Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől függ egy baba alvásigénye? fórum

Mitől függ egy baba alvásigénye? (tudásbázis kérdés)


10. Jk (válaszként erre: 9. - Panni80)
2008. szept. 11. 22:13

nekem négy órát alszik mostanában egybe. aztán elkezd vergődni úgyanúgy ahogy irtad. én mindig bemegyek hozzá vagy megetetem vagy csak megsimigatom a hátát attól függően mennyire intenzíven csinálja. ezután ugyanugy visszaalszik mélyen. persze én ettől már zombi vagyok. két héttel ezelőttig átaludta az éjszakát nagyjából mindig. ...


mikor 2 hónapos volt nekünk is mindig ordított estére fürdés előtt. és készülődésnél meg fürdésnél jókedvű lett. semmi extra nincs ilyenkor csak estére nyügös viszont fürödni imád.

2008. márc. 7. 08:42

Sziasztok!


Egy kérdéssel fordulok Hozzátok. " hónapos a kislányunk és nagyon rosszul alszik. Azt már kezdjük megszokni, hogy napközben szinte semmit nem alszik. Nem is ez az alapvető gond, hanem az, hogy este mikor elalszik, rendkívül "intenzíven" teszi azt. Mocorog, hörög, nyög... Nem ébred fel csak ezt csinálja. Hajnalban vagy reggel mikor felébred szinte keresztben fekszik. Mi lehet a gond? Melege van, nyomja a légzésfigyelő lapja, nem jó irányban van az ágy, hasfájás , nem jó a tápszer (anyatej kiegészítésre)vagy anyuci közelségét hiányolja és addig mozog míg a buksija nem éri el a rácsvédőt. A hajnali vagy reggeli szoptatás után még elalszik ám az még rosszabb... Szerintetek mi a gond? Egyedi ez az eset?

Még egy, fürdés előtt egy órával teljesen begőzöl. Ordít, sír. Lehet érzi és már várja a fürdést, mert amikor készülödünk általában megnyugszik.

Aki tud segítsen! Legyetek kedvesek.

Köszönöm

8. ansza (válaszként erre: 7. - Ce91523917)
2008. jan. 23. 18:03
ez a mi sorsunk...
2008. jan. 23. 17:42
Az én babám sem nagy alvó, idővel hozzászoktam alkalmazkodtam.Ha 8-9 max 10 órát alszik, az már csodaszámba megy Az köztudott, hogy jobban bírják a "kiképzést" mint mi. Kitartás:)
6. ansza (válaszként erre: 5. - LoLiNa)
2008. jan. 23. 17:37
hát igen...a kórházba is az enyém volt fennt a legtöbbet.te hogy birod energiával?
5. LoLiNa (válaszként erre: 4. - Ansza)
2008. jan. 23. 17:32
én örültem sokszor a napi fél órának... újszülöttként!!! aztán voltak napok, hogy jóformán fent nem volt.. de az sajnos ritka volt, mint a fehér holló :)) mai napig szörnyű az alvókája.. ma 8 hónapos
2008. jan. 23. 17:25
már gondoltam rá,hogy guinnes/ igy kell irni?/ rekordot akar állitani a legkevesebbet alvó baba kategóriába,vagy ő egy biologiai csodalény.azt olvastam,hogy neki még 15 órákat kéne aludnia...
2008. jan. 23. 17:19
szerintetek ez öröklődik?a férjemmel eggyütt mi sem voltunk jó alvók gyerekkorban,de aztán a kamaszkor felé ez megszünt,és sokat aludtunk. nálam ez még mindig fennál,nála meg már nem.sajna a kislányunk,aki 4 hónapos már kezdetektől keveset alszik.ismerőseim gyerekei mind jó alvó,és sokszor már kivagyok akadva,hogy miért pont az enyém ilyen?este legkorábban 10-kor alszik el, és 5,6 óra körül kel reggel,néha 7-kor.nappal pedig jó,ha 1 órát alszik!és birja!nagyon ritkán nyügös ezmiatt.én meg már totál kivagyok fáradva.van ilyen gondja másnak is,vagy csak én fogtam ki?
2008. jan. 23. 17:14
magától :) hogy ő mit kíván
2008. jan. 23. 17:11
Mitől függ egy baba alvásigénye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook