Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
jan. 27. 19:07
3310 kérdésre válaszolna valaki legyszi?
3328. Bluemoon55 (válaszként erre: 3327. - Ludmilla8i)
jan. 27. 19:05
Nekem most három napja faj a fejem... Utálom marha rossz. Kezdek aggódni.. Mintha egy sapka lenne a fejemen és szorítana.vernyomast nem merek egyelőre...
jan. 27. 16:09

Sziasztok!

Ismét voltam dokinál a vérnyomásnaplómmal együtt. Remek mert szép adatokat írok bele. Nem is akkor van a gond hanem azokban az időpontokban amikor nem kell mérnem. Észre vettem hogy délelőtt általáb rettentő ködösnek érzem a fejem. Ilyenkor általában 90/70 es vérnyomásaim vannak és délután viszont elkezd felemelkedni és estére 160/100 vagy magasabb lesz. Ezért este szedem a vérnyomáscsökkentőmet. Viszont mivel 24 órás hatású így arra gondoltam hogy délelőtt emiatt olyan alacsonyak az értékek. Tegnao mikor sétáltam haza munkából pedig délután volt, megint olyan ködösnek éreztem a fejem. Egyszer meg is tántorodtam út közben,alig vártam hogy haza érjek. Utána este végre nem ment fel a vérnyomásom teljesen jól voltam. Aztán ma reggel már korán ébredtem 5 előtt. Be is fűtőttem,picit lustiztam még mert megint olyan fura volt a fejem. Kimentem főzni 9 után a konyhába. Alig vártam hogy végezzek mert olyan gyengének éreztem magam meg ez a ködös fej zavart. Alig volt vissza pár perc a főzésből amikor úgy megszédültem hogy meg kellett kapaszkodnom és mintha a lábaim is elgyengültek volna. Azt hittem elájulok. Bementem a szobába leülni,bevettem egy frontint és vártam pihengetve. Vérnyomásom közben 147/96 20 perc múlva 129/90. Pulzusom 100 körül mozgott. Hol rázott a hideg,hol szédültem,hol gyengének éreztem magam még fekve is. Biztonság kedvéért bementem ügyeletre ahol 152/90 volt a vérnyomásom pulzus meg 80. Azt mondták semmi bajom. Cukrom meg 7,2. Relaxáljak,sétáljak igyak sokat kapcsolódjak ki ennyit mondtak. Fogalmam sincs mi ez hogy délelőtt szinte ájulás kerülget délután meg a vérnyomásom szarakodik. Ezt is a szorongás számlájára írják. Kezdem azt hinni hogy csak erre fognak mindent és lehet közben valami más bajom van. Nem tudom esetleg valaki érzett e már ilyesmit mintha köd lenne a fejében mintha reggel felkelnél és az a reggeli kóma a fejedben maradna egész délelőtt.

3326. napsugár7 (válaszként erre: 3322. - Jaguár25)
jan. 26. 20:16
Mivel evéssel függ össze, nehezebb étel, hagymás-zsíros, stb...nincs véletlenül hasnyálmirigy probléma? Rendhagyó módon sugározhat az bárhova, nem minden úgy zajlik, ahogy a nagykönyvben leírják...Hasnyálmirigy brutál fájdalmat tud csinálni.
3325. Erika19740123 (válaszként erre: 3319. - Ludmilla8i)
jan. 26. 11:38
Szia. Scippát és frontint adtak . A scippát egy hete emelte meg 5 ről 10 mg ra. A frontint elvette mivel attól minden nap rosszul voltam. Mèg idegesebb mèg több extrával. Adott helyette loranxilt 2*1.Egy hete szedem. A kardiolögusom is megmondta a stressz okozza az extrákat. A spiccát viszont a kardiológus,aki mellesleg règen a háziorvosom volt,begyógyász,is mellette mentőzött,ès most ennél maradt. Na szóval nem engedi 15 mg ra emelni! Nem jó a szívnek... Azt mondta a 10 ét engedi. Le is írta a pszichiáternek.
3324. Erika19740123 (válaszként erre: 3322. - Jaguár25)
jan. 26. 11:26
Szia. 17 èvesen pont a hideg krumplistèsztától kaptam epehólyag ès hasnyálmirigy gyulladást. Emlèkszem hogy fájt,feszített körbe. Mondjuk èn hánytam is. Injekciókat kaptam. A második hasnyálmirigy gyulladásom az felnőttkoromban volt olyan 28 èvesen. Megintcsak fájt mindenhol. Megittam 1 korty vizet 3 jött ki azonnal. Vènásan kaptam szurit. 1 hètig nem ehettem, ihattam csak a magne B6 ivóoldatot. De szerintem nálad ez gyomor ès epe..
3323. Jaguár25
jan. 26. 02:44
Persze már ő is észrevette, hogy nagyon lefogytam, ráadásul akkoriban egy hónap alatt fogytam 10 kilót, de előtte nem sokkal volt egy műtetem amitől a csodát vártam, hogy javuljon a mozgássérült bal karom, és nem igazán jöttek be a számításaim. Erre ő azt mondta, hogy biztos nagyon megviselt már az egész herce hurca a baleset óta, azért fogytam le így, aggódik persze, de én nem említettem nagyon, h milyen erős fájdalmak jönnek rám, annyit tud mindenki, h durva a refluxom.
3322. Jaguár25 (válaszként erre: 3316. - Napsugár7)
jan. 26. 02:35

Hát mondjuk mikor egész nap infarktusom van, mint pl ma is, akkor nehéz nyugodtnak maradni, bár az maradtam, de attól még jó szarul vagyok egész nap. Ráadásul pontosan azt sem tudom ilyenkor mibajom, 2022 év eleje óta visszatérő fájdalmak, evés után.

Ma éhgyomorra sikerült beennem ebédre vmi krumplistésztaszerű moslékot ami csupa paprikás hagymás trutyiban úszott. Utána rögtön erős mellkasi fájdalmaim lettek, aztán kicsit később elmúlt, este ettem egy sajttal töltött csirkemellet magában, ezután megint jött a fájdalom. Azóta ittam tejet, szódabikarbónát, de még mindig tompán sajog a mellkasom, a bal mell fele, de amikor rákapcsol, akkor olyan fájdalom, h a nentőt hívhatom rá kb, sugárzik a bal bordaív fele egy vonalon lefele neg felfele is bal váll fele.. és egyáltalán nem szorító, nyomó érzés, hanem görcsös égő, zsigeri.. leírhatatlan, a nagy fájdalom után meg érzem, h önt el a sav.

Kivizsgáltattam, már volt pár vizsgálat, de nagyon nem jöttek rá semmire, csak azzal el van intézve, hogy reflux. Én már kezdem azt hinni, hogy ez valami rosszabb dolog, de nem a szívhez van köze, mert nem olyan jellegű az egész, meg az is ki lett vizsgálva. Télleg nemtom mit gondoljak, mert már régen nem volt ez az erős fájdalom, de az biztos, h a tükörbe nézve már ijesztő, h mennyire lefogytam.


Ti mire gondolnátok? Páromnak ezeket nem mondom, mert nem akarom ezzel ijesztgetni.

3321. Jaguár25 (válaszként erre: 3315. - Erika19740123)
jan. 26. 02:23
Az a baj, h ezek a bogyók nem oldanak meg semmit. Hát részvétem ilyen Anyukához, még olvasva is felhúztam magam rajt. Az ilyen típusú emberek belekóstolnának ebbe egyből félre állna a szájuk. Én a helyedben az ő bajait se hallgatnám végig.. odavágnám, h csak beképzeli.
3320. St315458 (válaszként erre: 3319. - Ludmilla8i)
jan. 25. 22:12

Cipralexet szedek. Fel evig ultem felette es probaltam baratkozni vele. Ugyanez volt bennem, hogy majd rosszul leszek az elso hetekben. Aztan raszantam magam. De en nagyon kis adagokkal kezdtem. Eloszor negyed szem aztan fel szem stb stb. (Melle szedtem a frontint par honapig. ) az elso heten volt nehez, de az a nehezseg is abba merult ki, hogy hetfon elkezdtem es csutortokon feszult voltam es panikszeru tuneteim voltak, de turheto volt. Utana mar nem volt semmi rossz erzes. Vagyis par hetig nyilvan maradt a szorongas, de ugyanaz ami addig volt. Nem lett tole erosebb. Aztan talan 2 honap elteltevel azt vettem eszre h nem szorongok, nem panikolok. Visszakaptam a regi onmagam. De en ott rontottam el, hogy nem jartam mellette terapiara… igy 2 ev utan ujra visszatert az egesz… igaz lajtosabb verzioba. Es ugye anyum halala utan jott ki erosebben. Ott kezdodtek ujra az extrak. Es a szorongasom is fellangolt. Es hiaba szedem a gyogyszert mar semmk hatasa nincs. Viszont most a terapia ami segit, de legalabb tudom, hogy az hosszutavu, nem ugy mint a gyogyszer. Ne felj a gyogyszertol, tenyleg egy manko, de ha esetleg el is kezded, mellette jarj terapiara.(pszichoterpia,kognitivterapia)

Eleg komoly dontes elott allsz, de hidd el, minden jobb lesz. De a mergezo kapcsolatban nem!!! Az eleje biztos piszok nehez lesz, de utana visszakapod onmagad, boldog leszel, es tunetmentes ;)

3319. Ludmilla8i (válaszként erre: 3318. - St315458)
jan. 25. 19:52
Akinél én voltam pszihiáter az pont azt mondta hogy a frontin méreg és nagyon gyorsan le kellene vele állni. Írt fel cipralex nevű valamit és azt mondta ez mellé szedhetem a frontint amíg hozzá szokok az új gyógyszerhez aztán el kell hagyni a frontint. De engem úgy megijesztett az hogy hetekig felerősítheti a tüneteket a cipralex mielőtt használni kezd hogy be sem mertem szedni. Sőt a doki azt mondta minden fajta gyógyszer csak egy mankó ameddig jobban nem leszek szóval az csak egy segítség amit később ha már minden rendben akkor el is lehet hagyni. De sajnos velem nem ment semmire mivel nem szedtem be a gyógyszert így kerültem pszihológushoz aki szerintem szimplán megunta a panaszkodásomat😅 így sajnos maradtam magamnak meg a frontinnak ami arra jó hogy pár órát segít aztán vissza tér minden. Plussz igaz csak 2*0,25 öt szedek viszont ezt 2 éve így már hozzá is lehetek szokva. Jó lenne már túl lenni ezen a szorongáson. Azt mondták az extráim is emiatt vannak valószínűleg. Gondoltam arra is hogy valami gyógynövényes cuccra cserélem a frontint hátha az is használna de nem tudom van e egyáltalán olyan ami segítene is vagy csak paraszt vakítás.
3318. St315458 (válaszként erre: 3311. - Ludmilla8i)
jan. 25. 15:41

Nekem elojott hajfesteskor, eljott szoliba, elojott erdobe… minden olyan helyen, ahonnan nehezen tudtam volna menekulni/ orvoshoz menni. Moziban/szinhazban mindig a szelere ultem. Aztan egyszer elhataroztam, hogy eleg volt. Ha meg kell halni meg kell halni 😂 viccet felreteve. A panik elmulik, ha meghalsz, azt meg mar ugyse erzed! Frontint azota is hordok magamnal, biztos ami biztos. Engem megnyugtat. Olvasom itt az orvosokat is, hogy miket mondanak… en is jartam olyan pszichologusnal, aki elkuldott, hogy mindig ugyan arrol panaszkodok, csak az elfelejtette, hogy allandoan a parkapcsolatomrol kerdezett. De most oszinten, ki a f@sz akar allandoan arrol beszelni?! Azert jarok pszichologushoz/pszichiater hogy segitsen rajtam!!! Ne a parkapcsolatomon hanem rajtam. Valoszinu parterapiara jarnek ha azt akarnam megjavitani. Aldom az eget, hogy megtalaltam eletem legjobb pszichodokijat(kellett 7 ev) aki vegre nekem segit, nem a parkapcsolatomnak… mert ha en jol vagyok, akkor vagy kilepek belole, vagy ott maradok es megoldom. A masik a gyogyszer. Igen, van az a helyzet amikor be kell szedni, nekem is be kellett es nem bantam meg, mert kihozott az undorito szorongasbol es panikbol. De az, hogy mindenkinek az az elso amit felirnak, azzal nem ertek egyet. Mondjuk en se azzal kezdtem, mindent kiprobaltunk de a vegere csak ez maradt. 4 eve szedem azt a szart. Itt mar irtam, hogy tavaly meghalt Anyukam es ujra felkerestem a regi dokit aki anno felirta. Reakcio: emeljuk meg es kezdjem el ujra a frontin 3x1-et. Na akkor kerestem masik orvost es talaltam meg, aki jelenleg is kezel. Kemeny melo, de iszonyat sokat fejlodtem. Es szeretnem a gyogyszert is vegre letenni, mert azt mondta nincs mar ra szuksegem. Pedig 3 hete ujra extrazok,(vizsgara keszulok) volt 30 perc alatt 3 olyan panikrohamom, ami meg sose. Ma js volt egy 150-es pulzussal, fejfajassal, izomfajdalommal.

De tudom, hogy ez jobb lesz. Es tudom, hogy olykor olykor bekopogtat. Es jelez, hogy valami most nem jo nekem. Es ilyenkor felismerem, hogy mi nem lehet jo. Es mikor megyek ujra a dokimhoz, megoldjuk. De rohadt nehez amugy….

3317. Erika19740123 (válaszként erre: 3316. - Napsugár7)
jan. 25. 14:12
Köszönöm szépen ♥️ Felkutatom megveszem!🙂♥️
3316. napsugár7 (válaszként erre: 3315. - Erika19740123)
jan. 25. 11:01
A gyógyszer csak elnyomja a tüneteket. Szendi Gábor pánik könyvét ajánlom elolvasni. Megerősítő gondolatokat kell futtatni magadban... Ez az ellenszer. És ahogy egy pszichológus mondta:ha félsz valamitől, fogd meg jó erősen a bika szarvát és nézz szembe vele...
3315. Erika19740123 (válaszként erre: 3313. - Jaguár25)
jan. 25. 10:47

Anyutól sokszor megkapom azt hogy ezt saját magamnak csinálom, ès a pánikrohamaimat is. Szokta mondani majd egyszer becsuknak a diliházba ès akkor mi lesz a gyerekekkel.☹️

Nem èrt meg, de az ő bajait beleszólás nèlkül vègig kell hallgatnom. Ha èn mondok valamit meg sem hallja. Pedig emlèkszem amikor kicsik voltunk,benne volt ő is. De állítja ő nem...

Most 15 èn voltam a pszichiáternèl, megemelte a scippát 10 mg ra, a frontint elvette,kaptam loranxil 1mg ost 2*1 szemet. Várom a csodát. Egy hete szedem így...🙏🙏

De ezek a frontok meg a szèl...🥲

3314. Erika19740123 (válaszként erre: 3312. - Jaguár25)
jan. 25. 10:38
Igen igazad van!♥️ Dettó ez a kèp van előttem is. 😂 Próbálok urrá lenni rajta, nem odafigyelni. 🤷🙂
3313. Jaguár25 (válaszként erre: 3311. - Ludmilla8i)
jan. 25. 04:26
Jól ismerjük ezt itt mi, aki meg kívülről pampog, h "magadnak csinálod, jajj szedd össze magad", az sosem volt még ilyen szituban. Rohadtul nem könnyű, és ha ki is mászol, vissza is lehet esni könnyen, én konkrétan ki-be mászkálok ebből a storyból, csak azért az évek során annyi változott, h már bölcsebb vagyok, jobban felismerek dolgokat, de belegondolva az elejen azt sem tudtam 2020-ban, h kb milyen rendezvényen vagyok, mikor először az ájulás kerülgetett, beszorított a mellkasom, a szívem meg koncertezett kb. Ma már máshogy kezelem, reagálom le ha jön vmi ilyesmi.
3312. Jaguár25 (válaszként erre: 3305. - Erika19740123)
jan. 25. 04:16

Nekem az az oka, hogy egyszer ott jött rám a pánik, nekem is Covid idején még 2020-ban, és vhogy rözgíti az agy ezeket a lejátszódott rohamokat, h mikor volt és hol és akkor hajlamos mindig ugyanakkor, ugyanoda időzíteni, gondolom már maga a helyszínhez is társít az ember vmi félelmet emiatt.


Na az se utolsó, h felmerül bennünk, h mivan ha elajulunk aztán beverjük ott a fejünket és még meztelenül is találnak meg. 🤣🤣🤣🤣

3311. Ludmilla8i (válaszként erre: 3307. - Napsugár7)
jan. 24. 19:40
Mintha bele látnál a gondolataimba. Sajnos pontosan ezek játszódnak le a fejemben. Mi van ha ott leszek rosszul és beverem a fejem,mi van ha senki nem tud segíteni,mi van ha épp akkor van baj amikor csupa sampon a fejem,szóval minden negatív dolog lejátszódik bennem. 😞 És persze amikor már végzek,kiszállok a zuhanyból úgy leszek jobban mintha egy kő esne le a szívemről, hogy na sikerült lefürdeni. De ugyan ez van ha megyünk valahova. Nem mentem évek óta mondjuk erdőbe kirándulni mert mi van ha oda nem jut el a segítség. De van hogy simán az is aggaszt hogy elmegyünk boltba,vagy 4 km -rel arrébb a máskk faluba. Mióta este megy fel a vérnyomásom már előre idegesít az este hogy megint szarul leszek. Pedig eddig imádtam a napnak azt a szakát amikor elpihentünk végre. Most este kell szednem a vérnyomás csökkentőmet mert ma reggel pl gyógyszer nélkül 103/73 volt. Este viszont 180ig is felmegy ezért kell most este szedni. De most meg azon agyalok nem e lesz bajom a gyógyszertől így hogy este szedem. Nagyon igyekszem. Nagyon akarok pozitívan hozzá állni mindenhez de nem megy sokszor. Nem értem hogy én aki mindig felszabadult volt,mindig nevetett,másoknak adott pozitív tanácsokat hogyan jutottam el idáig hogy egy roncsnak érzem magam és állandóan valami bajom van. Már egy hülye front miatt is ideges vagyok mert biztos a front miatt is bajom lesz meg ilyenek. Mindenki mondja aki ismer hogy magamnak csinálom mert a hülyeségeken agyalok de nem tudom hogy "kapcsoljam" ki az állandó szorongást,aggódást. Jó lenne valahogy magamtól kimászni ebből csak nem tudom hogyan.
jan. 24. 19:34
Akinek esetleg volt már életébe asztma stb Bronchitis és szedett ilyen sprayt. Okozott bármit is? Régen szedtem már, de most újra kell sajnos. Ez a szteroidos spray nem az a hirtelen ( ventolin) úgy tudom az okozhat mindenfele ritmus zavarokat
3309. Bluemoon55 (válaszként erre: 3303. - Jaguár25)
jan. 24. 19:32
Fehérvár az jo hely ahol én élek az szar. Hidd el barátnőm apukájat is épp megprobaltak elrakni láb alól. Épp most ment ugyvedhez
3308. napsugár7 (válaszként erre: 3305. - Erika19740123)
jan. 24. 19:15
Nem víziszonyod lett, ha nem klausztrofóbiád valószínű...Önmagában a covid alatti mozgás korlátozottság is előidézhette.Sőt valószínű, hogy az az oka...És nem fog így maradni.Ekkora hülyeséget rég hallottam orvos szájából...Tudatosan tegyél ellene.Ez az egyetlen megoldás.Mindaddig elő fog jönni tusoláskor, míg előre vetíted magadnak...STOP! Vess véget neki...Sokan megtették már és győztek...:)
3307. napsugár7 (válaszként erre: 3306. - Ludmilla8i)
jan. 24. 19:10
Természetes reakció a szorongás miatt...A zuhany közben attól félsz, hogy mi van, ha...és akkor nem tudsz azonnal esetleg elindulni az ügyeletre, mert törölközni, öltözni kell és a többi...És mert előre vetíted a lehetséges problémát, pedig nem történne meg, 99 %...De rágondolsz, szorongani kezdesz és ezzel előidézed, hogy bekövetkezhet.Csak semmi pánik, minden rendben van...erre kell gondolni és el fog múlni ez a zuhanyozós probléma.Tapasztalat...:)
3306. Ludmilla8i (válaszként erre: 3305. - Erika19740123)
jan. 24. 15:25

Érdekes. Én is kb 2 éve mióta szorongok az extrák miatt ,azóta utálom a zuhanyzàst. Régen simán akár 2 óràt feküdtem a forróvízben sok habbal. Most pedig tusolok,közben nyitva az ajtó és sietek hogy minél előbb végezzek. Tuti hogy zuhany közben érzem hogy jaj szédülök,jaj szorít a mellkasom,jaj jön az extra stb..

Jó tudni hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel😅

3305. Erika19740123 (válaszként erre: 3300. - Napsugár7)
jan. 24. 09:23
Szia. Nekem ez a zuhanyzós pànik 2021 után jött,akkor voltunk covidosak. Azt hittem csak nekem van ilyen. Az ajtót azóta sem csukom be ha zuhanyzok. Nem zavar senkit,egyedül èlek a 17 èves lányaimmal. Ha becsülöm jobban szèdülök bent.☹️ Kardiológusnak megemlítettem, azt mondta sajnos ez így is marad. Nektek mi az oka? Jó tudni hogy nem hülyültem meg,másnak is van ilyen... Amilyen gyorsan tudok lezuhanyzom,aztán iszkiri kifelè. Már azon gondolkodtam víziszonyom lett??😀
3304. Jaguár25 (válaszként erre: 3300. - Napsugár7)
jan. 24. 03:53

Nálam meg mindig zuhany vége felé jött a mellkasszorítás, ami vhogy az alsó bordákra lokalizálódik egyáltalán nem a mellkasom közepén, néha ilyen nehézlégzés is bejön mellé. Azért már nálam is ritkult a megjelenése, és úgyvan bizony, h fejben sokminden eldől, csak nem mindig látunk olyan tisztán mentálisan, h megfelelően tudjunk lereagálni egy ilyen rosszullétes storyt.


Na meg van egy olyan nálam ami régóta fennáll, h a gyomorszáji nyomás, ami ilyen szorító érzést ad kb, olyankor jön elő ha üres a gyomrom, ha eszem és iszom valamit helyre áll, na ez mi a franc lehet 😂

3303. Jaguár25 (válaszként erre: 3298. - Bluemoon55)
jan. 24. 03:45
Nemtom, itt Fehérváron jó az ellátás. Nekem 95%-ban jó tapasztalatom van.
3302. Jaguár25 (válaszként erre: 3297. - Bluemoon55)
jan. 24. 03:43
35-36-tól még csak perimenopauza lehet nagyon maximum, de nekem is megvan hülyülve egy jó ideje. Nekem mindig is fájt, mint a ku... élet 😄 de egy ideje kb a niagara vízesés, és újabban még hasmenés is van hol az elején, hol a végén, de az ájulás érzéstől a fáradtságig minden előjön és már nagyjából előtte pár nappal megkezdődik a pokol.
3301. Jaguár25 (válaszként erre: 3296. - Ludmilla8i)
jan. 24. 03:38

Nyilván érthető, hogy félsz meglépni, mert egy nagy döntésről lenne szó, viszont nézd azt, hogy rosszabbul nem alakulhat, mert csakis jobban járhatsz, megoldódnak a gondjaid, nyugalmad lesz, azokkal leszek akik szeretnek, Anyudnak igaza van, sajnos ez már jobb nem lesz amiben vagy, mert ha annyira megromlott a dolog ott általában nem változik már semmi (én reális típus vagyok), az egészségedre meg ha már most ráment, akkor ez folytatódni fog valamilyen formában, lehet mentálisan fog fokozódni vagy lehet, h testi tünetek/betegségek formájában. Én sok erőt kívánok, és szerintem menni fog, csak határozd el magad :)

A pszichiáter meg húzza le magát a wc-n a tablettáival, nemtom miért erőltetik mindenkinek.

3300. napsugár7 (válaszként erre: 3295. - Jaguár25)
jan. 23. 23:26
Nekem is volt zuhanyozós pánik...:D Mindig szédülést kezdtem érezni.A végén a monitoros szemüveget se vettem le zuhany közben...mondván, hogy jobban lássak, mert szédülök...:D De utána felülvizsgáltam a témát és azóta újra nyugodtan zuhanyozom szemüveg nélkül...:D
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook