Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
3092. Andrea1993 (válaszként erre: 3091. - Éva 1981)
jan. 1. 21:36

Ezt a kifejezést még én nem hallottam hogy "kapcsolt extra". Ez azt jelenti egymás után jönnek?

Nekem sorozat volt régebben. Most pedig néha beüt egy nagyobbat. De még ilyen sosem volt hogy beüt és hirtelen felmegy a pulzusom. Én megértem a vérnyomásom 149 volt. Rá pár percre már 136. Utána teljesen helyreállt.

3091. Éva 1981 (válaszként erre: 3090. - Andrea1993)
jan. 1. 21:24
Kapcsolt extránal?akkor mit érzek úgy érted?azt hogy teljesen kijön a ritmusból össze vissza üt pár mp-ig majd hirtelen vissza áll,vérnyomást nem merek nézni mert ilyenkor már rajtam van a pánik és inkább próbálom magam nyugtatni ...
3090. Andrea1993 (válaszként erre: 3089. - Éva 1981)
jan. 1. 20:04
Mit érzel ilyenkor? Vérnyomást szoktál mérni ekkor??
3089. Éva 1981 (válaszként erre: 3088. - Andrea1993)
jan. 1. 19:38

Szia !

Volt igen,sőt mostanában több kapcsolt is jön ...

jan. 1. 09:49
Tegnap vezetés közben volt egy nagy bedobbanásom. Ez a kamrai extra.? Ezt követte egy hirtelen erős heves szívdobogás ami magátol el is múlt pár percen belül! Szokott nektek ilyen lenni?
dec. 31. 16:17
Szoktatok sportolni?
3086. Bluemoon55 (válaszként erre: 3083. - Ludmilla8i)
dec. 29. 20:48
Ilyen sokszor van nekem
3085. Ludmilla8i (válaszként erre: 3084. - Andrea1993)
dec. 29. 19:50
Ugyan ez nálam is. Az előbb megint több ilyen nagy levegőnél éreztem. De annyira gyenge hogy én sem tudom eldönteni hogy mi ez pontosan. Ha pihenek akkor jobb lesz. Lehet már a fáradtság meg a stressz. Tegnap meg ma különösen stresszes napjaim vannak. Plussz bújkál bennem valami betegség is mert kezdek náthásodni.
3084. Andrea1993 (válaszként erre: 3083. - Ludmilla8i)
dec. 29. 18:32
Igen nekem is csinálja. De én azt betudtam légzési arrythmianak. Nem tudom hogy nálam az is extra vagy nem. Ha bent tartom a levegőt akkor is csinálja.
dec. 29. 17:15
Sziasztok. Másnak is van olyan hogy egy nagy levegővételnél jön az extra? És pont akkor ahogy beszívom a mély levegőt és közben már jön is egy extra. Néha néha oké, de most minden nagy levegőnél csinálja. Annyira csak hogy épp zavaró legyen.
dec. 28. 11:48
Sziasztok. Tegnap ugye telihold volt. Elmentem picit futni mert úgy éreztem jót tesz. Nem futottam sokat 1 km. Hazamentem minden rendben volt. Majd rá egy órára jött 1-2 extra utána meg a 120 As pulzus vérnyomás a legtöbb 149 volt. Na mondom szép. Hogy voltatok tegnap?
3081. Ludmilla8i (válaszként erre: 3079. - Napsugár7)
dec. 27. 23:42
Szia. Én hasonlót a magnéziumnál vettem észre. Ha szedem úgy érzem több az extrám és ha abba hagyom mintha jobb lenne. Pedig azt mondják a magnézium jó. Szerintem semmi köze hozzá,csak véletlen egybeesés lehet. Azt nem tudom hogy a frontin mit tud okozni,pedig szedek napi 2*0,25 öt. Engem megnyugtat maga a tudat hogy beszedtem és nekem a szorongást is oldja de csak sajnos pár órára. Nekem azt mondta az orvos hogy a napi 2*0.25 sem okoz még rászokást,esetleg megnyugtatás az agynak hogy szedek valamit. Szerintem olyan mint a dohányzás. Arra sincs szüksége a szervezetnek de aki dohányzik nehezen teszi le. Frontin olyan kis dózisban ahogy te szedted az szinte semmi. Az tuti nem okozott rászokást. De ha úgy érzed nincs rá szüksêged az csak jó. Remélem egyszer én is elmondhatom ugyan ezt hogy végre nem lesz rá szükségem. :)
3080. Ludmilla8i (válaszként erre: 3077. - Éva 1981)
dec. 27. 23:28

Szia.

Van akinél okoz problémát az oldalt fekvés igen. Én konkrétan nem vettem észre hogy köze lenne hozzá. Ha jönni akar az extra akkor teljesen mindegy hogyan fekszem,ülök vagy állok,akkor is jön. Van akinél este erősödnek fel az extrák,én pl alig vàrom az estéket mert akkor leszek jobban ha lepihenhetek. Napközben pedig pont hogy mindig teszek veszek csinálom a dolgom akkor jobb. Ha megpróbàlnék egy lusti napot tartani tuti hogy jönne egy csomó rosszullét.

dec. 26. 19:30
Sziasztok.Nem tudom, van-e összefüggés vagy véletlen egybeesés, de 3 napja nem vettem be reggel a 0,25-ös frontin felét...úgy voltam vele, hogy már rég hozzászoktam, szerintem nem is hat...abbahagyom.Az elmúlt 3 nap alatt alig volt extrázás, ma még nem éreztem.Vagy olyan jól kikapcsolta az agyam...És nincs reggel-délelőtt az az ok nélküli szorongás érzet, nyugtalanság...Vagy pusztán csak az, hogy itthon voltam és nem kellett menni munkába, ahol nyugtalanság van...nem tudom...
3078. napsugár7 (válaszként erre: 3077. - Éva 1981)
dec. 26. 19:25
Bal oldalamon fekve előfordul beütés, de nem mondanám, hogy biztos az oldalt fekvés az oka.
3077. Éva 1981
dec. 26. 18:10

Sziasztok !

Oldal fekvés és össze vissza ütések,volt már valakinek ilyen ?

dec. 26. 07:58

Sziasztok! Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! Ezt most olvastam. Talán megmagyaráz mindent..


[link]

dec. 25. 10:14
Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! Ez a mellkasi nehézség nekem is megszokott lenni. Plusz úgy érzem a levegő is nehezebb akkor de persze a szat az tökéletesen halistennek. Hogy telt a szenteste?
3074. napsugár7 (válaszként erre: 3067. - Ludmilla8i)
dec. 24. 12:23
Ez a mellkasi nehéz érzés nekem is néha van, de egyenletes, mély levegővétel segít.Azon gondolkodtam, h mi különbözteti meg az extra sorozat ütéseket a pánik okozta szívdobogástól, amikor üti a mellkast...Legutóbb a 180-as vérnyomás miatt nem igazán tudtam megfigyelni, de mintha az extrák lassabban jönnének, mint a pánik okozta bedobbanások.
3073. napsugár7 (válaszként erre: 3070. - Bluemoon55)
dec. 24. 12:18
Közel 2 éve nem volt kiugrás, talán 3-4 alkalom, számszerűen nem tudom.Beállt gyógyszer mellett alacsonyra, nyáron 100 alatt.Viszont munkahelyi stressz miatt, mérgező munkatárs...kezd újra kiugrálni, de annyira nem, mint régen.Meg reggel munkába menet tachikardia...amikor kiugrik magasra, az legutóbb 180/110, pulzus 100.
3072. napsugár7 (válaszként erre: 3066. - Andrea1993)
dec. 24. 11:55
Én 0,25-ös frontin felét reggel beveszem...de sokszor utána mintha rosszabb lenne, nyugtalanságot érzek.Pedig elvileg már nem is hat ez a fél szem, régen azonnal elálmosított.Ma nem vettem be, jobb.Persze lehet, h nem azért...Komoly orvosi dolgok előtt állok, nem akarom elhagyni, mert valószínű muszáj lesz lehet egész szemet is néha szednem egy ideig.A vérnyomás kiugrás, pulzus miatt szedem főként, a stressz rám így hat.Szúrást néha érzek, vagy rövid éles fájdalom félét a szegycsontnál.Nálam a legjobb bevált módszer a figyelem elterelés, lefoglalom magam...Vagy elkezdek hallgatni zenét vagy valamit.
3071. Erika19740123 (válaszként erre: 3063. - Andrea1993)
dec. 23. 22:43
Szia. Hát èn ma kezdtem.. először csak pár darab, most jelen pillanatban kapcsolt exták.. egy ütès kettő nem folyamatos. Igaz egèsz hèten rohantam... Ma szèdülès, pánik,minden is.. talán a hó a frontok. Hát kegyetlen èrzès, ettől még pánikolok.☹️
3070. Bluemoon55 (válaszként erre: 3059. - Napsugár7)
dec. 23. 17:29
Gondolhatod én a hegyekbe lakom ausztriaban, itt szinte csak a helikopter jár.... Kórház is messze van de nem gondolok bele ebbe mert akkor pánik. Ráadásul mind két irány ahol város van, szerpentinek...neked mennyi a vernyomas?
3069. Ludmilla8i (válaszként erre: 3068. - Andrea1993)
dec. 23. 14:14

Nekem is a fiam születése után jött a szorongás. Gondolom ez is normális amikor valaki szülővé válik,csak aki érzékenyebb rá annál jön a többi tünet is.

Én konkrétan csak magnéziumot szedek. Abból sem sokat. Napi 1 jutavit magnézium+b6+d3 vitamint. Lehet ilyen kis mennyiség semmit nem ér,kitudja. Régebben magnerotot szedtem. De annál se vettem észre hogy használna valamit. Plussz citromfű teát szoktam inni az nekem szokott segíteni.

3068. Andrea1993 (válaszként erre: 3067. - Ludmilla8i)
dec. 23. 11:13
Pont most késett nekem is 4 napot. Nem gondoltam hogy terhes lennék de nem is bírnám most elviselni a terhességet. Szerintem a 2. Kisfiam születése után felerősödött a szorongás és a pánik is. Ugye 2 kicsi gyerek nagyszülők messze férjem egész nap dolgozik bele lehet ebbe hülyülni. Most hogy visszamentem dolgozni én sem gondolok a pánikra. Most hogy itthon vagyunk anyueknal egyből elő jött. Sportolni szeretnék nem vagyok túlsúlyos de szeretnék még többet tenni az egészségemért. Milyen vitamint szedtek?
3067. Ludmilla8i (válaszként erre: 3066. - Andrea1993)
dec. 23. 03:37

Most hajnali 2kor felébredtem. Nem tudok vissza aludni. A savam a torkomba van. Kimentem a konyhába bevenni egy savcsökkentőt mert olyan sok a savam hogy vissza aludni se tudok.Persze extra már érkezett is. Kapcsolt vagy sorozat extra lehetett mert több pici egymás után. Most szerintem a sav miatt plussz a kialvatlanság miatt. Mellé a szeles időt mindig megérzem sajnos.

Szerintem nekem is szorongás okozhatja hogy sokszor kell nagy levegőt vennem mintha sóhajtoznék. Ezt már megszoktam. Ha érzem hogy kerülget a pánik akkor lefoglalom magam valamivel. Ha van tenni való akkor azzal,ha épp nincs akkor olvasok,vicces videókat nézek,filmet vagy valami. Az a baj most sokat leszek itthon amíg leállás van és ilyenkor itthon jobban odafigyelek magamra meg az extrákra ezért a legkisebbet is észre veszem. Munkába nem érek rá ilyennel foglalkozni és fele annyi bajom van. Plussz az elme sok mindenre képes. Volt amikor késett a menstruációm és teljesen be voltam parázva hogy mi van ha terhes vagyok. Dolgoztam épp amikor jött a gondolat hogy sok állapotos reggelente hányingert érez vagy hány. Abban a pillanatban hányingerem lett, szédelegtem és éreztem hogy be fogok pánikolni. Aztán eszembe jutott hogy ez megint a saját hülyeségem semmi más. És el is múlt a hányinger és a kezdődő pánik. Szóval nem is gondolná az ember hogy milyen szinten tud az elme,rossz gondolkodás tüneteket produkálni egy pillanat alatt. Ha várod a szorongást,extrákat vagy bármit akkor tuti hogy jönni is fog. Ha el tudod engedni ezeket a gondolatokat akkor meg nincs semmi probléma.

Még annyit hozzá fűznék hogy hónapokig éreztem azt hogyha bizonyos irányba fordítom a fejem akkor elkezd zúgni a fejem meg szédülök. Nyaki uh rendben volt. Aztán munkahelyen egyezer úgy rám jött ez a fejzúgás,szédülés hogy le kellett ülnöm úgy éreztem elájulok. Aznap elmentem a háziorvoshoz aki azt mondta hogy ezt is csinálhatja a szorongás, de azért menjek el fül orr gégészetre utána neuorológiára. Mondanom sem kell amióta tudom hogy szorongás is okozhatja azóta jól vagyok. Riktán jön ez a fejzúgás. Gondolom itt is magamnak generáltam a probélmát.

dec. 22. 20:44
Nekem ma 2 systole biztos hogy volt mert azt nagyon megéreztem. Egész nap úgy bele bele szúr a szívembe meg a szegycsontomba. Gondolom a sav dolgozik. Néha úgy érzem nehézkégzésem van de a szat 99%. Nem szeretnék visszaesni ebbe a krva szorongásba. Ti hogy küzditek le ezt az érzést?
3065. napsugár7 (válaszként erre: 3063. - Andrea1993)
dec. 22. 19:38
Nekem erre a szeles időre biztos, tachycardiám volt.Nem tudom, mennyi, biciklin ültem, munkába menet.120 volt minimum...Meg szédülgettem ma.
3064. Ludmilla8i (válaszként erre: 3063. - Andrea1993)
dec. 22. 17:38
Ma viszonylag többet éreztem a szokásosnál. Csináltam a karácsonyi sütiket és elég volt egy egy nagyobb levegőt vennem vagy egy sóhajtás és már jött is az extra. Nem tudom most mi van. Még stresszes sem vagyok,munkahelyen is leállás van január 7ig. Max a karácsonyi készülődéses stressz van de más nem. Fiammal sütögettünk,karácsonyi zenéket hallgattunk aztán az extrák is úgy gondolták hogy érkeznek mellé🤦
dec. 22. 15:41
Hogy érzitek ma magatokat? Hogy vagytok az extrákkal?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook