Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2908. Hoffnung (válaszként erre: 2906. - Ludmilla8i)
nov. 6. 21:09
Csavard ki egy citrom levét és idd meg csak úgy natúr. Kb 20 perc és könnyebbnek fogod érezni a hasad.
2907. Ludmilla8i (válaszként erre: 2904. - Bluemoon55)
nov. 6. 20:16

Nincs szándékomban többet szedni belőle. Remélem legalábbis hogy nem jutok el arra a szintre hogy a napi 2*0,25 öt emelnem kelljen.

Te szedtél már cipralexet? Én sok rosszat is olvastam róla hogy pár hét a hozzá szokás és addig van aki a poklot járja meg olyan tüneteket okoz.

2906. Ludmilla8i (válaszként erre: 2901. - Zoli1973)
nov. 6. 20:14
Biztos hogy az étkezésnek is van hozzá köze nem is kevés. Nagyon sok mindenkinél jól lakva tele hassal érkeznek az extrák. Vagy épp gyomorsav miatt. Én most pont úgy jártam hogy délbe ettem utoljára. Most estére éhesek lettünk ezért a könnyebb utat választottuk. Rendeltünk pizzát. Amit még melegen ettünk meg. Fele pizzát ettem meg és most szerencsére extrák még nem de a magas pulzus jelentkezett. Jelenleg is magas. 40 perce ettünk kb. És most itt szenvedek a gyors szívveréssel meg a haspuffadással. Ha jobban oda figyelek az evésre akkor nem szokott ilyen lenni. Sőt hónapok óta nem voltam ilyen buta hogy vacsira ilyen nehéz ételt egyek. Szóval ha lesz időd privátban írhatsz nekem többet erről az egészről.
2905. Bluemoon55 (válaszként erre: 2864. - Jaguár25)
nov. 6. 19:37
Terheleses cukor Laborra menj el, az jobb,sokkal ott többször vesznek vért, azthiszem x gramm glükózt kell meg inni és pár oran keresztul ott ülni... Elég szar
2904. Bluemoon55 (válaszként erre: 2895. - Ludmilla8i)
nov. 6. 17:41
Minel többet fogsz szedni annál gyorsabban alakul ki a szorongás sajnos, és igen igaz amit írsz.. Anno mamam halálakor szedtem, egy idő után egyre tobb kellett. Most sajnos enis szedek be esténként de nem akarok allandoan arra Kelek hogy dobog a szivem. És ez 100% a frontintol van
2903. Bluemoon55 (válaszként erre: 2898. - Hoffnung)
nov. 6. 17:40
Itt ausztriaban fel sem írjak.... Durva hozzá szokást okoz sajnos tudom... Ejjel vagy este beveszem es pár óra múlva már ugyanugy szorongok kiment a hatása
2902. Bluemoon55 (válaszként erre: 2899. - Ludmilla8i)
nov. 6. 17:39
Pedig a cipralex jo, mert az antidepresszáns lassabban hat de tartósabb is a hatása, meg szűnik a szorongás stb, hidd el
2901. Zoli1973 (válaszként erre: 2900. - Ludmilla8i)
nov. 6. 16:09

Sziasztok!


Magam tapasztalatából meg tudom erősíteni, hogy nem tudják megmondani, hogy mi okozza az extrákat, találgatnak, bár akkor nem tudom, hogy milyen okból írnak fel gyógyszertári készítményeket, a mindenfajta mellékhatásukkal együtt?!


Nekem kb. 1,5 évig voltak durva, a végén mindennapos, sokszor órákon keresztüli, percenként 1-15 db extráim. A végén kiderült, hogy a táplálkozással összefüggésben, annak mellékhatásaként jelentkeztek.


Amint magamnak sikerült hónapok alatt erre rájönnöm, próbálgatnom, egy pár hónap alatt teljesen megszűntek a tünetek, pedig nem szedek semmiféle gyógyszert v. táplálék kiegészítőt, mert azok ebben nem segítenek, csak max. elnyomják a tüneteket és a valódi okot.


A táplálkozás rendbetételével aztán eltűntek egyéb tüneteim is: haspuffadás, székrekedés, alvásproblémák, gyakori fáradságérzet stb. és nem utolsó sorban, pl.: amikor jön az influenza szezon, akkor 2-3 nap alatt, enyhébb tünetekkel átvészelem a korábbiakhoz képest. Milyen érdekes!


A lényege egyébként az volt a dolognak, hogy kb. 90%-ban: elhagytuk az adalékanyagokat tartalmazó élelmiszereket, otthon készítjük a kajákat, nem iszunk bolti üdítőket, otthon termesztünk egy pár fajta gyógynövényt, áttértünk egészségesebb alapanyagokra, amit tudunk inkább otthoni termelőktől v. piacokról szerzünk be, nem áruházakból stb. Ez az átállás hónapok-évek voltak, de megérte. Ezt kellene megtanítani az embereknek, és ami szomorú, az orvosoknak is, hogy először ne a gyógyszerhez nyúljunk, hanem váltsunk életmódot.


Ha valakit esetleg érdekelnek a részletek, annak privátban szívesen elmondom telefonon v. írásban, hátha ezzel tudok segíteni.


Üdv,

Zoli

2900. Ludmilla8i (válaszként erre: 2898. - Hoffnung)
nov. 6. 14:34
Az tény és való hogy szinte senkinek nem derül ki mi okozza az extrákat. Azt hogy hogyan lehetne megszüntetni azt meg végképp nem tudják. Végig járja az ember a belgyógyászatot,kardiológiát,tüdőgondozót,hasi uh-t,endokrinológiát,gasztroenterelogust,meg még ki tudja miket és ha nem találnak semmit azt mondják érzékeny az idegrendszer,stressz okozza és fogadjuk el a dolgot. De én még senkiről nem hallottam akinek sikeresen megtalálták volna magát az okot és megszűnt volna a probléma. De azt minden orvos elmondja hogy egészséges szív esetében nincs mitől félni csak egy kellemetlen érzés az egész és nincs vele teendő,együtt kell vele élni. Szedjünk magnéziumot éljünk egészségesen,sportoljunk,fogyjunk,igyunk sok folyadékot stressz mentesen éljünk stb...és akkor nem lesz probléma. De hány ember van aki mindent betart mégis az extrák ott vannak. Nem szabadulunk tőle csak hosszabb rövidebb időre de mindig ott kísért. Kár hogy ez nem olyan betegség amire lenne egy biztos megoldás.
2899. Ludmilla8i (válaszként erre: 2896. - TSanya)
nov. 6. 14:26
Ez így van. Voltam egyszer pszihiáternél és teljesen ki volt akadva hogy miért a frontint írják fel mindenkinek. Még egy adag tájékoztató füzetet is adott a frontin/xanax/rivotril... Stb "szemét" gyógyszerek káros hatásairól. Nekem kardiológus és háziorvos írta fel hogy szedjem ezt. Mivel jobban féltem a pszihiáter által felírt cipralex nevű gyógyszertől így maradtam a frontinnál inkább. De ki tudja sok mindenért nem e tényleg ez a gyógyszer és a rossz hatásai a felelősek.
2898. Hoffnung
nov. 5. 23:10
Olvasom, hogy milyen sokan szedik a Frontint. Nekem is irták egyszer amikor ügyeleten jártam, de nem váltottam ki, mert én azt pontosan tudtam akkor is, hogy nem a stessz vagy az esetleges szorongás a panaszom okozója. Nekem most is és akkor is az jutott eszembe, hogy 20-25 évvel ezelőtt ugyanolyan gyorsan dobták az ember elé a xanaxot, mint most a Frontint. Néha ugy érzem azért, mert ez a leggyorsabb megoldás, hisz ez az a tünet, aminek okát megtalálni idő és sok munka. Írjunk Frontint az majd megnyugtatja a pácienst és rendben is van. Csak egyrészt kérdem én, ha kizárólag az idegek okozzák az extrát, akkor miért nem tünetmentesek azok, akik ezen okból kaptak gyógyszert? Nekem például amikor azt mondta az ügyekezes orvos, hogy “írok magának Frontint, mert látom most is olyan feszült” esküszöm meg tudtam volna üti. Majd elmagyaráztam neki, hogy a helyzet nem az, hogy ideges vagyok és ettől extrázok, hanem forditva. Tehát a feszültség nem ok, hanem okozat. De nem különösebben akart ezzel foglalkozni. Most előröl kezdek minden vizsgálatot egy másik országban új orvosnál, mivel ő nem ismer engem, s csupán az általam elmondottakból ismeri a kórképem ezért lépésenként akar haladni. Kíváncsi vagyok itt végre kapok-e választ arra, hogy mi okozza a problémám. Mert engem ez zavar a legjobban, hogy nem tudom mi az OK. Ha egyszer végre kapnék egy konkrét választ, hogy pl.: azért extrázom, mert tul rövid a kisújjam és ez ilyen és ilyen hatással van a szívemre, akkor biztos vagyok benne, hogy tudnám stressz nélkül kezelni a nehezebb napokat. S szerintem ezzel nem vagyok egyedül sokunknak nincs válasz a kezében és így bizony nagyon nehéz ez.
2897. Jhon
nov. 5. 21:22
Jó 10 éve szedem folyamatosan a frontint mert nem tudok aludni.. néha télen mikor teljes nyugalom van ki se mozdulok van ,hogy 3 napig nem is szedem mert semmi bajom..és valahogy tudok aludni, de átlagba napi 1 mg a minimum.. ha jönnek a durva extrák akkor 2 mg vagy még több ..
2896. TSanya (válaszként erre: 2895. - Ludmilla8i)
nov. 5. 20:28
Bizony, az könnyen lehet, A Frontin/Xanax hatása 3-4 órát tart mindössze. Egyébként én is hasonló cipőben járok, 10 éve szedem össze vissza, negyedelem, felezem, de a 0,75/nap-ot sohasem értem el, inkább 0,25 -0,5 között. Attól tartok, nekem is a gyógyszer, illetve az elvonási tünetek okozzák a szorongást. A pszichiáterek nagy része egyébként irtózik ezektől a gyogyóktól, mások meg simán felírják, háziorvosok is.
2895. Ludmilla8i (válaszként erre: 2890. - TSanya)
nov. 5. 20:03
Igen amúgy jó felvetés mert azon agyaltam hogy nekem napi 2*1es adagolást mondott az orvos. Így viszont a reggeli és esti adag közt túl sok idő telik el. És úgy tudom elvonási tünetként ugyan úgy lehet szorongás,stressz,pánik is. Mi van ha maga a gyógyszer okozza a napközbeni szorongást? Lehet hogy hiányzik a 3*1 es adagolás és akkor lehetne javulást érezni? Nem vagyok orvos így nem tudom. Viszont ugye ezt nem is szabadna szedni hosszú távon. Úgy tudom aki hosszú távon szedi annál több bajt tud okozni mint hasznot. Az biztos hogy szorongást érzek mindig amíg be nem veszem. Utána minden jó lesz pár órára aztán megint érzem a szorongást amíg be nem veszem az esti adagot. És kezdem azt hinni hogy ez egy bizonyos hozzá szokás és maga a gyógyszer miatt szorongok mert a szervezet "követelné" a következő adagot.
2894. Bluemoon55 (válaszként erre: 2893. - TSanya)
nov. 5. 19:53

Majd megkerdezem de en ahogy emlékszem nem volt elvonási tünete


Vagyis neki allandoan ez a fejfajas szedules de mar 20-30 éve....

2893. TSanya (válaszként erre: 2891. - Bluemoon55)
nov. 5. 19:50
Igen, abbahagyni valóban úgy kell, de az sem egy fáklyásmenet. Én nem az abbahagyásról írtam, hanem arról, hogy nem jó össze-vissza szedni, hol többet, hol kevesebbet. Apudnak simán ment az abbahagyás?
nov. 5. 17:02
En meg Ma felkeltem es szedultem, kovalyogtam, tuti magasabb volt megint a vernyomas de nem volt időm megmerni.most már ha így frontokra felmegy, az nem jó, elobb utóbb tabletta lesz szerintem sajnos....
2891. Bluemoon55 (válaszként erre: 2890. - TSanya)
nov. 5. 17:00
Hogy erted? Eleve Úgy kell abbahagyni hogy csökkented.. APUM hat évig szedte aztan abbahagyta, most mást szed kapott antidepresszánst de neki összetett betegsége van, Ritka valami fájdalom valami, évek óta faj mindene, mar minden speciális Dologra nézték
2890. TSanya (válaszként erre: 2889. - Ludmilla8i)
nov. 5. 10:33
Orvosok/szakértők szerint a minimális terápiás dózis 3x0,25. Az aluldozírozás nem jó, mert a szervezet folyamatos/részleges elvonási tüneteket produkálhat.
2889. Ludmilla8i (válaszként erre: 2882. - TSanya)
nov. 5. 08:06
Sajnos én is tudom hogy rászokást tud okozni. 1 évig szedtem csak este lefekvéskor 1 szemet. 1 év után amikor pánikrohamok jöttek rám akkor emelte az orvos napi 2*1 re. Azóta így szedem. Most már több mint 1 éve és nem kell emelni. Annyit mondtak hogyha érzem jönne egy pánikroham akkor nagy ritkán vegyek be még egyet. De szerencsére eddig talán 2 alkalommal kellett. Napi 3at nem akarok szedni pedig a tájékoztatóban is az van hogy az a kezdő adag. Azt én is észre vettem hogy ezek a szorongásos tünetek évszakonként változnak. Ilyenkor ősszel,télen sokkal erősebb a szorongás,tavasszal,nyáron pedig szinte el is múlik hosszabb időre. De én ez miatt nem emelem a dózist. Igyekszem kitartani a napi 2*1 es adagolásnál aztán majd csak ki keveredünk ebből a rossz idő,hideg,frontok több szorongás időszakból is. 😃
2888. Ludmilla8i (válaszként erre: 2884. - Éva 1981)
nov. 5. 07:59
Nekem a háziorvosom mondta hogyha együtt veszem be a béta blokkolót a frontinnal az csak jó mert a kettő együtt jobban hat. De én nem úgy szedem. Reggel ahogy felébredek beveszem a Bisoblockot és a frontint pedig délelőtt. Van hogy délbe. Aztán este lefekvéskor megint a frontin mert jobban alszok tőle.
2887. Erika19740123 (válaszként erre: 2886. - Éva 1981)
nov. 4. 20:41
Az extràkra nem igen. Mondjuk ha nem szednèm akkor nem tudom mennyi lenne.De ma vettem Q10 coenzymet a rossmanba! Itt is irtákát hogy nagyon jó. Amit tegnap vettem szintèn ott az a Restart cardio. Keressétek rá. Unokatesóm ajànlotta nagyon règen szedi,szintèn ezekre a panaszokra... Próbálok nem pánikolni.🤷
2886. Éva 1981 (válaszként erre: 2885. - Erika19740123)
nov. 4. 19:20
Szia !akkor a fronton se segít ?azért érdeklődők ennyire mert nekem is kellene reggel este a 0.25 de én csak akkor veszem be a 0.25 felét napi egyszer ha nagyon rosszul vagyok már
2885. Erika19740123 (válaszként erre: 2883. - St315458)
nov. 4. 18:56

Szia. Akkor nem vagyok egyedül..

Tegnap este óta megy rendesen. Kèsz vagyok.. A Nebivololt lecserèltèk bisoprololra.Egy felet szedek reggeltegnap óta.Egèszet kellene,csak nem mertem mèg. Na ma mèrtem kètszer 40 és pulzust. Folyamatos extrák. Bementem ügyeletre,ott persze nem 40 volt a pulzusom. Azt mondták az lehetetlen,vennem kell új vèrnyomásmèrőt. Front van azt mondták,ès a frontin csodákra kèpes. Szedem..reggel 025 este szintèn. Hát esküszöm sirhatnèkom van. Hogy lehet ezt megszokni..🥲 Itt nem egy egy kihagyást èrzek, hanem folyamatos. Ha felállok akkor nem. De ülve..🥲

2884. Éva 1981 (válaszként erre: 2880. - Ludmilla8i)
nov. 4. 10:24
Főleg akkor veszem be mint a kis angyal amikor érzem remegés ,jön a pánik jön a rosszul let majd a félre kalapalasok,na olyankor nagyon készen vagyok ,szedek béta blokkolot én is ,egyébként ezek bevétele között kell időt hagyni vagy a frontin és a béta blokkolo mehet egyszerre ?
2883. St315458 (válaszként erre: 2870. - Hoffnung)
nov. 4. 09:59
Már évek óta figyelem, hogy az évszakváltáskor több az extrám, ingerültebb vagyok és szorongok. Kell max 2 het mire megszokom és visszaáll minden. Tegnap este óta nekem is extrázik rendesen…
2882. TSanya (válaszként erre: 2880. - Ludmilla8i)
nov. 4. 08:42
Sajnos, ez is rászokást okoz. Nálam is így kezdődött, sőt sokáig csak két felet szedtem. Most összel kellett megemelnem 3x0,25-re. Elvileg még ez sem sok, van aki 2x, 3x ennyit szed. Sajnos most szóba sem jöhet, hogy letegyem, pedig nagyon szeretném. Nyáron most is elvagyok 2 féllel, sőt, ha jó idő van még mostanában is.
2881. Bluemoon55 (válaszként erre: 2877. - Éva 1981)
nov. 3. 21:26
En főleg alvaskor szedem sajnos nagyon rossz alvó lettem egy másfél éve covid ota
2880. Ludmilla8i (válaszként erre: 2879. - Éva 1981)
nov. 3. 20:15
Ha csak néha szeded akkor jó mert nem okoz rászokást. Én reggel este veszek be 0,25 öt de azt mondta az orvosom, hogy még ez sem okoz rászokást mert még ez is kis adagnak számít. Jó lenne idővel elhagyni ezt a mennyiséget is csak lennék már annyira jól hogy úgy érezzem nincs rá szükségem. Ezen felül reggel fél szem béta blokkolót szedek meg délután magnéziumot.
2879. Éva 1981 (válaszként erre: 2878. - Ludmilla8i)
nov. 3. 19:01
Néha én is veszek be
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook