Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depressziós? fórum

Depressziós? (beszélgetős fórum)


18. c8ec504c40 (válaszként erre: 17. - C8ec504c40)
2012. aug. 17. 21:25

Biztos rengetegszer próbáltál már beszélni vele, de szerintem tedd meg újra és újra, hivatkozhatsz a munkájával kapcsolatban arra is, hogy rosszabb is lesz, ha nem végzi el rendesen. A mai világban meg kell becsülni, ha egyáltalán van munkánk.

Véleményem szerint, ha szereted, mellette kell állnod, de ugyanakkor - ha nem hajlandó szakemberhez menni - akkor rá kell ébresztened valahogy, hogy előbb-utóbb nem csak magát, de téged is tönkretesz, mind lelkileg, mind anyagilag.

17. c8ec504c40 (válaszként erre: 16. - Sokcsoki)
2012. aug. 17. 13:56
Azt tényleg neki kell megoldania, de tényleg segíthet k
16. Sokcsoki (válaszként erre: 15. - C8ec504c40)
2012. aug. 17. 09:18
Szia! Próbáltam már rávenni, hogy menjen orvoshoz/pszichológushoz/kineziológuahoz, de nem akar. Azt mondja, a munkáit, anyagi gondjait nem tudja megoldani senki idegen. Azt mondja, hogy gondolom, hogy a konkrét munkáit talán megcsinálja majd a doki?
15. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - Sokcsoki)
2012. aug. 17. 09:05

Szia. Én Pszichiátrián dolgozom. A tünetek alapján, amiket leírtál, valóban depressziós lehet a barátod. A legfontosabb, hogy mellette állj, még ha el is utasít, nehogy hülyeséget (öngyilkosság) csináljon ebben az időszakban. Tapintatosan, de állj mellette a bajban, remélhetőleg hamarosan összeszedi magát. Mióta tart ez az időszak?

Ha mégsem jönne össze, próbáld meg rábeszélni, hogy jelentkezzen be IDŐPONTTAL:) a területileg illetékes Pszichiátriai Szakrendelőbe - el sem hiszitek milyen sok hasonló cipőben járó ember jár ide hozzánk is, legtöbbjüknek egzisztenciális-familiáris problémája van, esetleg egy súlyos betegsége - amikor minden összejön - sok-sok ember átesik ezen néha, csak van aki magától ki tud kecmeregni, van akinek segíteni kell.

Egy jó pszichiáter segít, lassanként megnyitja a barátod (a miénk pl. nagyon jó tanácsokat ad és tényleg SEGÍT!), lehet, hogy szükség lesz egy kis hangulatjavítóra is, de nem ezt a beteg dönti el, hogy bevállalja-e vagy sem, az is lehet, hogy elég a pszichoterápia - én ezt választanám. VAN, AMIKOR CSAK A SZAKEMBER ÉBRESZT RÁ BIZONYOS DOLGOKRA..

14. Vortexia (válaszként erre: 13. - Sokcsoki)
2012. aug. 16. 12:50

23 euro, havonta változik az ár árfolyam szerint, most épp 6440,-

megírom priviben, hol tudsz rendelni.

13. Sokcsoki (válaszként erre: 12. - Vortexia)
2012. aug. 16. 11:53
Ez mennyibe kerül? Nézzek a neten, vagy hol lehet kapni?
12. Vortexia (válaszként erre: 5. - Sokcsoki)
2012. aug. 16. 11:28

Akkor a Moksa-elixírt tudom javasolni. Minden reggel éhgyomorra bevesz 10 cseppet 1 deci vízzel, és ennyi. (10-15 percig még ne mosson fogat, és ne egyen.) Nem kell menni sehova.

Ez is oldja a lelki blokkokat, csak lassabb. De pl kinezzel és egyéb alternatív gyógymódokkal együtt használva felerősíti azok hatását.

Hátha erre rávehető. Mit nem adtam volna, ha lettvolna már akkor, amikor én voltam depressziós...

Mióta áll fenn ez az állapota egyébként? Mert a Moksánál 1 hónap 1 évnek felel meg visszafelé az időben. Tehát annyi hónap alatt fogja oldani a problémát, amennyi ideje kialakult.

11. revi11 (válaszként erre: 10. - Sokcsoki)
2012. aug. 16. 11:10

Igen,mind csodákra várunk.:-)

De addig is nekünk kell kibogózni a csomókat.

Nehéz neki is,nem hiszem,hogy ez az életcélja,hogy kesrűségbe,agresszivításba meneküljön.

Nehéz itt okosnak lenni.

Próbáld meg a kineziológust,talán segíteni fog.

2012. aug. 16. 11:08
Jó lenne, ha valami csoda folytán megoldódna a sok-sok gond, és újra jókedvű, humoros lenne. Vagy ha elcipelném kineziológushoz, aki feloldaná a lelki csomókat.
9. revi11 (válaszként erre: 8. - Sokcsoki)
2012. aug. 16. 10:57

Persze,elhiszem.De csak sajnálatból nem szabad senkivel együtt maradni.

Nehéz dolog ez,neked kell tudnod,mennyit ér meg ez a kapcsolat számodra.

8. Sokcsoki (válaszként erre: 6. - Revi11)
2012. aug. 16. 10:48
De, az is ott van. De mivel ez a negatív állapot már jó ideje fennáll, bennem is csak nő az elégedetlenség, amit vagy elnyomok sok-sok türelemmel, vagy nem. Nem egyszerű, hidd el.
2012. aug. 16. 10:38

A férfi nagyon nehezen mondja ki a gondjait.

A "miben segíthetek?" meg már egyenesen sértés a számára.

6. revi11 (válaszként erre: 5. - Sokcsoki)
2012. aug. 16. 10:33

Ezt most nem értem.Lelkiismeretfurdalásod lenne,ha még te is ott hagynád?

Mi van a szeretettel,szerelemmel?Az már nincs?

2012. aug. 16. 09:49
Sajnos, senkihez nem hajlandó fordulni, már próbáltam rávenni. A kineziológust is javasoltam (én is jártam korábban). A környezetmben mindenki próbál rávenni, hogy hagyjam ott, hisza csak sérülök a kapcsolatban, de lelkiismeretfurdalásom lenne, ha még én is cserben hagynám.
4. revi11 (válaszként erre: 1. - Sokcsoki)
2012. aug. 16. 09:43

Szia.

Beszélgetni,beszélgetni,beszélgetni.

Szerintem.Összejöttek neki a dolgok akkor,sajnos ő is mintha még direkt rá is tenne,ha már semmi nem jó,akkor tényleg ne legyen jó.

Türelem kell,sajnos sokan vannak így.

Egy férfival talán még nehezebb is ilyen helyzetben.

El kell jutnia oda,hogy akarjon segíteni saját magán,akarja,hogy rendbe jöjjenek a dolgai.

A sok gond,probléma az,ami beletaszítja az embereket a depresszióba,szépen,lassan elsüllyednek.

Legyél mellette,nem lesz egyszerű.

Bár lehet,egyszer csak megrázza magát,és feláll.

Kívánom,hogy így legyen.

2012. aug. 16. 09:42

igen, lehet, hogy depressziós, erős a gyanú rá. :(

kineziológus? nyilván azért is fizetni kell, de szerintem sokszor hatásosabb, mint a pszichológus. csak jól kell szakembert választani. és persze legyen hajlandó elmenni.

a problémáit nyilván neki magának kell megoldania, de ehhez előbb jobb állapotba kell kerülnie.

tudom még ajánlani a Moksa-elixírt, de ez is pénzbe kerül, és folyamatosan szednie kellene, tehát kb havi 7e. de ez az okot szüntetni meg, nem a tünetet. ha érdekel, írj privit.

2012. aug. 16. 09:42
Ötletem sajnos nincs de átéltem hasonló állapotot és nagyon megfizettem érte....nem tudom hogyan rángathatnád ki ebből:((( mindenesetre nem normális helyzet amiben van és semmikép nem jó...ha valaki hagyja hogy ennyire a fejére nőjenek a terhei akkor az már baj....szakember van a helyi-körzeti pszichiátriákon is pl ingyen az ambulancián beutaló nélkül is....
2012. aug. 16. 09:34
Nem tudom, a barátom depressziós, vagy csak tényleg elborítják a terhek? A munkahelyén szinte kirúgatta magát (a határán van, nem csinált meg több feladatot, mivel mostanában nem bírkózik meg velük), egyre több az ilyen-olyan elmaradása (munkák), anyagilag óriási mínuszban van, ás a tartozásai csak nőnek, rajtam kívül már mindenkivel összeveszett, kollegákkal is és rokonsággal is, bezárkózott, nem kommunikál senkivel (velem sem), nem mozdul ki egyáltalán sehova, úgy értem, hogy szinte el sem hagyja a lakást, mogorva, fásult, nem tud viselkedni semmilyen helyzetben, egyre ingerültebb és agresszívebb (úgy értem, szóban). Viszont nem hajlandó semmiféle változásra, hiába kérem bármire. Azt mondja, a gondjait nem fogja megoldani senki,ezért nem beszél senkivel. Viszont szerintem ő sem tudja megoldani őket, én meg nem tudom, hogy tudnék segíteni. Persze abban igaza van, hogy a munkahelyi gondjait, maszek munkáit, anyagi idegbajt nem tudom megoldani, akkor meg mitől lenne pozitívabb? Hiába rángatnám el pl pszichológushoz (amire mellesleg nincs is pénz), a gondjait az sem tudja megoldani. Csak persze én is nehezen viselem ezt a kilátástalan helyzetet. Ötlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook