Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kilopták a pénzt a pénztárcámból a pénzt egy postán amíg a pici lányaimra figyeltem... fórum

Kilopták a pénzt a pénztárcámból a pénzt egy postán amíg a pici lányaimra figyeltem... (beszélgetős fórum)

1 2
41. syria (válaszként erre: 29. - 3532273647)
2012. aug. 17. 16:05

Mindkét eset horror. :(

Anyukád esetében meg sem állnék az ombudsmanig. Szerintem nem kevés kártérítés járna a méltatlan bánásmódért.

40. f64f0d9a69 (válaszként erre: 36. - Bagira 2011)
2012. aug. 16. 13:05

Ezt kimásoltam és elküldtem a családtagjaimnak.

Biztos, ami biztos... :((

39. 5e0c262058 (válaszként erre: 38. - 5e0c262058)
2012. aug. 16. 10:13
És hiába szóltunk, hogy gond van, őrizzék jobban a parkolót. Egy biztonsági őr lézengett, és a kéregető c.asszonyokat sem intette rendre. Hát így veszítik el szépen a vevőiket. +3 megtermett biztonsági őrre nem hiszem, hogy nem tellik.
2012. aug. 16. 10:12
Mi már nem megyünk T-ba, pont a parkoló miatt. Állandóan volt valami inzultus. Este pedig határozottan félelmetes.
37. 5e0c262058 (válaszként erre: 36. - Bagira 2011)
2012. aug. 16. 10:10
Azt a k*va mindenit! Szemét mocsok tolvajok. Hát megáll az eszem!!!!!!!!!!!
2012. aug. 16. 08:32

Sziasztok!


Leírom a tegnapi "esetemet" ,hátha valaki tanul belőle.


Azt tudni kell rólam,hogy én nagyon féltem a cuccaimat ,talán túlságosan is,még azt is figyelem ,ki jön mögöttem,hányan,inkább magamhoz fogom a táskám ,megállok stb.


Vásárlásnál ,mikor bepakolok a csomagtartóba,a táskámat is beteszem (ez kulcs nélkül nem nyílik),és ha vissza tolom a kocsit,rázárom a központi zárat ,szinte mindig,bár előfordulhat,hogy nem ,ha csak pár lépés,de ez nagyon ritka!


Szóval t betűs áruház parkoló (kicsi) ,kimegyek ,kinyitom a csomagtartót pakolok,csörög a telefon ,felveszem,férjem volt,beszélünk,én pakolok,egy kicsit arrébb léptem,és látom ám,hogy egy pasi guggol a kocsi mellett a földön,az anyós ülésnél,és kukucskál be az ablakon :)


Tehát,hogy érthetőbb legyek :Egymás mellett állnak az autók a parkolóba ,és 2 kocsi között guggol a földön.


Hirtelen frászt kapok,kérdezem mit csinál?


Erre feláll,mutat egy ezrest ,és kérdezi fel tudom-e váltani,és azt mondja ő nem olyan nem szokott lopni (ha-ha)


Ez egy nagy jól öltözött cigány társaság egyik tagja volt,már a boltban is láttam őket,hozzájuk ment vissza!


Én nem most jöttem le a falvédőről,ha velem pénzt akar felváltatni,akkor nem guggol 2 autó között ,hanem odajön hozzám ,és kérdez!!!!


Szóval mindenki nagyon vigyázzon!!!


Most már ha 2 lépésre kell visszatolni a kocsit,akkor is zárom az ajtót,és az ülésre ne rakjatok semmit!!!!

35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Hoxa)
2012. aug. 15. 19:56
Ez az övtáska, én is ezt írtam. Szerintem még ez a legbiztonságosabb. :((
34. Hoxa
2012. aug. 15. 16:26
Vannak olyan vékony, lapos, cipzáros, hasra csatolható kis szütyők, amik nem is látszanak a ruha alatt. Amikor elutazunk valahová, azt szoktam használni, de komolyan, már bennem is felmerült, hogy itthon, bevásárláshoz is ezt fogom vinni, iratoknak, pénznek, kocsikulcsnak.
2012. aug. 15. 15:46

Múlt szombaton vásároltam 2 tételt egy kicsi boltocskában. Csak később vettem észre, hogy nem hoztam el. Szerdán tudtam csak visszamenni: megtalálták és visszakaptam! Még emlékeztek is rám!

Vannak még csodák!

32. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - 4244093cd0)
2012. aug. 15. 14:43

...Fata...!

Teljesen igazad van!

Én is ezt a módszert alkalmazom, mert a mi környékünkön még a táskákat is kitépik időnként az emberek kezéből.

Ahogy nagyobb lesz a szegénység, egyre többször fog ez előfordulni.

Csak megelőzni lehet :(((

Pl. övtáska - és senki se tegye le egy pillanatra sem az erszényét sehova. Az emberek sokan leteszik...

31. Norchy
2012. aug. 15. 14:35

Rendorseg nem foglalkozik ilesmikkel...

nekem egy kollegiumbol kialakitott gyerekhaz folyosojarol vittek el a jogsimat tb.kartyam meg 5e ft koruli penzt de az utolso 100ft apromat is ami masik zsebben volt.

mentem a rendorsegre vartam jo 30percet mire jott az illetekes aki kozolte ha gyorsan akarok jogsit akkor inkabb mondjam az okmanyirodaban h elvesztettem. igy o fel se vette a jegyzokonyvet megsporolt ennyi munkat.

gondolom nem en vagyok az egyetlen akit elhajtanak - a masfel eves gyerek ott volt a karomban ebed es alvas elott nem volt sok valasztasom.

ez mar masfel eves tortenet...

30. Moribana (válaszként erre: 29. - 3532273647)
2012. aug. 15. 12:59
nagyon szörnyű, hogy azt aki ártatlan így meghurcolják a bűnösök meg röhögnek a markukban...
2012. aug. 15. 12:16

Saját esetem:kis posta,addig raktam ki a pénztárcámat a pultra,magam mellé,amíg elővettem a levelet-a pénzt már kivettem a pénztárcából.

Levelet feladtam,siettem,kiléptem a postán,a visszajárót betettem(volna) a pénztárcába.Nem volt meg..postára vissza,egy középkorú férfi volt utánam.Mire visszaléptem,már végzett,leadni persze hogy nem adta.

A kispostán nem adták meg a nevét csak annyit hogy hivatalos levélért átirányították a nagypostára és leírták a hiv. levél számát. .Odavillamosoztam...odaadtam az ottani ügyintézőnek a számot,aki,miután elmondtam,mi történt (mint mondta is,szabálytalanul)megadta a nevét és a címét.Odamentem,kb. 80éves anyukája beengedett,elmondtam,hogy a fiát keresem.Nem volt otthon,mert kerékpáron postára és piacra ment.Megvártam,közben anyukája elmondta,hogy hívő,rendszeresen templomba járó a fia.Hazajött...persze,nem ő vette el,bár tényleg járt a postán,de rám nem is emlékezett...Teljes egyetértésben megegyeztünk hogy ilyen szemét ember költse arra,amire legkevésbé szeretné,de minimum a dupláját..

Szinte biztos,hogy ő volt,és mondtam is,hogy nekem a pénztárca az óriási érték mert emlék..visszaadhatta volna,bár azt hallottam el szokták dobni.3 napig kukáztam a környéken és a posta körül,bokrok alatt-és több pénztárcát találtam,természetesen üresen.

Azóta főként a nagyobb címletek zsebben,a táska minden olyan helyen,ahol állni kell keresztbe...


Viszont többször lettem rosszul utcán,több alkalommal vittek utcáról kórházba,még az utolsó 10Ft is megvolt.


Anyukámtól viszont a rendőrséges a hadnagy "úr" elemelt 2000Ft-ot,nem vette fel az átvett cuccok közé,anyu aláírta,hogy a leltárba vett értékeket átvette,közben azt se tudta fiú-vagy lány.

Az hogy került a rendőrségre,még a később szabálysértési ügyintéző se értette-ejtette is az ügyet.

62éves,nem bűnözőkülsejű,vonaton elkérték a személyijét,hogy ellenőrizzék a nyugdíjasszelvényét.Nem találta..a Keletibe rendőrök várták,szó nélkül bevitték a rendőrkapitányságra,szétszedték a mobilját,kipakolták a zsebét-táskáját meglett a személyi.EZUTÁN:rabosították,cipőfűző el,ujj és tenyérlenyomatvétel.3 óra múlva engedték ki,persze,hogy nem azt nézte mit vesz át és mit ír alá.Nekik,jó szórakozás lehetett..

28. Khalesi (válaszként erre: 22. - 4244093cd0)
2012. aug. 15. 12:08
:))) De amúgy sokmindent lehet belőle tanulni. Mármint a helyszínelőkből.
2012. aug. 15. 12:02
Ha nem csak a pénzedet vitték el feltétlenül tégy feljelentést, nehogy visszaéljenek a személyes irataiddal. Amúgy teljesen reménytelen. Én idáig négy pénztárcát találtam, mind a négyet leadtam egy illetékesnek, még csak bele se néztem, nehogy esetleg elcsábuljak, mert az ember esendő. :)
26. 4244093cd0 (válaszként erre: 25. - Moribana)
2012. aug. 15. 11:52
Akkor tanulópénz....máskor légy óvatosabb.
2012. aug. 15. 11:32
Már összetapiztam...
2012. aug. 15. 11:30

Anyukám a mankban hagyta a tárcáját, a pult alati polcban. Alig ment az utcán pár lépést, vissza id fordult, de a tárca nem volt ott. Pénz is volt benne, amit akkor vett fel, de az iratai is.

A bankfiókba is visszaszaladt, hiába, de utána azonnal a rendőrségre ment. Mázlija volt, mert kevesen voltak a fiókban...A kamera képei alapján is azonosították a tettest, de ráadásul Anyu után következett a pultnál, és az ügyintézőnél ott volt a név is.

Teljesen büntetlen előéletű nő volt, aki kísértésbe esett. Visszajutatta a pénzt, bár nem azonos címletekben, tehát belekölthetett már, mire a rendőrség felkereste.

23. syria (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2012. aug. 15. 11:30

Így van! Minden reménytelennek látszó esetben feljelentést kell tenni, hogy ha mégis előkerül a disznó, minél több legyen a rovásán, minél nagyobb büntetést kapjon.


Egyébként pedig sokszor alkalom szüli a tolvajt. Lássuk be: nem mindig járunk el a "tőlünk elvárható körültekintéssel".

22. 4244093cd0 (válaszként erre: 21. - Moribana)
2012. aug. 15. 11:26

Ha priuszos,akkor benne van a rendszerben.

Ne tapizd össze,rakd bele egy tiszta zacsiba...áááá,túl sok helyszínelőket nézek!:)))

21. Moribana (válaszként erre: 19. - 4244093cd0)
2012. aug. 15. 11:24
Jó ötlet!
20. bowie
2012. aug. 15. 11:23

Régen lopták el nekem is, iratokkal együtt, ráadásul nálam volt a teljes havi rezsipénz, épp akkor mentem a postára vele.

Ma viszont, a bankba mentem, már a pénzt is kiraktam a pultra, amikor elájultam (terhes vagyok, más oka nincsen), hatalmas tömeg, hatalmas csődület. Felállítottak, elvittek egy padra leülni, a táskám, a pénzem minden ott maradt a pulton..és képzeljétek, senki nem nyúlt hozzá...nagyon meglepődtem.:))

2012. aug. 15. 11:19
...ha a pénztárcát otthagyták ,akkor lehetnek rajta ujjlenyomatok esetleg.
18. 4244093cd0 (válaszként erre: 16. - Moribana)
2012. aug. 15. 11:12

Vigyázz a dolgaidra ,a pénzed ne tárcába tartsd,hanem egy cipzáros zsebben,de semmiképp ne a táskád legtetején.

A legjobbak az olyan táskák,amiket keresztbe ,átlósan akasztass a nyakadba.

17. 5e0c262058 (válaszként erre: 12. - 36a26f5226)
2012. aug. 15. 11:11

Igen? Az adatvédelmi törvény szerint ki kell tenni a kamerával megfigyelt terület jelzést, és a páciensnek jogában áll tudni, hogy felvétel készül róla. Én így tudom.


A kamera csak meghatározott napig tárolja/tárolhatja a törvény szerint az adatokat, utána töröl. Ezért ha van feljelentési szándék, azt ez időn belül kell megtenni.


Nálunk van kamera, és sikerült már vele többször feljelentés után tettest fogni, ki is fizette az okozott kárt.


Nem veszett fejsze nyele. Ha mindenki legyint, akkor tényleg nem ér semmit az egész.

16. Moribana (válaszként erre: 13. - 4244093cd0)
2012. aug. 15. 11:06
Elfogadok pár tippet szívesen.
15. Moribana (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2012. aug. 15. 11:05
A barátnőm akitől az egész táskát ellopták fel tudta soolni , hogy hány ember járt arra személyleírást adott, egy nagyon egyedi táskát vittek el semmit nem tudott tenni a rendőrség... ebben az országban a bűnözőnek több a joga mint a sértettnek
14. 36a26f5226 (válaszként erre: 12. - 36a26f5226)
2012. aug. 15. 11:04
jav: Na azt nem....
13. 4244093cd0 (válaszként erre: 11. - Moribana)
2012. aug. 15. 11:04
Ez nem naívság......az ilyen esetek megelőzhetőek lennének.
12. 36a26f5226 (válaszként erre: 1. - Moribana)
2012. aug. 15. 11:04
Ma azt nem fogják elárulni neked, hogy van-e kamera, vagy csak dísz, az a szolgálati titoktartáshoz tartozik...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook