Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
3057. Ludmilla8i (válaszként erre: 3056. - Andrea1993)
dec. 20. 22:05
Teljesen átérzem hogy milyen lehetett neked is. Ilyenek nekem is voltak. Mindig tudtam épp hol van ügyelet és figyeltem milyen autó áll ott,melyik orvos dolgozhat épp. Vagy mindig fejben végig gondoltam mikor van háziorvosi rendelés hogyha épp rosszul lennék betudok e menni oda. Most hogy nincs ügyelet már nálunk most azzal nyugtatom magam hogy bármi van ott a mentő állomás ha épp a közelében lennék szarul. Egy időben mindig figyeltem mikor milyen front érkezik,mert meg voltam győződve hogy jön egy olyan front hogy tuti nem bírom majd ki. A mai napig nem szeretek mondjuk erdőbe kirándulni menni mert mi van ha ott történik valami és messze lenne a segítség. És mind ezek úgy hogy mindig imádtam jönni,menni,kirándulni,erdőkbe bárhol. És tudom hogy csak az elmém játszik velem. Sok mindent legyőztem már de még mindent nem sikerült. De haladok azért lassacskán. 2 év alatt sokáig eljutottam szerencsére. Régen mindig azt hittem otthon sokkal jobb minden de most már tudom hogy egy séta,munkahely,kirándulás kell hogy ne agyaljak annyit és eltereljem a gondolataim. Egyszerűen nem hagyom hogy egy pánik, vagy extrasytole vissza tartson. És persze fontos hogy googlebe nem szabad olvasgatni mert amikor valaminek utána akartam járni akkor olyan dolgokat olvastam hogy csak még jobban paráztam meg féltem. Nagyon nagy akarat erő kell ezeket leküzdeni. Most már sok mindenen csak nevetek de akkor nagyon nem volt vicces.
3056. Andrea1993 (válaszként erre: 3055. - Ludmilla8i)
dec. 20. 20:52
Igen ez olyan borzasztó mikor a saját elméddel vagy bezárva egy olyan világba ami nem is létezik de te bekepzeled hogy minden bajod van és kezded produkálni is a tüneteket. Nekem olyan is volt hogy nem állhattam az autóval az ablak alá mert már attól rámjött a panik hogy láttam az autómat. Mert volt olyan hogy vezetés közben képzeltem be valamit mikor köd volt és akkor is panikoltam de hazaértünk épségben mert próbáltam fejben ott lenni. Olyan kényszeres dolgom is volt hogy mikor elmentünk pl az ügyelet előtt hogy én biztos ide fogok kerülni és néztem hogy sokan vannak e vagy egyáltalan bent van e az ügyeleti kocsi. Egyedül én sem szeretek lenni a ami napig de próbálok nem oda figyelni hogy ne panikoljak. Mondom én már azt hittem a panikom elmúlt mert már 2 éve nem volt erre tessék megint jött. De mostmár úrrá vagyok a helyzeten. Igazából a halalfelelem lesz rajtam úrrá ilyenkor. De belegondolok ha menni kell úgy sem tudok ez ellen mit tenni. Próbálom külső szemmel figyelni mintha nem én velem történt volna csak egy figyelő vagyok. Volt olyan hogy már attól féltem meg fogok örülni na az nagyon kemény érzés volt.
3055. Ludmilla8i (válaszként erre: 3051. - Andrea1993)
dec. 20. 19:28

Gratulálok én is a kisfiaidhoz :)

Amikor a fiam 3 éves lett és kezdte az ovit úgy éreztem elszakítják tőlem. Nem volt bölcsis ezért 3 évig otthon voltam vele és annyira nehéz volt nekem az ovi kezdés hogy szorongani kezdtem. Féltettem hogy idegenekkel lesz és nem tudom majd mi van vele,mit csinál,hogy telik napja. Nagyon ideges voltam. Nekem ez váltotta ki az extrákat sajnos. Az extrák miatt pedig pánikoltam. Én is ugyan úgy kényezeresen állandóan vérnyomást mértem,azt hittem szívebeteg vagyok vagy infarktusom van. Tisztára bele voltam betegedve. Szintén csak azon agyaltam hogy mi lesz a fiammal ha velem történik valami. És ahogy te is írtad nem mertem egyedül lenni mert mi van ha akkor leszek rosszul ha egyedül vagyok. Rettegtem ha egyedül kellett lennem itthon. Most sem szeretem, de már nem pábikolok be miatta. De ugyan úgy menni se szeretek valahová mert az első nagy pábikrohamom kocsiban jött rám. De mára ezzel is kezdek megbírkózni. Főleg hogy párom meg sajtkukac állandóan menne valahová. Érdekes hogy a gondolkodás,elme mire képes egy embernél. Olyan helyzetben is veszélyt érez,pánikot kelt ahol nincs is semmi gond. Ameddig ezt nem fogtam fel,nem hittem el hogy az elmém játszik velem addig pokol volt mindennap.

3054. Ludmilla8i (válaszként erre: 3049. - Napsugár7)
dec. 20. 19:10
Én jelenleg inkább sétálok munkahelyre mint hogy bicajra üljek. Így semmi problémám sincs. Nem megy fel a pulzusom, nem kezdek pábikolni és nem jönnek az extrák szerencsére. Mondjuk nekem gyalog is max 10 percre van a munkahelyem. Nekem nem tudom mi volt a kiváltó ok. Nálam is volt családi trauma mellé más miatt szorongás is. Párkapcsolati problémák. Minden össze gyűlt. Nekem előbb extráim voltak amik úgy megijesztettek hogy az hozta magával a pánikot.
3053. Bluemoon55 (válaszként erre: 3044. - Andrea1993)
dec. 20. 18:54
Éppen otthon voltam és ettem... Sorozat extra után volt, jó ég tudja.. Egy éve. Azóta se, ne is legyen.. Nem szedek mert amugy alapbol 60-65 a pulzusom
3052. Andrea1993 (válaszként erre: 3049. - Napsugár7)
dec. 20. 11:00
Nagyon sajnálom. Nekem is a trauma váltotta ki először a panikrohamot. Mikor először éltem át azt hittem hogy szivinfarktusom van. Aztán körbejártam a témát és rájöttem hogy csak a pszichém játszik velem ha hagyom. 3 naponta jöttek a rohamok. Aztán a szorongás depresszió félelem kényszeres vérnyomásmérés. Már odaáig is eljutottam hogy ha a férjem elment dolgozni akkor én már panikoltam hogy biztos most fogok meghalni míg nincs itthon. 2 pici gyerekkel mi lesz stb stb.
3051. Andrea1993 (válaszként erre: 3046. - Ludmilla8i)
dec. 20. 10:57
Nagyon nehéz... Főleg a munkahelyem sem egy nyugis "rendőr". Nemrég álltam vissza dolgozni mert lejárt a gyes, úgy éreztem sokkal jobban vagyok mert kiszakadtam a mindennapos mokuskerekből. El is múlt ez a "halalfelelem" Halistennek a parancsnokom nagyon normális mindenben segít meg én is amiben tudok neki. Nem is számítottam erre a panikrohamra most. De most tudatosan csinálom hogy ne hatalmasodjon el rajtam ez a sz@r ne legyek kényszeres úgy mint régebben. Sok múlik a tudatos gondolkozason.
3050. Andrea1993 (válaszként erre: 3045. - Ludmilla8i)
dec. 20. 10:53
Gratulálok a kisfiadhoz. Nekem egy 5 éves és egy 2.5 éves kisfiam van :) nekem is régen volt már ez a roham. De most nagyon érdekes volt hogy álmomban tört rám.
3049. napsugár7 (válaszként erre: 3046. - Ludmilla8i)
dec. 19. 23:16
Nekem egekbe nyomja a vérnyomást,pulzust.Majd 2 évig nem volt panaszom, most csapott meg a szele a pániknak utóbbi időben, erős stresszek miatt.De én is próbálom lenyomni.Reggel munkába biciklizve majdnem elkapott,az erő is már ment ki belőlem.Régen minden nap volt roham, na az durva időszak volt.Egy családi trauma hatására.Mellette minden nap dolgozni kellett.Szörnyű volt.
3048. napsugár7 (válaszként erre: 3027. - Bluemoon55)
dec. 19. 23:07
Nálunk ma reggel volt ködös hideg, 120-as pulzussal " értem be munkába. Igaz "mérgező"munkatárs vár rám, szerintem már az felturbózza...
3047. napsugár7 (válaszként erre: 3022. - Bluemoon55)
dec. 19. 23:01
Elhiszem, sőt tudom.Ezt leírtam neked 2 extrával közben...:D Az ilyen extrázás nem izgat.Örömteli tevékenység, célok, elfoglaltság...sokat jelent.Persze ha az ember egy rakás gonddal vívódik, ez sem könnyű...De muszáj tovább menni, előre.
3046. Ludmilla8i (válaszként erre: 3045. - Ludmilla8i)
dec. 19. 20:48

Szóval érzem hogy akar jönni,de sikerül megállítanom. Egy időben én is állandóan vérnyomást mértem,meg futkoztam a háziorvoshoz hogy csináljon ekg t mert érzem hogy nem vagyok jól. Persze mindig tökéletes ekg és vérnyomást produkáltam. Volt amikor felhívtam őket hogy 155 a vérnyomásom. Azt mondták menjek be megmérik ők is. 5 perc alatt ott voltam és 127 volt a vérnyomásom. Szóval rá jöttem hogy simán a szorongás,pánik is fel tudja vinni.

Pszihológushoz is jártam egy ideig de én is úgy éreztem túl sokat nem segített. Magamtól igyekszem rendbe tenni a gondolkodás módomat és hogy ne pánikoljak minden apróságon. Nem egyszerű dolog az tuti.

3045. Ludmilla8i (válaszként erre: 3040. - Andrea1993)
dec. 19. 20:43
Ugyan ezt éreztem én is. Hogy veszem a levegőt és úgy éreztem nem jut el a tüdőmig. Ezért én hiába próbáltam lassan lélegezni nem ment és csak kapkodtam a levegőt. Remegés,zsibbadás minden volt. Szatuárció nekem is 99 volt. Egyszerűen nem is tudtam a külvilágra koncentrálni csak arra hogy most biztos valami nagy baj van velem. Én akkor még nem tudtam hogy ez pánikroham és nagyon megijedtem hogy mi lehet a baj. Nekem is van kisfiam most 5 éves. Lekopogom pánikrohamom nem volt 1 éve kb de néha érzem hogy akar jönn
3044. Andrea1993 (válaszként erre: 3041. - Bluemoon55)
dec. 19. 12:18
Ezt kiváltotta neked valami? Vagy csak rádjött ez a 160 feletti pulzus? Szedsz rá valamit?
3043. TSanya (válaszként erre: 3042. - Bluemoon55)
dec. 19. 07:58
Nem vagyok szakértő, de úgy tudom pár nap.
3042. Bluemoon55 (válaszként erre: 3036. - TSanya)
dec. 19. 07:16
Mennyi ideig tart ez a napkitores?
dec. 19. 07:15
Csinaltak nekem is terheleses ekg de sztem írtam is, nemtudtam végig csinálni,a labam miatt nem a szivem miatt. Hát igen, nem vagyok edzett. Pulzus csak 130 valamire ment fel, szóval anno nekem nyugalomban ez a 160 lehetett ilyen psvt valami de soha ne jöjjön vissza. Vernyomas 175 de doki mondta hogy terhelésnel ez normalis.egy db extra volt. Vicces aznap nemvolt semmi, utána lévő két nap meg full extra. Amikor az ember persze otthon van
3040. Andrea1993 (válaszként erre: 3039. - Ludmilla8i)
dec. 18. 22:28
Érdekes módon nekem a vérnyomásom nem ment fel max 134 volt. A levegőt próbáltam nem kapkodni hanem szépen egyenletesen venni. De olyan sz@r érzés volt hogy veszem a levegőt de nem jön semmi. A szaturacióm 99-98% volt. Úgy tudom hogy ilyenkor a kalcium szint drasztikusan lecsökken és azért van a remegés. A remegés 1 óráig tartott nekem kb. Olyan érzésnek tudnám leírni az egészet mintha múlna elfelé a világ. 2 kicsi gyerekem van szóval nem szabad elengednem magam. 2 évvel ezelőtt meghalt a nagymamám és karácsony előtt jött rám egy szörnyű panikroham. Utána kényszeres vérnyomásmérő lettem. Minden percben mertem a vérnyomásom néztem a szaturacióm és a pulzusom. Ez a korszak nagyon kegyetlen volt számomra. Félelem szorongás panikroham hegyeket éltem át. Közben ott volt 2 kicsi gyermek akiket el kellett rendeznem. Halistennek férjem besegített. Pszichológus nem tudott segíteni vagyis én azt éreztem nem segít. Aztán helyre jöttem. Az extrasysek megvannak de már nem sorozatos. Az halistennek régen volt. Kegyetlen egy dolog ez.
3039. Ludmilla8i (válaszként erre: 3037. - Andrea1993)
dec. 18. 21:55
Szia. Nekem eddig mindegyik pánikrohamom nehézlégzéssel kezdődőtt. Aztán jött a magas pulzus,remegés,szédülés. Eddigi legnagyobb pánikrohamomnál annyira kapkodtam a levegőt hogy elzsibbadt a csuklóm,könyököm,térdem és a bokám. Mellé szédültem is nagyon és 140 feletti pulzusom volt remegéssel. 150es vérnyomással.Az szörnyű volt. Ügyeletre mentem ahol annyit mondtak hogy lélegezzek zacskóba aztán majd megnyugszok🤷 most már viccesnek tűnik de akkor halálfélemem volt.
3038. Andrea1993 (válaszként erre: 3037. - Andrea1993)
dec. 18. 18:45
Véreredmény akart lenni
3037. Andrea1993 (válaszként erre: 3034. - Bluemoon55)
dec. 18. 18:44

Ilyen nem volt. De hasonló gyors szívdobogás igen, de azt betudtam annak hogy meghalt a nagymamám. Nehézlégzés és szédülés még sosem társult vele. Voltam 2022 Ben teljes körű kardiológiai vizsgálaton. Szív uh plusz EKG. Ott mindent rendben találtak. Végeredményben sem volt eltérés.

Lehet majd egy 24 óras holtert feltetetek majd.

3036. TSanya (válaszként erre: 3035. - Bluemoon55)
dec. 18. 18:31
Ugyanaz, mint tegnap: erős melegedés a magasban, anticiklon, napkitörés.
dec. 18. 16:57
Nekem ma is kb annyi extra van mint tegnap.. Nemtudom most ez mi
3034. Bluemoon55 (válaszként erre: 3033. - Andrea1993)
dec. 18. 16:43
Szia maskor is volt már Neked hasonló?
dec. 18. 12:29

Sziasztok.

Tegnap este ittam 1 db pálinkát meg egy pohár sört mert jöttek a rokonok. Jól éreztem magam különösebb bajom nem volt. Aztán lefeküdtem éreztem hogy erősebben vér a szívem de nem volt gyors. Lefeküdtem aludni és kb 1 óra múlva arra keltem hogy kiugrik a szívem. Volt már ilyen többször nem is törődtem vele. Aztán kimentem a mosdóba csak nem múlt elfelé sápaftam elfelé rámjött a szédülés és a nehézlégzés. Szerencse hogy testvérem orvos szóltam neki. Halistennek hamar jött. Vérnyomásom 128/78/155 pulzus. Csinált EKG-t ami nem mutatott semmit csak szaporább szívverést. Plusz jött egy extra amit el is kapott az EKG. Na mondom végre már látom én is. Aztán rendeződött magától minden. Kaptam Betaloc/0.25 Frontin felét/káliumot/megneziumot. Ami a legrosszabb volt hogy rámjött meg egy múlni nem akaró remegés is. Tudom hogy panikroham volt de még nekem sosem társult hozzá nehézlégzés és szédülés. Remélem ti jól vagytok. Mostmár mellőzöm az alkoholt teljesen. 30 éves nő vagyok normál testalkattal.

3032. Bluemoon55 (válaszként erre: 3031. - TSanya)
dec. 18. 10:25
Hat en holnap utazok Vissza a hegyekbe, ott se jobb, -15 stb januarban
3031. TSanya (válaszként erre: 3030. - Bluemoon55)
dec. 18. 09:40
És az aniciklont, a vele járó igen magas légnyomással se felejtsük ki (tegnap pl.: 1039 hPa).
dec. 17. 22:32
Hat igen, osszejott minden, melegfront, napkitores, ilyenkor szedhetek akarmit, is van extra sajnos, méghozzá elég sok.. Most is.. De jo. Állítólag hajnalra ér ide
3029. Bluemoon55 (válaszként erre: 3024. - TSanya)
dec. 17. 22:22
Ezt nem is tudtam, de igen mágneses viharok stb is befolyásolják ezek szerint... Mint pl a telihold stb
3028. Bluemoon55 (válaszként erre: 3025. - DMaryloo)
dec. 17. 22:21
Ird le, érdekel minket
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook