Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3450. Bluemoon55 (válaszként erre: 3449. - Jaguár25)
febr. 13. 16:13
Ha azt vesszük te sem fogadtad el azt hogy én azt mondtam nekem a refluxhoz semmi köze hozzá...
3449. Jaguár25 (válaszként erre: 3448. - Bluemoon55)
febr. 13. 13:13

Nem vagyunk egyformák, én sem haragszom. Nyers vagyok vagy sem, az tény, hogy ami a szívemen az a számon. Sokszor fordultál hozzám, én mindig segítettem, de egyszerűen nem fogadod meg a tanácsokat, neked semmi nem használ szerinted, te mindenáron vérnyomáscsökkentőt akarsz szedni, mindenáron beakarod magyarázni, hogy szervi oka van minden bajodnak. Te tudod, te életed, én maximum ajánlhatok ezt azt, de nyilván Te döntésed, neked mi a jó. Csak szerintem fiatal vagy még ahhoz, hogy beszívjon az egészségügy, meg a gyógyszerek, én mindenkinek azt ajánlom, hogy elsőkörön olyan megoldást keressen, ami természetes, és tényleg próbáljon hozzájárulni a saját egészségéhez, sporttal, megfelelő táplálkozással. Nem mondom, hogy 100%-ig elfog tűnni minden baj, de sokat tud segíteni, a saját gondolatok kordában tartása is.

Szerencsére engem olyan orvosok vesznek körül, akik nem gyógyszermániások, és akik maguk is velem együtt az életmódváltoztatás hívei.

3448. Bluemoon55 (válaszként erre: 3446. - Jaguár25)
febr. 13. 09:30
Ugy fogalmazok hogy kissé nyers a stílusod, de ez csak az én véleményem, én nemtudnek ilyen lenni. Ennyi. Nem haragszom
3447. Jaguár25 (válaszként erre: 3441. - Sára01x)
febr. 13. 03:07

Örülök neki ha bármikor is megnyugtatott amit írtam, ez nagyon jó érzés! Magamat nekem is nehezebb megnyugtatnom, be tudok én is pördülni néha, de olyankor előhúzom a józan eszem, mert azért ott van az vhol olyankor is, amikor beterít az adrenalin. :D


Sőőt, én is visszaeső vagyok, mert mindig kivakarom magam a negatív spirálból, de jön egy stresszesebb időszak, sajnos most is éppen az van, és akkor időnként elgurul a gyógyszerem. Egyik reggel tarkónál jött egy nyomás, aztán mintha a fél fejem lezsibbadt volna, egyik szememmel mintha furán láttam volna, azt hittem felállni se tudok, már pergett le az életem, aztán végigpörgettem, hogy mivel full stresszbe vagyok egy jogi ügyem miatt, így valszleg a semmiből nem egy stroke jött, csak simán pánikolok, aztán ezzel a gondolatmenettel egész jól kihúztam magam a kakiból. Utána gyors elhajtottam magam lefürdeni. :D Tehát örök igazság, hogy minden fejben dől el, illetve mindenki csak saját maga tud segíteni magának, most nyilván nem a szervi bajokról beszélek, de pl részben azoknál is igaz.


Más téma..

Kaptam itt egy jelet vkitől, egy napocskát. Nagyon cuki.. de, hogy működik ez, mert nem vagyok nagyon képben itt a Hoxán mi, hogy van. :D

Csak ezen az egy fórumon írok.

3446. Jaguár25 (válaszként erre: 3435. - Bluemoon55)
febr. 13. 02:28
Én meg úgy gondolom, hogy nem bántottalak, de ha igen bocsi, bár szerintem számtalanszor próbáltam segíteni, de mindegy, mert sztem felesleges.
3445. napsugár7 (válaszként erre: 3440. - Thesamoyedgirl)
febr. 12. 21:36
Az a legjobb, ha az ember elfoglalt.Elterelődik a figyelem, még ha vannak is, nem tudatosul.Mellkasi érzés nekem is szokott lenni, kellemetlen, mintha nyugtalan lenne az ember, olyasmi.
3444. napsugár7 (válaszként erre: 3438. - Bluemoon55)
febr. 12. 21:31
Szerintem ha írnád 2 hétig, napi 3-szor mérve, többet mondana, mint 1 nap 24 órás mérés.De nem akarok beleszólni.
3443. Icuka86 (válaszként erre: 3441. - Sára01x)
febr. 12. 21:03
Kitartás.🥰Mindannyiunknak vannak jobb és rosszabb időszakai. Szerintem az szuper, ha már odáig eljutottál, hogy felismered, hogy nálad a stressz a kiváltó ok. Dolgozni kell magunkon sokat, és akkor javulni fog a helyzet. Én hiszem, hogy így van.
3442. Icuka86 (válaszként erre: 3440. - Thesamoyedgirl)
febr. 12. 20:59
Melegfront hatására nekem is megszaporodnak, ma is rengeteg volt. Bár nekem kb. mindentől van, de legfőképp fáradtság, és stressz. Úgy ahogy írod, teszed a dolgod és nem koncentrálsz rá. Ez nekem is sokat segít.
3441. sára01x
febr. 12. 20:42

Sziasztok! én nagyon ritkán írok, de mikor halálomon vagyok - teljes december pl. - jövök olvasni, hogy megnyugodjak.

Jaguar25 szemlélete maximálisan megnyugtat, de van amikor az ember nem tudja befogadni a megnyugtatást, olyankor érdemes mélyebbre ásni, főleg lelki okokat is feltárva, szerintem megéri. Masszívan voltam hipochonder, néha még most is bepörgök.

Januárban eltűntek az extráim, de ahogy stresszes lett a meló visszajöttek, ma egy csomó volt :(

Decemberben voltak ilyen 50-60 megérzett extra napjaim.

Ja, csak hogy valami érdekeset is mondjak, amit tőletek még nem hallottam, vérnyomásméréstől rettegek 😂 Tökjó, mert így sosem tudom mivan, csak tippelek. Még élek, de nyilván ezzel foglalkozni kell, igyekszem mindenféle tudatos módon legyőzni ezt a nonszensz parámat ( aminek természetesen van előzménye, semmiféle fizikai tünet, csak egy élmény ) Kitartást minden kedves extrázónak! ❤️

3440. Thesamoyedgirl (válaszként erre: 3439. - Szinész)
febr. 12. 15:47
Nekem is most a melegfront óta megszaporodtak, pedig az utóbbi 1-1,5 hónapba szinte megszűntek. Plusz egy kellemetlen érzés a melkhasomba. Próbálok nem pörögni rajta, ha elterelem a gondolataim, és csinálom a dolgom alig veszem észre őket. :)
3439. szinész
febr. 12. 12:33
Sokan írjátok az extrákkal kapcsolatban, próbáljunk megnyugodni, nem rápánikolni. A mai napomon annyi volt már hogy leírni nem tudom, 2 -3 nappal ezelőtt semmi.Rafinált egy kis manó: próbálsz megnyugodni, becsukod a szemed, figyelsz a légzésre, csak a pozitívra gondolsz- És akkor nesze neked- Helló itt vagyok díííírrrr.Így nehéz megnyugodni.
3438. Bluemoon55 (válaszként erre: 3437. - Napsugár7)
febr. 12. 12:12
En azt tudom hogy este 119/83 volt de akkor már almos voltam stb és jól voltam...elotte nappal 135/94 pulzus az 62 de az nekem normalis. Azért is érzem meg ha 80-90 a pulzus. Nekem ott már kiugrik a szivem. Hát nézd, majd jövok egy 24 oras vernyomas mérésre egy honap mulva kb haza, aztán kiderul. De ami stressz van mostanában a család miatt , kitárt hogy lejjebb megy.. Sőt.. Ezt a legnehezebb amugy beállítani szerintem is amikor a Diasztoles a magas. Azt tudom hogy most a legkisebb stresszre is fel ugrik. De én sem szeretnék már erről többet írni itt senkinek. En ezt érzem , fejtetői fájdalom stb, amikor 90 felett van.
3437. napsugár7 (válaszként erre: 3436. - Bluemoon55)
febr. 12. 12:00
Egy ismerősöm aludni sem bírt 140/90-95-ös vérnyomástól,míg hatékony gyógyszert nem találtak. Fekve mellkasi nyomása volt, félig ülve aludt. Ha a diasztolés érték magas, okozhat panaszt. Szerintem ne vedd olyan tragikusan, ha valaki neked nem tetszően ír. Hagyd figyelmen kívül.Én nem olvastam szándékosan bántó sorokat senkitől.
3436. Bluemoon55 (válaszként erre: 3432. - Jaguár25)
febr. 12. 08:42
Az a baj hogy mindenki azt hiszi ha 160 - 170 akkor számít magasnak, de senki nem beszél arról ha a másik 95..na de nembaj,én nem bizonygatom hogy Mit érzek olyankor, halistennek holnaptol ugysem lesz mar időm írni, jobb is. Mindig rajovok hogy csalódok az emberekben.
3435. Bluemoon55 (válaszként erre: 3433. - Jaguár25)
febr. 12. 08:39

Ahogy írtam neked is megvan a véleményed nekem is, de én biztos nem tudnék itt senkinek így írni neharagudj. Én nem bántottalak meg és nem sertegetek mást, kicsit rosszul esett de ez van. Őszintén, nem érdekel amikor teljesen mas problémáim is vannak. Ahogy mondtam, szerintem nem én vagyok itt a legnagyobb hipochonder ha így gondolod akkor legyen, én viszont most inkább nem írogatok itt. Minek? Nem kívánatos személy lettem.

Sosem tudnék bántani valakit azért mert ő érzelmileg stb gyengébb.

3434. napsugár7 (válaszként erre: 3430. - Andrea1993)
febr. 12. 07:36
Senki nem tökéletes.Szerintem kár lenne ezért elhagynod a fórumot, ha egyébként szívesen vagy itt.Nem olvastam senkitől rossz szándékú sorokat, a vélemény különbség az természetes dolog.És néha lehet bárki szúrósabb, vagy kiélezett vagy bármi, vagy egyszerűen csak valamiért nem tetszik valakinek a válasza.Ez szerintem nem tragédia, de te tudod.
3433. Jaguár25 (válaszként erre: 3428. - Bluemoon55)
febr. 12. 02:11

Szerintem itt mindenki némileg stresszes, akik itt szoktak írni, mindenkinek van egy ilyen szorongásos háttere a problémáinak. Nekem is. Nem baj az, hogy más betegségekről is írunk, hogy ki mivel küzd, az is érthető, hogy vki aggódik az egészsége miatt, de hidd el, totál nem megbántani akarlak, de én egyedül nálad látom, hogy te konkrétan megszállott vagy. Folyton kétségbe vagy esve vmin, és a tüneteid is pár havonta változnak, gyakorlatilag egy vagyont költessz mindenféle orvosokra az egészségügy széles skáláján, ez persze a te dolgod, de azért nem fura, hogy soha egy orvos sem talált nálad semmi kézzel fogható dolgot?

Semmilyen halálos, egetrengető betegséged nincs és mégis folyton rettegsz. Képes vagy holtert rakatni magadra egy évben 5x kb. Ha egyszer sem találtak nálad semmit, akkor az nem egyértelmű? Folyton azon rugózol, hogy egy hetes holtert akarsz, mintha folyton beakarnád magadnak magyarázni, hogy valami nagyon súlyos bajod van, amit ennyi orvos nem vett észre. Nem akarlak elkeseríteni, de ez totál tipikus hipochondria.


Én is kereshetném a papot, nekem olyan eltérések vannak az EKG-n aminek az okát sem tudják, de nem lihegték túl, és én sem, ma már elkönyveltem magamnak, hogy mitől van. Másrészt másfél év alatt a semmitől fogytam 14 kilót, most rettegjek a ráktól? Volt néhány vizsgálat, OEP-re aztán jónapot. Én nem szeretném ebben az ördögi körben élni az életem, egyszer úgyis meghalunk, ki előbb ki utóbb, de lehet vki előbb távozik tök egészségesen, ki tudja milyen okból, valaki meg brutál betegen el éldegél 80 éves koráig. Van egy ismerősünk kb 25 éve rákos, már minden hol is kijött neki az évek alatt, mégis él, sőt lassan már a férje rosszabbul van, mint a nő, pedig sokáig az volt az egészségesebb. Tehát totál lutri, h kinek mikor csengetnek, egy biztos én nem szeretném rettegéssel leélni az életem.


Orvos akartam lenni, aztán elfújt az élet másfele, de azért próbálom orvosi szemmel nézni a dolgokat, és nem úgy, mint a végzettek néhánya, akik már csak a gyógyszeripar dílerei. Én általában az okokat keresem és a megoldást rá, és közben próbálom elkerülni, hogy beszippantson a tünet beazonosító spirál, hogy ez és ez az ennek és annak a tünete és akkor tuti az van. Azért az emberi szervezet nem ilyen egyszerű. Az biztos, h a Covid sokunknak odavert, most oltástól függetlenül is, és sok kárt okozott a fejekben is.


Én nem szeretném, hogy most innen bárki elmenjen, azért mert most egy kisebb vitába bonyolódtunk, minden fórumon megesik az ilyesmi, nyilván részemről én nem szeretném a konfliktust fenntartani, én elmondtam a saját véleményem, hogy te mit gondolsz erről az a te dolgod, nekem mindegy, hogy változtatsz e a hozzáállásodon, vagy hagyod magad ebbe a spirálba, én nem akarok pszichológust játszani, de ha így folytatod ezzel fog elmenni az életed, hogy loholsz valami diagnózis után, és nem, egyáltalán nem ismered a tested, ha ismernéd, akkor meg tudnád különböztetni mi mitől van, de te csak kavarogsz jobbra balra orvostól orvosig, itt találnak vmi furát, ott találnak ezt azt, aztán lényegében tudod egyáltalán ezek, hogy függnek össze?

3432. Jaguár25 (válaszként erre: 3427. - Bluemoon55)
febr. 12. 01:37

Mindig lesz olyan balfék háziorvos, és itt ki kell emelni, h HÁZIORVOS (egy teljesen más állatfaj, tisztelet a kivételnek, ami kevés), nem kardiológus, aki felír 140-re vérnyomás csökkentőt.


Az évek során én már láttam mindent, olyanokat is, nem hazudok akik Tensiomint szedtek 130-as vérnyomásra.


Nyugodtan próbáld ki a csökkentőt ha attól nyugodt vagy, mondjuk majd ha akkorát esik a vérnyomásod, hogy 4 kézláb mászol, akkor ne lepődj meg, vagy ha egész nap szédelegsz, a mellékhatásokról nem beszélve, mert sokan krónikusan köhögnek tőle például. Mondjuk mindig rájövök, h vannak olyan emberek, akik a gyógyszeripar célközönsége, mert mindenféle pirulákat beszednek szó nélkül, amiről azt gondolják, hogy megoldja a problémájukat, nehogy esetleg tegyünk is már valamit a jobb egészségért..


Én azt mondom van, amikor indokolt szedni a csökkentőt, és az a tartósan 160-170 körüli értékek, és ott még alacsonyabb dózisban, nyilván durvább esetekben emeltebb dózisban, ha van egy kiugrás jöhet a Tensiomin is, de azzal sem értek egyet, hogy 4 féle csökkentőt szedjen vki, pedig a gyakorlatban bizony ez a szokás.


És még egyszer utoljára, nem tudom mi lehet a szemeddel, ezt majd megfejtitek az orvosoddal, de az biztos, hogy nem a 140-es vérnyomásod károsította ott az ereket. Ilyen orvosilag nincs, ha ezt a szemészed mondta neked, akkor keress mást. Az erek meg sok mindentől szűkülnek, többek között a stressz is lehet egy oka.

3431. Jaguár25 (válaszként erre: 3426. - Icuka86)
febr. 12. 01:22

Nagyon köszönöm az elismerő szavakat! ❤️

Néha azért jövök ugyanúgy, mint eddig, mert amúgy egyébként szeretem ezt a fórumot.

febr. 11. 17:46
Sajnálom hogy ide jutottunk el sem olvasom amiket iratok. Elköszönök inkább. Aztán maradok a magam extráival. Jó volt megbeszélni veletek. Sziasztok! :)
3429. Bluemoon55 (válaszként erre: 3422. - Jaguár25)
febr. 11. 13:51

Még annyit hogy én sosem mondtam hogy az én problémáim nem stressz alapuak, dehogyisnem ezt tudom.

A refluxos dologgal én nem mondtam hogy nem értek egyet de halistennek nekem speciel nincs köze az extrákhoz sosem Volt.

Ebben az egyben más vagyok akkor

3428. Bluemoon55 (válaszként erre: 3423. - Jaguár25)
febr. 11. 13:49

Márpedig nekem nincs köze a refluxhoz mert a refluxom 2003 óta van és kb 20 évig semmi extra nem volt akkor az hogy lehet?

Attol másnak lehet köze hozzá, az biztos hogy nekem nincs. Nem kellene általánosítani. Amúgy meg szerintem nálam nagyobb hipochonderek is vannak itt, de én nem szolom le őket mert a pszichés dolgokat ugyanugy kezelni kell és fontos róluk tudomást venni. Ha valaki úgy éli meg akkor úgy éli meg. Akkor is azt mondom hogy nem vagyunk egyformák de ebben mi a rossz? Én elfogadom más véleményét is de szerintem is mindenki a saját testéről tobbet tud, mint mi idegenek

3427. Bluemoon55 (válaszként erre: 3419. - Jaguár25)
febr. 11. 13:46
Amugy tényleg nem értem miért vagy ilyen mert te nem szoktál de lehet jobb is ha megint kevesebbet írok ide mint régen.. Csak most épp szabin vagyok mivel haza kellett jöjjek. Na ez az amit mondok, sajnos az orvosok sem tudják mi a jó, egyik szerint nemkell vernyomas csökkentő másik szerint kell. Szerintem az ember érzi magán hogy mi a jó és mi a nem, hidd el én inkább szedném, mint nem.azert is járok utána majd ha lesz rá időm újra. Nekem volt egy munkatarsam o pedig 140 Re kapott és azóta tok jol van. Szerintem minden ember teljesen mas, kinek milyen a szervezete
3426. Icuka86 (válaszként erre: 3423. - Jaguár25)
febr. 11. 13:45
Maximálisan egyetértek azzal amit írsz. Ahogy elnézem az utóbbi időben extrasystole témában már alig születik bejegyzés és kezd egy hipochonder ámokfutásba átcsapni a fórum. Pontosan ugyanezt mondta a kardiológusom, mint amit te is írsz. Az extrákat okozhatja reflux, stressz, hormonális változások, frontok, a szív terhelésének hiánya…stb.Van aki érzi, van aki nem, van aki csak a nagyobbakat, van aki az egészen picit is. Alkati, idegrendszeri kérdés. Megvisel ha érzem, halálfélelmem van, de nem merülök bele. Nem figyelem non-stop magam, mert igen, akkor az ember szinte minden nap felfedez valamit amin lehet szorongani. Azt mondta az orvos, hogy a futás nagyon jót tesz, mind az idegrendszernek, mind a szívnek. El kell telnie legalább fél évnek, hogy érezhető legyen a hatás. Látom itt ezt a psvt-t, az, hogy ezt találgatja itt valaki, hogy neki van-e vagy nincs, heteken hónapokon keresztül, sem számára, sem a többiek számára nem segítség. Ha bizonytalan az ember, el kell menni kivizsgálásra és rövidre zárni a dolgot. Sajnálnám, ha többet nem olvasnálak itt, mert jókat írsz.
3425. Bluemoon55 (válaszként erre: 3423. - Jaguár25)
febr. 11. 13:41
Ezt is nekem írtad? Mert én nem Bantasbol írtam Neked, szerintem nagyon jó meglatasaid vannak, sőt, " ésszel gondolkodsz és tudatosan, csak ahogy írtam már többször is, én csak azt tudom mondani amit a szemész látott az ereim állapotából abból viszont csakis a vernyomasra lehet következtetni.
3424. Bluemoon55 (válaszként erre: 3422. - Jaguár25)
febr. 11. 13:40
Lehetséges, egy orvos vetette csak fel ezt, rajta is van a papiromon. De ahogy írtam, engem sem érdekel igazán hogy az e vagy nem, mert most halistennek ritkán jött elő ez az érzés. Ha majd többszor lesz, utána nézek, addig nem érdekel. Az extra dolgokat halistennek elég jól kezelem, jót tett a munka hogy lefoglalom magam. Amikor 8 órába kb wcre se tudok elmenni, akkor az extra lenyegtelen
3423. Jaguár25
febr. 11. 13:28

Szerintem attól nem én vagyok a f..sz, hogy kicsit próbáltalak kihúzni a hipochondriádból.


Egyébként erre a nem vagyunk egyformák szövegre azt tudom mondani, hogy te meg váltig állítod, hogy a refluxnak semmi köze az extrákhoz, holott az orvosoknál köztudott, hogy van köze, rengeteg refluxos is tisztában van vele, nekem is megmondták, hogy attól van, sőt a 130-ra megugrott pulzusomra is azt mondták, h mivel evés után ugrott fel ez a reflux fiziológiás jelensége, szó szerint idézve. Tehát, akkor légyszi Te is fogadd el, hogy a refluxnak és az extráknak szoros kapcsolata van, a gyomrot és szívet beidegző vágusz ideg miatt. Másoknak meg a stressz hozza inkább elő. Na mindegy hagyom is. További jó fórumozást. Másokkal teszem hozzá semmi problémám nem volt.


Neked is csak annyi mondok már csak, hogy ha elfogadod, h a betegségeid nagy része, csak a stressz műve, akkor könnyebb életed lesz, ha meg megpróbálsz életmódod váltani, és elkezdeni sportolni, terhelni a szíved, akkor lényegesen javulni fog az egész életminőséged. Nekem ez bevált. Nyilván attól még az élet hoz problémákat, pl betegség a Családodban, vagy anyagi bármilyen más gond, ezekkel nem lehet mit kezdeni, de a saját egészségedért tudsz tenni.

3422. Jaguár25 (válaszként erre: 3418. - Bluemoon55)
febr. 11. 13:10

Azt azért meg kéne érteni, hogy ha egy évben x alkalommal megugrik egy pulzus akár 160-ig vagy mégtöbb, az nem psvt, mert akkor majdnem mindenki psvt-s lenne.


Ezt csak te állítod makacsul, pedig senki nem diagnosztizálta nálad, holott kismillió kardiológusnál voltál és nem egyszer volt rajtad holter is.


Lehet, hogy én türelmetlen ember vagyok, hát ez van, de elég a magam problémái is, viszont én legalább nem tagadom, hogy a nyavajáim 80%-a szorongásos alapon jön elő, főleg a szívvel kapcsolatos dolgok. A maradék 20% meg az alap betegségem, hogy autoimmun beteg vagyok.

3421. Jaguár25 (válaszként erre: 3417. - Nórika1988)
febr. 11. 13:06

Húha, akkor ne írj nekem több e-mailt légyszi, mert egy időben kb százasával írkáltál és én az alig semmi időmből is igyekeztem Neked válaszolni, segíteni. Sosem távdiagnosztizáltalak, ajánlottam neked sportot, étrendkiegészítőket, megnyugtattalak, hogy próbáljam megértetni veled, hogy SZORONGÁSOS betegség az alap bajod, hogy pontosan mi azt majd egy pszichiáter meg tudná állapítani. Én mostmár több, mint egy éve idejárok, nap mint nap, látom amiket írsz. Az a baj, hogy nem akarod elfogadni, hogy honnan fúj a szél, de akkor költsd az összes pénzed orvosokra, ha neked ez jó.


Bocsika, hogy próbáltam neked segíteni, mielőtt meg itt lejáratnál, azt ne felejtsd el, hogy hányszor váltottunk e-mailt és milyen kisregényekben próbáltam Neked segíteni. Mondjuk az elég fura volt mikor megkérdeztem 38x ugyanazt, amire már 38x válaszoltam, ezért nem írtam vissza egy idő után.


Azt neg gondold csak végig, hogy miért nem segített még rajtad egy orvos sem, vagy nem tudott.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook