Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2980. Bluemoon55 (válaszként erre: 2978. - Napsugár7)
dec. 12. 14:14
Nekem alapbol nem írhatnak fel mert 60-65 a pulzus, és akkor van ez a ki ugrás.. Amikor pihennék de 88-90 a semmiből. Szerintem ez is psvt csak mini... " be
2979. Ludmilla8i (válaszként erre: 2978. - Napsugár7)
dec. 12. 13:46
Előszőr nekem is a nebiletet írták fel. Abból negyedet szedtem de semmit nem használt. Utána írták fel a bisoblockot. Abból 2 éve szedek reggel felet. Azt nem tudom használ e az extrákra. Napi 2-3 extrám van. Rosszabb napokon 7-8 . Pulzusomat lejebb vitte annyit tudok. De hogy gyógyszer nélkül is kevés extrám lenne azt nem tudom mert ezt szedem folyamatosan. Meg délután szedek magnéziumot.
2978. napsugár7 (válaszként erre: 2977. - Ludmilla8i)
dec. 12. 09:59
Nem tudom, a bétablokkolók hatnak-e az extrákra. Vérnyomás rá nebibetát szedek reggel 1/4-fél,mikor,hogy.Nem vettem észre, h hatna az extrákra. Felírtak bisoblockot, de még nem váltottam át rá. Tartok tőle, h a vérnyomásom borulna fel, mivel arra ez elvileg nem hat. Nem tudom, más szedi-e ezt és van-e hatása... Extrákat csökkenti-e...
2977. Ludmilla8i (válaszként erre: 2976. - Napsugár7)
dec. 12. 07:28

Nekem szokott lenni ez a több extra egymás után. Ijesztő a kis dög az biztos. Ezt is meg fogod szokni idővel. Bár én bármikor érzem mindig lever a víz tőle de annyira legalább már nem ijedek meg mint előszőr. Én azóta szorongok az extrák miatt mióta egyszer elkezdte és minden második dobbanás extra volt. Órákon keresztül nem hagyta abba. Az akkor annyira megijesztett azt hittem meg fogok halni, hogy szorongani kezdtem miatta. Minden extránál azt mondom magamba hogy jajj csak nehogy megint elkezdje azt hogy minden másodij félre üt.

A fülzúgást megszoktam azon nem kattogok. Nyaki erek nálam rendben vannak megnézettem. Azt mondták első körben fül orr gégészet és ha ott is minden oké akkor neurológiára kell menni miatta. Az uh-s doki szerint hátul a nyaki gerincnél való kopás vagy érbecsípődés tud ilyet csinálni. Este mikor lefekszek akkor szokott kicsit zavarni ha mondjuk fülelek mert hallok valami gyanús hangot de a fülzúgás miatt nem hallok semmi mást. 😅

2976. napsugár7 (válaszként erre: 2975. - Ludmilla8i)
dec. 11. 22:12
Nekem pár napja hirtelen jött egymás után több extra, erősen.Ilyet még korábban nem éreztem, ilyen sokat.Rápánikoltam valószínű, azért ugrott a vérnyomásom.Korábban nekem ilyen extrák nem voltak, ez új.Hát...majd megszokom, más nincs.Szerintem te is rápánikolsz biciklizéskor.Bár erre mondta egy ügyeletes orvos, hogy nem tudni, melyik volt előbb, a kettő generálja egymást...igen, én is figyelni kezdtem magam...ezelőtt soha nem figyeltem a szívverésem.De ez is lehet szorongás következménye.Még az is lehet, nem is a szívvel függ össze a szorongás, csak arra vetítődik ki.Ami persze generálja az extrákat...Tudat alatt is lehet feszültség, még ha nem is érezzük.És korábban lezajlott stressz események gyakran pár hónappal utána okoznak rosszulléteket.A fülzúgással kapcsolatban legviccesebb az volt, mert muszáj nevetni is a bajokon, amikor meggyanúsítottam a szomszédot, hogy elromlott a gázórája, mert állandóan hallom a kattogását...Jah...csak hát a fülzúgásom volt a ludas...khm...:D Meg kihívtam a vízszerelőt, hogy túl hangosan zúg a bojler...na persze...hogy nem az volt a ludas...:D Viszont amikor nyáron a nyitott ablakon este lombszöcske repült be, akkor kis híján pánikba estem...Pont olyan hangja volt, mintha a fülzúgásom felerősödött volna 10-szeresére kb...Meg voltam rémülve, ki is ugrottam a tus alól azonnal...:D Épp elzártam a vizet, amikor őrült zizegést hallottam...Na mire levadásztam, mert azt sem tudtam, mit keresek, csak a hang irányába mentem.Végül szembenéztünk egymással, a szoba pálmán csücsült...:D Ez a fülzúgás is összefügg persze az erekkel, nyaki erek szerintem.Vagy nyaki gerinc, kopások, ilyesmi.
2975. Ludmilla8i (válaszként erre: 2970. - Napsugár7)
dec. 11. 20:20

Érdekes dolgokat írsz le. Nekem 16 évesen kezdődtek az extráim egy rossz kapcsolat miatt. Sok volt az idegeskedés,stressz és ez kihozta. Amikor annak a kapcsolatnak vége lett kb 1 év alatt eltűntek az extrák is. Aztán 16 évvel később 33 évesen szintén szorongás,stressz miatt újra kezdődtek az extráim ami azóta is tart. Szóval az biztos hogy trauma,stressz,szorongás nagyon közre játszik. Amikor apukám meghalt 2019ben emlékszek nem tudtam sírni a temetésén mert egyik extra érkezett a másik után. De akkor abszolút nem érdekelt,nem foglalkoztam velük. Aztán valamiért 2021 óta nagyon elkezdtem figyelni magam és minden egyes extra után megijedek, pánikolok. Aminek pánikroham lett a vége. Abból is kilábaltam, erre most meg a bicajozás közbeni rosszullétekkel küzdök. De a leírásod alapján nekem nem ilyen tüneteim vannak psvtre. Igaz hogy előtte jött egy sorozat extra aztán a hirtelen gyors és erős pulzus de nem éreztem se a nyakamba se a torkomba és nem hirtelen extrával hagyta abba hanem ahogy kezdtem megnyugodni,lassan lejebb ment a pulzusom. Erősnek erős éreztem a mellkasomba de ennyi. Nagyon remélem "csak" valami pánik szerűség lehetett.

Nekem is néha kiugrik a vérnyomásom. Átlag havonta 2 havonta egyszer 160 ra felmegy olyankor nagyon fáj a fejem is,egyébként 120 körül van átlagban.

És nekem is zúg a fülem állandóan. Mindig hallom sajnos. Az elején zavart de megszoktam már. És a szívdobogásomat is hallom érzem de már tini korom óta. Én mindig azt hittem ez normális dolog. Épp ezért ez szintén nem zavar.

2974. Nórika1988 (válaszként erre: 2965. - Ludmilla8i)
dec. 11. 19:22
A psvt két fő ismérve, hogy szinte csak nyugalomban jön elő és hirtelen, egy nagy dobbanás után áll vissza a pulzus normál tartományba. Vagyis egy dobanassal lesz 80-ból 200 és fordítva. A psvt pulzus nem összehasonlító a terhelés miatti megemelkedett pulzussal. Olyan érzés, mintha a szíved átkattanna egy másik "frekvenciára" és kb a nyakába, a szádban érzed a gépfegyverszerű ropogást. És látványos, mellkason teljesen kivehető ilyenkor a szív szabad szemmel is.
2973. napsugár7 (válaszként erre: 2972. - Bluemoon55)
dec. 11. 12:22
Sistergős, zizegős alapzaj társul hozzá?
2972. Bluemoon55 (válaszként erre: 2971. - Napsugár7)
dec. 11. 12:20
En allandoan hallom a dobogast
2971. napsugár7 (válaszként erre: 2969. - Ludmilla8i)
dec. 11. 08:26
Szerintem akkor is vannak extrák, amikor elfoglaljuk magunkat, csak nem tudatosul.Valószínű ezelőtt is több extrám volt, csak nem irányult rá a figyelmem.Olyan ez, mint a fej-fülzúgás.Az is kb.10 éve van, egy erős vírus szövődménye.1 évig bele voltam betegedve, nem bírtam elviselni.1 másodpercre sem hagyja abba.Mindenhol hallom, a legnagyobb zajban is.1 év után azt mondtam, ez van, együtt kell vele élnem.Sikerült.Már nem kerül a tudatomba, csak nagyon ritkán.Nem hallom.Most, hogy írok róla, persze, azonnal tudatosul.De egyébként teljesen tudat alá kerül.szerencsére.Olvastam, hogy sokan hallják a szívdobogásukat.Igen, ez a zúgás azzal is jár, hallom a szívem pulzálását.Elképzelhető, hogy másoknál is van egy kis zúgás...Nálam kb.30 éve úgy kezdődött.Éjszaka hallottam mindig lefekvéskor a szívverésem.Először azt hitem, külső zaj...mintha távolról hallanám...de sajnos fülzúgás okozta, csak akkor még enyhébb volt.Néha meg voltam róla győződve, hogy a túloldalt a boltban levő hűtők hangját hallom biztos...éjszaka a csendben...:D Mennek az elektromos berendezések...:D
2970. napsugár7 (válaszként erre: 2969. - Ludmilla8i)
dec. 11. 08:16
Én is már indulás előtt nyugtalan vagyok...Épp ma gondolkoztam rajta, h holnap /ma szabin vagyok/inkább gyalog indulok el...tolom a biciklit...:D De csak azóta lettem nyugtalanabb, hogy biciklire ülve nem csak beüt, hanem középen egy rövid élesebb fájdalom lesz egy pillanatra.Szerintem a stressz hatására beszűkülnek az erek olyankor.De ez a fájdalom érzet ritkán van.Ami biztos, hogy egy trauma indította be a fokozott extrázást, ami sajnos a közeljövőben még nagyobb stresszel fog járni.Plusz munkahelyi zaklatás.ilyen mellkasi pillangórepkedés érzésem évek óta van, azzal nem szoktam foglalkozni.A vérnyomásom kb.10 éve kiugrik magasra, 180.Illetve közel 2 éve érdekes, hogy alacsony lett gyógyszer mellett, sokszor 100 alatt.Teljesen megváltozott.Most pár napja ugrott fel 180-ra extra sorozat után, de szerintem rápánikoltam és attól.De egyszer ügyeleten azt mondták, nem igazán lehet tudni, melyik van előbb.A pánik vagy a vérnyomás kiugrás...
2969. Ludmilla8i (válaszként erre: 2968. - Napsugár7)
dec. 11. 07:31
Jó ilyet olvasni hogy nem csak én parázok rá a bicajozásra😅 amúgy tényleg,mert itthon is pl. fát hasogatok hordom be a fát, takarítok egésznap teszek veszek,tehát terhelem magam és semmi bajom. Munkahelyen is folyton menni kell,csak reggelizni ülünk le mégsincs bajom. De ahogy reggel menni kell dolgozni és biciklizni kezdek már szarul is vagyok. Most egy ideje inkább sétálok és nincs is bajom. Nagyon remélem hogy csak magamnak szülöm ezt a problémát és valójában nincs semmi gond.
2968. napsugár7 (válaszként erre: 2873. - Ludmilla8i)
dec. 10. 23:27
Szerintem már rögzült, hogy biciklizéskor gond lehet...hát lesz is...Ismerős.Én nem dombra megyek, csak kissé emelkedik az út a kanyarban és már előre lassabban veszem a levegőt, koncentrálok, nem lesz semmi gond, nem, nem...:D Ha nem készülök rá, semmi nem történik, azt se veszem észre, hogy emelkedőn mentem...
2967. napsugár7 (válaszként erre: 2898. - Hoffnung)
dec. 10. 23:17
Mitralis prolapszussal hozzák összefüggésbe.
dec. 10. 23:06
Sziasztok.Nekem általában csak extrák vannak...Évek óta szokott lenni ritkán 1-1 beütés, olyankor köhintek mellé automatikusan.Néha este , lefekvéskor éreztem.De kb.2 hónapja egész nap melléüt, nem erős, de érzem.Ha dolgozom, akkor elterelődik a figyelmem róla.Erős stressz ért pár hónapja, talán az indította be fokozottan.5-10 másodpercenként, percenként, 10 percenként, stb...egész nap gyakorlatilag.Pár napja munkahelyi stressz után este elég durván bekattant, sosem éreztem még ennyire.Nem vert gyorsan, de egymás után minden ütést extrának éreztem.Kb.6-7 ütés, ami abban a pillanatban egy örökkévalóságnak tűnt.Párhuzamosan pár perc múlva 180/100-ra ment a vérnyomás, pulzus is 100.Közben jöttek az extrák.Akkor már enyhe pánik is volt, lehet, hogy pánik okozta a vérnyomás kiugrást.Majdnem mentőt hívtam, nem tudtam, mit csináljak...elmúlik vagy mi lesz...szóval elég stresszelő ez a sok extra.Mitralis prolapszussal indokolják.Mentőt mikor célszerű hívni extrás rosszullétnél? Vagy várjak és elmúlik biztos? Állítólag nem annyira veszélytelen, mint ahogy mondják...
2965. Ludmilla8i (válaszként erre: 2964. - Nórika1988)
dec. 10. 20:02
És az igaz hogy aki psvt-s annak nyugalomban is egyik pillanatról a másikra felugrik a pulzusa? Meg azt olvastam hogy úgy is hagyja abba hogy egy nagy dobbanás aztán minden vissza áll a normál tartományba. Mert nekem lassan szokott vissza állni. Terhelésre megy csak fel, általában egy extra váltja ki, nem tudom hogy megijedek az extrától és azért lesz magas vagy tényleg psvt. Nem hirtelen marad abba hanem lassan áll vissza. Annyit mondott az orvos hogyha érzem hogy feljebb megy a pulzusom akkor vegyek be fél béta blokkolót és kész. Nekem nem beszéltek sem ablacióról sőt azt mondták nincs vele semmi teendő.
2964. Nórika1988 (válaszként erre: 2963. - Ludmilla8i)
dec. 10. 18:13
15 évig voltak nem diagnosztizált psvt rohamaim, míg 30 éves koromban jött egy és nem múlt el. SBO-ra kerültem, a harmadik gyógyszer hatott, akkor már órák óta 200+ volt a pulzus. Végül nekem a Verapamil vált be, majd felajánlották az ablációt, ami kiváltotta az életen át tartó gyógyszer szedést. Nem olyan szörnyű az abláció, mint ahogy hangzik, bár tény, hogy nem egy lányregény. Viszont azóta (vagyis immár 5. éve) egyetlen psvt rohamom volt, terhelésre, de az is pár mp alatt elmúlt.
2963. Ludmilla8i (válaszként erre: 2962. - Bluemoon55)
dec. 7. 17:17

Ma voltam kardiológián. Szokásos ekg és vérnyomás mérés volt csak. Azok rendben voltak. Igazolni nem tudták mivel terheléses ekg t nem csinálnak csak az elmondásom alapján a tüneteim szerint psvt lesz a ludas. De mivel a szívem egészéges így azt mondták nincs vele teendő.

Az a baj érzem milyen amikor terhelésre feljebb megy a pulzusom, és tudom hogy az normális. De az már teljesen más amikor terhelésre érkeznek az extrák aztán hirtelen nagyon gyors 160 feletti pulzus lesz. Ez már nem annyira normális. De ameddig olyan szerencsés vagyok hogy pár perc alatt magától elmúlik a magas pulzus addig nem csinálnak semmit. Sajnos ez is olyan mint a pf hogyha magától nem állna helyre akkor ablációval állítják meg. Remélem odáig nem jutok el.

2962. Bluemoon55 (válaszként erre: 2961. - Ludmilla8i)
dec. 7. 10:55
Ha utána lejjebb megy akkor az lehet normális hiszen terhelés alatt volt
2961. Ludmilla8i (válaszként erre: 2960. - Bluemoon55)
dec. 4. 15:59
Biztos nem kell nekem wiwe készülék. Csak annál jobban rá stresszelnék,meg mindig azt figyelgetném. Épp ezért nem veszek okos órát sem. Engem ne ijesztegessen feleslegesen egy ilyen kütyü sem. Wiwe készülék amúgy is egy elvezetéses és sokszor adhat az is fals információt. Megyek csütörtökön kardiológiára akkor kérek terheléses ekgt. Nekem ilyen nyugalomba szerencsére egyszer sem volt még. Csak bicajozás közben 2 alkalommal. Viszont a mainál meg merem kockáztatni a 180-200 körüli pulzust. Az adott helyzetben nem mértem meg. Inkább azon voltam hogy sétáljak tovább és próbáljak megnyugodni. Kb 200 méter séta után jobban lettem akkor tekertem tovább a bicajjal. Holnaptól azt hiszem inkább sétálok és nem eröltetem ezt a reggeli tekerést.
dec. 4. 14:00
Ezt nagyon nagyon nehéz diagnosztizalni ha nem sűrűn van ilyen. Esetleg a wiwe készülék jo lehetne neked is ilyen esetekre
2959. Bluemoon55 (válaszként erre: 2958. - Ludmilla8i)
dec. 4. 13:59
Nekem egyszer volt halistennek tavaly októberben ilyesmi de úgy emlékszem egy sorozat extra előtte meg ami jó pár mp ig tartott és utána be indult 160 as pulzus kb fel órán át
dec. 4. 11:20
Sziasztok! Nem elég hogy az extrák vannak ma reggel megint volt egy rosszullétem. Mentem reggel bicajjal dolgozni. Most sima egyenes úton tekertem amikor érkezett egy sorozat extra utána pedig rettentő gyors pulzus. Percekig nagyon magas pulzusom volt. Nem is tudtam volna számolni annyira vert. Attól félek psvt lesz. Csütörtökön megyek kardiológiára. Aki esetleg psvt -s le tudná írni milyen érzés? Remélem h csak pánik volt de ez más érzés volt sajnos.
2957. TSanya (válaszként erre: 2956. - Bluemoon55)
dec. 2. 09:31

Ezt írtam nov. 5-én:

"Orvosok/szakértők szerint a minimális terápiás dózis 3x0,25. Az aluldozírozás nem jó, mert a szervezet folyamatos/részleges elvonási tüneteket produkálhat."

Egyébként én is kb. úgy szedem, mint Te, és én is délutánra agyasodok be. Ilyenkor bekapok egy felet és elmúlik. Én egyébként jó 10 éve szedem. Érdekes, hogy voltak jobb időszakaim is, amikor hónapokig elvoltam nélküle.

dec. 1. 19:04
Aki szed frontint nem vette észre hogy napközben már feszült szorong? Enis este szedek de délutánra már kezdődik ez a hulye érzés... Haza megyek, elmegyek a pszichológushoz és megmondom segítsen lerakni.. De ez hosszú folyamat lesz.. Kb két Honapja szedem sajnos de ez is mar raszokas vagyis tuti amit érzek...
2955. Bluemoon55 (válaszként erre: 2954. - Hoffnung)
dec. 1. 18:16
Neked mik? Ha gondolod privátban írjunk, ne itt... Rossz alvas? Pulzus emelkedés, gyorsulás, feszültség stb stb, nekem menstruáció előtt...
2954. Hoffnung (válaszként erre: 2953. - Bluemoon55)
dec. 1. 18:04
Igen simán lehet már 40 éves kortól. Én 42 voltam mikor kezdödött ez az egész hülyeség. Aztán mostanra eljutottam arra a pontra, hogy egy évvel ezelőtt elkezdtem írni mikor jelentkeznek a tünetek s nálam egyértelműen minden félidöben jelentkeznek. Hol gyengébben hol erősebben. A jó hír, hogy az itteni orvosom szerint ez szépen normalizálódni fog, majd ha már nem lesz menses. A rossz hir, hogy ezt nem lehet tudni mikor lesz lehet még öt év akár de lehet hogy csak egy vagy fél. Te fiatalabb vagy mint én igy sajnos ez nálad akár tiz év is lehet.
2953. Bluemoon55 (válaszként erre: 2952. - Hoffnung)
dec. 1. 13:01
Az is zavar hogy valami tuti van hormonális szinten most fog meg jönni a menstruáció és izzadok egész nap... 40 évesen már elő klimax lenne? Orvos szerint mindenkinél ilyenkor kezdődik kinél jobban...
2952. Hoffnung (válaszként erre: 2951. - Bluemoon55)
nov. 30. 20:21
Sikerülni fog!!!! Mindig csak egy kis lépést tegyél és ne sürgesd magad. Minden ilyen sajnos lassan megy, de minden sikeres lépés elörébb fog vinni. Én ezt tapasztaltam magamon, de az is tény hogy voltak napok amikor úgy éreztem nem jutok elörébb, na akkor nem szabad meghajolni:)
2951. Bluemoon55 (válaszként erre: 2950. - Hoffnung)
nov. 30. 18:43
De az is van több marmint extra, meg magas vernyomas kezdődő... Sajnos. Próbálok változtatni
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook