Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeptemberben kezdjük az ovit... fórum

Szeptemberben kezdjük az ovit... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. szept. 17. 06:21

szia! Nálunk elég nehéz a dolog, sírt sokat az első héten , felkelés után megyek érte sokszor akkor is sír ha felébred (mert keltik). Kevés a 1.5 óra alvás (jó esetben ennyi) ezért egész este nyűgös hisztis. Itthon extra agresszív meg akaratos nehéz vele :(

nálatok hogy megy ?

67. Abby
2012. szept. 13. 11:25

Látom, nem írogat ide senki :(

Már második hete jár a középsőm oviba... és nálunk eddig minden zökkenőmentes!

Hogy telnek az első napok????

66. Abby
2012. aug. 27. 07:51

Hűha, egyébként egy hét, és kezdődik az ovi!

Mindent beszereztetek már?

65. Abby (válaszként erre: 62. - Moncsy85)
2012. aug. 27. 07:50

Szia! Szerintem, ha máshogy nem megoldható, elviheted. Én már voltam ovis anyuka.... nem szokás a gyereket vinni ugyan, de ha a szülő nem tudta hazavinni előtte esetleg a gyerekét, vagy nem tudja kire bízni, nem fogják leharapni a fejét ! :)

Egyébként én se vittem soha.... elvonta volna a figyelmemet :)

64. zebracsikó (válaszként erre: 62. - Moncsy85)
2012. aug. 25. 13:20
nem szokás gyereket vinni!
2012. aug. 25. 13:19
Nálunk hétfő este lesz szülői én nem viszem. Sőt számára érdektelen rész lesz és ez szerintem a szülőknek szól.
2012. aug. 25. 10:20
Nekünk 29-én lesz szülőivel egybekötött óvodabemutatás. Szerintetek elvihetem a gyereket, vagy nem illik elvinni a szülőire?
61. d550c57e19 (válaszként erre: 59. - Pepi2)
2012. aug. 20. 08:54

Mi csak pár hónapja csiáljuk de vannak változások amik ennek a szánlájára irhatóak. Nálnuk a legfőbb gond hogy vannak gyakorlato amiket ne mszeret és nem is hajlandó csinálni de mivel muszáj ezért végigszenvedi. Vmi kis jutalmat kap cserébe mert máshogy nem megy , de most teher az egész . REmélem továbbra is lesz változás, haladás. Elvileg elsődlegesen október végéig van tornánk és utána szünet lesz azt mondta a gyógytornász. Meg hogy az ovi is formál rajta lehet az is segíteni fog, meglátjuk:)


Ez a valahogy más volt.. ezt értem telejsen, nálunk is ez volt kicsi korától hogy valahogy más.. Midenki ezt mnodta, amikor meséltem mi a bajom a gyerek viselkedésével, hogy áá minden gyerk ilyen.. aztán ha találkoztak vele, tényleg látták h valahogy MÁS:)

60. d550c57e19 (válaszként erre: 58. - Esallay)
2012. aug. 20. 08:48
Ilyebn a természete:) Nálunk is hatalmas jelenetek vannak, hisztizik ha vmi nem úgy van ahogy ő elképzelte:/ ha gyerekek között vagyunk a nyomábn vagyok mert fitogtatja az erejét meg az akartaát borzasztó.. bártegnap strandoltunk és nagyon jól sikerült, szépen játszott más gyerekekkel eddig ilyen nem volt...
59. pepi2 (válaszként erre: 56. - D550c57e19)
2012. aug. 19. 22:07
mert olyan volt(még most is ) mint a higany:), szerintem használt, abban legalábbis biztos, hogy oda kell figyelnie dolgokra, nem volt szétszórt, csak túlságosan akaratos, önfejű, (tudom minden gyerek ilyen valahol, de ez más volt, ) stb, nem szerette, és nyüszögött is sokszor, hogy ő ezt nem csinálja, de muszáj volt. Itthon is csináltuk, majdnem minden nap, aztán abbahagytuk más miatt(kb 1 évig csináltuk, de szerintem használt, persze nem 2hónap után, hanem kb fél év)
58. esallay (válaszként erre: 57. - D550c57e19)
2012. aug. 19. 18:30
Mintha Márkot jellemeznéd....sajna a játszótéren is kioszt mindenkit....pedig nem tnítottuk ilyenre, én kifejezetten gyáva voltam, nem tudom honnan veszi
57. d550c57e19 (válaszként erre: 54. - Esallay)
2012. aug. 17. 17:37
Attinak is türelmesen mindent el kell magyarázni a nem szabadra ő sem feltétlenül hallgat Sőt.meg ő igazságosztó fogja és rácsap gyerekre. Meg nem tűri a szekálást és verekszik ha úgy van Hiába van bünti.
56. d550c57e19 (válaszként erre: 53. - Pepi2)
2012. aug. 17. 17:33
:D miért jártatok ? Mennyi ideig csináltátok? Segített ? Szerette ?
55. d550c57e19 (válaszként erre: 51. - Pepi2)
2012. aug. 17. 17:31
Úristen nem semmi. És milyen alapon lettél Te leszúrva ? Az ő felügyeletük alatt volt a gyerek.. És honnan került elő vagy mi lett ? Lehet hogy más gyerek még nem gondolt rá hogy ki lehet nyitni:) de nagyon durva . Minimum vmi elektromos zár vagy ilyesmi. Bár nálunk is most az ügyeleten nyitva volt a kapu teljesen.remélem Ovi időben zárják ! Mellesleg nálunk is az van hogy olyan dolgok jutnak eszébe ami másnak nem:) pl amikor bementünk a nagy napernyö volt a daru és le akarta tekerni a gyerekekre.
54. esallay (válaszként erre: 39. - D550c57e19)
2012. aug. 17. 16:56

Pont ez az aggodalmam oka.....:) A bölcsiben 5 fiú volt, a többi lány. Az 5-ből egyel volt jóban, és így is kiborították a gondozónéniket.....hát még ha jó páran összefognak...:) Sajnos nagyon öntörvényű, ő attól nem hagy abba valamit, hohy azt mondod, ne csináld, el kell mondani miért nem szabad, aztán ha úgy dönt abbahagyja.....:) Az oviban 20 fiú mellett nem hiszem hogy lesz idő.


Februárban töltötte a 3-at, és korosztályos csoportba fog járni. Bár integrált az ovi, beszédfogyatékos gyerekek is lesznek, nem tudom, ők milyen idősek.

30.-án lesz bemutatkozás, kíváncsi leszek.

53. pepi2 (válaszként erre: 50. - D550c57e19)
2012. aug. 17. 15:24
újabb egyezés: mi is jártunk tsmt-re:), te, nem ugyanarról a gyerekről beszélünk ? :D
52. pepi2 (válaszként erre: 51. - Pepi2)
2012. aug. 17. 15:21
szóval befejezve: ha olyan a kapu, amit egy 3 éves simán kinyit és ezt az óvónő nem látja(mert nem is láthatja), akkor olyan kaput teszek oda, amin egy gyerek akkor sem jut át, ha akar...
51. pepi2 (válaszként erre: 36. - D550c57e19)
2012. aug. 17. 15:20

az ovinak egyébként nagy a hatása egy gyerekre, pl ha eddig azon görcsölt a szülő, hogy nem evett a gyereke, az oviban egyszer csak elkezd enni, mert látja a többi is eszik, vagy igenis megtanulja, hogy vannak határok, szabályok, amiket be kell tartania, szóval szerintem egy gyereket formál az ovi, csak a lényeg az, hogy jó óvó néni kezei közé kerüljön, és jó irányba fejlődjön:), mert nem mindegy az irány.

a drága úgy lógott meg az oviból, hogy csak egy reteszes zár volt a kapu tetején, a kapura felállva azonban azt egy 3éves is simán felnyitja és máris kinyilt az ajtó. Az ovi udvara pedig olyan szögben van, hogy ha pl felkéretőzik az udvarról agyerek az épületbe, mert pisilnia kell, akkor az óvónők nem is látják, hogy az épületbe ment, vagy a kapu felé...és az én kisfiam úgy gondolta, hogy már nagyon hiányzom neki és elindult haza:), ahelyett, hogy megkérte volna az óvó nénit, hogy hívjon fel és menjek érte. De még csak 3,5 éves volt. Persze én lettem leszúrva, hogy milyen neveletlen a gyerek...és hogyan képzeli, hogy csak úgy kimegy a kapun. Na mindegy, azóta megoldódott a téma, bár eléggé a sarkunkra kellett állni...

bár szerintem a mai világban a gyerek biztonsága az első, és nem az, hogy milyen játék van az oviban, ha ilyen a kapu, ah

50. d550c57e19 (válaszként erre: 49. - Kismazsi)
2012. aug. 17. 15:05
lehet bár én ezt nem fogom fel így mert nem Mondtak újdonságot:) nem olyan súlyos a dolog mint sok helyen olvasom és a tsmt sokat segített. De nem tudom tagadni a gyerek "milyenségét " nem is akarom csak nem szeretném hogy emiatt negatív megítélése legyen. Na mindegy úgyis meglátjuk mi lesz:)
49. kismazsi (válaszként erre: 37. - D550c57e19)
2012. aug. 17. 12:18
Nem szükséges kimásolni, nem szeretnék felülbírálni senkit! CSak a tapasztalat az, hogy 3 évesen nagyon nehezen írják le egy gyerekről,hogy figyelemzavaros, hisz vlamilyen szinten ezzel megbélyegzik!!!!
48. kismazsi (válaszként erre: 44. - Abby)
2012. aug. 17. 12:15

Elválás: gyors!!Fontos!! Ha a gyerek látja a szülőn a bizonytalanságot, ő is bepánikol!4

Felkelés: csak a szülőnek gáz, a gyerköc gyorsan megszokja

Barát: hidd el talál játszótársat, igazi barátság csak később alakul ki!

Nevelő: elfogadják, max. nem kedvelik annyira, ha nem gyerekcentrikus! Hidd el a gyerekek sokkal toleránsabak , mint a felnőttek!!

Konfliktusok: biztos lesznek, de megszokja, és idomul hozzá!


utóirat:: Ne aggódj!! Megszokja az új helyzetet, és sokkal hamarabb, mint Te!!

2012. aug. 17. 12:00
és beszoktatás kinél hogy zajlik ?
46. d550c57e19 (válaszként erre: 44. - Abby)
2012. aug. 17. 11:59
bizony ez a legfurcsább hogy TUDJUK hogy ezeken át kell esni és nem lesz komolyabb gond de Hát nehéz:) a 3 gyerek 3felé valóban nem tűnik könnyűnek.
45. d550c57e19 (válaszként erre: 43. - Abby)
2012. aug. 17. 11:58
én most úgy látom hogy ha lenne nálunk bölcsi a kicsit beadnám . Neki jót tenne. A nagyot nem adtam volna be de mostani eszemmel neki is jót tett volna. De Mivel nincs bölcsi ezért mindegy:)
44. Abby (válaszként erre: 42. - D550c57e19)
2012. aug. 17. 07:22

Én aggódok...

- az elválástól reggelente

- a reggeli felkeléstől (és a 3 gyerek 3 helyre történő eljuttatásától...egyedül)

- a gyerekem talál-e barátokat

-elfogadják-e a nevelőt?

- lesznek-e konfliktusaik...


Hirtelen ennyi jutott eszembe. De közben tudom, hogy jó helyen lesznek, hogy a közösség kell a megfelelő szocializációhoz, hogy meg kell vívniuk a saját kis harcaikat. Tudom, hogy nem kell aggódnom, hiszen ez az élet velejárója....

De hát anyák vagyunk, az a dolgunk, hogy aggódjunk, nem igaz? :)

43. Abby (válaszként erre: 41. - D550c57e19)
2012. aug. 17. 07:18
Szia! Nem járt sajnos. A 3 gyerek közül a legkisebb az, aki kipróbálja a bölcsit.... na, én ettől jobban félek, mint az ovitól :(
2012. aug. 16. 22:41
írjátok meg nekem ti min aggódtok leginkább ?
2012. aug. 16. 22:40
szia:) Huhh jönnek a betegségek:) vagy a nagy járt bölcsibe ?
40. Abby
2012. aug. 16. 21:05

Sziasztok!

Az én lánykám is most kezdi az ovit! :) de már nagyon várja! Én meg persze stresszelek, de nem mutatom neki!

Viszont hab a tortán, hogy a kisebb lányom meg a bölcsit kezdi... jó móka lesz, előre látom! :) :(

39. d550c57e19 (válaszként erre: 38. - Esallay)
2012. aug. 16. 20:23

Szia!:)


Huhh jó a nemek aránya:) Mikor tölötte a 3-at? Milyen csoportba fog járni(vegyes v korosztályos?)?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook