kettő, mert két külön helyre hordani őket nem egyszerű. Emiatt nem keresek másik ovit a nagynak, amíg a kicsi nem ovis.
37. szafaripók (válaszként erre: 36. - 0280b08768)
2012. aug. 16. 15:02

Igen, szerencse. Én is azért örülök neki, mert így visszamehetek dolgozni, kb. 1-2 évre, és utána nálunk is jöhet a kistesó. Anyagilag addigra megerősödünk újra annyira, hogy minden rendben lehessen.:)

De nálunk pl. nincs bölcsöde. Illetve városi támogatással van magán, ami még így is havi 45 ezer. Ha lenne rá pénzem, akkor se biztos, hogy kifizetném. Pedig igény lenne bölcsire a városban, de a polgármester "szakmailag nem támogatja". A hajam kihullik tőle...

2012. aug. 16. 14:58
Jó hogy nálatok van ilyen! :) Nekem van egy kicsi is, neki a bölcsi jöhet képbe, de jobban örülnék, ha a tesóval járhatna oviba. Akkor elvinném őket együtt másik oviba.
35. szafaripók (válaszként erre: 33. - 0280b08768)
2012. aug. 16. 14:57
Igen, városi ovi. Annyi volt csak, hogy a város 4 ovija közül mi az egyik bizonyos oviba akartunk járni (ami kb. 200 méterre van tőlünk), de mivel csak ilyen kis létszámú (6 fős) minicsoportra lesz lehetőség, az viszont egy másik oviban fog indulni. Az tőlünk szerencsére szintén nincs messze, úgyhogy oda megyünk...
34. szafaripók (válaszként erre: 30. - 0280b08768)
2012. aug. 16. 14:55

A beíratkozáskor azt mondta az óvodavezető, hogy első körben azokat veszik fel, akik szeptemberig betöltik a 3-at. Utána azok jönnek, akik a tanév ideje alatt töltik be, tehát aki novemberben lesz 3, az novembertől mehet, stb. Na már most, mi márciusban leszünk 3 évesek, de addigra a fentiek szerint elfogynak a városnak rendelt helyek az összes oviban: tehát márciusban ha meggebedek se veszik fel, mert tele lesz minden ovi. (Ez ugye változik jövőre, amikor már kötelesek lesznek felvenni törvényileg, és bővítik a létszámot is.)

Megbeszéltem akkor az óvodavezetővel, hogy 2.5 évesen felveszik, HA szobatiszta, ill. mindkét szülő dolgozik. Szeptemberben töltjük a 2.5-et, így szerencsére a 2.5 évesek listáján igen elöl voltunk, így bejutottunk.

2012. aug. 16. 14:53
Ez de jó, hogy van ilyen. Ez városi ovi?
2012. aug. 16. 14:52
Itt a "minicsoport" azt jelenti, hogy akik még nem töltötték be a 3 éves életkort - 6an lesznek, 4 lány. Ők a minik, a korkedvezményesek, ahol anyu-apu dolgozik. Csak a fiam "kicsit" kilóg a sorból...:)
2012. aug. 16. 14:51
Az én kislányom bölcsibe megy, nálunk pont ma voltak. Megnézték a lakást, hogy hogyan alszik. Egy két papírt kellett kitölteni, közben a szokásokról beszélgettünk. Sőt a gondozónéni megnézte a játékokat is, és közben játszottak is. Jó volt látni, hogy a kislányom jól kijött a gondozónénivel. Szerintem az első nap is könnyebb lesz így.
2012. aug. 16. 14:51
Hogyan kértétek ezt a korkedvezményt?
29. 388b941089 (válaszként erre: 28. - Szafaripók)
2012. aug. 16. 14:50
Ugyanolyan, mint egy vegyes csoport. :) A gyerekem alig volt 3 éves és 7 évesekkel együtt járt. :)
2012. aug. 16. 14:49
Hát, meglátjuk, mi lesz! Remélem csak pozitív csalódások fognak érni. Már eleve annak számít, hogy felvették korkedvezménnyel a gyerkőcöt. Bár vicces lesz a 2.5 éves gyerekem a maga 106 centijével, 17 kg-jával a "minicsoportban".:)
27. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. aug. 16. 14:47
kínáld meg őket kávéval és dumálj velük egy jót. :) Nálunk 4 éve ballagott a gyerek az oviból, de én még mindig tartom a kapcsolatot az egyik óvónénivel és a dadusunkkal. :))
2012. aug. 16. 14:45
Én pont így végiggörcsöltem az első évet, de minek? Még arra is figyeltem, hogy mikor mit veszek fel, nehogy rossz benyomást keltsek, hogy szólok stb. De kb. nem ért semmit, hogy igyekeztem, én mondjuk nagyon kiábrándultam.
2012. aug. 16. 14:39

Persze, én is örülök nekik, mert így azt érzem, hogy tényleg foglalkoznak is a gyerekkel, és nem csak a "hozdbeaztánvigyázunkrádeidőbenviddishaza" óvodába kerülünk.

Csak azért érdekel, mert az ilyen "társadalmi/szociális szituációkban", ahol kvázi ismeretlen emberekkel "kell" érintkezni, sokszor fogalmam sincs, hogyan viselkedjek. És a gyerkőc miatt nem szeretnék rossz benyomást tenni azokra, akik jó esetben 3 évig talán többet fogják látni egy nap, mint én...

2012. aug. 16. 14:36
Szerintem jó, ha mennek hozzátok, én a védőnéninek is örültem.
2012. aug. 16. 14:33
Hozzánk nem jöttek emiatt, én mondjuk nem bántam volna, ha kijönnek. Mert az oviban alig lehet kérdezni.
2012. aug. 16. 14:33
Hát, szerencsére a gyerek kiegyensúlyozott, érdeklődő fiú. Nem nagyon van, amit megkérdeznék - unokatestvérem két gyereke oda jár (náluk egyébként csak a nagyobbiknál voltak kint), az óvónénikről jókat hallottam. A tájékoztatón szerintem még többet is elmondtak, mint amit magamtól megkérdeztem volna, szerintem majd akkor lesznek kérdéseim, ha már oda járunk... A gyakorlat ugye úgyis más...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook