Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
2023. aug. 20. 12:05
Sziasztok, új vagyok itt 😊 nekem is vannak extraim, időszakonként változó mennyiségű. Érdekelne milyen extrák vannak, és melyik hogyan érezhető. Szeretném beazonisítani az enyémet 😆
2641. Bluemoon55 (válaszként erre: 2640. - Nórika1988)
2023. aug. 18. 18:32
Köszönöm, ma volt extra, jo sok idő után.. De az idő is olyan hogy egész nap ez a fullasztó párás, mert egész nap esik ugye itt az eső...
2640. Nórika1988 (válaszként erre: 2639. - Bluemoon55)
2023. aug. 18. 12:27
Nagyon sajnálom, hogy ezzel küzdesz. Mielőbbi jobbulást kívánok!
2639. Bluemoon55 (válaszként erre: 2638. - Nórika1988)
2023. aug. 17. 20:36
Mindkettőt. Olyan amikor tudod hogy lesz extra mert Fura érzésed van. De én most elvagyok az extrákkal sokkal durvább hogy újra kijott a servem faj mindenem kezem nyakam., fajdalomcsillapiton élek.. Iszonyatos fájdalom. Vettem cbd olajat 10% de nem használ az sem.. Most ez sokkal sokkal rosszabb mint a beutesek. Kb a kezem megsem tudom emelni....
2638. Nórika1988 (válaszként erre: 2637. - Bluemoon55)
2023. aug. 16. 18:16
Mit érzel ilyenkor? Mellkasi diszkomfort? Vagy "csak" az extrák?
2637. Bluemoon55 (válaszként erre: 2636. - Nórika1988)
2023. aug. 16. 15:19
Ma én sem vagyok valami jol de sok sok napig nem volt extra... Ma viszont a 26 - 25 fokbol ( itt ausztriaban Max ennyi van, hirtelen 15 lett allandoan ez a lehűlés, pára, eső, és most enis érzem.. Szorongas stb Nekem is de én főleg akkor veszem észre amikor menstruáció előtt vagyok, vagy már lehet ilyen hormonális változások stb sajnos.. Egy éve már hogy nagyon rosszul is alszok azota is van ez...
2023. aug. 16. 13:20

Sziasztok!


Ki hogy van mostanában?


Nekem valamiért most rossz időszak van, felerősödtek a szorongásos tünetek, de gyakorlatilag egyik pillanatról a másikra. Három napja úgy éreztem, a világot is meg tudom váltani, majd este lefeküdtem, jött egy csinos pánikroham, és kb. úgy maradtam :/ Maga a roham elmúlt, de megint indokolatlan félelem gyötör és nem tudom, mi a megoldás.

Négy éve éreztem ezt utoljára, azt hittem, nagyon jól haladok a gyógyulás felé, most meg úgy érzem, mintha dobhatnám ki az egészet a kukába. Persze, mantrázom, hogy dehogyis, minden eszközöm adott a túlélésre, de egyelőre nem értékelem ennek pozitív hatását.

Volt más is így?

2635. Nórika1988 (válaszként erre: 2633. - Bluemoon55)
2023. aug. 8. 21:52

Szerintem ez akár teljesen egyénfüggő is lehet. El tudom képzelni, hogy mindenkinél más és más stimulálja az idegrendszer extrákért felelős részét. Van, akinél gyomornál aktiválódik, van akinél mozdulatra, nálam néha olyan, mintha a tüdőm "nyomán" a szívem. De valójában egyik sem igaz, csak az ingerek játszanak. Ebből adódhat, hogy elég változatos az észlelés extrák esetében.

De csak laikusan tapogatózok a témában, lehet, hogy semmi közöm az igazsághoz :)

2023. aug. 8. 19:34
Nem egészen ide tartozó de van aki szedett már cbd olajat és használt neki? Ízületi stb fájdalomra?
2633. Bluemoon55 (válaszként erre: 2631. - Utolsó betyár)
2023. aug. 8. 17:08
En 25 éve szedem a savlekotot mégsem lett jobb az extra. Vagyis nekem nincs köze a gyomorhoz...
2632. TSanya (válaszként erre: 2631. - Utolsó betyár)
2023. aug. 8. 11:11

"Amit még itt kiszűrtem, hogy legtöbb személy aki ilyen problémákkal él, mind szorongó stresszes egyén.


Ez eleve okozhatja az extrákat, illetve a gyomorban lévő rendellenességeket / reflux/ , ami szintén kihozhatja a szív félreütéseit."


EZ A LÉNYEG!

2631. Utolsó betyár (válaszként erre: 2627. - Janos32)
2023. aug. 8. 10:27

Én az elmúlt héten voltam kardiológusnál, négy év alatt negyedszer. Most is minden negatív lett.

Egy év viszonylagos nyugalom után július közepén jelentkezett. Először csak néhány, majd utána volt, hogy minden harmadik ütésem kimaradt hosszú percekig. Illetve napokon át éreztem, hogy ki-ki maradnak az ütések.

Mostanság leginkább az étkezések után fél órával kezdődnek és amíg telt a gyomrom addig érzem őket, akár ülök, akár mozgok. Ahogy olvastam ez lehet reflux, vagy Roemheld-szindróma.

No de a vizsgálat...

EKG, ultrahang, terheléses EKG. Feltekertettek velem a Mátra csúcsára, az összes testnyílásomon vettem már végén a levegőt. Három percenként nehezítettek, de közben tartanom kellett egy bizonyos sebességet. Én nem voltam elégedett a teljesítményemmel, azt hiszem öt fokozatot tudtam teljesíteni, de a doktornő és az asszisztens azt mondta rendben volt. Közben volt egy-egy extrám, de úgy nyilatkozott a doktornő, hogy ez normális.


Illetve még a vizsgálatok előtt mikor kikérdezett, elmondta, hogy ezek az extrák teljesen veszélytelenek, amit már ahogy látja, rajta kívül más kardiológus is megállapított. Sok minden okozhatja, egyénenként változik. Van akinek a kávé, van akinek az alkohol. De előhozhatja az időjárás változás, a gyomor teltsége, a tea fogyasztás és a stressz.

A mostani vizsgálaton sem találtak semmiféle szervi eltérést, de azért még szeptember 5-re előjegyzett egy Holteres vizsgálatra.

Közben elindultam egy másik úton ezeknek az extráknak a kiderítése érdekében. Voltam gasztroenterológusnál is, aki felírt savlekötőt. Most várom a hatását, de lehet kérni fogom tőle, hogy csináljon majd egy tükrözést is.

Ha tényleg minden negatív lesz, én sem tudom másra fogni ezeket az extrákat, mint a toronyban lévő problémára.

Ugyanakkor úgy gondolom most sem vagyok stresszesebb, szorongóbb, mint teszem azt tavaly decemberben, akkor mégsem jelentkezett ennyiszer az extra.


Tudom milyen érzés, mert négy éve ( akkor kezdtem magam jobban figyelni) ezzel élek együtt, de eddig minden orvos azt mondta nekem ettől nem fogok meghalni, így valószínű a te szíved sem fog megállni.


Amit még itt kiszűrtem, hogy legtöbb személy aki ilyen problémákkal él, mind szorongó stresszes egyén.

Ez eleve okozhatja az extrákat, illetve a gyomorban lévő rendellenességeket / reflux/ , ami szintén kihozhatja a szív félreütéseit.

2630. Bluemoon55 (válaszként erre: 2629. - Nórika1988)
2023. aug. 8. 09:36

Nekem tavaly októberben volt egy ilyen hirtelen pulzus kiugras " csak" 160 ra ment de eleg is volt, kb fel ora aztan abbahagyta.enis voltam több dokinal még a legjobbnal is. Prof Dr Gellér László ( majkanak is ő csinalta) nem viccelek szó szerint kirohogott o meg az asszisztens marha kínos volt. Extra miatt mentem oda meg ez az egy psvt gyanu miatt, szoba sem állnak veled kb. Ahhoz többször kell hogy produkáld ezt, extra miatt meg kb hülyének nézett, ez olyan mint az éves alvas, szinte már az emberhez tartozik. Akkoriban szar volt mert a felretett összes pénzem fogyott el, amit dokikra költöttem. Halistennek azota az extrák jobbak lettek, de ha aggódom stb akkor elojon, illetve amit én észrevettem hogy arra kelek fel hogy hallom a szivdobogasom többször van ilyen.. Egyenletes de hallom. Vagy próbálnék délután aludni de nem megy mert hirtelen a semmiből felmegy a pulzus de nem ennyire csak ilyen 100, mert nekem is átlag 60 felé szokott lenni.

Anyumnak viszont soha nem volt ilyen és ő is most kezdte el mondani pár napja hogy érez ilyen furat a gyomrába. Ez tuti extra. 66 évesen.

Apum meg 67 és neki is tavasszal kezdődtek. Hihetetlen valami van a levegőbe én azt mondom....

2629. Nórika1988 (válaszként erre: 2627. - Janos32)
2023. aug. 7. 19:06

Szia!

Szerintem itt mindannyian ezzel küzdünk, csak más-más észleléssel. Te a gyomrodnál érzed, nekem a mellkasom akar kiszakadni egy-egy extra során. Egyik sem jobb a másiknál.

Nálam sincs szervi gond, a legdurvább beavatkozásom a psvt rohamok miatti katéteres szívműtét volt, amiről a ritmus ambulancián úgy nyilatkoztak, hogy népbetegség és rutinműtét. Nekem még szívritmuszavart sem diagnosztizált soha senki, hiába ugrott a pulzusom 70-ről 203-ra egy pillanat alatt. Na, ezt az abláció megoldotta, de azóta állandóan extrázok.

Szintén a ritmus ambulancián tájékoztattak arról, hogy az extrák ártalmatlanok, nekem még az ilyenkor szokásos Betalocot sem írták fel, helyette jószívvel javasolták a pszichiátriát.

Azóta nagyon hosszú utat bejártam, legfőképpen önismereti és trauma-feldolgozás témában és kb most tudom azt mondani, hogy nagyjából jól vagyok. Már nem figyelem rendszeresen a szívemet (persze azért szoktam) , már az extrákat is úgymond be tudom engedni. Ma is volt egy ilyen esetem, amikor úgy éreztem, mintha a szívem felvenne egy másik pózt, ekkor várható az extra, jött is, de engedtem, szinte már "vártam". És jött, de alig éreztem. Mostanában alig érzem ezeket, úgyhogy meggyőződésem, hogy ezt nagyrészt az agy irányítja, ha tényleg nincs szervi baj.

2628. Jhon (válaszként erre: 2627. - Janos32)
2023. aug. 6. 00:31
Hello,kb ebben a cipőben járok én is, a vicc ,hogy mióta lefogytam kezdődtek ezek a gyakori extrák.. van ,hogy minden 3. "kihagy" nyugalmi helyzetben volt nekem is ha fel keltem elmúlt.. aztán egy hónapra abba hagyta, most 1 hete meg fordítva.. ha nyugalmiban vagyok jó ha eddzek mozgok szar.. 4 év azért sok idő évente illik elmenni kardiológiára akinek ilyen panaszai vannak.. de sajna nem fogadnak azonnal, nekem 3 hét volt és ez magán rendelés! Egy valami segített nekem és az a frontin.. Persze az se jó mert rászoksz de inkább a függőség mint az állandó pánik, rettegés meg rosszullét.. ha előjön veszek be nincs mese.. ha nem múlik még többet veszek be sajnos ez a szükséges rossz,lehet valakinek segítettek a nyugtató teák, esetleg próbáld meg sajna nekem nem hatottak..
2627. janos32
2023. aug. 5. 23:37
Sziasztok! Teljesen kétségbeesett vagyok, és csak ezt a fórumot találtam, ahol talán tudnak segíteni nekem. Sokat szorongok, állandóan a szívemet figyelem, 2019-ben egy szorongásos roham után voltam kardiológusnál, aki megállapította, hogy semmi baj a szívemnek, de jó lenne lefogyni. Így is tettem, mára egészséges szinten van a súlyom, de a szívem figyelése megmaradt. A pulzusom nyugalomban 50-60 között van, mert napi 30 perc intenzív súlyemelést végzek. A szívem teljesen rendben volt, egészen múlt hét csütörtökig, amikor is észrevettem, hogy a gyomromnál dobbant valami. Mintha gyomorszájon ütöttek volna. Beindult a szorongás, azonnal extraszisztolére gondoltam, azóta a kezem le se tudom venni a nyaki ütőeremről. Óránként van, hogy tíz ilyen ütést is érzek, de mindet a gyomrom tájékán, néha mintha remegés lenne, mint egy elektromos sokk. Már harmadik napja tart, és csak akkor nem érzem, ha edzek és ha valamivel éppen foglalkozom. Amint leülök vagy lefekszem, újból előjön. Teljesen megőrjít, attól tartok, leáll a szívem. Az sem nyugtat meg, hogy négy éve rendben talált a kardiológus, elhízott és mozgásszegény életmód mellett. Nektek is volt hasonló? Már aludni sem merek, állandóan az új extrát várom, az ujjammal az ütőeremen, és persze mindig jön, és ismét ideges leszek. A semmiből jött az egész, és nem tudom, mitől. Hétfőn tervezem felhívni a kardiológust, hátha fogad azonnal. Hogyan lehet ezt bírni?
2626. Bluemoon55 (válaszként erre: 2624. - Jaguár25)
2023. aug. 4. 06:43
En sem de nem tudok várni honapokat ha valami fontos
2625. Jaguár25 (válaszként erre: 2622. - Atlass)
2023. aug. 4. 02:40
Igen, de nem cukros, már mindent kivizsgáltak rajta, ő is pm bajos, mint én, meg mitrális billentyű visszaeresztése van, mégis folyton pislant, meg újabban szinte mindennap fullad, mondjuk az orra neki is örökké dugul, de az Istenért se használna vmi orrsprayt.
2624. Jaguár25 (válaszként erre: 2621. - Bluemoon55)
2023. aug. 4. 02:37
Néha kapok protekciót, de azt annyira nem csípem, szóval lehet majd magánba megnézetem ja, bár én meg nem szeretek ilyenekre költeni.
2623. Bluemoon55 (válaszként erre: 2622. - Atlass)
2023. aug. 3. 16:08
Nekem valami hólyag beidegzodesi probléma, vagy anatómiai ok van ez mögött. Mindig elkezdtuk a vizsgálatokat csak sosem ertunk a végére sajnos
2622. atlass (válaszként erre: 2618. - Jaguár25)
2023. aug. 3. 14:23
Vízháztartási probléma. A túl sok vizeletbürítés kevés folyadékbevitel mellett betegségre utaló jel. Egyébként fordítva is ha valaki sokat iszik de keveset vagy alig pisil. Előbbi lehet szív eredetű, vagy cukorbetegségre utaló jel is. A magas vércukor szintet a vérből folyadék ürítéssel igyekszik megoldani a test.
2621. Bluemoon55 (válaszként erre: 2619. - Jaguár25)
2023. aug. 3. 13:52
Probalj maszekon ha megteheted...
2023. aug. 3. 12:44
Azon gondolkodtam hogy mi hozza ki az extrákat 🤔 reflux vagy az idegrendszer szórakozik. Mivel napközben nem érzek semmit se. Viszont este elalvás előtt és reggel ébredés után érzem míg el nem kezdem a napomat 🤷
2619. Jaguár25 (válaszként erre: 2614. - Atlass)
2023. aug. 3. 01:12
Nekem amióta ez a durva emésztőrendszeri bajom van, azóta nem tudok alkoholt inni, fél pohár bortól vagy bármi begörcsöl a hátam, gyomrom, mellkasom. Úgy érzem kell egy hasi ultrahangot nézetnem, majd bejutok jövő nyáron.
2618. Jaguár25 (válaszként erre: 2612. - Bluemoon55)
2023. aug. 3. 01:09
húú, Tesómnak van ugyanez, mint neked, szal ő beállt évek óta arra, h alig iszik, nem hazudok egy nap jó ha megiszik 3 pohárral, az se víz, meg iszik 3-4 kicsike tejeskávét. És csodálkozik, h szar a keringése, de télleg olyan, h ha iszik már megy is csurrantani, meg ha otthon van is, a 3 pohártól is félóránként litereket nyomat. Rejtély.
2617. Jaguár25 (válaszként erre: 2610. - Figuli Róbert)
2023. aug. 3. 01:06
Én se kávézok, se cigi, se kóla, se energiaital. Nekem a reflux provokálja ki, meg néha egy rossz mozdulat, vagy túl szűk felsőruházat.
2616. Jaguár25 (válaszként erre: 2609. - Bluemoon55)
2023. aug. 3. 01:04
Nem biztos, h nem lesz baja. Én pl allergiás vagyok néhány fájdalomcsillapítóra. Volt már tőlük súlyos allergiás reakcióm. Én konkrétan utálom már az összeset, mert félek tőlük. Voltak olyanok is, amiket még évekig bírtam, aztán egyszer csak allergiás lettem már arra is. A legdurvább az az angioödéma volt, háromszorosára dagadt a szám. A gyomorsavat is tolják, aki kicsit is fekélyre hajlamos, veszélyes is lehet. Nekem 1 szem diklofenák is csattra szétmarta a gyomrom. Konkrétan én csak Algopyrint és Nospát szedhetek (még). Kerülöm azokat is, így igen.. néha sokat szenvedek, mert kiszenvedem épp ami van, pedig most az egyik fogam nekem is bedurrant és csak 24.-ére kaptam magánba is.
2615. Jaguár25 (válaszként erre: 2607. - Bluemoon55)
2023. aug. 3. 00:52

Az nemtom, h honnan jön, csak annyit tudok, h olyankor lepereg az életem :D


Az megnyugtató viszont, h itt mindenkivel előfordult már többször.

2614. atlass (válaszként erre: 2610. - Figuli Róbert)
2023. aug. 2. 21:58
Nekem a kávé pont hogy csökkenti. Nem vicc! Régebben nem is kávéztam. Ma már napi 2-3 presszót iszom. Viszont alkoholt azt nem tudok inni. Régebben szerettem sörözni, borozni, télen a hidegben egy egy pálinkát bedobni de ma már nem megy. Az első korty bortól már beindul az extrázás, sajnos. Cigit nem tudom. 20 éve leszoktam.
2613. atlass (válaszként erre: 2609. - Bluemoon55)
2023. aug. 2. 21:54
Köszönöm!
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook