Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3357. Andrea1993 (válaszként erre: 3356. - Éva 1981)
febr. 2. 17:33
A gyomor és a hátfájás az nekem is megvan. Savam miatt van tuti mert feljött.
3356. Éva 1981 (válaszként erre: 3355. - Andrea1993)
febr. 2. 17:13

Szia !

Nekem tegnap volt jó pár darab ,volt hogy egy egy ,de volt mpes szünetekkel egymás után több esze mikor lefeküdtem ,plusz küzdök ezzel a furcsa gyomor és hatfajassal..

febr. 2. 16:30

Jönnek mennek a frontok. Tegnap este volt sorozat extrám de nem éreztem annyira mint mikor egyet egyet beüt. A sorozat az a pitvari? Az egy egy beütés meg a kamrai? Vagy hogy kell ezt elképzelni?

Hogy vagytok!?

3354. Bluemoon55 (válaszként erre: 3348. - Ludmilla8i)
jan. 31. 13:50
Most egy hete nekem is újra ez a fejfajas allandoan ejjel nappal. Én már inkább ez miatt aggódok az extra stb már nem érdekel, azzal most nem foglalkozok de ez a fejfajas eléggé idegesítő mert nem migrén hanem mintha egy abroncs lenne a fejemen.. Sajnos egy csaladtag nagyon beteg és az miatt is kivagyok , ez tuti stressz alapú.. És nagyon nem jo
3353. Maya1981 (válaszként erre: 3350. - Nórika1988)
jan. 31. 09:19

Nekem is megtetszett ez a mondat, "...hogy a szívem kéri a terhelést" és lehet, van is benne némi igazság, hiszen én minden nap edzem és amikor egy nagyobb energiát igénylő tornát nyomok, kevésbé veszem észre az extrákat.

Egyik ismerősöm is javasolta, hogy próbáljam meg a kardió-edzéseket nagyobb számban beépíteni a napi ütemterveimbe.


Úgyhogy hajrá Mindenki KARDIÓZNI :D, vagy ahogy Icuka86 javasolta, valaki mondja a CSODÁT a megoldásra! :)

3352. Icuka86 (válaszként erre: 3350. - Nórika1988)
jan. 30. 22:40
Én most azt terveztem, hogy ha nincs semmi szervi eltérésem, akkor újra kezdem a futást. Amikor futottam, egy bizonyos idő elteltével, szinte tünetmentessé váltam. Teljesen igazad van, én nem fogalmaztam meg így magamnak, de az edzés és terhelés hiánya is biztosan okozhatja a beütéseket.
3351. Nórika1988 (válaszként erre: 3342. - Maya1981)
jan. 30. 22:37

Szia!

Itt mindannyian ezzel élünk, egyénenként változó minőségben és körülményekkel, de amint látod, szerencsére mind egészségesek vagyunk :)

Egyik hozzászólásodban ezt írtad: "Azt vettem észre, hogy a reggelek a rosszabbak és délután már jobb."

Állítólag reggel a legmagasabb az ember kortizolszintje, azaz a stresszhormon koncentrációja a szervezetben. Vagyis, ha reggel több az extra, jó eséllyel nálad (is) a stresszel van összefüggésben.

Nekem 2019-ben volt ablációm psvt-rohamok (katéteres "szívműtét" hirtelen jelentkező magas, 200 körüli pulzus) miatt, de én is csak azt a megerősítést kaptam minden orvostól, hogy a szívem egészséges mint a makk. Nagyon hosszú utat jártam be, mint itt mindenki. Nagyon nehéz elfogadni, hogy ezzel együtt kell élni (nem is biztos, hogy kell, de a gyógymódot még nem tudom, sajnos), viszont nem lehetetlen, sőt, megfelelő, személyre szabott kezeléssel hiszem, hogy átfordítható ez az állapot.

3350. Nórika1988 (válaszként erre: 3347. - Icuka86)
jan. 30. 22:26

De jó ez a mondat: "Egyszer azt mondta a kardiológus, hogy a szívem kéri a terhelést."

És én ezzel teljesen egyetértek. Ezen a hétvégén nagyon aktív voltam, túráztam erdőben 7 km-t, úsztam (csak picit), bowlingoztam, squasholtam és napi két kávét is ittam. Az eredmény: be-bedobogott a szívem, de egyszerűen azt éreztem, hogy kívánja a testem a mozgást. Párom mondta, hogy bármikor abbahagyhatjuk, nem kell bizonyítanom semmit, de nem akartam leállni. És jó volt. Állóképességem nulla, de tényleg, két perc squash után leültem és úgy vettem a levegőt, mint egy tüdőbeteg, de összességében nagyon jólesett. Aztán meg is fogalmaztam hangosan, hogy szerintem a szívem az edzetlenségtől is beüt, egyszerűen nincs terhelve és ez nem jó. Ha tényleg van összefüggés, akkor lehet, hogy a bedobogás egy kifejezetten hasznos élettani jelzés.

Úgyhogy elhatároztam, hogy szép fokozatosan visszaállítom a mozgást a rutinomba, csak lassan, ráérősen, elvégre a mozgás az idegrendszerre is nagyon jó hatással van.

3349. Ludmilla8i (válaszként erre: 3341. - Jaguár25)
jan. 30. 20:10
Igen. Ott tartok jelenleg hogy minden délelőttöm egy harc hogy ne legyek rosszul a gyengeség miatt. Nem fáradt vagyok,nem álmos hanem rettentő gyengének érzem magam és úgy érzem ha nem fogat össze szorítva koncentrálnék arra hogy nehogy össze essek délelőtt akkor tuti valami baj lenne. Ködösnek érzem az agyam de teljesen ilyenkor. Nagyon rossz. Aztán délután,estére meg minden helyre áll. Az a baj hiába mondom az orvosomnak. Csak azt hajtogatja hogy minden rendben fogadjam el hogy én ilyen vagyok. Hiába mondom neki hogy ez pár hónapja van így. Ma reggel kávét ittam mert gondoltam hátha segít kicsit, de csak azt értem el hogy a vérnyomásom ma nem 90 volt délelőtt hanem végre 120 de ugyan úgy kába voltam meg gyenge. Ma délután óta cigizni sem merek már. Most megint elkezdtem szedni magnézium plussz b6ot hátha ad egy kis erőt. Pénteken megyek orvoshoz remélem sikerül vele megbeszélni hogy nézzünk egy pm vizsgálatot ismét. Tavaly ilyenkor nézték utoljára akkor sem volt teljesen rendben minden.
3348. Ludmilla8i (válaszként erre: 3340. - Napsugár7)
jan. 30. 20:03
Fogalmam sincs màr mit hogyan kellene szednem hogy jobban legyek.17:30 kor vettem be fél szem vérnyomáscsökkentőt. Mértem 18:30kor szokásos vérnyomást amit be kell írnom a füzetbe. 132/90 volt. Lepihentem mert a fiam miatt korán fekszünk hétköznap. 19:00 re már 154/96 os vérnyomàsom volt. Modt 20:00 óra van. Jobban érzem magam megnéztem és 135 lett újra. Ezt nem hiszi el a doki hogy nem vagyok ideges, nem történik semmi különös és hiába szépek az adatok a füzetembe ha fél óra múlva már magasat mérek ami aztán magától lejebb is megy. Ingadozik és nagyon nem okés.
3347. Icuka86 (válaszként erre: 3346. - Maya1981)
jan. 30. 19:01
Igen, nekem is szokott lenni 1 percen belül is több beütés, sőt kapcsolt extra is. Szerencsére azért ez ritka, mert ha mindennapos lenne, akkor teljesen ki is készülnék idegileg. Mostanában az egészen pici korai ütést is megérzem, amelyet nem követ bedobbanás. Ez olyan mint egy átok. Nem akarom érezni. Ilyenkor önkéntelenül is elkezdi figyelni magát az ember.Teljesen megértem a helyzeted. Nagyon nem lehet könnyű neked, és két gyermekkel építkezni, nem egyszerű. Én is kisgyermekkel vagyok, közben dolgozom, tanulok. A férjem és a családom segítenek, de így is stresszelek minden miatt. A magnézium engem picit ellazít, érzem, hogy az idegeimnek jót tesz, de a beütések ugyanúgy jönnek. Sajnos arra sem igazán jövök rá, melyik a legmegfelelőbb magnézium készítmény. A Q10-el is így vagyok. Próbáltam a jógát, vicces volt, hogy közben is volt egy csomó beütésem, pedig direkt azért kezdtem el, hogy kevesebb legyen. Lassú bicajozás közben nem volt semmi bajom, de elvileg olyan sportot kellene végezni, ami pörgeti a szívemet. Egyszer azt mondta a kardiológus, hogy a szívem kéri a terhelést. Hát a fene sem tudja. Én alapvetően annyira nem vágyom rá.:-) A citromfű tea és a levendula tea szintén semmit sem ért. Így elfogadtam, és várom a csodát, hogy egyszer csak valaki megírja ide, vagy közzéteszi a világhálón, hogy hogyan lehet segíteni az olyan embereken mint mi.:-)
3346. Maya1981 (válaszként erre: 3345. - Icuka86)
jan. 30. 13:30

Köszönöm a válaszod és a tanácsodat.


Én sem szeretnék sem bétablokkón, sem pedig nyugtatókon élni.

Rendszeresen mozgok, a sport a napi életem része, szedem a magnéziumot. Valamikor észre sem veszem a beütéseket, de a délelőttök sokszor borzalmasak; van, hogy egymás után, fél percen belül van 3-4.

De ahogy írtad, sajnos a stressz nagyon jelen van a mindennapjainkban; lehet, magunkon észre sem vesszük, de a szervezet jelez. Valakinek ilyen formában.... :(

A doktornő azt javasolta, mikor decemberben nála voltam, hogy pihenjek, lassítsak kicsit....két gyerkőc és egy házfelújítás mellett ez megy is :D

3345. Icuka86 (válaszként erre: 3342. - Maya1981)
jan. 30. 11:59
Szia! Igen, tulajdonképpen ez az egész csoport arról szól, hogy mindannyian ugyanabban a cipőben járunk mint te. Sajnos én is azok táborát erősítem, aki szinte az összes beütését megérzi. Nekem a szülésem után lett rosszabb, szépen fokozatosan. Nincs olyan nap, hogy ne volna. Vannak dolgok, külső-belső hatások, amiket megfigyeltem, hogy fokozzák. Esetemben a mitralis prolapsus, stressz, vagy fűszeres ételek-reflux, női hormonok változása, megfázás, nagy meleg, talán még a frontok is. Sajnos az eddigi tapasztalataim alapján nincs hatékony gyógyszeres megoldás. Azt is tapasztalom, hogy nagyon sok esetben, feldolgozatlan lelki problémák, stressz, feszültség állnak a háttérben.Sokszor észre sem vesszük már, hogy a stressz mennyire az életünk része lett. Ilyenkor pl, ha tudat alatt gondolkozom kb 4-5 dolgon, nekem jön a beütés és jelez, hogy hé…nyugi. Én nem vagyok hajlandó nyugtatókon élni, és ahogy sokaknál olvasom, inkább ront a helyzeten, mint javít. Egy dolog volt eddigi életem során, ami tartósan segített, az a futás. De a szülésem óta, a felszaporodott beütések miatt, nem mertem újrakezdeni. Amit én teszek, ha jön a beütés, igyekszem tudomásul venni, hogy ez van, volt egy kis ritmus hiba, magamnak okoztam, de még mindig itt vagyok. Rossz érzés, elönt a forróság. De ilyenkor igyekszem elterelni a figyelmem, vagy megpróbálom megnyugtatni magam. Én nem akarom amúgy sem mindig figyelni magam, mert nagyon bele lehet merülni, és az határozottan nem jó. Ha bármi kérdésed van, vagy tudok segíteni, akkor írj nyugodtan. Én egyébként holnap megyek kardiológushoz. Irtózom is ezektől a dolgoktól, frusztrál ha hallom a pulzusom, meg ha vizsgálgatnak. Ennek ellenére, nem árt ha megfigyelik, van e valamilyen eltérés. 1-3 évente szoktam menni.
3344. Maya1981 (válaszként erre: 3343. - Cocos)
jan. 30. 11:51

A "hasonló cipő" alatt azt értettem, hogy ennyire sok van naponta (nekem is 20-30 db van óránként) és hogy ennyi ideig elhúzódik.

A panaszra nem kaptam semmilyen gyógyszert, de a papíromra ráírta, a doktornő, ha a tünetek nem javulnak, bétablokkoló javasolt.


Igen, ahogy írtad, kellemetlen és ijesztő :(


Nem fognak megszűnni....SŐT???

3343. Cocos (válaszként erre: 3342. - Maya1981)
jan. 30. 10:49

Milyen hasonló cipőre gondolsz?:-) Itt mindenkinek vannak extrái, változó számban,időben,helyzetben.

Van aki mindet megérzi (pl. Én a több 100-at is naponta),van aki csak néhányat.

A jó hír, az esetek nagy többségében nem veszélyes,csak kellemetlen,ijesztő.

A rossz hír,hogy nem valószínű,hogy meg fognak szűnni. Sőt.

3342. Maya1981
jan. 30. 08:19

Sziasztok, novemberben tapasztaltam először extra ütést....borzasztó volt. Akinek nincs ilyen, szerintem, nem is tudja, mennyire sz.r érzés.

Voltam decemberben kardiológián, készítettek UH-ot, mindent rendben találtak. A vérvételen sem találtak semmit, a pajzsmirigyem is rendben van. Mindezek ellenére, mind a mai napig, rendszeresen vannak extrák. Magnéziumot javasoltak szedni és Q10-et, ami persze, nem javított a komfortérzetemen.

Azt vettem észre, hogy a reggelek a rosszabbak és délután már jobb, de annak örülnék, ha végképp megszűnnének ezek a tünetek.

Valaki jár hasonló cipőben, mint én? :)

3341. Jaguár25 (válaszként erre: 3336. - Ludmilla8i)
jan. 30. 00:29

"Délutánra általában jobban leszek estére meg az energiám is vissza jön."


Írtál egy ilyem mondatot. Nos, ez annyira, de annyira tipikusan Hashimotos tünet. Csak mondom, hogy én így élem az életem. Fél napig hulla, este/éjjel magamhoz térek.

3340. napsugár7 (válaszként erre: 3338. - Ludmilla8i)
jan. 29. 22:04
Nyárig be kell, hogy álljon, mert a nyári meleg meg fogja zavarni.Kevesebb gyógyszer kell.Addig próbáld kitapasztalni , hogy lenne jó...lehet, hogy bisoblock helyett más kellene.Ha panaszt okoz.
3339. napsugár7 (válaszként erre: 3338. - Ludmilla8i)
jan. 29. 22:00
És ha fordítva veszed be? Reggel a vérnyomásra és este a bisoblock?
3338. Ludmilla8i (válaszként erre: 3337. - Napsugár7)
jan. 29. 19:48
Lehet igazad lesz mert elolvastam ma és a bisoprolol tartalmú gyógyszerek vérnyomást is csökkentenek. És reggel amikor fel kelek semmi bajom. Beveszem a bisoblockot utána 1 órával kb kezdődik ez az agyi köd meg a gyengeség stb. Csak akkor nem tudom mi legyen mert bisblock nélkül magas a pulzusom. Szóval az mindenképp kell. Néha magas a vérnyomásom este viszont a pulzusom olyankor alacsony szóval még egy fél szem bisoblock olyankor nem megoldás. De ha veszek be vérnyomáscsökkentőt akkor reggel kezdődik minden előről. Alacsony lesz délelőtt 103 volt ma is.
3337. napsugár7 (válaszként erre: 3335. - Ludmilla8i)
jan. 28. 21:24
Lehet, hogy a Bisoblock is csökkenti a vérnyomást, mivel a pulzust csökkenti.És a vérnyomáscsökkentővel együtt lehet, hogy sok.Próbáld ki, hogy nem veszed be a bisoblockot.Sajnos valóban a betegnek kell kitapasztalnia, hogy sok vagy kevés, miből, mennyi...
3336. Ludmilla8i (válaszként erre: 3332. - Jaguár25)
jan. 28. 19:28
Az a baj hogy a háziorvosom szerint nem kell semmit kivizsgálni és nem ad beutalót mert hogy egy éve ilyenkor voltam endokrinológián amiatt hogy akkot a tsh szintem a béka segge alatt volt. 0,02 volt az érték.anti tpo akkor tökéletes volt. 1 hónap múlva kontroll tsh szintem helyre jött és azt mondták nincs semmi teendő mivel valószínűleg csak valami baci vagy vírus betegség zavart be a pajzsmirigy műkődésbe és nincs teendő. Utána még 2szer ellenőrizték 3 havonta a tsh szintet. Azóta viszont azt mondta a háziorvosom hogy nem szükséges nézegetni a szintjét. De lehet a mostani tüneteimmel fel fogom hívni az endokrinológiát és megkérdezem őket mit tegyek. Van pm megnagyobbodásom is és mind kettő pajzsmirigyembe vannak göbök és ciszták de azt mondták azt sem kell minden évben uh val ellenőrizni mert azok nem vagy csak kis mértékben növekednek. Most ott tartok hogy nem tudom hogyan tovább mert mindenhol csak félvállról veszik a dolgokat és nem hisznek nekem mivel hamar pánikolni kezdek így bármi bajom van arra fognak mindent. Magánba meg nem szívesen megyek mert az rentgeteg pénz.
3335. Ludmilla8i (válaszként erre: 3334. - Napsugár7)
jan. 28. 19:19

Nem tudnám napi 2szer szedni. Most napi felet szedek este és még így is délelőtt 100 as meg 90es vérnyomásaim vannak. Most megint ideges vagyok mert ma este is bevettem a felet de előtte mértem vérnyomást és 117 volt. Vacsi után 125. De azt mondta a háziorvosom hogy akkor is vegyem be ha 120 körül van. Hasonlóan lehetett szombaton a dolog. Mert éreztem ezt az agyi ködöt. Nem tudom másképp leírni. Olyan mint amikor reggel felébredsz és tiszta kómában vagy még. Ez az érzés napközben elkezdődik és nem akar elmúlni. Ez már a gyógyszer előtt is volt. Arra is gondoltam már hogy nem e a pulzuscsökkentőm okozza. Reggel azt szedek felet.

Mert amikor felébredek semmi gond. Akkor beveszem a bisoblockot és utána kb 2 órával jön ez az agyiköd szerűség. Délutánra általában jobban leszek estére meg az energiám is vissza jön. Annyit mondtak múltkor sbo n hogy ha szükséges szedjek bisoblockot reggel meg este. Aztán megkérdezte a doki hogy esetleg szokott e lenni olyan hogy egy egy pillanatra megszédülök. Mondtam hogy sokszor van ilyen. Azt mondta akkor ne szedjek mégse napi 2szer bisoblockot és inkább írt fel perineva vérnyomáscsökkentőt.

3334. napsugár7 (válaszként erre: 3327. - Ludmilla8i)
jan. 28. 13:56
Próbáld napi 2-szer szedni, reggel-este esetleg...Én bizony úgy szedem az amlodipint.Úgy tudom az is 24 órás elvileg...De 2 adagban is szedhető.A ködösség érzet nem tudom, mit jelent...Álmosság, gyengeség...nyomás érzés a fejben, szédülés érzet...tipikus alacsony vérnyomáshoz kapcsolódó tünetek.De lehet más is persze.Ha csak a gyógyszer szedése óta érzed, akkor a gyógyszer okozza illetve az alacsony vérnyomás.Ha szorongani kezdesz a tünetek miatt, az rátesz egy lapáttal, felturbózod a tüneteket.Ilyenkor kell azt mondani, hogy STOP! Nem pánikolok, mert nem akarok rosszabbul lenni és nincs semmi súlyos probléma...Ha megemelkedik a vérnyomás, az okozhat hidegrázást, nekem hányingerem volt és vacogtam olyankor.Illetve ha nagyon alacsony, pld.90, az szörnyű, nyáron szokott nekem is...Ha olyankor a szervezeted kompenzál, akkor hirtelen megugorhat, mégha nem is nagyon magsra, csak 150 körül, azt is jócskán meg lehet érezni és járhat megszédüléssel.Nálam migrén is hirtelen megszédüléssel kezdődik időnként.
3333. Jaguár25 (válaszként erre: 3329. - Bluemoon55)
jan. 27. 22:19
A Ventolin okozhat igen ritmuszavarokat. Ha szteroidos sprayt kaptál, akkor vmilyen allergiás asztmád van. Nem tudom, h a szteroidos okoz e bármit, de orrspary verzióban sem a legjobb, ismerek olyat, akinek szürkehályogot okozott. Az antihisztaminos dolgok meg szintén szív dolgokat okoznak, nekem 3 nap szedés után mindig feltolja a pulzusom.
3332. Jaguár25 (válaszként erre: 3327. - Ludmilla8i)
jan. 27. 22:16
Ez az agyi ködösség tipikus pajzsmirigy tünet, csak zárójelben. Endokrinológust kéne felkeresned, mert a TSH sok esetben nem mérvadó, anti TPO-t nézess, mert ez totál tipikus Hashimoto tünet (nekem is az van). Amúgy a másik ok még az lehet, hogyha a vérnyomás gondod pszichés, és nem mindig magas, a 24 órás hatású csökkentő pedig leviszi túlzottan időnként, azért 80-90-es értéknél nem csoda ha elgyengülsz, megszédülsz, én 115-nél néha úgy érzem, mintha kimenne a vér az agyamból.
3331. Jaguár25 (válaszként erre: 3326. - Napsugár7)
jan. 27. 22:11
Mivel volt már ilyen gondom, így a Családom erre tippelt, de hasi UH-n rendben találták a hasnyálmirigyet, egyetlen (számomra) fura dolgot találtak és az a lépsziget (járulékos lép), elvileg ez vmi plusz lép, ami nem kóros, de nekem nem a lép szokásos helyén találták, hanem az alsó harmadban.
3330. Jaguár25 (válaszként erre: 3324. - Erika19740123)
jan. 27. 22:07

Szia!


UH szerint epével nincs gond, meg kövek sincsenek. Én is a gyomrot érzem lúdasnak. Hasnyálmirigy gyulladásom nekem is volt 2012-ben, el se hiszed mitől, karamelles Milkából ipari mennyiséget ettem meg egy ilyen promóciós meló alatt, én napokig nem tudtam kiegyenesedni az övszerű fájdalomtól, szerencsére az enyhébb változat volt, viszont azóta folyamatosan hasmenéses a produktum, igaz csak napi 1x.

jan. 27. 19:07
3310 kérdésre válaszolna valaki legyszi?
3328. Bluemoon55 (válaszként erre: 3327. - Ludmilla8i)
jan. 27. 19:05
Nekem most három napja faj a fejem... Utálom marha rossz. Kezdek aggódni.. Mintha egy sapka lenne a fejemen és szorítana.vernyomast nem merek egyelőre...
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook