Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2800. Dream21 (válaszként erre: 2799. - Bluemoon55)
2023. okt. 18. 15:21
A kávétól megválok én is. Írtad a káliumot,gondolom a Pananginra gondoltál. Lehet,hogy azt én sem fogom szedni.
2799. Bluemoon55 (válaszként erre: 2798. - Hoffnung)
2023. okt. 18. 13:36

Enis most leszek 40 Es mar észrevettem hogy egy ideje rosszul alszom... Menstruáció előtt izzadok, ejjel, migrén minden sokkal erősebbek a tunetek

Nekem is megvan még minden hónapban, pontosan de a doki azt mondta 40evesen minden nonel már kezdődik ez a peri menopauza sajnos...

Barcsak még vagy 10evig menstrualnek es akkor védve is lennék a hormonok által. Amennyire utaltam regen most azt szeretném hogy sokáig tartson még.. Nálam is biztos ez van, pulzus stb... Kezdődik

2798. Hoffnung
2023. okt. 17. 19:53

Sziasztok,

Körülbelül két éve olvasom rendszeresen ezt a fórumot, nekem akkor kezdődött -lassan úgy tűnik örök életre szóló- kapcsolatom az extrákkal. Persze korábban is volt egyszer-egyszer de csak egy évben egyszer igy nem is tulajdonítottam jelentőséget neki. Majd miután felvettem az elsö covid ellenes oltást folyamatosan napi szinten jelentkezett. Jártam több kardiológusnál volt holter vizsgálatom, labor vizsgálatom stb stb. Szerencsére soha sehol a legkisebb eltérést sem találták. Ennek ellenére a kardiológus béta blokkolót írt fel. Szedtem is majd két évig becsülettel, de semmit sem használt. Majd a legutóbbi ellenőrző vizsgálaton megkérdezte az orvos mennyi covid oltást kaptam? Mondam, hogy hármat különben nem tudtam volna haza utazni, mire ő: hmm hát igen, nem kellett volna. Ez volt tavaly ősszel. Aztán tavaszra, mintha soha nem is lett volna eltűntek az extrák. Már meg is feledkeztem róla, mire most szeptember végén újra kezdte. Nem tudom rajtam kívül van-e még valaki akinek gyakorlatilag időponthoz kötötten jelentkeznek az extrák? Nekem most szeptember óta minden nap csak délután vagy este ha már nyugalmi helyzetben vagyok. Tart folyamatosan 2-3 órán keresztül, majd minden oké újra. Nekem nem gyorsul a szivverésem, hanem olyan érzés mintha kihagyna a szivem egy dobbanást. Nem vagyok rosszul, nem szédülök, nincs egyéb panaszom csak rendkívül kellemetlen. Ha azonban ilyenkor elkezdek fizikai tevékenységet végezni, akkor minden normális. Bevallom én igen erősen gyanakszom már az esetleges változó kori hormonváltozásra, de az orvosok mindig csak legyintenek, mondván ha a ciklussal nincs baj akkor nincs még változó kor. Nem tudom volt-van e más is hasonló helyzetben. Bocsánat ha túl hosszú lettem, de nagyon jól esett már kiírni magamból! Köszönöm:)

2797. Bluemoon55 (válaszként erre: 2794. - Dream21)
2023. okt. 17. 17:55
Nekem a kalium nem jo, lehet nem ettől de anno kétszer szedtem és utána volt nagyon durva ritmus zavarom.. Én azt nem szedek
2796. Bluemoon55 (válaszként erre: 2789. - Jaguár25)
2023. okt. 17. 17:54
Nekem pedig nem egy nem kettő orvos is mondta hogy 50 alá is mehet... Már anno 15 éve is volt alacsony pulzusom, egy régi papíromom megtaláltam, ilyen fajta vagyok ezek szerint
2795. Bluemoon55 (válaszként erre: 2788. - Dream21)
2023. okt. 17. 17:52
En azonnal abbahagytam miután volt ez a durva ritmus zavar, hiányzik de azota koffein mentest iszok néha
2794. Dream21
2023. okt. 16. 09:16
Reggel voltam a háziorvosnál,aki az itteni Megyei Kórház sürgősségi osztályának is a vezetője és kardiológus, belgyógyász... Csak azért írok most ide,mert elmondta,hogy ő is Q10 100mg-ot szed,miután említettem neki ezt a kapszulát. Panangin Fortét is íratott ki a felhőbe. Sziasztok
2793. Dream21 (válaszként erre: 2792. - Jaguár25)
2023. okt. 16. 03:22
Köszönöm a választ.
2792. Jaguár25 (válaszként erre: 2788. - Dream21)
2023. okt. 15. 23:14

A kávé emeli a vérnyomás, pulzust is, de egyéni, h ki érzékeny rá és ki nem, vki 6 kávé után se pörög be.. 😂

Az idegrendszert tudja leginkább befolyásolni, az arra hajlamosakat idegessé tesz, ha az extráid stressz miatt vannak, akkor azt fokozhatja, igen.


Béresnek már megszűnt a 60mg-is Q10-e, már csak 100mg-os van, és amúgy is az a kezdő adag, ha vki szívre szedi.

2791. Jaguár25 (válaszként erre: 2786. - Erika19740123)
2023. okt. 15. 23:10

Hagyd ezeket az antidepiket meg nyugtatókat, ezek hosszútávon úgysem oldanak meg semmit (persze ez csak egy jó tanács, ha elfogadod, de a döntés a tiéd).


Milyen duma ez, hogy nem mondtad, h rossz a szíved? 😅 a Jelzett MI, azt jelenti, hogy mitrális prolapsus, ami minden 4. embernek van.. ettől NEM rossz a szíved, full egészséges vagy.

2790. Jaguár25 (válaszként erre: 2783. - Bluemoon55)
2023. okt. 15. 23:04

Na többek között a felsoroltak miatt se szedek PPI-ket..

Nekem használ a Quamatel, de ahogy mondtam is, nekem nem a savval van főként gond, hanem a folyamatos visszaáramlással. Most is kb 1 órája ettem meg a vacsorámat, most krákogok, ömlik fel a kajahurut (én így hívom), köhögtet, fullaszt és gombócot érzek a torkomban, de ez amúgy ilyen mindennapos megszokott story nálam.


A PPI-k nekem mellesleg hasmenést okoztak, és volt olyan amelyiktől kifejezett erős gyomorégésem volt.

2789. Jaguár25 (válaszként erre: 2782. - Bluemoon55)
2023. okt. 15. 22:58
Szerintem éjjel is csak 50-ig normális.. (nagyon határeset a 45)
2788. Dream21
2023. okt. 15. 15:14
Szerintetek a kávé ivást be kellene fejeznem?
2787. Dream21
2023. okt. 15. 15:03
Sziasztok. Néha szoktam itt olvasgatni. Valamikor még a tavaszi beszélgetéseitekben olvastam a Béres Q10 Cardio - Q10 60mg -ról. Én holnap vennék és kipróbálnám valamelyiket. Minden gyógyszertárban kaphatók? Ez a Q10 60mg gondolom jó lenne. Nálam kb 8 éve jelentkeztek először ezek a szívritmus kihagyások. Most úgy 7 nap óta,napi 10 lehet. Az az érdekes,hogy 2022-ig két évig egy olyan helyen dolgoztam,ahol a legkeményebb fizikai melót végeztem,akár 9 napig is egyfolytában,amíg pihenőnapom volt. Tehát addig a 2 évig egyszer sem jelentkezett ez a ritmus probléma nálam. Holnap mindenképpen kipróbálom ezt a Q10 dolgot.
2786. Erika19740123 (válaszként erre: 2755. - Bluemoon55)
2023. okt. 15. 08:17

Szia. Szedtem a scippàt 15mg ost július óta. Na ahogy szedtem mint itt is írtam szeptemberben felerősödtek az extràk.Szèdültem a víz kivert,ideges voltam.Màr nem tudtam hogy az idegessègtől jönnek e az extrâk,vagy azoktól vagyok ideges...25 napig minden nap,reggeltől estig! Orvoshoz okt 9 re volt időpontom. Szeptember közepe felè elkezdtem felezni a gyógyszert,ès màr nem volt annyi.. aztán elmúltak.Ezt elmondtam az orvosnak 9 èn. Na erre kijelentette hogy a gyógyszer csinàlta,mièrt nem mondtam hogy rossz a szívem.(jelzett MI ès enyhe TI) Mondtam neki mert nem kèrdezte senki..🤷Erre írt màsikat,Dulodet30 mg os kapszulât,amit persze felezni sem lehet.☹️ Írt mèg a Helex 05 helyett frontint 0.25 öst,mert a Helexet is feleztem,reggel 025,este 025. A Dulodettet mèg nem kezdtem el. A papirjàn ennek is ott van...

De szedem a panangint,nem a fortèt,ès magne b6 ot.

2785. Erika19740123 (válaszként erre: 2778. - MisHunWari)
2023. okt. 15. 07:50
Szia. A sima panangint szedem,napi egy szem, nem a fortèt,ès magne b6! Nem rögtön hatott. Ez mellè az orvos citromfű teàt javasolt,ès galagonya teàt.
2023. okt. 14. 17:50
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszát! Voltam orvosnál azt mondta biztos rosszul mér a vérnyomásmérőm. Ezzel le volt zárva a dolog!
2783. Bluemoon55 (válaszként erre: 2780. - Jaguár25)
2023. okt. 14. 14:06

Miert nem szedtek rendes savlekotot? Csak az használ sajnos.bar engem is tönkre tett, 2003 óta szedem, volt hogy Abbaa hagytam de pár nap, het mulva nyelni nem tudtam. Annyira erős savat csinalt. Állítólag már vissza fordithatatlan amit ezek a protonpumpagatlok okoztak..anno 2002 Ben senki nem Mondta, hogy ezt eleted végig kell szedni, vagyis nem lehetne de mar enis banom mondjuk mert most már nem lehet abbahagyni. És ha nincs sav, az is okoz problémát. Vekonybel kontaminalt szindróma stb sorolhatnam..

Szóval egy részről jo hogy segitett de inkább többet ártott. Ráadásul csontritkulast is okoz

2782. Bluemoon55 (válaszként erre: 2781. - Jaguár25)
2023. okt. 14. 14:03
Pedig en akárhány orvosnal voltam, mindegyik azt mondta az éjjeli az nembaj ha ilyen alacsony, oké 30rol nem tudok, de asszem 35 talán egyszer volt de inkább ez a 40-45-50 ejjel. Ejjel ez teljesen normális
2781. Jaguár25 (válaszként erre: 2778. - MisHunWari)
2023. okt. 13. 22:22

Hát ha napközben is egész nap 40 körül van a pulzusod, akkor látogasd meg mihamarabb az orvosod.


Ez túl alacsony, nem normális, éjjel bizony ideig még 45-ig hagyján, de az is kb atlétáknál, de ez folyamatosan napközben, terhelésre is, tutira nem normális.


Egyik ismerősnek éjjeli 45-re kiakadt a Dokija és beutalta a Kórházba, egy másik idősebb nő ismerősnek 30 volt a pulzusa, ő egyből pacemakert kapott.

2780. Jaguár25 (válaszként erre: 2772. - Ludmilla8i)
2023. okt. 13. 22:15

Igen, ismerős az éjszakai vulkán effektus, savkitörés.. én csomószor ébredtem erre, vagy köhögésre, mert már a légcsövembe folyt, de nekem ha nem savas, akkor is visszanyom mindent a rosszul záródó gyomorszájam miatt, tehát nekem az álló helyzetből simán feltoruló kajatörmelék is mindennapos jelenség és erre a Quamatel sem megoldás, de legalább a savat télleg csökkenti.. Az extrasorozatok is jönnek emiatt is és minden olyan miatt, ami összenyomja a hasat, tehát bármilyen póz v mozdulat.


A bicózást illetően, én 45km-t is tekerek, hegymenetbe, emelkedőkön nekünk is 160 a pulzusunk, és a levegő jócskán fogy, de ez érthető. Lehet valóban kicsit edzetlen vagy, lassan, fokozatosan emelném a terhelést. Én súlyos baleset miatt hagytam ki 2 évet, pedig előtte komolyan bringáztam, azzal is csaptak el. Amikor idén nyáron visszatértem a bringázáshoz az elejében kis városi karikázástól is hevesen vert a szívem, meg izgultam is nyilván, nehéz volt visszaülni, aztán szépen fokozatosan emeltem az adagot, növeltem a távokat, közben voltam a kardiológusnál amire vártam jó félévet, és ott a Doki tanácsolta, bizony nyomjam is keményen a bringát, mert a mitrális prolapsusra, ami neked is van, jót tesz a rendszeres "szívpörgetés". És valóban. Nekem nagyon jól rendbe rakta a kondimat, pulzusomat. Ha nem tudok menni, már érzem, h tunyulok el, de sajnos már nem lesz sokáig alkalmas az idő. Decemberre már nem nagyon lesz alkalmas az idő, kell majd vmi téli alternatíva.

2779. Radi (válaszként erre: 2778. - MisHunWari)
2023. okt. 13. 20:10

Szia !

A Pananginnal azért vigyázni kell, mert előfordul, hogy leviszi a pulzust . A 40 körüli már kemény....Egyébként szinte nincs rá terápia. Az orvosok azt mondják, hogy szokjuk meg...

2023. okt. 13. 18:30
Sziasztok! Nekem ötödik napja van extraszisztolém a vérnyomásomat felviszi pulzusom 40-42. Szédülök az orvosom Panangin Fortét ajánlotta de semmit nem használ! Valakinek van jó tanácsa mit csináljak? Már megörülök tőle! Köszönöm a válaszokat!
2777. Bluemoon55 (válaszként erre: 2776. - Jhon)
2023. okt. 13. 18:27
Nalunk holnap 17 fok lesz nappal aztan vasárnap már csak 9, ejjel már mínusz... Előre félek, nem jo ez..
2776. Jhon (válaszként erre: 2775. - Bluemoon55)
2023. okt. 12. 12:12
Én szerencsére egy hónapja egész jól vagyok.. (leeht most kiabálom el ) :D az az érdekes ,hoyg most elhagytam minden vitamint táplálék kiegészítőt stb,csak azt kapom amit a kajából nyerek,, hát kiváncsi vagyok csak véletlen e vagy köze van ezekhez a kapszulákhoz ..
2023. okt. 11. 12:39
Este nagyon sok extra volt, vagyis így délutántól, kb minden negyedik ötödik.. Marha rossz volt. Néztem itt Nálunk jön a lehűlés, vasárnap után már mínusz 3 lehet a hegyekbe hóesés... Tuti ez még a tartós kialvatlansag így együtt...
2774. Utolsó betyár (válaszként erre: 2772. - Ludmilla8i)
2023. okt. 10. 19:19

Nekem augusztusban volt terheléses EKG. Egy szobakerékpárra kellett felülni, közben bedrótoztak és tekerni kellett. Pontosan nem is tudom, de talán 3 percenként kicsit nehezítettek a pedál tekerésén. Arra kellett figyelni, hogy végig 55-60 közötti tartományban legyen a ,,sebességem". Persze ez nem a tényleges 55 km/h-s sebesség volt, mert azt soha nem tudnám teljesíteni, még hátszélben lejtőn lefelé sem.

Én 5 fokozatot tekertem, majd mondtam, hogy a tekerés még menne, de már nem tudnék ebben a tartományban maradni.

Én kicsit keveselltem az 5 fokozatot, de a doktornő azt mondta ez teljesen jó volt. Kicsit a vérnyomásom magasabb volt az elmondása alapján, mint amennyinek kellett volna lenni.

Közben 2 db extrát éreztem, amit az EKG is jelzett.

2773. Bluemoon55 (válaszként erre: 2772. - Ludmilla8i)
2023. okt. 10. 18:59
Eddig nekem terhelesre nem volt vagy nem vettem észre de most ugyanugy van... Ez a ne gondolj rá szöveg nem jön be nálam sajnos, hiszen érzed...
2772. Ludmilla8i (válaszként erre: 2707. - Jaguár25)
2023. okt. 9. 21:35

Nem tudom hogy reflux okozza e néha. De az biztos hogy az utóbbi pár napban szedem a quamatel 40mgot. Amúgy nem veszem be mindennap csak ha érzem hogy sok a savam. Tegnap teljesen jól voltam éjjel éjfél körül meg arra ébredtem hogy fuldoklok. Olyan sok savam jött fel hogy nem kaptam tőle levegőt. Marta a számat, a torkomat, nyelőcsövemet orromat mindent. Fel keltem,ittam pici vizet,bevettem egy quamatelt és aludtam tovább. Fogalmam sincs ez hogy történt mert sem napközben sem este nem éreztem hogy savas lennék. Félelmetes volt erre ébredni éjjel.

Plussz láttam írtad hogy sokat bicajozol. Neked jót tesz? Reggel 6:30kor munkába úgy tekerek. Kemény 600méter lehet az egész. Egy kb 10méteres szakaszon van meredek domb. De ha ennek a dombnak a feléig feltekerek akkor felmegy a pulzusom,alig kapok levegőt és utána ahogy mélyeket próbálok lélegezni extrázok közben. Amikor tekerek továbba már egyenes szakaszon és elmúlik a domb miatti "fáradtság" plussz magas pulzus akkor az extra is abba hagyja. De vannak napok amikor pedig semmi bajom azon a dombon. De ha ilyen pici távot ilyen nehezen bírok szerintem nem is menne ennél több. Edzetlen lennék? Vagy a túlsúly okozhatja? Nem tudom miért van ez. Doktornő szerint a túlsúly.

Most már lassan 2 éve voltam utoljára kardioógián ahol akkor minimális jelzett MI és TI a diagnózis de azt mondták ez szinte minden embernek van nem érdemes vele foglalkozni. Nem tudom milyen a terheléses ekg azt még nem csináltak nekem hiába kértem de ott tuti el is ájulnék talán ha már szaros 600méter lefáraszt bicajjal. De nem érdekel. Ugyan úgy tekerek minden reggel. Nem fog egy kis magasabb pulzus extrákkal megijeszteni. :)

2023. okt. 9. 16:45

Tegnap olvasgattam az extrákrol újra és azt irja akinek egy percen belül több van az mar kóros vagy rossz.. Hát nem tudom nekem volt ilyen mostanság sok, par napja egész nap extra,de akinek pl több ezer van egy nap, annak jó hogy minden x. Perc után extra van, nem?

Ez is érdekes, ha megneznenek most holteren most lehet nekem is lenne több száz vagy ezer? Azt azért nem hinném, most épp feszkos napjaim vannak, de ha egy nyugodtabb pillanatokban néznének akkor tuti alig lenne tehát egy napos holter az semmi... Legalább 5 napos kellene minimum..

Illetve azt olvastam akinek pitvari extra van sok abbol lehet a pitvarfibrilláció, akinek meg kamrai az veszélyesebb? Azt irja hogy az veszélyesebb.. Márpedig nekem pl most az van több. Vagyis az volt.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook