Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szobabiciklizés fórum

Szobabiciklizés (beszélgetős fórum)


160. Aysel (válaszként erre: 159. - Doorcy)
2009. dec. 29. 00:52
köszönöm
159. doorcy (válaszként erre: 158. - Aysel)
2009. dec. 29. 00:42
nekem az sajna nincs, de állítólag formás popsit csinál;) minden kezdet nehéz, de belejön az ember:)
158. Aysel
2009. dec. 29. 00:36

nekem taposó gépem van

jó is az ha használnám

nem lustaság, de nehéz elkezdeni

157. doorcy
2009. dec. 29. 00:33
ahogy itt a fórumot olvasgattam megjött a kedvem egy kis biciklizéshez:) fél 11kor nekiálltam és 40 percet tekertem :D 20km...jól esett nagyon
156. afb21f7623 (válaszként erre: 155. - Tintagomba)
2009. dec. 15. 11:34

szia:)))

Miért akarsz állva tekerni????????meg attól függ,hogy hány kiló a teherbírása a szobabiciklinek.....Én csak simán tekerem,most már egy jó ideje 11km-t csinálok,majd minden nap.31perc,igaz csak a leggyengébb fokozaton..de én mindenkinek csak ajánlani tudom..Hajrá-hajrá...tekerjünk:))))

2009. dec. 12. 16:14

Sziasztok!


Csak most készülök szobabiciklit venni. Egy sima szobabringának is ki kellene bírnia, ha az ember egy pár percet állva teker rajta, nem? Mert hát egy sima utcai biciklin is teker néha az ember úgy, hogy nem ül a nyeregben....

154. Afroka (válaszként erre: 153. - Cca887cff8)
2009. okt. 24. 10:21
Köszi a választ! Ezek szerint hatásos. :)
153. cca887cff8 (válaszként erre: 152. - Afroka)
2009. okt. 23. 20:59

szia


én anno mentem terembe.

ott bringa volt, és futópad - amin intenzív séta volt ill kis futással.

mondjuk ennyi feleslegem közel sincs mint mint neked.de én 7-9 alkalom után 7 kilót simán fogytam.

és mindent ettem.


én is vettem bringát itthonra meg szteppert is.

de ez a bringa más mint a teremben volt. ott eleve többféle volt - mindegyiken másképp ültem stb...

az itthonin nem tudok annyit tekerni mint a teremben..mert egész másképp ülök rajta ...


sztem jó dolog csak használni kell.

152. Afroka
2009. okt. 23. 15:30

Sziasztok!

Én azon gondolkodom, hogy jó lenne venni egy szobabiciklit, habár anno a sima biciklivel voltak gondjaim. Szeretek tekerni, de a sokadik alkalomnál már fájt a hólyagom, lehet, hogy egyszerűen, csak rossz testtartásban ültem azon a bringán? Nekem sok feleslegem van, kb. 40 kg és mivel kopott a térdem, azt mondták bringa, vagy úszás, és persze séta, egyéb ugrálós sportok nem jöhetnek szóba. Szerintetek le lehet fogyni bicóval? Természetesen úgy gondolom, hogy a jövőben kevesebbet fogok enni. Diétázni kimondottan nem fogok, mert nem szeretek megvonni magamtól dolgokat. Csak inkább keveset mindenből.

Már egy ideje elhatároztam magam, és nagyjából tartom is magam a dolgokhoz, de eddig callaneticseztem. Hmmm...szeretem, de 1-2 hónapja semmit nem fogyok tőle. Gondoljátok, hogy váltsak szobabiciklire?

151. enikoke (válaszként erre: 150. - Afb21f7623)
2009. okt. 23. 14:17
Nem 75 percel kezdtem hanem kb. 30-al. És nem is az a célom hogy mindig 75 perceket biciklizzek, hanem olyan 40-60 perc körül szeretnék. Ez csak így sikeredett mert filmet néztünk, és eltelt az idő, és a lényeg az volt hogy nem éreztem megerőltetőnek. Ez nem hiszem hogy azt jelentené hogy nem ért semmit, mert jól kiizadtam, de jól éreztem magam, nem voltam kifuladva vagy ilyesmi.
150. afb21f7623 (válaszként erre: 149. - Enikoke)
2009. okt. 22. 22:29
Szia!Szerintem ne csinálj ilyen sokat,nem fogod bírni hosszabb ideig,hidd el.én 2 hónapja kezdtem,3km,és fokozatosan emeltem,ma már 8,5-ön vagyok,23 perc,Ha nagyon akarod a zsírégetést akkor úgy csináld,hogy 12mp gyors tekerés,10mp lassabb,a spektrumon láttam, az egészségünk tények és tévhitekben.Azt mondták ezzel a váltakozással lehet csak fogyni,Hát.én ezt cáfolnám,bár mostanában az utolsó1-2 km-t így csinálom,bár nem igazán szeretem,Nekem ez most 310kcalt jelent,hidd el ez nagyon sok elsőre meg főleg,csak mértékkel!Tudod a kezdeti lelkesedés......De azért sok sikert és kitartást kívánok Neked!! :-DD
149. enikoke
2009. okt. 21. 20:03

Sziasztok!

Ma egy hete hozták meg a szobabiciklinket. Azóta, a szombat meg a hétfő kivételével(amikor elégé objektív okok miatt maradt ki az edzés) minden este bizikliztem kb. 30 percet, amiből majdnem 5 perc bemelegítés, utolsó 5 perc levezetés, élőtte pedig 3-5 perc sprint.

Ma viszont végig olvastam a hozzászólásaitokat és láttam hogy zsírégetésre legínkább a hosszabb edzést ajánljátok. Erre gondoltam kipróbálom. És képzeljétek, elsőre 75 percet tekertem!!! 30 km, és 450 kalóriát!!! Hihtetetlen!!! El sem hiszem. A pulzusom az 125 és 140 között ingadozott, úgyhogy a zsírégető tartományban volt. És összíntén, bár nagyon de nagyon kiizadtam, de nem éreztem és nem érzem magam fáradtnak. Úgy éreztem hogy még bármenyit letekerhetnék, még 1 órát is simán. Közben persze filmet néztünk, másképp biztos unatkoztam volna és nem bírtam volna ennyit.

Úgyhogy köszönöm nektek, a hozzászólásaitoknak!

Hátha meghozom más kedvét is ;)

2009. aug. 4. 18:44
Köszi, látom, már olvasgatom...
147. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 146. - Ágicababa)
2009. aug. 4. 18:10

jaja... elvagyunk mint a befőtt. ugyebár :))

hát jő főzőcskét Neked. ha van kedved nézz be a másik fórumba is, ott jó sokan vagyunk :)


[link]

2009. aug. 4. 17:48

ügyes vagy:)

Én most momentán céklát főzök be, karalábét vágom mélyhűtőbe és még utánna főzök. Nem tudom marad- e energiám tornára:)

de ez szinte ua. mint amit hosszabban bemásoltam ide...csak nehéz megcsinálni.

Jól eldumálunk kettecskén ezen a fórumon:)

2009. aug. 4. 16:13

ezt próbáld ki szobabiciklivel:


HIIT (High Intensity Interval Training)

A lényege, hogy rövidid ideig maximális intenzitással végezzunk egy gyakorlatot, majd rövid aktív pihenő, majd ismétlés. Persze az egész előtt bemelegítés

Gyakorlat lehet guggolás, ugrálás, futás.

Pl. 1 perc sprint, 2 perc séta ismételve . . .


A Tabata method ennek egy verziója.

Az egész 4 perercet tart.

(20 mp + 10 mp) * 8 = 4 perc



Én most fejeztem be (vagyis egy negyed órája, mert 10 perc kellett hogy biztos lehessek benne élek még.......:) )


nem akarok csúnyát mondani de be*sz tőle nagyoooooooon durva

2009. aug. 4. 15:39
nem ugrálós az aerobzóna...tulajdonképpen olyan mint egy aerobikóra. Nem fáraszt le teljesen, nincs tőle napokig izomlázam, de rendesen megizzaszt. Nagyon szeretem. Nem bicóztam, sajna tegnap semmit nem tudtam tornázni, de ma szeretnék...Norbival. A bicót max muszályból veszem elő:)
143. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 142. - Ágicababa)
2009. aug. 4. 09:46

nagyon jó igen, jól megizzaszt, főleg ilyen melegben :)

Nekem meg ez az aerob zóna nincsen meg. az milyen? ugrálós?

na és tekertél azóta? :)

2009. aug. 3. 21:24
nekem csak az aerobzóna és gladiátorfitness van meg...de ha lesz egy kis pénzem akarok még venni tőle mást is, jó ez a kick-box?
2009. aug. 3. 20:10
figyi szerintem elég az a heti 2X mondjuk. vagy Én arra is gondoltam, hogy bemelegítés "helyett" mondjuk ráülök egy intenzív 20 percre, azt azért féllábon is ki lehet bírni, akár nap mint nap. én is szeretm a norbit, főleg a kick-boxot
2009. aug. 3. 19:19
Én sem tudom minden nap tekerni, egyszerűen szívesebben tornázok Norbira:) Persze erre csak azután jöttem rá, hogy megvettük:)
2009. aug. 3. 12:31
nos, én megúntam, mert minden nap tekertem. azt hiszem redukálom heti mondjuk 2-3 alkalomra... nagyon úncsi minden nap :(
2009. júl. 30. 17:30

Ez is egy idézet, szerintem bizot tapasztalatból írta az illető.


"Fokozatossag, kovetkezetesseg.

Bemelegites az elejen es lazitas a vegen.


Ha teheted, szerezz be egy pulzulsmero orat es azzal tekerj.


Ha nem megy, akkor probalj meg kolcsonkerni egyet idonkent (felevente, evente egyszer), vagy egyszeruen tekeres kozben neha szamold a pulzusodat (celszeruen 10 vagy 15 masodpercig szamolod, es szorzod 6-tal vagy 4-gyel).


A pulzusod nagyon szabalyosan egyenesen aranyban no az erokifejteseddel.


Attol fuggoen, hogy mi az edzes celja, mas pulzusszam tartomanyt kell megcelozni.


Kezdetnek tekerj lazan, kenyelmesen 3-5 percet, majd pihenj, nyujtozkodj, es ha jol erzed magad, akkor ismeteld meg meg egyszer, ketszre, haromszor.


Masodik alkalommal probald ki a kulonbozo erovel valo tekerest:

- 3 perc lazan, lassan, egy perc pihenes

- 3 perc kicsit erosebben gyorsabban, egy perc pihenes

- 3 perc kenyelmes erovel, egy perc pihenes

- 3 erosen, harom perc pihenes


(ha allithatod az ellenallast a biciklin, akkor azzal is valtoztathatsz es a terkeresebessegevel is, ha nem akkor csak azzal valtoztatsz, hogy milyen gyorsan tekersz)


Minden harom perces szakasz vegen szamolj pulzust.


A maximalis pulzusszamod 226 minusz az eletkorod azaz kb 180.

Szamold meg a pulzusodat nyugalomban (reggel, ebregeskor meg az egyban, vagy tiz perc fekvo pihenes utan). Tegyuk fel, hogy az 70. A 180 es 70 kulonbsege az a tartomany, ahol a pulzusszamod valtozik. Ennek a tartomanynak a 60%-a kornyeken erdemes tartani a pulzust 20-40 percen at, azt mondjak itt a leggazdasagosabb a zsir egetese.


Ezt valtozgathatod intervall edzessel, amikor felvaltva erosebben es lazan tekersz, peldaul:

3x (10 perc 70% 5perc laza)

4x (5perc 75% 5 perc laza)

6x (2 perc 80% 4 perc laza)

10x (1 perc 90% 3 perc laza)"


Ha kipróbáljátok, írjátok meg az eredményt:)

2009. júl. 30. 17:23

Sziasztok!

Nézelődtem szobabicós edzésekkel kapcsolatban és ezt találtam, talán érdemes kipróbálni


"Hogyan melegítse be az izmait a szobabicikli használata előtt?

A bemelegítsre legalább 5 percet szánjon!

Mielőtt felülne a szobabiciklire, végezzen néhány gimnasztikus gyakorlatot (bokakörzés, térdhúzás, térdkörzés)

Üljön fel, igazítsa be a lábfejét a kengyelbe és húzza meg szorosan!

Kezdje el könnyű ellenálláson hajtani a biciklit kb. 3-5 percig.

Szobabiciklizés kezdőknek: egy kis emelkedő

Ha már érzi, hogy kezd izzadni, és olajozottan működik a térdízülete, növelje az ellenállást!

Képzelje azt, mintha egy kisebb emelkedőn kellene tekernie!

5 percig tekerjen így folyamatosan - ha esetleg elfáradna, akkor nyugodtan állítsa vissza, és tekerjen tovább síkon, könnyedén.

A lényeg, hogy ne álljon meg!

Növelje a tekerés sebességét!

Újra síkon biciklizünk, de figyeljen arra, hogy a combizmai dolgozzanak; ha túl könnyen mozog a pedál, akkor tegyen rá ellenállást!

Gyorsítsa a mozgást! Nem kell a maximális gyorsaságra törekedni, csak arra, hogy a megszokottnál tempósabban dolgozzon!

Tartsa ezt az iramot kb. 3-4 percig! Ha azt veszi észre, hogy a csípője “ugrálni” kezd, akkor kicsi az ellenállás.

Nehezítésképpen állítsa feljebb a szobakerékpár ellenállását.

Biciklizés hegymenetben

Ez nehéz lesz, de muszáj az izmokat ingerelni, hogy "magukhoz térjenek"!

Emelje a szobabicikli ellenállását fokozatosan addig, amíg azt nem érzi, hogy egy meredek emelkedőn, erőlködve kell felfelé hajtania.

Ilyenkor a mozgás lelassul, a combizmokban a megszokottnál erősebb fájdalmat, feszülést érez majd. Ez természetes, és megéri 3-4 percig kitartani! Utána vegyen vissza az ellenállásból, és tekerjen lazán, síkon.

Tartson egy kis pihenőt, lassítson!

A hegymenet után megérdemel egy kis pihenést, tekerjen 5 percig kényelmesen, laza tempóban.


Sprintelés szobabiciklivel

Már volt egy gyorsításunk. A sprint hasonló, csak még nagyobb sebességgel kell végezni. A nagyobb sebesség miatt növelje a szobakerékpár ellenállását, és kezdjen el gyorsan tekerni! Gyorsabban! A csípő maradjon stabil, ha ide-oda, fel-le mozog, akkor tegye még nagyobb ellenállásra!


Levezetés szobakerékpározás után

Legalább 20 percet eltöltöltött már biciklizéssel, jöhet a levezetés. Kényelmesen tekerjen 5-6 percen keresztül, nyugtassa meg a szervezetét és a pulzusát!


Mindig nyújtson a szobabickilizés után: a vádli, combizmok és a farizmok nyújtása elengedhetetlen!"

136. 7c79ff1565 (válaszként erre: 135. - A6cd9cfa0c)
2009. júl. 29. 21:59

végre valaki:-) én is örülnék, ha többen írnának ide. Én már kezdek aggódni, hogy nem fog használni a bringa, mert még nem érzek túl sok változást, múlthét csütörtök óta megvan a szobakerékpár, azóta naponta min 2szer ráülök, tekerek 1 órát, gyorsan...de még semmi..

Neked mióta van meg a kerékpár? veszel magadon észre valmi változást? centiben?

2009. júl. 29. 15:05

Sziasztok! Woow, de örülök hogy még van itt érdeklődő... Én kettő napja tekerek napi 60 percet.. jó lenne ha újraéledne a topik :)


diamond!látom Neked is hasonló a koncepciód...az enyémen 8 fokozat van és 4-en vagy max. 3-on szoktam tekerni, viszonylag gyorsan. úgy hogy ne mfulladok meg, de azért elfáradok nagyon... hát Én is rendesen megizzadok, főleg ebben a melegben, mint aki most jött a zuhany alól, de nagyoin jó :)

kb. 30-40 perc között van a holtpont, azt kibírom, akkor tuti :)

És nekem sincs izomlázam... egyszerűen csak úgy érzem hogy van lábam :)

hajrá :)

2009. júl. 26. 13:37
Sziasztok, nemrég vettünk egy szobabicajt, sajna nincs rajta pulzusmérő, így nehéz tudni hogy a zsírégető tartományba vagyok -e. Mivel bicikli válogatja, nálam az 5-6os fokozatot lehet érezni, azt már tekerni kell, de az se elég erős. Az alacsonyabb fokozat nagyon idétlen, szinte magától megy a pedál, annyira könnyű. 64kg vagyok, fogyni szeretnék, semmiképp sem erősödni az amúgy is vastag lábaimra. Már 2 napja napi 2* 1órát tekerek, izzadok nagyon, mint írtam 5-6os fokozaton, szerintetek így lehet fogyni? Mellette diétázom is természetesen. Vagy ez a fokozat túl erős és inkább erősít? Másik kérdésem, szerintetek az természetes, ha nincs izomlázam? VAgy elrontok valamit?
2009. jún. 15. 21:19
Jah azt elfelejtettem mondani, hogy közben igyál vizet, egy fél litert legalább, segít átmosni a szervezetedet és izzadni is jobban fogsz.
132. Evilmeli (válaszként erre: 131. - Jérce-forma)
2009. jún. 15. 21:18

Szia, Jérce-forma!


Szerintem ha a bicaj mellett elkezdesz használni valami krémet (én a DR. Kelen terméket ajánlom, nálam az volt ami nagyon bevált) fóliázással kombinálva akkor jó eredményeket érhetsz el. Szerintem, bár nem tudom milyen az erőnléted, inkább egy kicsit alacsonyabb fokozaton kezd a tekerést 4-5ösön és tekerj amennyit bírsz (nálam 40 perc a maximum mert addigra teljesen elzsibbad a fenekem). Szerintem már egy hónapon belül javulni fog a helyzet.

2009. jún. 14. 18:46

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, tapasztalataitok. Én 17 éves lány vagyok, viszonylag vékony/átlagos testalkatú, de a lábaim narancsbőrösek, striásak és még visszeresek is. A fenekem is elég plöttyedt. Szobabiciklizéssel milyen fokozaton, naponta mennyi időt kéne tekernem, hogy látható eredményt érjek el? Illetve miben segít a szobabicikli, nektek mik a tapasztalataitok róla?


(Ha mindennap 1 órát végigtekerek a legnagyobb (8) fokozaton, az mennyit számít, mit érek vele?)


Előre is köszi!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook