Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek a mellbimbó fájdalommal, ha már az Aventos krém se segít? fórum

Mit tegyek a mellbimbó fájdalommal, ha már az Aventos krém se segít? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 16. 17:56
én garmastan kenőcsöt használtam és bevállt
2012. aug. 16. 16:18

Biztos hogy nincs jól cicin ha ennyire fáj,ha úgy tűnik akkor sem!

Szoptatási tanácsadót érdemes felhívni neten biztosan találsz elérhetőségét.

Nekem hiába szoptattam három gyereket,és úgy láttam jól vannak a cicin mindháromnál jártam így szülés után nem túl sokkal és bő egy éves koruk körül is....

Nálam az anyatejes kenegetés és szellőztetés nem jött be mert ömlött a tejem nem mászkálhattam otthon sem úgy hogy folyik a világba...a Garmastan nagyon sokat segített,más kenőcs nem_!

Kicsikorában nem mertem a bimbóvédőt használni ma már bevetném azt is....az egyik mellem mindig is érzékenyebb volt az sokat besebesedett,pár napig a bimbóvédővel való szoptatás megoldotta.

20. youlcsi (válaszként erre: 18. - Homern)
2012. aug. 16. 11:22
bizony, bizony! a mellbimbó ingerlésére beindulhat az oxitocin-termelés, amitől a méhösszehúzódások vannak!
19. youlcsi (válaszként erre: 1. - Monlevi)
2012. aug. 16. 11:20

kentem én minden sz*rral... egyedül a dm-es sajátmárkás cicikrém vált be. még a gyógyszertári csodák sem.


vagy pedig tiszta gyógyszertári lanolin!


egyébként ha fáj, tuti nincs jól cicin.

kisfiam is szopizott mint a kisangyal, de az egyik cicim mindig sebes volt, többször be is gyulladt. kiderült, hogy bár bekapja rendesen, valamiért azt a cicit rosszul szívta, hegyesre "szilvamag alakúra"... majd féléves volt, mire abból is megtanult rendesen szopizni.

18. homern (válaszként erre: 13. - F3000dc5ef)
2012. aug. 16. 10:58
nem ér semmit mert teljesen másfajta szopizáskor az igénybevétel,plusz akár még koraszülést is okozhat.ha nagyon nem indul meg a szülés akkor szokták ezt javasolni,hogy ne kelljen indítani.(én is hallottam ezt amit te,a nőgyógyászok válasza az volt amit leírtam)
2012. aug. 15. 19:51
szia, en is a lansinoh krémre eskuszok. Nagyon-nagyon jo!!! azonnal segit!! es tenyleg nem kell lemosni. Udv.
2012. aug. 15. 19:37

szerintem nézze meg egy jó orvos, nincs-e lenőve a nyelve a babának, az is okozhat ilyen tüneteket


azok a krémek, amiket le kell mosni semmiképpen nem jók, mert ahogy lemosod, leszeded vele azt a kis regenerálódott hámot is, ami kiépült


a homeós szerek nagyon nagy segítségek, 2 féle is van, attól függően, hogy milyen a sebesedés

15. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 1. - Monlevi)
2012. aug. 15. 19:30
anyatej...
14. giga455 (válaszként erre: 1. - Monlevi)
2012. aug. 15. 19:28

lansinoh krém

rohadt drága, de nagyon gyorsan használ

nem kell lemosni sem.

2012. aug. 15. 19:19

Eső után köpönyeg, de anno nekem édesanyám azt mondta, hogy a terhesség alatt zuhanyzásnál mindig dörzsöljem meg a törölközővel a mellbimbót, és akkor nem lesz gond.

Nem is volt. Hátha valaki még szülés előtt van :)))

2012. aug. 15. 19:03
Nekem használt a garmastan, és az anyatej együtt.
2012. aug. 15. 18:53
Pár napig mellbimbóvédő,majd minden szoptatás után aloevera first,nekem ez vált be anno.
2012. aug. 15. 18:53

Bocsánat beszélek itt össze-vissza :D


[link] Ez az


Lansinoh

2012. aug. 15. 18:51

Lanson!!!


Amúgy anyatej a legjobb és hagyni a bőrt szellőzni :D

2012. aug. 15. 18:40

Anyatej, biony.

Semmi kence, csak az anyatej.

2012. aug. 15. 18:24
nekem is ez volt az elején, ezért pár hétig fejtem a tejet és cumisüvegből adtam a babának, amíg be nem gyógyult a vérhólyagos seb és nem fájt már a bimbó. nagyon sokat szellőztettem is a ciciket.
2012. aug. 15. 18:23

Nekem is a Garmastan volt a legjobb, + néha fejtem,kíméltem picit a sebesebbet, a fejés rövidebb ideig tartott, mint egy-egy szopizás...és infralámpáztam.

A krém nagyon jó volt!

5. Szabianyu (válaszként erre: 3. - Ágica...)
2012. aug. 15. 18:16
én is ezt akartam írni! ez a legjobb!
4. homern (válaszként erre: 3. - Ágica...)
2012. aug. 15. 18:14

igen,a babanyálas anyatej+ szellőztetés valóban segít!


ha még csak nemrég szoptatsz akkor normális,van akinek nehezebben szokja meg az igénybevételt,el fog múlni.ha viszont berepedt,kidörzsölődött akkor érdemes 2-3 napig védővel szoptatni,ennyi idő alatt begyógyul és a babát sem zavarja ez a kis idő össze.én aventosat használtam ,már nem akart enni a pici mert csak vér ment a szájába,enélkül nem gyógyult volna be mert minden szoptatásnál nagyon fájdalmasan felszakadt a seb,sírva szoptattam napokig,volt hogy közben lilára szorítottam a párom kezét.eddig nem szabad eljutni...

2012. aug. 15. 18:05

Szia!

Kend be anyatejjel és szabadon kell hagyni!!! Nincs ennél jobb!

A baba nyála is segít !!!

2012. aug. 15. 18:02
Garmastan krémet próbáltad?
2012. aug. 15. 18:01
Kérlek aki tud az segítsen mit tegyek ha már nagyon fáj a bimbóm és nem azért mert rosszul van a cicin mit kenjek rá semmi nem használ csak ha nem tenném rá 3 óránként akkor meg éhezne a bébi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook