Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3520. Éva 1981
márc. 16. 10:36
Egy darabig semmi ,most nagyon vissza jöttek a félre ütések,reggel óta kisebb szünetekkel adja .de jó lenne rá jönni mi hozza ezt elő .
3519. Zsanica2 (válaszként erre: 3517. - Dream21)
márc. 15. 12:50
A nebiletet már több éve szedem. Eddig is voltak extráim, csak nagyon ritkán éreztem. Most s
3518. Zsanica2 (válaszként erre: 3516. - Dream21)
márc. 15. 12:47
Köszi, remélem használni fog!
3517. Dream21 (válaszként erre: 3515. - Zsanica2)
márc. 15. 12:31
A Nebiletnél idő kell,hogy érezni lehessen a hatását. Esetleg néhány hét is kell hozzá. Amit meg a dokid a plusz fél tablettáról mondott,szerintem rendben van.
3516. Dream21 (válaszként erre: 3515. - Zsanica2)
márc. 15. 12:17
Szia. Én szedem a Béres Q10-et a Nebilet mellett.Sőt a Panangin fortét is. Szerintem nyugodtan szedheted,mert az csak étrendkiegészítő (a Q10). A háziorvosom,aki kardiológus,ő is szedi a Q10-et.
3515. Zsanica2
márc. 15. 10:25
Sziasztok! Új tag vagyok. Fél éve kínoznak az extrák. Szerencsére nem mindegyiket érzem meg, de az nagyon rossz. Készült 24 órás EKG. Kb 100 kamarai , és 1400 pitvari melléütés volt. Pár darab dupla, meg run. Fél nebiletet szedek. Doki azt mondta a panaszos napokon vegyek be még egy felet. Q10 et szabad szedni a nebilettel? Köszi ha válaszoltok.
márc. 13. 22:42
Én csináltattam kb. 1 hónapja egy nagy laborvizsgálatot, és hála az égnek minden rendben. Vasam alacsonyabb egy kicsit. Elkezdtem inni ezt a kräuterblut szirupot, és komolyan mondom az extrák azóta csaknem teljesen megszűntek. Már kezdtem is örülni, hogy egy időre talán búcsút veszünk egymàstól, de ma már éreztem kettőt-hármat. Tudom ez szinte semmi, de ahhoz, hogy megszűntek az elmúlt hetekben, rosszul érintett ez a pár darab 🙂 De igyekszem én sem tudomást venni róla, szerintem a közelgő menstruációm közre játszik, hormonváltozás idején nekem is több szokott lenni.
márc. 13. 20:25
Én most azon gondolkodom, miért nem érzem az extrákat...hát azért, mert nem foglalkozom vele és az agy kikapcsolja.Ugyanolyan ez, mint a fülzúgásom, azt is elfogadtam, mert más választásom nem volt és egy idő után kikapcsolta az agy.Csak akkor hallom, ha ráfigyelek.Próbáljátok elfogadni és egyre kevesebbszer figyeltek oda rá.Ezért nem érzi az emberek többsége, mert nem foglalkoznak vele, ezért nem is kerül a tudatukba.Tudom, tudom...de nincs jobb ötletem...Ez nem jelenti azt, hogy soha nem kerül előtérbe, de 80 %-ban élhetőbb életet ad...
3512. Bluemoon55 (válaszként erre: 3510. - Icuka86)
márc. 10. 20:44
Nekem akkor erős fejfajas napokig, rossz alvas, izzadás, magasabb vernyomas... Pont mára várható ejjelre.. De jo..
3511. Ludmilla8i (válaszként erre: 3510. - Icuka86)
márc. 10. 19:56
Ugyan ez van nálam is. Elég sokáig békén hagytak az extrák de 4 napja kb vissza tértek. Pont menstruáció első napján. Azóta is érzek jó párat egy egy nap. Én meg most olyat is érzek hogy bedobban egy nagyot és utána vagy még egyet vagy mintha nem akarná abba hagyni. Mintha hosszú másodpercekig tartana az az egy nagy bedobbanás. Mellette sokszor érzek feszültséget ami indokolatlan. Még pábikrohamba is átcsapott kettő ilyen feszültségem. Most újra szedek magméziumot is pedig vagy fél éve nem szedtem. Lekopogom egyelőre úgy néz ki talán segít valamennyit.
3510. Icuka86 (válaszként erre: 3507. - Hoffnung)
márc. 10. 12:49
Igen, az ilyen ‘kisebb beütéseket’( én így nevezem) én is megérzem. Nem követi az a tipikus erős bedobbanás. Nekem a női ciklusommal van összefüggésben, legalábbis peteérés és menstruáció előtt gyakran érzem.
3509. TSanya (válaszként erre: 3508. - Bluemoon55)
márc. 10. 09:53

[link]


Van egy-két tanulságos bejegyzés. Egyébként én is voltam, nekem semmit nem használ.

3508. Bluemoon55 (válaszként erre: 3506. - TSanya)
márc. 9. 20:50

Alapbol enis.. De most megint szar lesz megyek vissza a mínuszba, ott még éjjelente minusz van, nappal is kb 5 fok. Azért ez nagy lehűlés főleg egy nap alatt a szervezetnek. De hát mit lehetne tenni.. Semmit.

Anno én felhivtam ezt a meteo klinikát úgy volt hogy megyek egy konzultációra, aztan az orvos elmagyarazta mi hogy van, csomo pénz és abszolút nem biztos hogy működik.

3507. Hoffnung
márc. 9. 19:53
Az elmúlt két napban én is rosszabbul vagyok, pedig már hetek óta nem volt semmi problémám. Ma délután kezdte, de most valahogy màs érzés mint eddig. Most például nem érzek erös beütéseket inkább csak azt, hogy egy-egy rövid pillabatra mintha kihagyna egy ütést a szivem. Nem tudom, hogy màsbak is volt-e már ilyen. Ezt a kihagyàst a pulzusomon is érzem. Csütörtökön este éreztem ezt koràbban, s mellette teljesen indokolatlan idegességet. Pedig nincs okom szorongani, se stresszelni, de egyszrecsak azt éreztem hogy feszült vagyok. Inkább egy lámpalázas érzéshez hasonlítható, annak idején a vizsgák elött éreztem ezt. Aztàn ahogy jött ùgy el is múlt egy -két óra elteltével. Most kb 3 órâja tart. Igyekszem nem tudomást venni róla, de most nagyon unom. Volt màr ilyen màsnak is?
3506. TSanya (válaszként erre: 3505. - Bluemoon55)
márc. 8. 15:42
Nekem a melegfront egyértelműen provokálja. Egész februárban sz@rul voltam, gyakorlatilag végig melegfront volt.
márc. 7. 21:41

Megint jön a melegfront... Másnak is van előtte ilyenkor több extra? Most még nincs de vasárnapra megint 15 fok.. Aztán én kedd útazok vissza ott persze ennél kevesebb sokkal. Most hogy itthon vagyok egy extra se volt, jobban is alszom.. Egyértelműen ez a része pszichés.

Viszont a melegfront előtti extra azt nemtudom befolyásolni. Vagy ha épp vírus fertőzés miatt van, multkor majdnem lazas voltam, akkor ugrált össze vissza a szivem... Crp is magasabb volt

3504. Bluemoon55 (válaszként erre: 3503. - Jaguár25)
márc. 6. 20:59
Persze akkoriban mindent próbáltam salvus víz stb, de visszajott, sőt sokkal durvábban... Szerintem ez most már visszafordithatatlan sajnos
3503. Jaguár25 (válaszként erre: 3500. - Bluemoon55)
márc. 6. 01:21

Nemtom, egyik rokonunk már évtizedek óta szedte, most leállították róla kb 1 hónapja és neki nem jött vissza, ez is egyénfüggő.


Ha leszoknál és visszajönne próbáld ki, h esetleg beveszel Gaviscont, szódabikarbónás víz vagy Waya reflu stop.. ezek olyan cuccok amik akkor hatnak, ha éppen ég a gyomrod, lehet hatásos lenne és idővel helyre rakná, én azt vettem észre, hogy ahogy mindenkinél más tünetekkel jön elő a reflux, úgy mindenkinek más válik be.

3502. Jaguár25 (válaszként erre: 3499. - St315458)
márc. 6. 01:18
Én se szedek rá már semmit, régen Quamatelt szedtem, hol hosszabb ideig, hol alkalmanként, de tavaly ősz óta egyáltalán nem szedem, nekem a BioCo Cardiovit (fogalmam sincs milyen oknál fogva, de..) egész jól rendbe rakta a savas részét, azóta nem erőltetem a Quamatelt, ha néha valami kaja kicsinál, akkor 1-2 napos erősebb diéta, aztán az elég.
3501. Bluemoon55 (válaszként erre: 3498. - Jaguár25)
márc. 5. 19:18

U amiket felsoroltal, azok mind finomak :-)

Persze volt tükrözés de mostanában nem, majd kell menni...

Anno volt egy kapszulas is, iszonyatosan drága volt...

3500. Bluemoon55 (válaszként erre: 3498. - Jaguár25)
márc. 5. 13:53
Volt már hogy elhagytam többször is, sőt. Pár éve több hónapra, de ahogy mondod mindig vissza jön. Iszonyatos maró érzés, mint aki hányni akar.mit csináljak hogy ez ne legyen? Másképp nem lehet abbahagyni sajnos...
3499. St315458 (válaszként erre: 3498. - Jaguár25)
márc. 5. 09:13
Amugy igazad van. A protonpumpagatloknak a hatranya, hogy egy ido utan savat csinal. Rebound. En biztos nem szednem. Nekem is volt reflux, mikor a szorongasom tetofokat eltem. Aztan elmentem pszichologushoz es szepen lassan elmult. Ha nagy ritkan elojon(menzesz elott, vagy nehez etel, csipos kaja) akkor sok folyadek, gyomber ragcsalasa, es kis dieta. Mondjuk ha nekem nagyon zavaro, 3 napig szedek quamatelt, aztan abbahagyom. Idoszakosan tolom.
3498. Jaguár25 (válaszként erre: 3496. - Bluemoon55)
márc. 5. 03:58

Mondjuk te szedsz protonpumpagátlót, az hosszútávon nagyon alacsony gyomorsav szintet okoz, ami szintén káros és hasonlóan rossz tüneteket okoz, mint a sok sav. Tipikusan a kevés sav az puffadást okoz, mert nem tud a szervezet normálisan emészteni, és egyenes út a büförgéshez. Lehet meg kéne próbálni elhagyni a PPI-t, aztán ha visszatér a sav, akkor természetes úton normalizálni, és inkább diétával kordában tartani. Én refluxosként nem eszem sok mindent, a legdurvábbakat pláne nem, csoki, paradicsomos dolgok, ketchup, majonéz, mustár, bármilyen öntet, hagyma, kakaó, hosszú a lista.

Volt már endoszkópos vizsgálatod? A reflux nem sav betegség, klasszikus értelemben a nyelőcső alsó záróizmának elégtelensége miatt történő visszaáramlás, konkrétan bármi visszajöhet, savgőz, epesav, emésztőnedvekkel keveredett kajatörmelék.. Akinek meg nem zár jól a cardia, mint nekem is, egy sor idegesítő tünettel kell együttélnie, mert ezen nem segít semmilyen gyógyszer, max egy kockázatos műtét, aminek több a hátránya, mint az előnye. Az idegesítő tünetek egyike, ez a mellkasi/gyomorszáji nyomás, ami aztán extrákat generál, ahogy a puffadás is.

3497. Jaguár25 (válaszként erre: 3495. - St315458)
márc. 5. 03:45
Úúúú, az mennyire tipikus rám, nekem a stressz mondhatni kizárólagosan izomfeszüléssel jár, de konkrétan megvannak a preferált izomcsoportok amiket össze szokott rántani, ha idegbe vagyok.. 😏
márc. 4. 19:57

Akarom kerdezni akinek refluxa van, betartjátok a diétát?

Mert én sajnos pl imádom a paradicsomot és ejjel nappal azt enném. Bár nem vettem észre hogy a paradicsomos dolgoktól nekem több lenne a savam, csak sokszor mondják hogy savat csinál. Vannak napok amikor allandoan bufogok, akarmitol valamikor még semmi

3495. St315458 (válaszként erre: 3489. - Ludmilla8i)
márc. 3. 21:01
Olyan nekem is volt mar, hogy osszeszoritottam a fogaimat. De ram inkabb a izomfeszules jellemzo, a vallamat szinte a nyakamba preselem, es amikor eszreveszem akkor leengedem, es egybol ellazul a testem is. Erdekes dolgokat tud produkalni a stressz….
márc. 2. 13:45
Meg annyit hogy nyilván Stresszelek de nem annyira most, lehet lesz új munkahely stb, de én szeirntem ez a belső feszültség, nagybátyámmal mi van stb tudat alatt. Amikor épp pihennék és nyugalomba vagyok, akkor jött ki ez. Pedig ugyanúgy szedem a magneziumot is meg a q10et
márc. 2. 13:43

Ja csak eleve úgy mentem oda hogy mar szépen bevettem a kis alvos bogyómat a melatonint stb aztan a fel frontin, és akkor már éreztem az úton (30 km a kórház) hogy mar jobb de még volt extra.

A verkepre vissza terve, a koleszterin volt magasabb, vese érték kicsit alacsonyabb minden más jó. Jó most a crp is kicsit magasabb volt.

Néztek anno hormonokat is, ösztrogén volt egy kicsit magasabb az magyarázhatja a tüneteim. Menstruáció előtt iszonyatos, azóta a fejem se faj csak akkor, akkor magasabb a vernyomas is, ez a pms. Doki azt mondta erre nem kell gyogyszer.

márc. 2. 13:39

Na sziasztok, igen voltam.minden második harmadik ütés extra volt

Csinaltak ekg t. Ott is látta, meg hogy szabálytalan vagyis sinus ritmus volt de azon belül sok extra. Vért vették mert tegnap este 37.5 volt a homerseklet.

Azt mondták ha ugy van szedjek concort ha ez elojon de mondtam nekem alap pulzus az 60-65. De azt mondta a doki olyankor több ami mondjuk igaz mert 100 volt, nekem az magas. Esküszöm az életemre azthittem pitvarfibrilláció, teljesen úgy vert össze vissza. És pedig nem. Ilyenkor miért nincs rajtam a holter????

Lehet valami vírus infekció zajlik a majdnem Laz miatt pedig semmim nem faj, vagy belgyulladas. Bár az nem okozna ilyet. De mar hetek óta szenvedek a beleimmel is.

Higyjetek el tudom Milyen az extra, ha több is van de ez nagyon nagyon sok volt. Egyszerűen kivagyok elegem van. Sose lesz ennek vége

3491. Ludmilla8i (válaszként erre: 3490. - Bluemoon55)
márc. 2. 06:05
Szia. Voltál végül kórházba? Jobban vagy? Mondtak valamit?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook