Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsam meg a kisfiamnak a cipőfűző megkötését? Van valami trükkös mondóka ötletetek? fórum

Hogyan tanítsam meg a kisfiamnak a cipőfűző megkötését? Van valami trükkös mondóka ötletetek? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 1. 23:45
megvan, itt! [link]
15. katamariska (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2014. jan. 1. 23:44
Most olvastam egy honlapon, hogy kell erre megtanítani a gyereket. Tökre logikusan le voltak írva a lépések, szerintem keress rá!
2012. aug. 15. 17:39
Bocs: nem cipőfűzés, hanem cipőfűző kötése :)
2012. aug. 15. 17:36
Én mindig a gyerekeim háta mögé guggoltam, úgy mutattam lépésről lépésre a cipőfűzés menetét. Ezt utánozták, és előbb-utóbb megtanulták egyedül a menetét. Azért fontos, hogy a háta mögött állj, mert akkor azt csinálod, amit neki látni kell. Ha szemben ülsz vele, akkor tükörképet lát :)
12. Norchy (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. aug. 15. 14:13

Hat ha nagyon megeroltetem magam akkor meg tudlom a rendes modon is kotni de hamarabb kienged :-)

nekem a nyuszifulesre all a kezem.


azt hittem ez az egyszerubb :-)

lassan gondolkozhatok en hogy tanitsam a lanyom :-)

11. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Norchy)
2012. aug. 15. 09:00
elárulom, hogy ez a nehezebb, pedig tényleg sokszor így tanítják. Párom is így köti, mindig ki is röhögöm :))))
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2012. aug. 15. 08:59
Sajnos nincs, de ezzel én is szenvedtem. Nem tudtam jól elmagyarázni. A lányomat egy ovistársa tanította meg. Lehet, hogy gyerekek gyerek nyelven gyerek gondolkodással egymás közt ehhez jobban értenek?
2012. aug. 15. 08:58

kivágsz egy vastag kartonból egy cipőtalp-formát (aránylag nagyot)


fúrsz rá 2*4 sor lyukat, belefűzöl egy cipőfűzőt és ezen mutatod meg lépésenként a cipőkötést

2012. aug. 15. 08:57

Szia,


esetleg ne a "hagyomanyos" modon tanitsd a kotesre hnem a ket nyusziful hajtasaval.... nekem ugy tanitottak az oviban huszoniksz eve es a mai napig igy kotom.

hatha neki is ez jon be :-)

2012. aug. 15. 08:56
Engem anya úgy tanított azt hiszem, hogy leült mellém, felvett ő is egy fűzős cipőt és "másoltam" róla, mondta mit kell csinálni, és ismételtük, nagyon sokszor....
2012. aug. 15. 08:56

Szia!


Van ilyen készségfejlesztő fa cipő formájú tábla, amin lyukak vannak, direkt erre csinálják.



Üdv: Kata

2012. aug. 15. 08:51
Tapasztalatot csak az én gyerekkoromból tudok. Oviba a nagycsoportba csináltak nekünk kartonból kis cipőket, befűzték, mint a cipőt és úgy tanították a többieknek, hogyan kell cipőt kötni (én már akkor tudtam). De nem emlékszem, hogy mondtak-e mondókákat. :)
4. Hoxa
2012. aug. 15. 08:49

Ismerem a google-t, köszi ;)

De bevált ötleteket és tapasztalatokat is várok.

2012. aug. 15. 08:47

google a barátod :)


Az első találat:

Cipőkötő mondóka


De nagy nyűg a fűzős cipő!

Itt is, ott is cipőfűző.

Itt is, ott is megragadom,

Először is X-re hozom.

Egyik szárat lyukba dugom,

Kész is van az első bogom.

Ha meghúztad, készíts nyulat,

Aki csak fél fület mutat.

Másik szárat most megfogom,

Nyuszifülön körbehúzom.

Alul látok kicsi lyukat,

Megcsinálom jól a nyulat,

Bedugom a szár közepét,

Meghúzom a nyuszi fülét.

2012. aug. 15. 08:46
erre én is kíváncsi vagyok
1. Hoxa
2012. aug. 15. 08:43
Hogyan tanítsam meg a kisfiamnak a cipőfűző megkötését? Van valami trükkös mondóka ötletetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook