Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
3010. Bluemoon55 (válaszként erre: 3009. - TSanya)
dec. 15. 21:11
Majd eszembe jut a neve amit szedtem, leirom, de pedig de, vannak már modernebbek, ezt az orvos mondta
3009. TSanya (válaszként erre: 3008. - Bluemoon55)
dec. 15. 11:26
Én tizenéve vagyok a "szakmában", semmi új gyógyszer nincs ebben a körben, legalább 20 éve. Abban viszont igazad van, hogy sok mindennel interakcióba lépnek, én is ezért nem merem elkezdeni a pszichodoki által felírt szert, mert szívritmuszavarokat okozhat, meg reakcióba léphet más gyógyszeremmel. Mondtam a dokinak, de csak legyintett rá.
3008. Bluemoon55 (válaszként erre: 3007. - TSanya)
dec. 15. 10:01
Viszont most amikor ki akarták írni, nem akartam elkezdeni.. Azóta nyilvan modernebb gyogyszerek lettek, mint 15 éve, de akkor is. Annyira vigyázni kell vele, mellette kb semmit sem szedhet az ember, mindennel reakcióba lép, legalábbis a beteg tájékoztatón az áll. Meg így hogy szarakszik a pulzus stb ezek, azt is befolyásolja ez miatt sem akartam elkezdeni.
3007. TSanya (válaszként erre: 3006. - Bluemoon55)
dec. 15. 08:55
Köszi, Napsugárnak is!
3006. Bluemoon55 (válaszként erre: 3004. - TSanya)
dec. 14. 19:51
En 15 éve kb szedtem akkor másra, és jó volt, 8 hónapot szedtem de akkoriban még fiatal voltam... Akkor használt.
3005. napsugár7 (válaszként erre: 3004. - TSanya)
dec. 14. 12:15
Szia. Nem tudom már a nevét, mert közel 30 éve volt. Az volt a helyzet, hogy fiatal voltam még, e betegség terén tapasztalatlan, támogatás nélkül és nagyon gyötrő volt, amikor eluralkodott rajtam. Általában kb. 1 hónapig tartott intenzíven, csak aludni akartam. Beszélgettem egy pszichológussal, aki azt mondta, h nagyon erős az önfegyelmem és nincs szükségem gyógyszerre. És volt még egy kijelentése, ami hatással volt rám. Egy felnőtt ember előre néz, nem hátra... Szóval abbahagytam a gyógyszerek szedését. És azt mondtam, h meg fogok gyógyulni, mert élni akarok... Változtattam a gondolkodásomon, örömteli tevékenységekkel foglaltam el magam, akkor is, ha nem éreztem teljesen jól magam. Nem volt könnyű, de ha nagyon akarja az ember, le lehet győzni a depressziót. Nem igaz, h gyógyszerrel lehet csak boldogulni. Sőt... Sokszor ront a helyzeten, mellékhatások, stb. Senkit nem beszélek le gyógyszerekről, mindenki maga dönt. Én ezt az utat választottam.
3004. TSanya (válaszként erre: 3002. - Napsugár7)
dec. 14. 10:41
Szia! milyen antidepit szedtél, és mennyi ideig? És miért hagytad abba?
3003. Bluemoon55 (válaszként erre: 3001. - Napsugár7)
dec. 14. 07:57
Apum akárhanyszor büfög es utana csinál merest vagyis vernyomast, mindig kimutatja neki a kis szív ikont tehát ritmus zavar érdekes.... De ő nem érzi hogy mellé utne a szíve stb ő nem érzi az extrakat
3002. napsugár7 (válaszként erre: 2446. - Bluemoon55)
dec. 13. 22:42
Olvastam Szendi Gábor cikkeit a depresszióiparról, stb...Én közel 30 éve elhajítottam az antidepresszánst...Megfogadtam, hogy soha többet nem engedem meg, hogy a depresszió győzzön.Megcsap néha a szele erős stresszeknél, de nem kerekedik soha fölém.Nem szednék antidepresszánst többet.De ebben mindenki maga dönt.
3001. napsugár7 (válaszként erre: 2529. - Jaguár25)
dec. 13. 22:11
Olvasgatom a hozzászólásokat...most én vagyok az ügyeletes válaszoló...:D Ha hirtelen és gyorsan eszel, talán sok levegőt nyelsz, nem lehetséges? Az okoz vállba sugárzó nyilallást, rossz érzést.Beszorul a levegő, így szokták mondani.Kapkodó evés tuti okoz ilyen panaszokat.Rekeszizom sérvesek panaszkodnak sokszor mellkasi diszkomfort érzés, nyomás, telítettség, bizonytalan mellkasi panaszokra.Sok esetben evéshez kapcsolódóan.
3000. napsugár7 (válaszként erre: 2998. - Bluemoon55)
dec. 13. 21:52
Használják EKG leletben.Azt jelenti, hogy határon van , hogy jó vagy nem jó az eKG illetve nem eldönthető.
2999. napsugár7 (válaszként erre: 2539. - Nórika1988)
dec. 13. 21:51
Nekem mindig a mitralis prolapszust okolják az extrákért.Ez a veszteség élmény ok...Hát volt drámai veszteség élményem, de akkor nem voltak extráim.Most egy komoly stressz volt/van, azóta extrázok.Előtte , évek alatt észre sem vettem, néha 1-1 beütés.Múlt héten volt egy rohamszerű sorozat extrák, akkor fejben lejátszottam, hogy fogok valakivel egy vitás helyzetet elrendezni...elég sokáig játszottam ...És olyan extrázás jött, amilyen még soha...:D Na nem volt akkor vicces...
2998. Bluemoon55 (válaszként erre: 2997. - Napsugár7)
dec. 13. 20:04
Igen a Borderline az tök más....
2997. napsugár7 (válaszként erre: 2711. - Jaguár25)
dec. 13. 19:32
Nekem háziorvos azt mondta, nem számít, mi van az EKG papírján.Az összkép számít, vizsgálatok együttvéve.Nekem is volt már minden rajta, ischémia, depresszió, borderlaine, ST akármi...Nem is tudtam, h pszichiátriai szakkifejezések is vannak a kardiológiában...:D
2996. napsugár7 (válaszként erre: 2713. - TSanya)
dec. 13. 19:26
Szia.Nekem azt mondta kardiológus, Nebibeta nem hat az extrákra.Én azt szedem vérnyomásra és tény, hogy extrákat nem befolyásolja.Csak csökkenti a pulzust, vérnyomást.Ahány orvos, annyi vélemény, egymásnak ellentmondó, stb...
2995. napsugár7 (válaszként erre: 2989. - Bluemoon55)
dec. 13. 18:42
Úgy érdemes elhagyni, hogy mindig kevesebbet bevenni, majd kihagyni 1-1 napot és egyszer csak azt veszed észre, már nem is szeded.Esetleg akkor bevenni, ha nagyon indokolt.Alkalmanként.El lehet hagyni, nem kell félni tőle.Életem során többször szedegettem, elhagytam.Amikor babát vártam, hirtelen hagytam abba.És utána kb.15 évig nem is jutott eszembe.Nem szabad rettegni tőle, hogy jaj, mi lesz...Fokozatos elhagyás.Ez a lényeg.És arra gondolni, hogy erősebb vagy, mint a gyógyszer...Te irányítasz, nem egy vacak pirula...Van, akinek nehezebb elhagyni, nem vagyunk egyformák.De aki el akarja, az el tudja hagyni.
2994. napsugár7 (válaszként erre: 2993. - Bluemoon55)
dec. 13. 18:30
Gondolom labor, UH.Az, hogy konkrétan mi okozza, nem igazán van kiderítve.Néznek egy labort, írnak fel gyógyszert.Általában.Sok oka lehet.Stressz, életmód, cukorprobléma, érprobléma, hormonok, stb...kizárnak alapvető betegségeket, ami esetleg hozzájárulhat és kb.ennyi.Genetikai hajlam is szerepet játszik.Vérnyomás, szívprobléma úgy tudom apai ágon öröklődik a hajlam.
2993. Bluemoon55 (válaszként erre: 2992. - Napsugár7)
dec. 13. 13:59
Ugy tudom a vese, mellekvese is okozhat kiugrasokat, ezt hogy vizsgálják? Sima uh?
2992. napsugár7 (válaszként erre: 2988. - Bluemoon55)
dec. 12. 23:03
Sok gyógyszer van, a páciensnek/betegnek kell kitapasztalni, mit, hogy...Lehet, hogy valakinek nem használ, amit először felírnak.Adnak másikat...Vagy nem elég a javasolt dózis, akkor emelni kell.Ingadozó vérnyomást, mint az enyém is volt, állítólag be sem lehet állítani...Szedni kell a napi gyógyszert és kiugrás esetén sürgősségit, ha szükséges.Nem olyan egyszerű sokszor, de nem szabad mélyen belegondolni...mi lesz, ha...stb...Bármi is lehet meg semmi sem...:D Kicsit lazulni kell, ha erős a szorítás.Egyébként még rosszabb lesz.Látod, rástresszeltem pár hónapja egy súlyos problémámra és most itt kérek én is tanácsot extra szívverésekkel...:D És ez nem is olyan vicces, mert most már baj hátán baj...Szóval fontos a lehetőségekhez mérten nyugodtnak maradni.Tudom, nehéz.Nekem is.
2991. napsugár7 (válaszként erre: 2987. - Bluemoon55)
dec. 12. 22:48
140-150-nél, ha nincsenek gyakran extrém kiugrások,életmódváltoztatás, sport, ilyesmit javasolnak.És persze ha nem érzed rosszul magad ezek mellett az értékek mellett.Stresszre szerintem legtöbb embernek átmenetileg megemelkedik.
2990. Bluemoon55 (válaszként erre: 2983. - Napsugár7)
dec. 12. 22:09
Még annyit hogy ezt enis olvastam ha valakinek nagyon lemegy a vernyomasa akkor az is okozhat kiugrasokat szóval erdekes dolog ez. Most én sem szeretnék még szedni erre pont ezért, mi van ha lemegy nagyon aztan utana meg jön a magas pulzus stb mert azt én már megszoktam nekem évek óta 60-65 - 70 alacsony de erre is azt mondták hogy jó... Munkatarsam a 140/90 re kapott már de neki pont 120 ra vitte le a gyogyszer ez Ritka. Apum meg azóta küzd a 100 as vernyomassal, előtte neki is 160 ra kiugralt. Hat en nem tudom az oltasra fogni mert nem vagyok oltva de covid az volt. De persze ez nem ettől van en tudom a stressz ami korulvesz, magánélet, munka stb minden osszejott már egy ideje
2989. Bluemoon55 (válaszként erre: 2985. - Napsugár7)
dec. 12. 21:17
Frontint próbálom nem szedni most, de allitolag hirtelen se lehet abbahagyni, veszélyes nem? Nekem sem hát már, pedig " csak két hónapja szedem, apum anno 6 évig és le tudta rakni de egy méreg komolyan. Az ember már azért veszi be hogy enyhitse a feszültséget amit az okoz hogy nem szeded... Mint a heroin kb
2988. Bluemoon55 (válaszként erre: 2986. - Napsugár7)
dec. 12. 21:15
En csak attól félek ha netalantan mégis kapok nagyon leviszi, mondjuk így is szédülök, de az már régóta van, inkább ez a fejtetői fájdalom.. De az is lehet mástól is. A diasztolest is tudják csökkenteni?
2987. Bluemoon55 (válaszként erre: 2986. - Napsugár7)
dec. 12. 21:12

Hanyas vernyomasra kellett pontosan ezeket szedned?

En meg reménykedem hátha tudok változtatni, a lég magasabb idaig halistennek a 160 volt de aztán lemegy. Inkább ez a 140-135/90 - 88, de ha ideges vagyok felmegy simán 150/100 ra

2986. napsugár7 (válaszként erre: 2984. - Bluemoon55)
dec. 12. 20:18
Szedek, persze.Annak idején 24 órás mérő is igazolta, bár az átlag számítás nem volt magas.Először csak sürgősségi gyógyszert szedtem alkalmanként, tensiomin, nebibeta.csak akkor, ha kiugrás volt.később napi gyógyszerre álltam át.Reggel fél nebibeta, negyed frontin és este fél amlodipin.Néha reggel is veszek be amlodipint is.Át kellene térnem a bisoblockra, ezt írta a kardiológus az extrákra.Nebibeta helyett.
2985. napsugár7 (válaszként erre: 2981. - Bluemoon55)
dec. 12. 20:14
A frontin nem a legjobb, sőt...De én is szedtem, különböző dózisokban.De mindig el tudtam hagyni.Most reggel 0,25-ös felét veszem be, ami gyakorlatilag már nem is hat...:D Placebo csak.Ha egészet veszek be, nagyon lenyom, álmos leszek.Igazából vérnyomás miatt iktattam be.Ez a belső feszültség is ismerős, utóbbi pár napban fokozottan éreztem az extrás rosszullét óta.Igen, volt olyan időszakom, hogy elég volt rágondolnom valami stresszes dologra és már emelkedett is a vérnyomás.Valószínű nálad is nem az adott helyzet okozza, nem az adott pillanat stressz eseménye, hanem hosszabb idő alatt összegyűlt feszültség.Ami időnként vagy gyakran robbangat, akár pánikig fokozódva.A pánik akkor jön, amikor már túlcsordul a stressz a szervezetben.Nehéz dolgok ezek.
2984. Bluemoon55 (válaszként erre: 2983. - Napsugár7)
dec. 12. 20:11
Te szedsz vernyomasra gyogyszert? Vagy most nem?
2983. napsugár7 (válaszként erre: 2981. - Bluemoon55)
dec. 12. 20:02
Azon gondolkodtam, hogy tényleg most sűrűsödtek-e meg az extra ütések, 2-3 hónap alatt vagy ezelőtt is egész nap volt, csak nem tudatosult esetleg.Lehet olyan, mint a fülzúgásom.Már csak akkor hallom, ha valamiért tudatosul...De ilyen 6-10 egymást követő extra sosem volt ezelőtt.És 1 óra alatt kb.4-5-ször.Közben a vérnyomás tensiomintól lement és a pulzus is.Az csak 100 volt szerencsére, de a vérnyomás nagyon magas.180/110.Viszont így együtt minden szerintem veszélyes.Ilyenkor kell nagyon vigyázni, nehogy totál pánikba csapjon át.Egy kardiológus mondta egyszer, hogy tilos rápánikolni, mert sajnos ronthat a helyzeten.Nálam kb.10 éve kezdődött a vérnyomás kiugrások.Szintén stressz eredetű.Utóbbi szűk 2 évet leszámítva gyógyszer mellett is felugrált 180-ra.De szinte mindig pánik érzettel járt.Nem lehetett eldönteni, melyik is volt előbb...Most viszont 93-100 között volt hónaFogalmam sincs, mitől csökkent le ennyire, változott így meg.Viszont hiába örültem ennek, elkezdődtek az extrák...
2982. Bluemoon55 (válaszként erre: 2974. - Nórika1988)
dec. 12. 18:39
Nekem ugyanez volt tavaly októberben. Előtte egy sorozat extra előtte meg aztan 160as pulzus.. Feloran keresztül. Mire ki ért a mento és szarakodtak, a géppel, mar abba hagyta " sajnos". Nem tudtuk elkapni. De ugyanúgy egy dobbanassal el is múlt. Iszonyatos volt. Azt mondta a doki nem lehet tudni kinek mikor hogy jön elő. Valakinek 70 évesen... Remelem nekem sosem jön elő újra.
2981. Bluemoon55 (válaszként erre: 2976. - Napsugár7)
dec. 12. 18:33
Nekem tavaly volt ilyen, utána jött ez a psvt roham, halistennek azota egyszer sem. Sajnos azóta magas a vernyomasom marmint most azzal küzdök. Most mindent megteszek hogy lejjebb menjen, tenyleg mindent de enis megyek orvoshoz csütörtökön.. Jó lenne ha nem kellene gyogyszert szednem. De nagyon kivagyok, tudom ez nem kifogás de pár hónap és remélem rendeződik az életem.. Minden része. Nekem szerintem a sok stressz hozta ki. Mostmar meg szinte mindenre felmegy vagyis érzem hogy ingadozik. A hulye frontin se segített, inkább rosszabb lett, két hónapja szedem de szerintem az is mar függőséget okozott, tiszta ideg vagyok egész nap ilyen belső feszültség. Ma jöttem haza, most jó út volt, autópálya stb nemvolt eső stb de mar ha nem úgy mennék a dolgok vagy épp pl kijon egy kamion már felmegy a vernyomas, ez nem normalis.hogyan lehetne a stresszt ilyen módon kezelni?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook