Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen ruhát viselnek a fiúk a bölcsiben? fórum

Milyen ruhát viselnek a fiúk a bölcsiben? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Eszterkee (válaszként erre: 30. - Vero77)
2012. aug. 15. 09:18
volt már szülői értekezlet, de erről nem esett szó, remélem időben megtudom majd.
30. vero77 (válaszként erre: 27. - Eszterkee)
2012. aug. 15. 09:05
Nekünk azt elmondták, hogy nem kell ágyneműt bevinni, ott adnak, és hetente küldik a mosodába. Gondolom bölcsije válogatja. Azért jó lenne, ha előre tájékoztatnák az anyukákat, hogy ne az utolsó 1-2 hétben kelljen mindent beszerezni. :(
29. vero77 (válaszként erre: 22. - Emi75)
2012. aug. 15. 09:03

Arra gondoltam, hogy sír, vádlóan néz, és csimpaszkodik belém, ha majd otthagyom...

Remélem nálunk is olyan simán megy majd, mint Nálatok, ügyes a fiacskád! :)

28. vero77 (válaszként erre: 24. - Vikasz)
2012. aug. 15. 09:00
Köszi :)
2012. aug. 15. 08:48
sziasztok! mi is szeptemberben kezdjük a bölcsit :) azt szeretném kérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy alváshoz milyen takarót visztek be? jó egy kispléd is, amire húzok huzatot? vagy "rendes" takaró kell?
26. vikasz (válaszként erre: 17. - Nestea32)
2012. aug. 15. 08:41

Gondozónője válogatja ki mit szeret. Nálunk nem problémáztak a body és harisnya miatt. Szerintem ezek a ruhadarabok egy kicsinél alapdarabok, főleg télen.

Nálunk is van kisszekrénye minden gyereknek, ahol a tartalék ruhákat lehet tárolni. Mert abból kell bőven :)

25. babszibobó (válaszként erre: 2. - Vero77)
2012. aug. 15. 08:39

Ami a mi szekrényünkbe bekerül:

3-4 póló, felső évszaknak megfelelően rövid vagy hosszú (bár nyáron is van legalább egy hosszú újjú is berakva)(míg pelusos volt ugyanennyi mennyiségben body)

2-3 rövid nadrág így nyáron, később melegítő (nyáron is van bent egy melegítő naci)

Amikor a szobatisztaságot kezdtük, akkor vagy 5 alsónaci volt bekészítve és pluszba volt még bent egy pár naci!


Nálunk külön pluszba kell bent lenni főleg már őssztől egy plusz melegítő naci, pulcsi, amibe kiviszik őket (ez egy külön helységben van).

Ugyanígy télre külön kérnek be télikabátot és overállt, külön sapit, sálat, mert nem abban viszik ki amiben az utcán hordod a gyerkőcöt.


Bentre a szandált, vagy a kis tépőzáras vászoncipőt kérik.

Udvarra, ha nem viszel külön cipőt, abban viszik ki amiben az utcán jár, de persze lehet bevinni kintre is váltót.


Ha a harsnyát levetetik, akkor azt szokták csinálni, hogy amiben bent van melegítő, arra ráhúzzák a plusz kinti melegítőt, így dupla réteg és nem fáznak!

24. vikasz (válaszként erre: 16. - Vero77)
2012. aug. 15. 08:38

Ennyire nem kell túlaggódni. Általában a szülők nehezebben élik meg ezt az egészet. A gyerkőcök általában simán veszik ezt az akadályt.

Én két gyereket szoktattam be bölcsibe, és nem volt lelki terror! A kicsi még bölcsi, és imádja, imádják.


Öltözékben a laza, kényelmes ruhákat javaslom. Persze nem kell feltétlenül mindig melegítőt ráadni a gyerkőcre.

Nálunk alváshoz nem öltöznek át, abban a ruhában alszanak, ami napközben rajtuk volt.


Sok sikert a beszoktatáshoz! :)

23. emi75 (válaszként erre: 17. - Nestea32)
2012. aug. 15. 08:35

ja meg két éves kortól fogat is mosatnak velük.


de szülőin biztos elmodják.


Nálunk kellett füzetet is nyitni, le kellett írnom benne a gyerek szokásait, és havonta egyszer-kétszer írnak bele a gondozónők is, én meg válaszolok stb. hogy nyoma legyen a gyerek fejlődésének. :DD

22. emi75 (válaszként erre: 16. - Vero77)
2012. aug. 15. 08:33

?? milyen lelki terror? :)


nálunk pl. tök simán ment a beszokás, az altatásnál viszont könnyebben megoldották nélkülem a gondozónők.


ha én nem voltam ott, nem balhézott, szó nélkül lefeküdt, elaludt. ha ott voltam, balhézott hosszan.

21. babszibobó (válaszként erre: 17. - Nestea32)
2012. aug. 15. 08:31

Szia!


Nálunk van kisszekrény, ahová pakolni lehet és az átadó öltöztető alatt meg a cipőknek van hely hagyva.


Nálunk nincs gondjuk a harisnyával és a bodyval...vagyis onnantól kezdve van csak gond a bodyval, ahogy elkezdik a szobatisztaságot, onnantól kezdve szokták kérni, hogy ne az legyen bent, mert ha a kicsi menne egyedül és próbálkozna a kikapcsolással gondja lehet!

2012. aug. 15. 08:30
Na nem tudok írni.Bocsi a sok hibáért!
2012. aug. 15. 08:29

Szerintem a bodyt hanyagoljátok,mert utálják a gondozók.A gyerekek szobatisztaságát is gátolja,mert mire kibújuik belőle a gyerek,már rág végzett is.Arról nem is beszélve,hogy belelőg a wc-be.


Van kisszekrény.Vigyetek be,pólót,trikót,bugyit,zoknit,tréning gatyát 2 váltást.Télire,egy overallt majd.Cipőből kell egy benti,meg egy kinti.


De a szülőin elmondanak úgyis mindent.

18. emi75 (válaszként erre: 17. - Nestea32)
2012. aug. 15. 08:29
sztem mindenhol van, jelük is van, mint az oviban
2012. aug. 15. 08:23

Sziasztok

mi is szeptemberben kezdjük a beszoktatást és engem is érdekel ez a kérdés.


Valaki azt mondta, hogy a harisnyát és a bodyt nem szeretik a gondozónők. Igaz ez?


És van a bölcsikben kisszekrény, ahova be tudjuk pakolni a váltás ruháit?

16. vero77 (válaszként erre: 4. - 8a9f750ff1)
2012. aug. 15. 08:14
Sok sikert, és kevés könnyet a beszoktatáshoz! Mi csak szeptember közepén kezdjük, kicsit aggódom a lelki terror miatt. :)
15. vero77 (válaszként erre: 14. - Emi75)
2012. aug. 15. 08:13
Köszi, ezek szerint pár tréningnadrágot be kell még szereznem, és egy benti szandit.
14. emi75 (válaszként erre: 12. - Vero77)
2012. aug. 15. 08:08

egy benti cipő, meg ha sajnálod az utcait, akkor egy kinti


váltás ruha legalább egy, de inkább kettő legyen, mert ha leeszik, leöntik magukat legyen mire cserélni, ha nem szobatiszta, a body, rövidgatyó, melegítő is koszos lehet (akárcsak otthon)

13. emi75 (válaszként erre: 10. - Vero77)
2012. aug. 15. 08:06

kényelmes benti cipő (szandál)

kintre olyan ami nem baj ha homokos lesz :)


nálunk sárban nem mennek az udvarra


télen vinni kellett játszóruhát az udvarra


bentre kényelmes pl. melegítőnadrág+ póló vagy felső, ahogy az előttem szólók is írták

nyáron trikó vagy póló, sort, body


nálunk nagy hőségben van kis medence is, kértek úszópelust, vagy kisgatyát

12. vero77 (válaszként erre: 11. - 8a9f750ff1)
2012. aug. 15. 08:06
És milyen cipőben vannak bent? Hány váltás rucit viszel be? :)
2012. aug. 15. 08:02
Nekünk mondták, hogy legyen (használtabb) ottani kabát, cipő ősszel. Mert ha abban van, amiben bölcsibe ment, abban nem biztos, hogy utána haza is lehet vinni:) Most is látom, ahogy kint vannak, mindegyik tiszta homok, maszat. Amikor viszik be őket ebédelni, előtte gyakorlatilag teljes ruhacsere, teljes mosdatás:)
10. vero77
2012. aug. 15. 08:01
Köszi-köszi, és cipők terén?
2012. aug. 15. 08:00
Melegben póló, sort, hidegben tréningnadrág, póló vagy tréning + body ha nem szobatiszta.
8. bnedora (válaszként erre: 7. - 8a9f750ff1)
2012. aug. 15. 08:00
Köszi a választ:-)
7. 8a9f750ff1 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2012. aug. 15. 07:59
Már nincs "egyenruha". A sajátjukban vannak.
2012. aug. 15. 07:58
Nálunk nem öltöznek pizsamába, most póló-pelusban (a szobatoszták kisnadrágban) alszanak, télen nem tudom.
2012. aug. 15. 07:57
Anno, a fiamnak adtak a bölcsiben ruhát, nem a sajátjukban voltak. Kíváncsi vagyok én is, hogy most ez hogy van.
2012. aug. 15. 07:57

Sok-sok tréningnadrág. Szerintem.

Most szoktatom a kislányomat, most kisnadrág-pólóban vannak.

2012. aug. 15. 07:56
Gondolom melegítőben, pólóban.
2012. aug. 15. 07:55
Miben játszanak bent, kint, miben alszanak? Az utcai farmer vagy kordnadrág kényelmetlen hemperegni... Akinek van tapasztalata, légyszi írja le, miből mennyit célszerű beszerezni őszre, télre egy kisfiúnak! Köszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook