Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehetne a gyermekem nevét a sajátomra átíratni? fórum

Hogyan lehetne a gyermekem nevét a sajátomra átíratni? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 15. 11:23

Az én apám sem mondott le rólam, nem fizetett gyerektartást és ma sem tart velem kapcsolatot. A legelső útlevelem intézésénél is nagy tortúra volt, majdnem nem tudtunk elutazni, mert nem akarta aláírni. Szerencsére a hosszabbításhoz már nem kellett az aláírása.


Sokáig szerettem volna ha édesanyám a nevére vesz, de ő is megpróbálta őrizni a látszatot, hogy ő nem "uszít" az apám ellen. Amikor betöltöttem a 18-at akkor nem a szülővárosomban éltem, így macerás lett volna elintézni a névváltoztatást. Sok-sok évre rá, vettem fel az édesanyám leánykor vezetéknevét. A kérvényt az anyakönyvvezető írta, érzelmi elidegenedésre hivatkozva, szinte azonnal be is fogadták. Az érzelmi elidegenedés alapból nem kizáró az örökösödésnél, de végrendelet esetében erre való hivatkozással megtagadhatja, hogy bármit is rám hagyjon. Mondjuk nincs semmilye.


Az örökbefogadás az más, ott csak akkor örökölhet ha a biológiai apja végrendeletileg ráhagyja.


Azt viszont nem tudom, hogy ha pszichológus szakvéleménnyel igazolnátok, hogy rossza hatással van a gyermekre akkor meg lehetne-e tiltatni a láthatást.

14. Naplemente. (válaszként erre: 13. - Zsanci00)
2012. aug. 15. 11:22
Írtam privit.
2012. aug. 15. 10:58

Örökbefogadná, a lányaként tekint rá és a gyerek is rá apaként, a közvetlen ismerőseimen kívül senki nem tudja, hogy nem vérszerinti apa.

Aki intézte a válást ügyvéd azt mondta, hogy sajnos csak egy bizonyos kor felett döntheti majd el a gyerekem, hogy nem akarja látni.

Csak azért írtam hátha van valaki, aki átment ezen és van valahol egy kiskapu, vagy ha sikerülne bebizonyítani, hogy nem törődik a lánnyal és a lánya sem akar vele találkozni akkor megszüntethetném a láthatást. Végülis a neve másodlagos, csak gondolom ha lekerülne a nevéről elvesztené a jogait is..

12. Anyagi (válaszként erre: 11. - Anyagi)
2012. aug. 15. 10:53
jogsegélyszolgálat
11. Anyagi
2012. aug. 15. 10:52

Szerintem csak bíróság vonhatja meg a szülői/felügyeleti jogot valakitől, igen alapos indokkal!


Így aztán választ csak valami ügyvéd vagy (akár ingyenes) jogsegélysuolgálat tud adni!

Az új párod örökbe fogadná a kicsit, ha az apja lemondana róla?

Egyébként a gyermekotthonokban sem adható örökbe a gyerek, ha nem mondanak le róla és évente legalább egyszer látogatják! :((

2012. aug. 15. 10:43
Nem baj..az apának semmije nincs. Az anyjánál lakik. Sok mindent nem veszt vele a gyerek.. Én tényleg nem bosszúból vagy kitolásból akarom, de neki egy eszköz ellenem a gyerek, mert látja, hogy egyébként boldog vagyok csak ezzel tud felidegesíteni. Kérhettem volna már a gytartást is, de annyit jártunk bíróságra, miután megrágalmazott mindennel, meg 2 évig tartott a válóperünk, hogy nem mentem sehova azért a havi max 10ezerért így, hogy munkanélküli. És a gyerek sem szereti, ha mondom neki h jön érte az apja, sírdogál, mondja nekem h nem akar menni, a szívem szakad meg. Ha kötődne hozzá nem érdekelne, de így nem igaz, hogy nekünk kell a gyerekkel mindent tűrni...
2012. aug. 15. 10:35

Sejtettem az előzményekből...

De örökölni sem fog a vér szerinti apa után, mert a jog szerint az örökbefogadó apa vér szerinti gyermekének kell tekinteni.

2012. aug. 15. 10:31
A gyerektartási kötelezettségre eddig is magasról tett, semmit nem fizetett, egy forintot se 6 éve. Nekem kellett 7 hós korától a gyes mellett dolgoznom, hogy eltartsam a kicsit. Ugyhogy erről nyugodt szívvel lemondanék...
2012. aug. 15. 10:30

Van pár dolog, amiben zavar van.

Amit írtok, az nem "név-átírás", hanem örökbefogadás. Így keressetek rá a neten.

Ha jól tudom, a vér szerinti apának hozzá kell járulnia az anyakönyvi hivatalban. Viszont ezzel megszűnik a gyerektartási kötelezettsége, hiszen az "új apuka" vállalja a gyereket sajátjaként.

Az örökösödésnek utána kell néznem, azt nem tudom. De a logikus az lenne, ha a vér szerinti apa után nem örökölne.

2012. aug. 15. 10:29

Nálunk ez a rész nem áll fent, ugyanis 5 éve csak bulizik, teljesen hülye, azt mondta még nem élte ki magát rájött...

Nálunk is a mostani párom neveli 1 éves kora óta, őt hívja apunak, a biológiait a keresztnevén szólítja. Én tepertem azért h legyen köztük kapcsolat, mert akartam az elején, de csak akkor kellett a gyerek, ha zsarolni akart, már nagyon belefáradtam és a gyomorgörcsbe is, amikor látom, hogy hív....

2012. aug. 15. 10:28
Szerintem csak az apa beleegyezésével sikerülne
4. demina (válaszként erre: 2. - Zsanci00)
2012. aug. 15. 10:27
Hát ez nem jó hír... de ha az apja nevét viseli, tehát törvényesen az apja, akkor az ő beleegyezése nélkül, nem fogod tudni megváltoztatni a nevét. Az anyakönyvi hivatalban kell kérvényt beadni a névváltoztatáshoz, és kiskorú esetében mindkét szülőnek személyes megjelenéssel kell aláírni a beadványt. Ezenkívül alaposan meg is kell azt indokolni...
2012. aug. 15. 10:25
Az én volt férjem, gyermekem édesapja egy éve nem keresi a fiát. Megsértődött, hogy a mostohaapjával ennyire jóban lett. Nem tudom, hogy jár-e valamivel, ha mondjuk a mostohaapja nevét felvenné. Gondolok itt arra, hogy ki tudja-e zárni a örökségből, hogy a köteles részt se kapja meg a gyerek.
2012. aug. 15. 10:14

Sziasztok! Először is a hugom regjéről írok, nekem nincs még hoxa-regisztrációm.

A kislányom 6 éves, a volt férjem egy nem normális állat, szó szerint menekültünk tőle, mikor a lányom 5 hónapos volt. Agresszív volt velem és a gyerekkel is, pedig nem ivott meg semmi ilyesmi. A gyerek soha sem érdekelte, csak zsarolt vele mindig. Gyerektartást még egy forintot se kaptam tőle, mert feketén dolgozik és röhög a markába. Egy éve kb egyszer viszi el hétvégi láthatásra, akkor a gyerek nem akar menni hozzá, mert szinte idegen neki. Állandóan úgy jön haza h azt mondták neki anya egy büdös k..., nem eszik főtt kaját, az apja ugyanúgy elmegy szórakozni és még sorolhatnám. Anno a bántalmazást nem tudtam bizonyítani, mert arra mindig figyelt, hogy ne lépjen egy határt túl. Mikor eljöttünk, 130 km-re költöztem el, direkt mert napi szinten zaklatott. Elegem van a zsarolásából, a lányom nem szereti, szeretném kizárni az életünkből, de nem hajlandó lemondani róla, mert tudja hogy bántani tud ezzel. Semmilyen megoldás nincs?

2012. aug. 15. 10:08
Hogyan lehetne a gyermekem nevét a sajátomra átíratni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook