Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szobabiciklizés fórum

Szobabiciklizés (beszélgetős fórum)


2008. júl. 4. 09:12

Nem tudom, ki hogy áll, de én most egy elég nagy szünetet tartottam :D Van kire fogni, szét volt kapva két hétig a bicikli.

Pár napja újra kezdtem és két dolgot is kitaláltam, ami hasznos lehet. Egyik: nem dőlök előre és fogom a "kormányt", hanem pont hátra dőlök egyenes háttal és biciklizés közben a hasizmom is dolgozik.

A másik, hogy mindenki alapjáraton úgy teker, hogy lefelé nyomja a pedálokat és általában a lábizmok a pedálok által leírt kör tetejétől dolgoznak. Na hát én meg kitaláltam, hogy nem lefelé, hanem hátrafelé nyomom a pedálokat, tehát előről hátrafelé fejtem ki az erőt. Teljesen más izmokat mozgat meg, tök durva :) Persze ez nem dupla mozgás, de talán lábformázáshoz hozzátartoznak a hátsó izmok is.

69. genlips (válaszként erre: 67. - Ejmi)
2008. jún. 14. 12:27
Ez elég gázul hangzik :((( Nincs rá még garancia?
68. ejmi
2008. jún. 14. 11:10
Lemaradt a mondat eleje. Köszönöm, hogy probáltatok segíteni.
67. ejmi (válaszként erre: 64. - Genlips)
2008. jún. 14. 11:09
Köszönöm, hogy próbáltam. Állítólag leszívja az elemet a mérő . Nem lehet javítani, új kellene, de azt meg nem lehet kapni külön, csak a kerékpárral :(
2008. jún. 14. 09:27

Ma úgy néz ki, hogy szünetet kell tartanom (jaaa, a 4. napon túlvagyok, sőt! Semmi "kevesebb kedv", ilyesmi, még mindig lelkes vagyok. Főleg azután az egészalakos kép után, amit a párom csinált... ááá

Szóval a szünet oka, hogy tegnap szét lett kapva a szobabringa. A helyzet az, hogy én az edzést 7 és 8-as fokozaton a 10-ből és ez nem azért van, mert izomlábaim vannak, hanem mert valamiért gyengébb a teljesítménye. Azon gondolkodunk, hogy lehet, hogy a bovden (vagy mi) gyengült vagy a rugó. A szétszerelés után viszont inkább egy újabb mágnesben gondolkodunk, mert megvan a foglalatja, ezért ma megpróbálkozunk egyet venni.


Kezdem megérezni a lábizmaimat is, ma reggel ugyanis úgy éreztem, hogy teljes mértékben el tudom határolni a lábamban a zsírt meg izmot. Tök jó érzés, ezt eddig csak az edzések után éreztem :)

65. raymonda (válaszként erre: 58. - Genlips)
2008. jún. 13. 08:10
Szia!En nem szoktam bemelegiteni biciklizes elott:( de mostmar 30 percet fogok tekerni.
64. genlips (válaszként erre: 61. - Ejmi)
2008. jún. 13. 00:38

Nekünk hátul egy csavar fogja, vszl a tiéd is kiszedhető, vagy esetleg kipattintható, ki lehet szedni. De jut eszembe, elemprobléma is megoldhatja a problémát, azt is érdemes megnézni, még mielőtt elviszed bárhová. Plusz érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat is, mert ha szétcsúszott valami, egyszerű ennek is a megoldása.

Mondjuk ezek annyira kis egyszerű számítógépem (vagy mik :) ), hogy ritka az, ha tönkremennek, szóval remélem, hogy elem, vagy csatlakozás a probléma (csak)!

63. genlips (válaszként erre: 61. - Ejmi)
2008. jún. 13. 00:32
Szia! Hát igen, ezek nagy ösztönzők :) Esetleg a gyártónál lehetne érdeklődni (vagy ahol vetted), hogy meg tudnák-e javítani, vagy egy újra cserélni. Szerintem ki lehet szerelni belőle egy-két-néhány csavarral, csak mondjuk a vezetékekkel nem tudom, mi a helyzet... Mert azért egyszerűbb elvinni egy kis dobozt bárhová, mint az egész "cajt" :)
62. genlips (válaszként erre: 59. - Szelorsi)
2008. jún. 13. 00:27
jaaaaaaaaa jóóóó :DDD Na, most akkor benéztem én, a nagy matekszerető... Mert hát elvileg a szorzás magasabb rendű művelet, szóval én úgy csináltam: 23*0,65 vagy 0,75 és ezt kivontam a 220-ból. Merthát erre van beállva a fejem :)) De akkor már értem! Köszii
61. ejmi
2008. jún. 12. 23:55
Sziasztok ! Tudtok nekem segíteni ? Elromlott a számlálóm a szobakerékpáron. Hol lehet kapni újat ? Enélkül nem szivesen ülök rá a cajra, mert a teljesítmény nézése és a kalória égetés eredménye elterelte a figyelmem a tekerésről ! :))
60. genlips (válaszként erre: 55. - 2dfdc4af73)
2008. jún. 12. 23:41
Az biztos, hogy nem gáz. Heti 3-4x edzést ajánlanak egy hétre!! Nem is naponta kell melózni. :) Ez tuti!!
59. szelorsi (válaszként erre: 35. - Genlips)
2008. jún. 12. 21:34

Szia! Igen szerintem elszámoltad:

220-23=197*0,65=128

220-23=197*0,75=148

:-)))))

58. genlips (válaszként erre: 54. - Raymonda)
2008. jún. 12. 21:11

Köszi :))

Valami olyasmit olvastam, hogy 20 perc után indul be a zsírégetés. Persze nem baj a 20 perc tekerés, ha előtte bemelegíted magad. De pont azért nem szoktam abbahagyni fél óra után, mert olyan pocsékolásnak érzem, hogy ennyit tekertem, közben meg csak 10 percben történt az, ami pont a célom. Persze nekem nem tart sokáig a bemelegítés, csak gyorsan összecsapom :)

57. genlips (válaszként erre: 53. - 8857632e0b)
2008. jún. 12. 21:06
Asszem kb. 20 alatt szokta nekem mutatni. A 16-18 km/óra maradt meg bennem. És te/ti?
56. genlips (válaszként erre: 52. - Zanzibarna)
2008. jún. 12. 21:02
Remélem is!! :)) Most nagyok az elhatározások, igyekszem tartani is a szintet. Végülis nem nehéz, csak le kell néznem. De télleg! Vastagabb a lábam, mint a barátomnak... Pedig amikor megismerkedtünk, akkor még nem, csak sokat bicózott :D Na nálam párválasztási szempont volt a vádli, combvastagság!!
2008. jún. 12. 19:41

Köszönöm raymonda és genlips! Én is próbálkozom a szobabicajjal, de néha sajnos kimarad egy-két nap:(

Gáz ez szerintetek, mert szerintem ha fogyni akarok ezzel, akkor biztos...

2008. jún. 12. 19:01

Genlips az nem semmi;) csak igy tovabb.

Sziszuka7 en 20 perc alatt 10 km szoktam tekerni.En naponta 40 percet szoktam mert meg edzesem is van.

2008. jún. 12. 18:24
Hány km/óra-s sebeséggel tekertek??
52. Zanzibarna (válaszként erre: 51. - Genlips)
2008. jún. 12. 16:40
Már úgy hozzászoksz majd, hogy hiányozna!:)
2008. jún. 12. 16:36
Ma rendesen kitekertem magamat, 55 perc szorgalmas tekerésem még nem volt :) Meg is lepődtem, hogy ma is milyen szorgalmas és kedvvel teli vagyok. Holnap lesz a kritikus nap, amikor eldől, hogy rendszeresen használom-e (minden csoda 3 napig tart) ;)
50. genlips (válaszként erre: 46. - 2dfdc4af73)
2008. jún. 11. 19:15
Kétnapi edzés után enyhe izomlázam van a karjaimban + a gerincem melletti izomcsíkokban is. Tehát ott még biztosan hatnak addig, míg formába nem jövök
2008. jún. 11. 17:05
Kedves Angelgirl!En azt eszrevettem, hogy amikor bicajozok a hasam is dolgozik egy kicsit
48. genlips (válaszként erre: 45. - Raymonda)
2008. jún. 11. 13:44
Én is úgy vettem észre, hogy a rendszeres bicikliseknek nagyon kiizmosodik a lába, pl. a futároknak is. Olyat nem szeretnék azért, biztosan van egy határ az én lábam és a futárok lábai között, ami nekem tetszeni fog és megállok a nagy mozgással. Kicsivel nem :)
47. Zanzibarna (válaszként erre: 44. - Czifi)
2008. jún. 11. 12:52

Laconicgirl adatlapján találtam az alábbiakat, KÖSZÖNET érte, nézzétek meg őket, mindenre választ kaptok!:


DIÉTA, + MOZGÁS A HATÉKONY ZSÍRÉGETÉSHEZ, AHOGY AZT A TESTÉPÍTŐK CSINÁLJÁK! Semmi extra nincs benne, tök egyszerű, simán lehet utánuk csinálni!


Első Videó !!! 08:14 től nézd !!!!!!


[link]



Második Videó !!! 17:36 tól nézd !!!!


[link]



Harmadik Videó !!! az első 4 és fél perc a lényeg !!!!


[link]

2008. jún. 11. 12:49
De a szobabicaj csak a lábakra jó?? Vagyis csak annak a formálására??
2008. jún. 11. 12:46
Apukam mar tobb eve orszaguti biciklista es nagyon izmos a laba.En biciklizes kozben a TV-et nezem vagy olvasok.En ugy vettem eszre, hogy ha olvasok akkor eszre sem veszem az idot;)
44. czifi
2008. jún. 11. 12:46
Sziasztok.Én is pár napja kezdtem a szobabicózást,van + 15 kg-om. Azzal én sem vagyok tisztában milyen erősen és mennyit kell tekerni,h fogyjak.De jóleső érzés,h vannak mások is akik bicóval akarnak fogyni.Tornáznék,v futnék ,de 6 hónapos manókám még cicizik,így azok kilőve.Nah,rem sikerül.Mindenkinek kitartást.
43. Zanzibarna (válaszként erre: 41. - Genlips)
2008. jún. 11. 11:36
Munka, egyéb hobbik gyerekek és szerelem mellett "könnyen" eltökélt az ember lánya!
42. genlips (válaszként erre: 39. - 4536f43062)
2008. jún. 11. 11:24
A szobabicikli beszerzésében nem vettem aktívan részt, de ami lecsurgott nekem, az az, hogy jobb egy használtat venni, de jobb minőségűt. A miénk 35-be került így, de az eladó 120-ért vette. A 35 után már nem nagyon fog ilyen mértékben csökkenni, tehát most már értéktartóbb. Kettler egy jó márka. Szalagfékesben ne is gondolkodj, mert gyorsan elmegy a kedved az egésztől, mágnesfékeset helyette. És a neten érdemes szétnézni a hirdetések között.
41. genlips (válaszként erre: 38. - Zanzibarna)
2008. jún. 11. 11:19

Nagyon eltökélt lehetsz, ha ötkor kelsz emiatt, ez nálam már nagyon nagy elismerést vált ki :D híresen sokat szeretek aludni.

Elég komolyan hangzik, amit írsz, de még nem vagyok vastagon informált ezekről a dolgokról, mint aerob edzés :)

Én csak simán tekerek, néha kicsit erősebbre rakom, hogy érezzem az izmaimat, néha meg normál erősségen tekerek, ami azt jelenti nálam, hogy nem megerőltető, nem purcanok ki tőle.

Persze várom a megjegyzéseket, hogy ennek van-e értelme, de gondolom van, mert izzadok :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook